محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

Table of Contents

در این مقاله، به بررسی برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای می پردازیم. با ما همراه باشید.

همه ما از اهمیت سلامتی بدن آگاه هستیم. همه ما باید تلاش کنیم که در راستای حفظ سلامتی خود، اقداماتی موثر و جدی انجام دهیم تا این نعمت خدادادی دچار مشکل نشود. داشتن سبک زندگی سالم می تواند زمینه ساز سالم ماندن بدن در هر حالتی باشد.

حال این سبک سالم می تواند مواردی مانند مصرف مواد غذایی سالم، ورزش و … باشد. همچنین پرهیز و دوری از هر رفتار ناسالم می تواند در این زمینه بسیار موثرتر باشد.

بسیاری از افراد ممکن است درگیر معضل اضافه وزن باشند. اضافه وزن و چاقی می تواند مشکلات و بیماری های مختلفی را برای یک فرد به وجود بیاورد. بنابراین لازم است اقداماتی در زمینه لاغری و کاهش وزن انجام داد.

چاقی، همراه با افزایش توده های چربی در نقاط مختلف بدن است که می تواند باعث عدم تناسب اندام و همچنین بروز بیماری ها و مشکلات مختلفی گردد. بنابراین چنین افرادی بایستی اقدامی درست و اصولی در زمینه چربی سوزی انجام دهند.

ویدئو برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

چربی سوزی می تواند با محدود کردن کالری ها از مواد غذایی رخ دهد. اما مسئله به این موضوع ختم نمی شود، بلکه باید اقدامی موثر در چربی سوزی و سوخت کالری هم انجام داد که از طریق فعالیت ورزشی رخ می دهد.

یکی از ورزش های مناسب در زمینه چربی سوزی و لاغری، ورزش بدنسازی است. این ورزش یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ورزش ها در بین عموم مردم محسوب می شود. هر فردی در هر سنی که باشد، می تواند به راحتی اقدام به انجام این ورزش کند و در راستای اهداف خاصی، از آن بهره ببرد.

از آنجایی که موضوع اصلی مقاله در خصوص فرایند چربی سوزی است، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای بپردازیم و نکات مهمی را در این خصوص عنوان کنیم.

اینفوگرافیک برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

اینفوگرافیک برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای
اینفوگرافیک برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

همچنین از برخی از بهترین مکمل های چربی سوز که محصول شرکت ATP است، خواهیم پرداخت که شرکت ترندان اسپرت، تنها نمایندگی رسمی این برند را در ایران عهده دار است. صفحه بهترین مکمل های بدنسازی را مشاهده نمایید.

همچنین در این مقاله، در خصوص اصول تمرینی برای چربی سوزی حرفه ای نکاتی را اشاره خواهیم کرد. بنابراین اگر به دنبال کاهش وزن و چربی سوزی از طریق ورزش بدنسازی هستید، حتما تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای چیست؟

میزان کاهش چربی با برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای چقدر است؟

نکات لازم برای انجام یک چربی سوزی حرفه ای چیست؟

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای چیست؟

اصول مهم یک برنامه چربی سوز حرفه ای را بیان کنید.

مکمل های چربی سوزی حرفه ای کدامند؟

مکمل چربی سوز T432 برند ATP چیست و چه کارایی دارد؟

مکمل استیل ال کارنیتین برند ATP چیست و چه کارایی دارد؟

نکات غذایی در خصوص برنامه چربی سوزی حرفه ای چیست؟

آیا فرایند چربی سوزی و عضله سازی می تواند به صورت همزمان باشد؟

نتیجه گیری

 

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای
برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، برنامه بدنسازی مناسب برای چربی سوزی حرفه ای می تواند زمینه مهم و اصلی در خصوص کاهش وزن و فرایند چربی سوزی برای افراد دارای اضافه وزن باشد.

در واقع ورزش بدنسازی کاربرد اصلی و اساسی در زمینه چربی سوزی حرفه ای دارد. داشتن یک هدف کوتاه مدت یا بلند مدت در زمینه چربی سوزی از طریق بدنسازی، کلید موفقیت در این زمینه است.

داشتن اصول و قواعد لازم در خصوص چربی سوزی، از مهمترین نکات محسوب می شود. برای این که بتوانید به حداکثرترین وضعیت چربی سوزی دست پیدا کنید، باید 3 فاکتور اصلی در زمینه چربی سوزی در بدنسازی را رعایت کنید که برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای، در آن رعایت شده است.

انجام تمرینات با وزنه، تمرینات هوازی و همچنین تغذیه و رژیم غذایی، جزو سه مورد اصلی در چربی سوزی حرفه ای است. همچنین استفاده از برخی مکمل های چربی سوز، می تواند تاثیر زیادی در زمینه چربی سوزی داشته باشد.

ما در ادامه مقاله، به بررسی دقیق مسائل مربوط به چربی سوزی حرفه ای از طریق برنامه بدنسازی خواهیم پرداخت و نکات لازم را مورد بررسی دقیق قرار می دهیم. همچنین شما می توانید برای استفاده کردن از بهترین مکمل های چربی سوزی، با مراجعه به سایت شرکت ترندان اسپرت، اقدام به خرید محصولات برند ATP نمایید.

میزان کاهش چربی با برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

میزان کاهش چربی با برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای
میزان کاهش چربی با برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

در خصوص این که چه میزان از چربی ها باید در یک برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای سوازنده شود، بستگی به تجربه های مختلف و همچنین شرایط جسمی و وزنی فرد خواهد داشت.

مثلا فردی که دارای اضافه وزن بیشتری است و اقدام به ورزش بدنسازی می کند و برنامه چربی سوزی خاصی از مربی ورزشی خود دریافت می کند، به مراتب باید از رژیم غذایی و همچنین برنامه غذایی و رژیمی متناسب با خود استفاده کند و فعالیت بیشتری در زمینه تمرینات خود انجام دهد.

بنابراین در ابتدا باید نوع تمرین بدنسازی و همچنین هدف تمرین مشخص شود. همچنین نوع مکمل چربی سوزی که باید استفاده شود، متناسب برای هر فردی است که متخصصین تغذیه بایستی مشاوره های لازم را در این خصوص انجام دهند.

بنابراین میزان کاهش چربی یک فرد با دیگری متفاوت است و بایستی به آن توجه ویژه ای شود. حال در ادامه به برخی از نکات مهم در خصوص چربی سوزی اشاره خواهیم کرد.

نکات لازم برای انجام یک چربی سوزی حرفه ای

نکات لازم برای انجام یک چربی سوزی حرفه ای
نکات لازم برای انجام یک چربی سوزی حرفه ای

برای استفاده از یک برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای باید چندین راه را مورد بررسی قرار دهید و مد نظر خود قرار دهید. از جمله این موارد مهم عبارتند از:

داشتن یک برنامه جامع برای تمرین:

مهمترین و اصلی ترین بخش در انجام تمرینات بدنسازی، این است که باید یک برنامه جامع تمرینی داشته باشید. این برنامه متناسب با شرایط هر فردی است. مثلا اگر فردی قصد دارد هم چربی سوزی انجام دهد و هم رشد عضلات را تجربه کند، باید از یک برنامه جامع حرفه ای متناسب با این دو هدف استفاده نماید که مربیان ورزشی حرفه ای، در این زمینه تخصص دارند.

افزایش میزان مصرف پروتئین:

یکی از اصول مهم در رسیدن به فرایند چربی سوزی، این مسئله است که باید در کنار انجام تمرینات حرفه ای چربی سوزی، از پروتئین زیادی استفاده کنید.

در واقع یک فرد ورزشکار و فردی که اقدام به چربی سوزی می کند، باید در زمان صرف وعده های مختلف غذایی که به صورت رژیمی تهیه شده است، از پروتئین زیادی هم استفاده کند. پروتئین ها می توانند از مواد غذایی مختلف مانند مرغ، گوشت، تخم مرغ و … دریافت شوند.

همچنین مکمل های ورزشی چربی سوز که حاوی پروتئین هم باشد، یکی از موارد مهم است. یکی از بهترین برندهای تولید کننده مکمل های چربی سوز، محصولات شرکت ATP است که شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این برند در کشور ما فعالیت دارد.

نگهداری چربی های سالم و غیر اشباع:

تحقیقات و بررسی های زیادی در زمینه چربی های سالم انجام شده است. چربی های سالم در واقع رکن اصلی سلامتی بدن است و نیاز هر بدنی محسوب می شود. بنابراین نباید در حین فرایند چربی سوزی و استفاده از برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای، چربی های سالم بدن سوزانده شود.

زیرا چربی های سالم نقش کلیدی در زمینه تنظیم هورمون های اصلی بدن دارد که از جمله آن می توان به تستوسترون و هورمون رشد اشاره کرد. استفاده از غذاهایی مانند آجیل ها، روغن زیتون و … می تواند منبع مناسبی از چربی های سالم باشد که در رژیم غذایی چربی سوزی می تواند لحاظ شود.

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای
برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

برای این که بتوانید از یک برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای استفاده کنید، باید بدانید که حتما باید تمامی عضلات بدن خود را در تمرین به کار گیرید و صرفا به ورزش یک قسمت بدن نپردازید.

زیرا شما به دنبال چربی سوزی در تمام نقاط بدن خود هستید و در عین حال قصد تناسب اندام دارید. بنابراین باید از تمامی عضلات خود و اندام های خود برای ورزش استفاده کنید و عضلات زیادی را مورد هدف قرار دهید.

همچنین با توجه به شرایط خود و توصیه مربی ورزشی، باید از برنامه اصولی و مناسب خود استفاده کنید که این برنامه باید تمامی گروه های عضلانی را در بر گیرد و همچنین زمان استراحت بین ست ها و استراحت روزهای غیر تمرین، لحاظ شود.

در ادامه مبحث، به صورت کلی به یک برنامه تمرینی خواهم پرداخت که می تواند برای افرادی که قصد چربی سوزی و کاهش وزن دارند، استفاده شود. همچنین حجم عضلات کمی دارند.

بنابراین بایستی در خصوص برنامه تمرینی مخصوص خود حتما با یک متخصص تغذیه و یک مربی ورزشی مشورت های لازم را انجام دهید. در کنار این برنامه تمرینی، می توانید از مکمل های چربی سوز برند معتبر ATP که شرکت ترندان اسپرت، نمایندگی رسمی واردات این محصولات را دارد، استفاده نمایید.

مشخصات برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

مشخصات برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای
مشخصات برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای

هدف اصلی برنامه: چربی سوزی در سطح حرفه ای

عضلات درگیر شده: تمام اعضای بدن

مدت زمان اجرای برنامه: 6 هفته

مدت زمان تمرین در هر جلسه: یک ساعت

تعداد روزهای هفته: 4 روز

مناسب برای آقایان و خانم ها

این برنامه تمرینی شامل دو بخش کلی است که بخش اول مربوط به تمرینات سنگین و فشرده و بخش دیگر آن تمرینات سبک تر است. در تمرینات سنگین، عضلات بزرگ نیز تمرین داده خواهد شد و در بخش تمرینات سبک، بخش کوچک عضلات نیز درگیر می شوند.

در این برنامه، لازم است یک روز در میان اقدام به ورزش کرد و در روزهای غیر تمرین، استراحت و ریکاوری انجام داد.

همچنین لازم است در روزهای فعالیت های ورزشی و همچنین روزهای استراحت، با توجه به نظر متخصص تغذیه، اقدام به مصرف رژیم غذایی و مکمل های چربی سوز نمود که توصیه ما استفاده از مکمل های چربی سوز برند ATP است که در این مقاله، توضیحات کاملی ارائه شد.

دقت داشته باشید که در این برنامه، انتخاب بعضی از حرکات به خودتان سپرده می شود. به عنوان مثال در تمرین سرشانه، شما دو حرکت سرشانه را به دلخواه خود باید انجام بدهید. اما فراموش نکنید که در طول مدت شش هفته، باید همان حرکات را انجام دهید.

لازم به توضیح است که این برنامه تمرینی، یک برنامه کلی بوده تا بتوانید با توجه به شرایط جسمی خود، برنامه مناسبی دریافت کنید. به عنوان مثال فردی ممکن است لازم باشد روزهای بیشتری نیز در هفته تمرین انجام دهد و برخی افراد کمتر.

بنابراین باید با یک مربی حرفه ای بدنساز، مشورت های لازم را انجام داده و برنامه تمرینی مناسب خود را دریافت کنید.

بنابراین این برنامه تمرینی یک مثال کلی از یک برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای محسوب می شود. این برنامه شامل موارد زیر است:

روز اول: تمرینات سنگین

روز دوم: استراحت

روز سوم: تمرینات سنگین

روز چهارم: استراحت

روز پنجم: تمرینات سبک

روز ششم: تمرینات سنگین

روز هفتم: استراحت

تمرینات سنگین شامل موارد زیر است:

 • حرکت ددلیفت: 5 الی 6 ست که باید بین 10 تا 12 تکرار صورت گیرد.
 • حرکت اسکوات: 5 الی 6 ست که باید بین 10 الی 12 تکرار صورت گیرد.
 • حرکت پرس سینه: 5 الی 6 ست که باید بین 10 تا 12 تکرار صورت گیرد.
 • حرکت شنا روی زمین: تعداد ست ها باید در حد توان باشد و بهتر است به مرور زمان، هر ست را به 120 برسانید.
 • بارفیکس: تعداد ست ها تا حد توان و تکرار در هر ست را سعی کنید به ۱۰۰ برسانید.
 • حرکت بارفیکس: در بارفیکس لازم است تعداد ست ها را تا حد توان به عدد 120 برسانید.
 • حرکت دپ سینه: این حرکت باید تا حد توان انجام شود و سعی شود تا 100 برسانید.
تمرینات سبک برای برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای شامل موارد زیر است:
 • حرکت سرشانه: این حرکت انواع مختلفی دارد و می توان از هر یک از این حرکات استفاده کرد. لازم است در 3 ست بین 12 الی 15 تکرار انجام شود.
 • حرکت جلو بازو: این حرکت لازم است در 3 ست بین 10 الی 12 تکرار انجام شود.
 • حرکت پشت بازو: این حرکت در انواع مختلفی است که هر کدام را می توانید انتخاب کنید و در 3 ست، 12 الی 15 تکرار انجام دهید.
 • حرکت شنا روی زمین: انجام این حرکت باید تا ناتوانی صورت گیرد و بهتر است تا عدد 100 برسانید.
 • حرکت بارفیکس: این حرکت باید تا حد ناتوانی انجام شود و بهتر است تا عدد 100 رسانده شود.
 • حرکت دیپ سینه: این حرکت لازم است تا حد ناتوانی انجام شود و در هر ست آن را به 100 برسانید.
 • حرکت زیربغل قایقی: این حرکت لازم است بین 5 الی 6 ست انجام شود و هر ست بین 12 الی 15 تکرار صورت گیرد.
 • حرکت کرانچ با کابل: این حرکت لازم است در 3 ست و با تکرار 15 الی 25 بار انجام شود.
 • خم شدن به پهلو با دمبل: این حرکت می بایست در 3 ست 12 الی 15 بار تکرار شود.
 • زیر شکم بارفیکس: این حرکت لازم است در 3 ست انجام شود و در هر ست 15 الی 25 بار تکرار گردد.

لازم به گفتن است که تمامی این حرکات و در واقع این برنامه ورزشی، صرفا برای اطلاع بوده و لازم است برای دریافت برنامه تمرینی متناسب با شرایط جسمی خود و نوع هدف تمرینی خود، با مربی ورزشی حرفه ای مشورت های لازم را انجام دهید

و همچنین لازم است از یک رژیم غذایی مناسب و مکمل های چربی سوزی مناسب استفاده کنید که یکی از بهترین برندهای تولید کننده مکمل های چربی سوز، مکمل های شرکت استرالیایی ATP است که شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این برند، در کشور ما فعالیت دارد.

اصول مهم یک برنامه چربی سوز حرفه ای

این اصول شامل طرح جامع و مفصل از وعده های غذایی مختلف است که به صورت منظم می توان از آن استفاده کرد. همچنین داشتن ثبات تمرینی و تلاش زیاد، لازمه موفقیت در زمینه چربی سوزی حرفه ای است. در ادامه، به این اصول و طرح اشاره خواهیم کرد:

 • در طرح و اصول برنامه چربی سوزی، لازم است تمامی مواد مغذی مانند پروتئین، کربوهیدرات و چربی های سالم با توجه به هدف نهایی و همچنین نوع شرایط جسمی فرد، اندازه گیری شود و در کنار آن مصرف آب باید افزایش پیدا کند.
 • تنظیم درست و اصولی مصرف مواد غذایی پروتئینی و مکمل های پروتئینی و چربی سوز، باید رعایت شود.
 • اضافه کردن چربی های سالم برای افزایش انرژی در کنار مکمل های چربی سوز، امری حیاتی است.
 • استفاده از کربوهیدرات ها باید مد نظر قرار گیرد تا بتواند در زمان کاهش چربی ها به کار آید.
 • برای رسیدن به هدف نهایی یعنی چربی سوزی کامل، نیازمند یک برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای به مدت 12 الی 16 هفته در کنار رژیم غذایی می باشید.
 • انجام تمرینات ورزشی باید در سطح سنگین باشد و در کنار آن، استفاده از ورزش های هوازی باید افزایش یابد تا در عین انجام حرکات سنگین با وزنه برای عضله سازی، فعالیت هوازی بتواند باعث افزایش سوخت چربی ها شود.
 • داشتن استراحت و دوران ریکاوری بعد از جلسه تمرینی بسیار مهم است و لازم است روز بعد از تمرین، به صورت کامل استراحت انجام شود و تمرین ورزشی صورت نگیرد.
 • داشتن ثبات و پایداری در تمرین و رژیم غذایی و مکمل های چربی سوز، کلید اصلی موفقیت در کاهش وزن است.

لازم به گفتن است که داشتن تعهد به تمرین ورزشی و همچنین نداشتن هر گونه شک و تردید در انجام ورزش، باعث رسیدن به هدف نهایی یعنی چربی سوزی خواهد شد که لازم است به این مورد توجه ویژه ای شود. استفاده از یک متخصص تغذیه برای تجویز رژیم غذایی و مکمل های چربی سوز و همچنین داشتن یک مربی ورزشی حرفه ای برای ارائه برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای، از اهمیت زیادی برخوردار است.

مکمل های چربی سوزی حرفه ای

مکمل های چربی سوزی حرفه ای
مکمل های چربی سوزی حرفه ای

برای داشتن یک فرایند چربی سوزی حرفه ای در کنار برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای، لازم است در صورت صلاحدید متخصص تغذیه، اقدام به مصرف مکمل های چربی سوز نمود.

ما در ادامه، به برخی از بهترین مکمل های چربی سوز برند ATP خواهیم پرداخت که شرکت ترندان اسپرت، نمایندگی رسمی و انحصاری واردات این محصولات به ایران را بر عهده دارد:

مکمل چربی سوز 1510 محصول برند ATP

این محصول یکی از بهترین مکمل های چربی سوز شرکت ATP است. مکمل 1510 حاوی کروم است و همچنین فلفل سیاه و تیروزین نیز در آن وجود دارد که تمامی این ترکیبات باعث افزایش متابولیسم بدن خواهد شد.

همچنین وجود ماده ای به نام استیل ال کارنیتین، باعث می شود که میزان ظرفیت هوازی و چربی سوزی در حین انجام فعالیت ورزشی افزایش پیدا کند. همچنین این مکمل می تواند تاثیر زیادی در کنترل اشتها و کاهش پرخوری داشته باشد.

تمام این عوامل در کنار هم منجر به خواص زیاد آن در زمینه چربی سوزی با چند مکانیسم مختلف خواهد شد. به صورت خلاصه می توان به خواص و فواید مکمل 1510 در موارد زیر اشاره کرد:

 • مکمل چربی سوز بسیار قوی
 • کمک به کنترل و کاهش اشتها
 • کمک کننده در زمینه کنترل وزن در حد متعادل
 • افزایش تمرکز در حین تمرین ورزشی
 • حاوی مقادیر زیادی از کروم و استیل ال کارنیتین

نحوه مصرف:

بعد از تهیه این محصول از وبسایت شرکت ترندان اسپرت، می توانید در صورت استفاده از تمرینات هوازی، نیم ساعت قبل از تمرین به اندازه یک سرو آن را مصرف کنید و همچنین در روزهای عادی می توانید بعد از وعده صبحانه اقدام به مصرف آن نمایید.

مکمل چربی سوز Slice N Dice

از دیگر مکمل های مناسب برای چربی سوزی که می توانید در کنار برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای اقدام به استفاده از آن نمایید، مکمل چربی سوز Slice N Dice محصول شرکت ATP است که شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این برند در ایران فعالیت دارد.

این مکمل ورزشی از نوع مایع است که طعم بسیار دلچسبی دارد. این مکمل در کنار چربی سوزی می تواند باعث افزایش انرژی برای تمرینات ورزشی شود. این مکمل دارای فرمولاسیون قوی است که می تواند روند چربی سوزی را در حین تمرین افزایش دهد.

همچنین وجود کافئین در آن می تواند باعث افزایش انرژی و جلوگیری از خستگی در حین تمرین شود. از فواید مهم این مکمل چربی سوز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چربی سوز بسیار قوی
 • کمک به افزایش متابولیسم بدن
 • ترموژنر بیشتر
 • حاوی استیل ال کارنیتین
 • مناسب برای افرادی که در دوره کات عضلانی هستند.
 • کمک به افزایش انرژی و جلوگیری از خستگی

نحوه مصرف:

برای مصرف آن می توانید قبل از تمرین، یک سروینگ آن را مصرف کنید.

مکمل چربی سوز Amperage برند ATP

مکمل چربی سوز Amperage برند ATP
مکمل چربی سوز Amperage برند ATP

این مکمل محصول شرکت ATP است و شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این برند در ایران فعالیت دارد. این مکمل چربی سوز می تواند به دلیل داشتن ترکیبات متعدد، باعث افزایش انرژی در حین تمرین شود و همچنین مناسب برای رژیم های کتوژنتیک یا رژیم های پر پروتئین است.

این مکمل حاوی اسیدهای چرب مفید و ضروری است که می تواند باعث تنظیم هورمون های مختلف بدن شود. از مهمترین این موارد می توان به امگا 3 اشاره کرد. چنین مکملی می تواند علاوه بر افزایش میزان چربی سوزی، باعث کاهش درد عضلانی در حین تمرین و بعد آن شود.

برای تهیه این محصول می توانید به وبسایت شرکت ترندان اسپرت مراجعه کنید. حال در ادامه مقاله برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای، به بررسی دیگر مکمل های چربی سوز برند ATP خواهیم پرداخت.

مکمل چربی سوز T432 برند ATP چیست و چه کارایی دارد؟

مکمل چربی سوز T432 برند ATP چیست و چه کارایی دارد؟
مکمل چربی سوز T432 برند ATP چیست و چه کارایی دارد؟

این مکمل چربی سوز می تواند علاوه بر فرایند چربی سوزی، کمک زیادی در راستای تنظیم ترشح هورمون تیروئید نماید. اما در ابتدا می خواهیم بدانیم که تیروئید چیست و چه عملکردی روی بدن و چربی سوزی دارد؟

غده تیروئید:

تیروئید یکی از مهمترین غدد موجود در بدن است که می تواند تاثیر مستقیم بر عملکردهای مختلف بدن داشته باشد و در واقع یکی از ارکان اصلی سلامتی عمومی بدن است. تیروئید تاثیر مستقیم در میزان سوخت و ساز بدن، تنظیم ضربان قلب، تنظیم چربی خون، وزن، دمای بدن،سیکل های قاعدگی و … دارد.

طبیعتا برای سلامتی عمومی بدن و همچنین حفظ تعادل وزنی باید به غده تیروئید اهمیت زیادی داد و املاح و ویتامین های لازم برای سلامت غده تیروئید را مصرف نمود. افرادی که دچار کم کاری تیروئید هستند، اغلب دچار مشکل اضافه وزن و چاقی می شوند و چربی های زیادی در بدن آنها انباشته می گردد.

در واقع کم کاری تیروئید یکی از بیماری های شایع محسوب می شود و کاهش ترشح تیروئید باعث این مورد مهم شده است. مشکلات تیروئیدی به خصوص کم کاری تیروئید می تواند علاوه بر افزایش وزن و چربی های موجود در بدن، باعث بروز مشکلاتی در زمینه بیماری های قلبی عروقی، فشار خون، دیابت و … شود.

بنابراین باید اقدامی موثر و جدی در راستای درمان این معضل انجام داد. جالب است بدانید که حداقل دویست میلیون نفر در دنیا (دو و نیم برابر جمعیت ایران) به یکی از مشکلات تیروئیدی مبتلا هستند.

این در حالی است که تخمین زده می‌شود، حدود همین تعداد از افراد به مشکلات تیروئیدی مبتلا هستند اما هنوز از آن آگاهی ندارند. این بیماری در زنان 5 تا 8 برابر آقایان است و از هر 8 زن، یک نفر به این بیماری مبتلاست.

حال باید دانست که علائم کم کاری تیروئید چیست و چگونه می توان به این موضوع رسید که تیروئید کم کار است؟

علائم کم کاری تیروئید

افزایش وزن و افزایش توده های چربی در بدن

داشتن خستگی بیش از حد

نامنظم شدن دوران قاعدگی در زنان و ایجاد درد شدید در حین قاعدگی

داشتن ضربان قلب نامنظم

شکسته شدن مو و ناخن

T432 و تیروئید

مکمل چربی سوز T432 محصول شرکت ATP یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش چربی سوزی در حین استفاده از برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای است.

همچنین با توجه به اهمیت ترشح هورمون تیروئید در بدن، این مکمل می تواند باعث افزایش سلامت غده تیروئید در بدن شود. افرادی که دچار کم کاری تیروئید هستند و در عین حال از چاقی رنج می برند، توصیه می شود از این مکمل استفاده کنند.

زینک، سلنیوم، ید و کرومیوم از جمله عناصر موجود در این مکمل است که می تواند باعث تنظیم در ترشح هورمون تیروئید شود. ترکیبات این مکمل غنی از ویتامین های مختلف بوده و می تواند باعث تامین ویتامین ها و مواد معدنی مختلف بدن شود.

مکمل T432 و استپ وزنی

بسیاری از افراد از جمله افرادی که اقدام به استفاده از برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای و همچنین رژیم غذایی چربی سوزی می کنند، ممکن است دچار استپ وزنی گردند. در واقع استپ وزنی همان توقف در چربی سوزی است.

برای خروج از استپ وزنی باید اقداماتی در زمینه افزایش متابولیسم بدن انجام داد. مکمل چربی سوز T432 برند ATP یکی از بهترین مکمل ها در زمینه افزایش متابولیسم بدن است که می تواند باعث خروج از وضعیت استپ وزنی شود.

به صورت خلاصه به برخی از خواص مکمل T432 اشاره خواهیم کرد:

 • کمک به حفظ سلامت غده تیروئید و کمک به درمان کم کاری این غده
 • حفظ و افزایش سطح انرژی در حین تمرین
 • کمک به افزایش متابولیسم بدن
 • کمک به سلامت مو و ناخن
 • کمک کننده برای تنظیم قند خون بدن
 • کمک به خروج از وضعیت استپ وزنی

هدف از طراحی این محصول، افزایش کارایی و کیفیت چربی سوزی است که باید در کنار استفاده از برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای مد نظر قرار گیرد. یکی از مزیت های این مکمل این است که نوعی گیاه دارویی محسوب می شود و درصورت مصرف اصولی و درست آن می توان گفت که هیچ گونه عارضه ای برای بدن نخواهد داشت.

نحوه مصرف آن بدین گونه است که در ابتدا با متخصص تغذیه مشورت های لازم انجام شود و سپس روزانه به مقدار سه عدد در هر وعده غذایی استفاده شود. شما می توانید با مراجعه به وبسایت شرکت ترندان اسپرت، اقدام به تهیه این مکمل چربی سوز یا دیگر مکمل های برند ATP نمایید.

مکمل استیل ال کارنیتین برند ATP چیست و چه کارایی دارد؟

مکمل استیل ال کارنیتین برند ATP چیست و چه کارایی دارد؟
مکمل استیل ال کارنیتین برند ATP چیست و چه کارایی دارد؟

در ابتدا توضیحی در خصوص کارکرد ال کارنیتین نکاتی را اشاره کنیم. تحقیقات متعددی در خصوص عملکرد این ماده انجام شده است که نشان می دهد ال کارنیتین می تواند به عنوان یک ماده موثر در زمینه تبدیل چربی ها به سوخت استفاده شود.

به همین دلیل است که این مکمل جزو پرطرفدارترین مکمل ها بین ورزشکاران است. زمانی که بدن فرد در حین تمرین نیاز به کالری و انرژی پیدا می کند، می بایست از یک منبع انرژی و سوخت استفاده کند.

ال کارنیتین می تواند به عنوان یک مکمل قوی در این زمینه محسوب شود و باعث می شود که چربی در حین تمرین ورزشی به سوخت بدن تبدیل شود تا بدن دچار افت انرژی نشود.

مکمل استیل ال کارنیتین می تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه محسوب شود. این مکمل با مولکولی به نام استیل ترکیب می شود و تولید استیل ال کارنیتین می کند.

علاوه بر این مسئله، ال کارنیتین، با مواد دیگری نیز ترکیب خواهد شد که می تواند موثر در فرایند چربی سوزی بدن شود و فواید زیادی برای بدن خواهد داشت.

مزایای استیل ال کارنیتین

مزایای استیل ال کارنیتین
مزایای استیل ال کارنیتین

همان طور که گفته شد، استیل ال کارنیتین نقش مهمی در تبدیل چربی به انرژی دارد، اما علاوه بر آن، در سلامت سیستم عصبی و مغز نیز نقش مهمی دارد و این عملکرد به واسطه‌ی حضور استیل در ساختار آن است.

استیل به محافظت از سلول‌های عصبی و نورون‌های مغزی کمک می‌کند و باعث عملکرد بهتر انتقال دهنده‌های عصبی نیز می‌شود و در نتیجه پیام‌های عصبی بهتر منتقل می‌شوند.

مصرف استیل ال کارنیتین می تواند مزیت های زیادی داشته باشد که همان طور که اشاره شد، نقش زیادی در زمینه تبدیل چربی به انرژی دارد. علاوه بر آن در سلامت سیستم عصبی بسیار موثر و کارساز است.

این عملکرد در واقع به دلیل وجود استیل در این مکمل است که می تواند نقش اساسی در محافظت سلول های عصبی در مقابل رادیکال های آزاد داشته باشد. بنابراین می توانیم بر سلامت مغز خود روی این مکمل محصول شرکت ATP حساب کنیم.

همچنین طعم دلچسب این مکمل از دیگر مزیت های مصرف آن است که می توان به آن اشاره کرد. حلالیت بالا نیز یکی دیگر از مهمترین مزایای آن نسبت به سایر انواع ال کارنیتین است.

استیل ال کارنیتین ATP Science

استیل ال کارنیتین ATP Science
استیل ال کارنیتین ATP Science

این محصول از معدود استیل ال کارنیتین‌های پودری بازار است. هدف از تولید استیل ال کارنیتین به فرم پودر، سهولت مصرف بیشتر برای مصرف کننده است. از طرفی این محصول بدون گلوتن است و مشکلات گوارشی ایجاد نمی‌کند.

همچنین عدم استفاده از مواد دستکاری ژنتیکی شده (غیر تراریخته)، باعث شده که محصول سالم، طبیعی و ارگانیک باشد. استیل ال کارنیتین ATP Science، آزمایش‌های مختلفی را پشت سر گذاشته و یکی از خالص ترین محصولات موجود در بازار است.

این محصول از تولیدات شرکت ATP است که جزو مکمل های پودری بازار محسوب می شود. در واقع تولید پودری این مکمل باعث شده است که فرایند هضم و جذب بهتری صورت گیرد و در حین استفاده از برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای بدن بتواند چربی سوزی زیادی را تجربه کند.

از طرفی دیگر این محصول فاقد گلوتن است و برای افرادی که دچار مشکلات گوارشی هستند، هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد. طبیعی بودن و ارگانیک بودن آن از دیگر مزیت های این مکمل چربی سوز است. تحقیقات متعددی روی این محصول انجام شده که نشاندهنده سلامت این ماده خوراکی است.

ترکیبات پیشنهادی با استیل ال کارنیتین

ترکیبات پیشنهادی با استیل ال کارنیتین
ترکیبات پیشنهادی با استیل ال کارنیتین

شما می توانید برای نتیجه بخش بودن بیشتر مکمل استیل ال کارنیتین، این محصول را با محصول T432 یا 1510 ترکیب کنید و با توجه به هدف خود یعنی افزایش چربی سوزی، با دستور متخصص تغذیه، اقدام به مصرف آن نمایید.

نحوه‌ی مصرف استیل ال کارنیتین

نحوه‌ی مصرف استیل ال کارنیتین
نحوه‌ی مصرف استیل ال کارنیتین

برای نتیجه گیری بهتر و مناسب تر در زمینه چربی سوزی، می توانید به مقدار 2 گرم ازاین مکمل را قبل یا حین و یا بعد از تمرین مصرف کنید تا بتوانید از مزیت های آن به خوبی استفاده نمایید.

نکات غذایی در خصوص برنامه چربی سوزی حرفه ای

نکات غذایی در خصوص برنامه چربی سوزی حرفه ای
نکات غذایی در خصوص برنامه چربی سوزی حرفه ای

علاوه بر برنامه ورزشی و استفاده از مکمل های ورزشی، رعایت نکات مواد غذایی از اهمیت زیادی برخوردار است. برخی از نکات لازم است در این خصوص رعایت شود که عبارتند از:

انواع مقدار کربوهیدرات‌ها:

در بخش هایی از مقاله در خصوص مصرف کربوهیدرات ها هم نکاتی گفته شد. واقعیت امر این است که لازم است برای تعادل در چربی سوزی و حفظ چربی های سالم، حتما از کربوهیدرات استفاده کنید. استفاده از برنج به خصوص برنج قهوه ای، سیب زمینی و جو می تواند جزو بهترین گزینه ها برای مصرف کربوهیدرات باشد.

چنین مواد غذایی، از کربوهیدرات های سالم بهره می برد و می تواند علاوه بر حفظ و تعادل در هورمون ها، باعث افزایش چربی سوزی شود. بنابراین لازم است در برنامه روزانه غذایی خود حتما به مقدار مشخصی کربوهیدرات مصرف کنید و با یک متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید.

عدم مصرف فست فود:

اگر به دنبال چربی سوزی هستیم و قصد داریم توسط ورزش و رژیم غذایی و مکمل های چربی سوز به لاغری برسیم، باید در مصرف مواد غذایی نامناسب، خودداری لازم را داشته باشیم.

غذاهای فست فودی به دلیل داشتن چربی های مضر، می تواند باعث افزایش میزان چربی ها در بدن شود و علاوه بر آن باعث افزایش کلسترول خون و دیگر عارضه ها شود. بنابراین باید در زمان چربی سوزی در کنار استفاده از موارد مختلف، از مصرف غذاهای مضر خودداری کنیم.

داشتن صبر و انضباط در رژیم غذایی:

همه ما باید این انتظار واقع بینانه را داشته باشیم که فرایند چربی سوزی، یک فرایند زمانبر است و با استفاده از برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای و همچنین رژیم غذایی و مکمل، نمی توان در عرض یک هفته یا یک ماه به نتیجه دلخواه رسید.

بنابراین نباید دست از تمرین، رعایت رژیم غذایی و مصرف مکمل های چربی سوز برداشت. داشتن نظم در موارد فوق و صبر و تلاش، لازمه رسیدن به هدف نهایی یعنی چربی سوزی است.

آیا فرایند چربی سوزی و عضله سازی می تواند به صورت همزمان باشد؟

آیا فرایند چربی سوزی و عضله سازی می تواند به صورت همزمان باشد؟
آیا فرایند چربی سوزی و عضله سازی می تواند به صورت همزمان باشد؟

در مبحث اصلی مقاله یعنی برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای گفته شد که هدف اصلی این نوع برنامه ها، رسیدن به فرایند چربی سوزی در حد اصولی و درست است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند.

علاوه بر این، تحقیقات متعددی در این زمینه انجام شده است که ورزشکارانی که از یک برنامه چربی سوزی ورزشی و غذایی استفاده کرده اند و در کنار آن از مکمل های چربی سوز بهره برده اند، توانسته اند کیفیت عضلات و حجم عضلات خود را بالا ببرند.

بنابراین می توان به این نکته اشاره کرد که افراد مبتدی و حتی حرفه ای در زمینه ورزش بدنسازی، توانسته اند به طور همزمان اقدام به چربی سوزی و عضله سازی نمایند.

اگر فردی به دنبال چربی سوزی است و در کنار آن افزایش حجم عضلات را در سر دارد، می تواند با توجه به نوع تمرینات ارائه شده و همچنین نوع رژیم غذایی، کاری کند که بتواند بافت عضلانی خود را افزایش دهد و در نتیجه در تناسب اندام او بسیار تاثیرگذار است.

استفاده از پروتئین و همچنین مکمل های چربی سوز می تواند بهترین گزینه در زمینه رسیدن به این دو هدف باشد که در کنار برنامه ورزشی میسر خواهد بود.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله، به بررسی برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای پرداختیم و نکات مهمی را در خصوص یک برنامه هدفمند بدنسازی در راستای چربی سوزی اشاره کردیم.

لازمه رسیدن به کاهش وزن و یک چربی سوزی حرفه ای، این است که در کنار فعالیت ورزشی، مواردی مانند رژیم غذایی، استفاده از مکمل های چربی سوز لحاظ شود.

ما در این مقاله به بررسی بهترین مکمل های چربی سوز محصول شرکت ATP پرداختیم و از مزیت های مصرف آن نکاتی را اشاره کردیم. همچنین در خصوص فرایند چربی سوزی و در عین حال عضله سازی، مباحثی را عنوان کردیم.

توصیه می شود که برای دریافت یک برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای، با مربی حرفه ای مشورت کنید و همچنین برای استفاده از رژیم غذایی چربی سوزی و مکمل های چربی سوز، با متخصص تعذیه مشورت های لازم را انجام دهید و سپس با مراجعه به وبسایت شرکت ترندان اسپرت که تنها نمایندگی رسمی محصولات ATP در ایران را دارد، اقدام به خرید محصولات چربی سوز این برند محبوب نمایید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.