محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

بهترین زمان مصرف گینر

بهترین زمان مصرف گینر

Table of Contents

در این مقاله، قصد داریم تا بهترین زمان مصرف گینر را مورد ارزیابی قرار دهیم.

دانستن بهترین زمان مصرف گینر، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. امروزه عموم مردم به ویژه جوانان، توجه بیشتری به تناسب اندام خود دارند و حضور پررنگ آن ها در باشگاه های ورزشی نشان از تلاش آن ها برای داشتن اندامی خوب دارد.

اما انجام تمرینات ورزشی به تنهایی نمی تواند در کوتاه مدت نتیجه مشهودی در وضعیت جسمانی فرد داشته باشد و به همین دلیل استفاده از مکمل های ورزشی مختلف، رواج زیادی پیدا کرده است.

گینرها از آن دسته مکمل هایی هستند که به افزایش وزن و حجم بدن فرد کمک می کنند و راه را برای رسیدن به اندامی زیباتر و متناسب تر برای او هموار می کنند. اما نکته ای که در مورد این مکمل ها بسیار حائز اهمیت است، بهترین زمان مصرف گینر است.

بهترین زمان برای استفاده از انبوه‌ساز مانند برلی گینر به اهداف و شرایط فردی شما بستگی دارد. ماس گینرها معمولاً کالری، پروتئین و کربوهیدرات بالایی دارند و برای افرادی که به دنبال افزایش کالری دریافتی روزانه خود و تقویت رشد عضلانی هستند، مناسب هستند. در اینجا چند زمان بهینه برای استفاده از جرمگیر وجود دارد:

بعد از تمرین: مصرف انبوه گینر بعد از تمرین می تواند به پر کردن ذخایر گلیکوژن، تامین مواد مغذی ضروری برای ریکاوری عضلانی و افزایش رشد عضلات کمک کند. محتوای پروتئین بالا می تواند به سنتز پروتئین عضلانی کمک کند، که برای ترمیم و رشد ماهیچه بسیار مهم است.

بین وعده های غذایی: استفاده از انبوه ساز بین وعده های غذایی می تواند به افزایش کالری دریافتی روزانه و حمایت از رشد مداوم عضلات کمک کند. این امر به ویژه در صورتی مفید است که برنامه شلوغی دارید و در تلاش برای مصرف کالری کافی از منابع غذایی کامل هستید.

قبل از خواب: مصرف مواد مغذی قبل از خواب می تواند بدن شما را با مواد مغذی ثابتی در طول شب تامین کند و از ریکاوری و رشد عضلات حمایت کند. به دنبال یک افزایش دهنده جرم با پروتئین های دیر هضم (مانند کازئین) باشید تا اسیدهای آمینه را آزاد کند.

ویدئو بهترین زمان مصرف گینر

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا ابتدا تعریف دقیقی از این مکمل ارائه دهیم و سپس تمامی مواردی که در مورد نحوه و بهترین زمان استفاده از مکمل گینر باید به آن توجه کنید را بررسی خواهیم کرد. در این مقاله بهترین مکمل برای افزایش وزن را می شناسید. همچنین اطلاعات کاملی از بهترین مکمل های بدنسازی را کسب خواهید نمود.

لطفا از محصول Amperage دیدن کنید.

اینفوگرافیک بهترین زمان مصرف گینر

اینفوگرافیک بهترین زمان مصرف گینر
اینفوگرافیک بهترین زمان مصرف گینر

مکمل های گینر برند ATP جزء پرفروش ترین مکمل های موجود در بازار محسوب می شوند که مصرف آن ها به افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران، شرکت ترندان اسپرت است.

عناوین مقاله:

گینر چه نوع مکملی است؟

بهترین روش برای استفاده از مکمل های گینر چیست؟

چه زمانی باید از گینر استفاده کنیم؟

بهترین زمان برای مصرف مکمل های گینر چه موقع است؟

استفاده از مکمل گینر به چه افرادی توصیه می شود؟

دلیل استفاده از مکمل های گینر چیست؟

مصرف مکمل گینر، چقدر وزن را افزایش می دهد؟

چگونه مکمل گینر مناسب را انتخاب کنیم؟

در صورت مصرف نادرست مکمل های گینر، چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

هنگام مصرف گینر، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

آیا مصرف مکمل گینر، رگ ها را از بین می برد؟

گینر در بدن ما چه می کند؟

مزایای مصرف مکمل گینر چیست؟

سخن پایانی

 

گینر چه نوع مکملی است؟

گینر چه نوع مکملی است؟
گینر چه نوع مکملی است؟

در این بخش از مطلب بهترین زمان مصرف گینر، می خواهیم شما را با این مکمل آشنا کنیم. گینر یک مکمل پر کالری است که حاوی انواع پروتئین ها، چربی ها، کربوهیدرات ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه است.

میزان پروتئین موجود در آب پنیر کمتر از پروتئین وی می باشد، اما میزان کربوهیدرات و چربی آن بسیار بیشتر است. افزایش کالری دریافتی به مقدار زیادی کربوهیدرات نیاز دارد.

انواع مختلفی از مکمل های گینر وجود دارد که قند کمی دارند و کربوهیدرات بالایی دارند. می توانید مکمل های گینر را با آب یا شیر، قبل یا بعد از ورزش مصرف کنید.

نوشیدن یک شیک گینر بلافاصله بعد از ورزش، ریکاوری را بهبود می بخشد و به رشد عضلات کمک می کند

نوشیدن یک شیک گینر بلافاصله بعد از ورزش، ریکاوری را بهبود می بخشد و به رشد عضلات کمک می کند. گاهی اوقات چیزی که از دور آسان به نظر می رسد، می تواند بسیار دشوار باشد.

این امر زمانی اتفاق می افتد که سعی در افزایش سایز عضله دارید. لازم به ذکر است که عضله سازی، ارتباط مستقیمی با افزایش کالری دریافتی دارد.

اگر کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزانید مصرف کنید، در بدن انباشته شده و منجر به افزایش وزن می شود. قابل ذکر است که منظور از کالری بالا، کالری موجود در غذاهای باکیفیت است.

بهترین روش برای استفاده از مکمل های گینر چیست؟

بهترین روش برای استفاده از مکمل های گینر چیست؟
بهترین روش برای استفاده از مکمل های گینر چیست؟

قبل از این که بهترین زمان مصرف گینر را مورد بررسی قرار دهیم، بهتر است ابتدا بدانیم که چگونه ازمکمل گینر استفاده کنیم؟

به طور طبیعی افراد برای مصرف مکمل ها، اهداف متفاوتی دارند و نیازهای بدن، وضعیت جسمانی و سلامت آن ها، از دیگر عواملی است که می تواند نحوه مصرف مکمل را برای رسیدن به نتایج مطلوب تغییر دهد. بنابراین، توصیه می شود برای تعیین نحوه استفاده از آن با یک متخصص تغذیه، مربی تناسب اندام یا پزشک مشورت کنید.

نکته دیگری که در مورد نحوه مصرف این مکمل باید به آن توجه کنیم، این است که مصرف این محصول با مواد دیگری مانند شیر و گلوتامین و یا استفاده بدون فعالیت بدنی، روشی متفاوت از مصرف آن است.

در ادامه، هر یک از این شیوه ها را جداگانه بررسی خواهیم کرد.  مکمل های گینر برند معتبر ATP  جزو محبوب ترین مکمل ها موجود در این زمینه به شمار می آید.

مصرف مکمل های گینر به افزایش قدرت عضلانی و حجم عضله کمک شایانی می کند. لازم به ذکر است که شرکت ترندان اسپرت، تنها نماینده رسمی این برند استرالیایی در ایران است.

نحوه استفاده از گینر بدون تمرین و ورزش

نحوه استفاده از گینر بدون تمرین و ورزش
نحوه استفاده از گینر بدون تمرین و ورزش

در مبحث بهترین زمان مصرف گینر، توصیه می شود گینر را بدون تمرین و ورزش مصرف نکنید. به طور کلی این مکمل برای افزایش وزن و حجم عضلانی افرادی که می خواهند در کنار فعالیت بدنی از محصول خاصی استفاده کنند تا سریعتر به هدف نهایی برسند، تولید می شود.

اما در صورتی که می خواهید بدون ورزش از آن استفاده کنید، توجه داشته باشید که ممکن است به تناسب اندام و زیبایی بدن شما آسیب وارد کند.

دلیل این امر، پرکالری بودن گینرها است و اگر مصرف آن با فعالیت بدنی مناسب نباشد، این کالری های اضافی می تواند باعث تشکیل و ذخیره سازی بافت چربی در قسمت های مختلف بدن شود.

این ذخیره چربی که بیشتر در ناحیه شکم و باسن وجود دارد، برای بسیاری از افراد ناراحت کننده است و نتیجه مطلوبی محسوب نمی شود.

علاوه بر این، در صورت استفاده از محصول بدون فعالیت بدنی، وزن بدن شما تنها به دلیل افزایش ذخیره چربی بدن خواهد بود و تغییری در افزایش توده عضلانی بدن ایجاد نمی شود.

این وضعیت همچنین می تواند منجر به بیماری های متابولیک شود. بنابراین توصیه ما این است که تا حد امکان گینر را بدون ورزش و تمرین مصرف نکنید. در این خصوص می توانید از متخصصین شرکت ترندان اسپرت به عنوان تنها نماینده انحصاری و رسمی ATP مشاوره بگیرید.

نحوه مصرف گینر با شیر

نحوه مصرف گینر با شیر
نحوه مصرف گینر با شیر

به طور کلی استفاده از آب قبل و بعد از ورزش که بدن نیاز به دریافت سریع مواد مغذی دارد و شیر در صبح و عصر که بدن به پروتئین بیشتری نیاز دارد تا آهسته جذب شود، توصیه می شود.

در مبحث بهترین زمان مصرف گینر، باید گفته شود که مصرف این محصول با شیر یا آب به هدف نهایی شما بستگی دارد. استفاده از این محصولات همراه با شیر می تواند میزان کل پروتئین و کالری دریافتی شما را افزایش دهد و تاثیر بیشتری بر وزن و افزایش حجم عضلات بدن داشته باشد.

اما توانایی بدن برای دریافت پروتئین نیز محدود است و اگر میزان پروتئینی که با مصرف همزمان گینر و شیر دریافت می کنید، بیشتر از نیاز روزانه بدن باشد، قسمت اضافی از بدن خارج می شود.

علاوه بر این، مصرف مکمل های ورزشی حاوی پروتئین همراه با شیر ممکن است سرعت جذب را کاهش دهد، اما میزان جذب پروتئین را افزایش دهد.

از سوی دیگر، استفاده از این محصولات همراه با آب، سطح جذب را افزایش می دهد، اما می تواند میزان کل پروتئین دریافتی را کاهش دهد.

استفاده از کراتین و گینرها

استفاده از کراتین و گینرها
استفاده از کراتین و گینرها

در مطلب بهترین زمان مصرف گینر، شاید این سوال برایتان پیش آید که آیا استفاده از گینر با کراتین خوب است؟ به طور تقریبی تمام گینرها در فرمولاسیون خود حاوی کراتین می باشند.

بنابراین تمام افرادی که گینرها را مورد استفاده قرار می دهند، به نوعی کراتین مصرف می کنند و دیگر نیازی به استفاده جداگانه از آن مکمل ندارند.

اما مصرف کراتین و گینر در قالب دو مکمل ورزشی مختلف می تواند اثربخشی این دو محصول را افزایش داده و با فعال سازی سیستم عضلانی به سرعت به اندام ایده آل خود برسید.

کراتین نوعی مکمل عضلانی است که به عنوان یکی از رایج ترین و محبوب ترین مکمل های ورزشی به شمار می آید.

کراتین نوعی مکمل عضلانی است که به عنوان یکی از رایج ترین و محبوب ترین مکمل های ورزشی به شمار می آید. در واقع، بدن هر فردی با استفاده از اسیدهای آمینه گلیسین و آرژنین، کراتین تولید می کند.

با این حال، ورزشکاران به کراتین بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل، می توانند با استفاده از مکمل های کراتین این روند را افزایش دهند.

علاوه بر این، مصرف همزمان کراتین و گینر می تواند با کمک هم و همچنین انجام بهتر و بیشتر ورزش، قدرت بدنی را افزایش داده و از ضعف و خستگی ناشی از ورزش جلوگیری کند.

می توانید کراتین را قبل از تمرین و گینر را بعد از تمرین مصرف نمایید تا به نتایج دلخواه برسید. برند استرالیایی ATP معتبرترین تولیدکننده انواع مکمل می باشد. شرکت بازرگانی ترندان اسپرت، تنها نماینده رسمی عرضه محصولات برند معتبر ATP در سراسر کشور می باشد.

مصرف گلوتامین به همراه گینر

مصرف گلوتامین به همراه گینر
مصرف گلوتامین به همراه گینر

در مورد بهترین زمان مصرف گینر و روش مصرف گلوتامین به همراه گینر، باید بدانید که مصرف گلوتامین قبل و بعد از ورزش می تواند سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و باعث سوزاندن سریعتر بافت چربی بدن شود.

این مشکل باعث می شود که فرد به دلیل از بین رفتن بافت چربی ذخیره شده در بدن، کاهش وزن جزئی را تجربه کند. اما این کاهش وزن به معنای ضعیف شدن فرد نیست.

از آنجا که گلوتامین می تواند سرعت رشد عضلانی را تشدید کند، بنابراین ورزشکار وزن کمتر اما حجم بدن بیشتری خواهد داشت.

از این رو، اگر هدف اصلی شما از استفاده از گینر صرفاً افزایش وزن است، شاید استفاده از آن همزمان با گلوتامین برای شما مناسب نباشد. اما اگر می‌خواهید فرم بهتری داشته باشید و حجم بیشتری پیدا کنید، مصرف همزمان این دو مکمل می‌تواند با ذخیره آب و املاح در سلول‌های عضلانی، حجم ماهیچه‌های شما را افزایش دهد.

با توجه به این که استفاده از گلوتامین به عنوان یک مکمل ورزشی می تواند ذخایر گلیکوژن تخلیه شده را بازگرداند، درد عضلانی ناشی از تمرینات بدنی شدید را کاهش دهد و روند ریکاوری را تسریع کند.

بسیاری از ورزشکاران تمایل دارند از این مکمل با گینر استفاده کنند. البته گلوتامین، فراوان ترین اسید آمینه آزاد در بدن، به طور طبیعی در بدن همه انسان ها تولید می شود و در بسیاری از غذاها نیز یافت می شود.

این اسید آمینه که به دو شکل ال-گلوتامین و دی گلوتامین موجود است، نقش مهمی در بسیاری از فرآیندهای بدن دارد و برای عضله سازی، تولید پروتئین و افزایش استقامت بدن ضروری است.

چه زمانی باید از گینر استفاده کنیم؟

چه زمانی باید از گینر استفاده کنیم؟
چه زمانی باید از گینر استفاده کنیم؟

هدف اصلی از مورد استفاده قرار دادن گینر، افزایش میزان کالری و پروتئین دریافتی یک ورزشکار در طول روز است. بنابراین می توان به این نتیجه رسید که بهترین زمان مصرف گینر برای ورزشکاران در ساعات اولیه روز یا اول صبح می باشد.

در صورتی که گینر را در این ساعت از روز مصرف نمایید، دیگر نگران میزان کالری و پروتئین دریافتی در طول روز نخواهید بود.

مکمل های گینر برند ATP  از پرمصرف ترین مکمل های موجود معرفی می شوند که مصرف آن ها به افزایش حجم عضله و قدرت عضلات کمک زیادی می کند. شرکت ترندان اسپرت تنها نماینده رسمی این برند معتبر در ایران می باشد.

بهترین زمان برای مصرف مکمل های گینر چه موقع است؟

بهترین زمان برای مصرف مکمل های گینر چه موقع است؟
بهترین زمان برای مصرف مکمل های گینر چه موقع است؟

در مطلب بهترین زمان مصرف گینر، باید اشاره کنیم اکثر افرادی که از این مکمل استفاده می کنند، ورزشکار هستند. بسیاری از کارشناسان، زمان مصرف این مکمل را در صبح بعد از بیدار شدن از خواب مشخص کرده اند.

از آنجایی که بدن شما چند ساعت استراحت کرده و هیچ ماده مغذی به بدن شما نرسیده است، اگر بعد از بیدار شدن از خواب از این مکمل استفاده کنید، در طول روز نیازی به پروتئین ندارید. اما می توان این مکمل را قبل، حین و بعد از تمرین هم استفاده کرد.

اگر قبل از تمرین از این مکمل استفاده کنید، علاوه بر این که انرژی زیادی برای تمرین به شما می دهد، از احساس گرسنگی در حین تمرین جلوگیری می کند و در حین تمرین، احساس گرسنگی نمی کنید.

بسیاری از افراد در حین تمرینات ورزشی دچار افت قند خون می شوند، بنابراین مصرف مکمل گینر در حین تمرین از بالا رفتن قند خون جلوگیری می کند و فرد در حین تمرین، احساس افسردگی نمی کند. همچنین زمان دیگری که می توانید از این مکمل استفاده کنید، بعد از ورزش است.

اگر بعد از تمرینات ورزشی خود از این مکمل برند ATP استفاده کنید، گلیکوژن را در بدن خود در عضلات ذخیره می کنید

اگر بعد از تمرینات ورزشی خود از این مکمل برند ATP استفاده کنید، گلیکوژن را در بدن خود در عضلات ذخیره می کنید. این عمل باعث کاهش خستگی شما در فعالیت های ورزشی سنگین می شود.

این نکته، یکی از مهم ترین مواردی است که هنگام ورزش باید به آن توجه کنید. برای مراقبت از خود، ۱ ساعت بعد از ورزش کربوهیدرات بخورید و بهترین مکملی که می توانید برای جایگزینی کربوهیدرات در بدن خود انتخاب کنید، مکمل گینر است.

در ادامه مقاله بهترین زمان مصرف گینر، توضیح می دهیم که این مکمل را چه موقع مورد استفاده قرار دهید.

مصرف گینر در صبح

قبلاً تصور می شد که مکمل ها را باید اول صبح با معده خالی مصرف کرد. این یک باور رایج و اشتباه است. مکمل ها باید مکمل وعده های غذایی شما باشند.

بنابراین، استفاده از آن با معده خالی اولاً باعث مشکلات گوارشی می شود و ثانیاً اگر قبل از صبحانه از گینر استفاده کنید، اشتهای شما کور می شود و نمی توانید صبحانه بخورید که یک وعده غذایی بسیار مهم است.

بنابراین بهترین زمان مصرف گینر نیم ساعت تا یک ساعت بعد از صبحانه است که به هضم بهتر غذای خورده شده در صبح کمک می کند.

استفاده از گینر بعد از ناهار

فرض کنید تمرین شما ساعت 5:00 بعدازظهر است. اگر صبحانه را ساعت 9:00 و ناهار را ساعت 13:00 می خورید، می توانید در ساعت 2:00 از مزایای آن استفاده کنید. با این حال، قبل از تمرین به یک وعده غذایی سبک پر از انرژی و مواد مغذی نیاز دارید.

استفاده از گینر در وعده غذایی بعد از تمرین

هم در صبح و هم بعد از تمرین، بدن در حالت کاتابولیک قرار دارد و تفاوت آن در این است که با صرف غذا در وعده صبحانه از فرآیند کاتابولیک جلوگیری می کنید، اما بعد از ورزش در صورت کافی، غذا و مکمل میل کنید. در بدن علاوه بر جلوگیری از کاتابولیسم، شرایط خطرناک آنابولیک را برای بدن خود فراهم می کنید که باعث رشد عضلات می شود.

استفاده از گینر در وعده غذایی قبل از خواب

اگر در وعده شام، ​​منابع متوسط ​​کربوهیدرات و پروتئین مصرف کرده اید و قبل از رفتن به رختخواب یک یا دو لیوان شیر بنوشید، اساساً شما کالری و مواد مغذی کافی برای بدن خود فراهم کرده اید و نیازی به خوردن غذاهای ناسالم قبل از خواب ندارید. با این حال، اگر خود را فردی دشوار برای رشد می‌دانید؛ می توانید از یک پیمانه گینر در مخلوط شیر استفاده کنید.

توصیه می کنیم از صفحه افزایش وزن سریع در یک ماه دیدن کنید.

استفاده از مکمل گینر، به چه افرادی توصیه می شود؟

استفاده از مکمل گینر، به چه افرادی توصیه می شود؟
استفاده از مکمل گینر، به چه افرادی توصیه می شود؟

افرادی که مشغله زیادی دارند و زمان کافی برای مدیریت رژیم غذایی خود ندارند، می توانند با دانستن بهترین زمان مصرف گینر، این مکمل را مورد استفاده قرار دهند.

مصرف این مکمل به ورزشکارانی که هدفشان تقویت و ساخت توده عضلانی می باشد نیز توصیه می شود. مصرف آن به افرادی که تمایلی به خوردن غذاهای بسیار رقیق و متنوع ندارند و همچنین افرادی که نمی خواهند غذاهای کم کربوهیدرات مصرف کنند، توصیه می شود.

مکمل های گینر برند ATP  از پرمصرف ترین مکمل های این برند محسوب می شوند که مصرف آن ها به افزایش قدرت عضلانی و حجم عضله کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که تنها نماینده رسمی و انحصاری این برند معتبر در سراسر ایران، شرکت ترندان اسپرت است.

دلیل استفاده از مکمل های گینر چیست؟

دلیل استفاده از مکمل های گینر چیست؟
دلیل استفاده از مکمل های گینر چیست؟

مکمل ها و پودرهای پروتئینی زیادی برای افزایش وزن در بازار وجود دارد. اما چرا مکمل را انتخاب کنید؟ در ادامه ی نوشتار بهترین زمان مصرف گینر، برخی از دلایل اصلی استفاده از گینرها برای افزایش وزن آورده شده است.

در دسترس بودن کالری در بدن

برای این که بدن شما حجم و وزن بیشتری پیدا کند، باید کالری بیشتری مصرف کنید. دریافت کالری بیشتر به این معنی است که به جای سوزاندن در طول روز، باید 300 تا 500 کالری اضافی در روز دریافت کنید.

اگر بارها این کار را انجام داده اید اما هنوز هیچ نتیجه ای دریافت نکرده اید، بدون شک مکمل گینر یکی از بهترین مکمل هایی است که به افزایش وزن شما کمک می کند.

دریافت کافی درشت مغذی ها

باید مراقب باشید که غذاهای چاق کننده نخورید، اما برای جلوگیری از بروز مشکل در بدن، غذاهای با کیفیت را انتخاب کنید. اگر برای افزایش وزن هر چه می توانید بخورید، در دراز مدت شما را بیمار می کند.

به عنوان مثال، خوردن سیب زمینی سرخ کرده، هر روز ممکن است شما را چاق کند، اما باید سلامت خود را در روزهای آینده نیز در نظر بگیرید. پس اگر نمی توانید تصمیم بگیرید کدام غذا را بخورید و به همه چیز شک دارید، باید بدانید که مکمل گینر بهترین انتخاب برای شماست.

ساختن عضله بدون چربی

اگر همچنان به دنبال افزایش عضلات خود هستید اما یک گرم چربی در عضلات خود ندارید، استفاده از توده عضلانی بهترین گزینه ای است که دارید. این مکمل عضلانی شگفت انگیز این کار را برای شما انجام می دهد.

با استفاده از این مکمل می توانید میزان کالری وارد شده به بدن خود را کنترل کرده و به ساخت توده عضلانی بدون چربی برسید.

مکمل های گینر برند ATP  که جزو محبوب ترین مکمل های موجود در بازار محسوب می شوند و مصرف آن ها سبب افزایش قدرت عضلات و حجم عضله می شود، توسط شرکت ترندان اسپرت عرضه می شود.

لازم به ذکر است که تنها نماینده رسمی و انحصاری برند استرالیایی ATP در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت می باشد.

مصرف مکمل گینر، چقدر وزن را افزایش می دهد؟

در موضوع بهترین زمان مصرف گینر باید گفته شود که شکی در این وجود ندارد که مورد استفاده قرار دادن این مکمل، منجر به افزایش وزن می گردد.

زیرا با استفاده از کالری اضافی که از مصرف گینر به دست می آورید، مصرف انرژی روزانه شما افزایش می یابد و در نهایت منجر به افزایش وزن می شود.

از این نظر، استفاده از گینر به عنوان یک راه خیلی راحت و آسان برای تغییر تعادل انرژی به سمت افزایش وزن به شمار می آید. با این حال خوب است بدانید که در بسیاری از موارد، مصرف گینر باعث افزایش وزن مورد نظر نمی شود.

مکمل های گینر، به سادگی به عنوان یک راه موثر برای جذب سریع کالری اضافی به بدن شما عمل می کنند

مکمل های گینر، به سادگی به عنوان یک راه موثر برای جذب سریع کالری اضافی به بدن شما عمل می کنند. بنابراین بسیار آسان است که بیشتر وزن شما از چربی و نه توده عضلانی ناشی شود.

برای روشن شدن این موضوع و پاسخ به این سوال که مصرف گینر چقدر وزن را افزایش می دهد، می توان گفت که با مصرف مکمل گینر می توانید خیلی سریع 5 یا 10 کیلو وزن اضافه کنید، اما خوب است بدانید که بیشتر این وزن به دلیل چربی می باشد.

اگر به گونه‌ای تمرین نکنید که رشد عضلانی را به حداکثر برسانید یا به این مکمل‌ها برای درصد زیادی از کالری خود متکی نباشید و پروتئین بسیار کمی در مقایسه با کربوهیدرات‌ها مصرف کنید، این احتمال بیشتر خواهد بود.

مکمل های گینر برند ATP  جزو پرفروش ترین مکمل های موجود در بازار به شمار می آیند که مصرف این مکمل ها به افزایش حجم و قدرت عضلات کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر و استرالیایی در سراسر ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت است.

بهترین مکمل برای حجم چیست؟

چگونه مکمل گینر مناسب را انتخاب کنیم؟

چگونه مکمل گینر مناسب را انتخاب کنیم؟
چگونه مکمل گینر مناسب را انتخاب کنیم؟

پس از دانستن این که بهترین زمان مصرف گینر چه زمانی می باشد، خوب است از این موضوع هم آگاه باشید که هنگام انتخاب بهترین مکمل کاهش چربی باید به عواملی از قبیل سن، سطح فعالیت، جنسیت و عوامل دیگر توجه کنید.

به عنوان مثال، اگر فعالیت بدنی ندارید، به خصوص ورزش هایی مانند بدنسازی، نباید از مکمل هایی مانند کراتین با مکمل های گینر استفاده کنید. بهترین مکمل افزایش وزن و حجم دهنده برای شما محصولی است که کالری مورد نیاز روزانه شما را تامین کند.

اگر به پروتئین بیشتری نیاز دارید، باید مکملی را انتخاب کنید که پروتئین بیشتری نسبت به سایر مکمل ها داشته باشد. در صورتی که نیازهای پروتئینی خود را بدون این محصولات تامین می کنید، اما در تامین کالری مورد نیاز روزانه خود مشکل دارید، محصولات با پروتئین کمتر و کربوهیدرات بیشتر برای شما بهترین هستند.

اگر نسبت کربوهیدرات و پروتئین بالا باشد، نه تنها کیفیت عضله سازی کاهش می یابد، بلکه باعث افزایش وزن شما می شود. اگر خیلی کم وزن هستید، از محصولاتی با محتوای کربوهیدرات بالا استفاده کنید، زیرا کربوهیدرات ها نقش مهمی در عضله سازی و بازسازی عضلات دارند.

اگر مقدار مشخص شده کربوهیدرات در اختیار بدن قرار نگیرد

اگر مقدار مشخص شده کربوهیدرات در اختیار بدن قرار نگیرد، مشکلاتی مانند درد عضلانی، خستگی، ضعف عملکرد مغز و کاهش ایمنی بدن به وجود می آید، اما اگر بخواهید کمی وزن خود را بالا ببرید، می توانید از مکمل های پروتئین بالا برای بهبود کیفیت عضلات خود استفاده نمایید.

اگر می خواهید به اندازه مناسب به حجم عضلات خود اضافه کنید، پس سعی کنید در ابتدا مکمل با حجم بیشتر را انتخاب نمایید؛ چرا که به صرفه خواهد بود.

به طور معمول مکمل های بدنسازی در بسته های یک، دو، چهار و نیم کیلویی و گاهی 6 کیلویی بسته بندی می شوند و بعید است که فردی با یک کیلو مکمل به افزایش حجم عضلات مورد نظر خود برسد و همزمان وزن خود را کاهش دهد. از این رو، توصیه می کنیم از همان ابتدا مکمل گینر 2 کیلوگرمی یا بیشتر را انتخاب نمایید.

مکمل های گینر برند ATP  جزو پرفروش ترین مکمل های موجود در بازار محسوب می شوند که مصرف آن ها به افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران، شرکت ترندان اسپرت است.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین مکمل برای حجم خشک دیدن کنید.

در صورت مصرف نادرست مکمل های گینر، چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

در صورت مصرف نادرست مکمل های گینر، چه اتفاقی برای بدن می افتد؟
در صورت مصرف نادرست مکمل های گینر، چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

این که بدانید چه مقدار از این مکمل را مورد استفاده قرار دهید، به اندازه دانستن بهترین زمان مصرف گینر اهمیت دارد. دریافت کالری بالا برابر است با مقدار زیادی قند که وارد جریان خون می شود، زیرا بیشتر این کالری ها (حدود 70٪) باید به قند تبدیل شوند و کربوهیدرات ها، قندها و غیره مصرف شده به ساده ترین شکل گلوکز تجزیه شوند.

در بدن، هورمونی به نام انسولین وارد کنترل قند خون می شود و عدم تعادل بین کالری دریافتی و مصرف در صورت افزایش زیاد می تواند باعث افزایش قند خون و در نتیجه ایجاد بیماری های مختلف در بدن شود.

بنابراین قبل و بعد از خرید مکمل از شرکت ترندان اسپرت، باید از خدمات مشاوره ویژه قبل و بعد از مصرف مکمل های برند ATP استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

اگر مکمل گینر به تنهایی مصرف شود، زمان های بعدی در این مقاله بیان شده است. این بدان معناست که زمان استفاده از گینر با مکمل های دیگر را می توان با توجه به شرایط فردی تغییر داد.

هنگام مصرف گینر، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

هنگام مصرف گینر، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
هنگام مصرف گینر، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

حال که از بهترین زمان مصرف گینر مطلع شدید، باید بدانید که زمان استفاده از این مکمل، مورد توجه قرار دادن برخی نکات بسیار مهم می باشد.

هنگامی که مقدار زیادی غذا میل می کنید، همه مواد غذایی به طور همزمان به سیستم گوارش شما وارد نخواهد شد زیرا دارای فیبر بالایی هستند.

اما این مسئله در مورد مصرف مکمل ها صدق نمی کند. هنگامی که مکمل مصرف می کنید، مقدار زیادی ریز مغذی ها را به شکل متمرکز به بدن خود می رسانید.

به همین دلیل، در صورت زیاده روی کردن در مصرف مکمل گینر، ممکن است با عوارض جانبی روبرو شوید. ولی جای هیچ گونه نگرانی نیست. ما در این بخش از مطلب بهترین زمان مصرف گینر، قصد داریم مهمترین نکات مربوط به استفاده از این مکمل را به منظور جلوگیری از بروز عوارض و مشکلات ذکر کنیم.

مکمل های گینر برند ATP  از پرمتقاضی ترین مکمل های این برند محسوب می شوند. مصرف این مکمل ها که توسط شرکت ترندان اسپرت به عنوان تنها نماینده رسمی ATP در ایران عرضه می شود، به افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله کمک زیادی می کند.

کم کم مقدار مصرف مکمل را افزایش دهید

هنگامی که برای اولین بار مصرف مکمل را شروع می کنید، دوزهای پایین را در نظر بگیرید. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که این دوز را به دو شیک و با آب فراوان تقسیم کنید. همچنین در ابتدا از مصرف گینر با شیر خودداری کنید.

مخلوط کردن گینر در شیر می تواند هضم آن را سخت تر کند و شما را دچار نفخ کند. با انجام این روش ها، به معده خود زمان می دهید تا به آرامی با رژیم غذایی جدید شما سازگار شود.

از مصرف همزمان گینر و سایر مکمل ها خودداری کنید

مصرف گینر نیازی به مکمل هایی از قبیل پروتئین آب پنیر  یا همان پروتئین وی و کراتین ندارد. شما هنوز به آن ها برای کمک به رشد و ریکاوری عضلات خود نیاز دارید.

با این حال، گاهی اوقات این مکمل ها از نظر ترکیبات با هم همپوشانی دارند. این بدان معناست که آن ها برخی از ارتباطات را به اشتراک می گذارند.

برای جلوگیری از این مشکل چه باید کرد؟ برچسب های محصول را بخوانید تا ترکیبات رایج را بیابید. سپس ببینید میزان مجاز این ترکیبات چقدر است.

سعی کنید میزان و بهترین زمان مصرف گینر را طوری برنامه ریزی کنید که در یک زمان، مقدار زیادی از ترکیبات موجود در این مکمل را به بدن خود نرسانید.

حواستان به محرک ها باشد

در مطلب بهترین زمان مصرف گینر باید بیان کنیم که محرک ها به طور معمول در مکمل های قبل از تمرین و چربی سوزها یافت می شوند.

این ترکیبات به تحریک سرعت متابولیک بالاتر، عملکرد بهتر عضلات و عملکرد ذهنی کمک می کند. برخی از گینرها نیز دارای مقداری محرک هستند.

اگر قهوه می نوشید، قهوه های کافئین دار می توانند شما را عصبانی یا خواب آلود کنند. بنابراین، مراقب مصرف کافئین باشید و واکنش خود را به آن کنترل کنید.

آیا مصرف مکمل گینر، رگ ها را از بین می برد؟

آیا مصرف مکمل گینر، رگ ها را از بین می برد؟
آیا مصرف مکمل گینر، رگ ها را از بین می برد؟

از آنجایی که مکمل های گینر سرشار از کربوهیدرات و چربی هستند، درصد چربی بدن شما را افزایش می دهند و در نتیجه رگ هایی را که در حین انقباضات عضلانی ظاهر می شوند، کاهش می دهند.

نمی توانیم بگوییم که استفاده از گینر برای افراد لاغر بد است، اما به شما کمک می کند تا درصد چربی بدن که باید در آینده کاهش دهید را بالا ببرید.

نکته این بحث که باید در مطلب بهترین زمان مصرف گینر ذکر کنیم، این است که افرادی که اضافه وزن دارند، باید از مصرف گینر خودداری کنند و در مقابل، از مکمل های چربی سوز برای کاهش چربی بدن استفاده کنند.

پیشنهاد ما به ایشان، استفاده از انواع مکمل های چربی سوز برای کاهش چربی بدن و افزایش قدرت و استقامت است. این که با مکمل گینر چقدر آب باید مصرف شود یا میزان جذب چربی بدن با مصرف زیاد آب کاهش پیدا می کند نیز اشتباه است.

بنابراین فقط به تذکرات متخصص و دستورالعمل های روی محصول توجه کنید. اگر از یک برند معتبر و باکیفیت استفاده نکرده اید و تأثیر قابل توجهی روی بدن خود نداشته اید، نباید تعجب آور باشد. زیرا مکمل های تقلبی روی بدن شما هیچ گونه تأثیری نمی گذارند و فقط پول شما را هدر می دهند.

گینر در بدن ما چه می کند؟

گینر در بدن ما چه می کند؟
گینر در بدن ما چه می کند؟

این که بدانید بهترین زمان مصرف گینر چه موقع است، به شما کمک می کند تا خیلی سریع به هدف خود دست پیدا کنید.

امروزه با پیشرفت علم و دانش تولیدکنندگان مکمل های ورزشی، این مکمل ها پیشرفت زیادی کرده اند و تاثیر مکمل ها روز به روز بر بدن ورزشکاران بیشتر می شود.

اما در هنگام خرید این محصول باید مراقب باشید که حاوی قند و چربی اضافه نباشد. بسیاری از محصولات قدیمی این مکمل دارای قند و چربی افزوده هستند. مکمل های افزایش وزن همگی کالری بالایی دارند.

توصیه می شود در هنگام خرید این محصولات دقت داشته باشید که دارای چربی و روغن و سطح پروتئین بالا هستند. امروزه می توانید مکمل هایی پیدا کنید که در ترکیب با نیم لیتر آب بین 600 تا 900 کالری را تامین می کنند.

باید خیلی مراقب باشید که برای افزایش حجم عضلانی، کارهای زیادی انجام دهید

اما باید خیلی مراقب باشید که برای افزایش حجم عضلانی، کارهای زیادی انجام دهید زیرا فقط افزایش حجم عضلانی با کالری کافی نیست. شما باید پروتئین، چربی‌های سالم، کربوهیدرات‌ها، مواد معدنی و سایر ویتامین‌های مورد نیاز بدنتان را مصرف کنید تا ماهیچه‌ها به درستی رشد کنند.

استفاده از مکمل های گینر برای افزایش وزن نمی باشد، بلکه فقط حاوی کالری است. مکمل‌های گینر پروتئین، کربوهیدرات و چربی زیادی برای بدن شما فراهم می‌کنند تا کالری دریافتی شما را افزایش دهند. این مواد مغذی همان چیزی است که شما برای گرفتن بهترین نتیجه از تمرین خود به آن نیاز دارید.

باید بدانید که برای افزایش وزن و حجیم شدن، باید کالری بیشتری نسبت به مقدار نگهدارنده مصرف کنید. اما در ادامه مطلب بهترین زمان مصرف گینر باید بگوییم که قبل از این که مستقیماً به مزایای آن بپردازید، یک لحظه وقت بگذارید و بفهمید که اهدافتان از مصرف مکمل دقیقا چیست؟ هدف شما می تواند یکی از موارد زیر باشد.

حجم خشک

بیشتر شما می خواهید چربی اضافی بسوزانید و توده عضلانی به دست آورید. این به این معنی است که هدف شما یک بدن عضلانی است. از طرف دیگر، شما نمی خواهید بدنتان خیلی حجیم شود.

برای این کار باید 4 روز در هفته تمرین کنید. بیشتر تمرکز شما باید روی تمرین با وزنه باشد. اما بیایید به کالری اضافی مورد نیاز خود برسیم! در روزهای تمرین، شما باید حدود 200 تا 300 کیلو کالری بیشتر از پایه محاسبه شده خود مصرف کنید.

حداکثر حجم

بسیاری از بدنسازان به دنبال حداکثر حجم هستند، به این معنی که می خواهند تا حد امکان عضله سازی را به حداکثر برسانند. برای وزنه های سنگین، این به معنای بیش از 3 ساعت تمرین با شدت بالا در روز است.

اگر شما یکی از این افراد هستید، باید بدانید که به هزاران کالری اضافی نیاز دارید. اما اگر مبتدی هستید، 600 کیلو کالری یا کمی بیشتر برای شما کافی است.

مکمل های گینر برند ATP  تولیدکننده مکمل های گینر است. مصرف این مکمل ها که از پرفروش ترین مکمل های موجود در بازار محسوب می شوند، سبب افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله خواهد شد. شرکت ترندان اسپرت تنها نمایندگی رسمی و انحصاری این برند معتبر در ایران است.

مزایای مصرف مکمل گینر چیست؟

مزایای مصرف مکمل گینر چیست؟
مزایای مصرف مکمل گینر چیست؟

به طور کلی استفاده از مکمل های ورزشی گینر، فواید زیادی برای ورزشکاران دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می شود. توجه داشته باشید که برای بهره مند شدن از این مزایا باید بهترین زمان مصرف گینر را بدانید.

بسیاری از ورزشکاران و افرادی که برای افزایش وزن تلاش می کنند، کالری کافی از غذا دریافت نمی کنند و اگر این غذا شامل کالری زیادی باشد، دچار افزایش وزن می شوند.

از طرفی افراد پس از افزایش حجم عضلات ناشی از مصرف غذاهای پرکالری، نمی توانند به درستی ورزش کنند.
مکمل گینر این مشکل را حل می کند. افراد با خوردن آن احساس اضافه وزن نمی کنند و از طرفی تمام کالری مورد نیاز بدن خود را تامین می کنند.

افزایش حجم عضلات یکی دیگر از مزایای مکمل های گینر است. ورزشکاران برای عضله سازی، به کالری بیشتری نیاز دارند. در واقع یک ورزشکار برای عضله سازی باید 300 تا 500 کالری بیشتر از کالری سوزانده شده از تمرین مصرف کند.

اگر تمام تلاش خود را برای افزایش وزن انجام داده اید اما نتیجه ای نداشته است، به این معنی است که کالری کافی دریافت نمی کنید و باید از مکمل های ورزشی مانند گینر برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید.

با استفاده از گینر می توانید کالری دریافتی خود را تنظیم کنید

با استفاده از گینر می توانید کالری دریافتی خود را تنظیم کنید. افراد برای وزن کردن تمام مواد غذایی و پیگیری کالری ها، به ترازوی آشپزخانه نیاز دارند. با مصرف این مکمل می توانید مصرف مواد مغذی مهم خود را کنترل کرده و در مقادیر مشخص به بدن خود برسانید.

گاهی اوقات افراد نمی توانند مواد مغذی مورد نیاز خود را از کربوهیدرات ها و پروتئین ها دریافت کنند. در این صورت مکمل می تواند نقش خوب خود را نشان دهد و افراد با استفاده از آن تمام مواد غذایی مورد نیاز خود را تامین کنند.

خوردن غذاهای سالم برای رشد عضلات و افزایش وزن ضروری است. به عنوان مثال، خوردن مرغ سرخ شده ممکن است باعث افزایش کالری شود، اما حاوی مقدار زیادی چربی است که برای بدن نیز مضر است.

مکمل های گینر علاوه بر افزایش کالری دریافتی روزانه، به شما کمک می کند تا غذاهای سالم را به بدن خود اضافه کنید.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

نحوه و بهترین زمان مصرف گینر بدنسازی به عنوان یکی از اساسی ترین موارد برای ورزشکاران به شمار می آید. گینر یکی از مهم ترین مکمل هایی است که مخصوص افزایش حجم عضلانی است و یکی از بهترین پیشنهادها برای افراد لاغری است که می خواهند چاق شوند و عضله داشته باشند.

گینر یک مکمل پر کالری است که حاوی انواع مختلفی از پروتئین ها، چربی ها، کربوهیدرات ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه است. ورزشکاران و بدنسازان معمولا از مکمل ها برای افزایش حجم عضلانی و افزایش وزن استفاده می کنند.

نکته مهم در استفاده از مکمل های گینر و سایر مکمل ها این است که آن ها را از مکان های مطمئن خریداری کنید تا از اصل بودن محصول خریداری شده مطمئن شوید زیرا مصرف مکمل های تقلبی، نتیجه مطلوبی را به همراه نخواهد داشت و همچنین به سلامتی شما آسیب می رساند.

از دیگر نکات مهم مربوط به مکمل گینر می توان به دانستن چگونگی و بهترین زمان مصرف گینر اشاره کرد که باید زیر نظر پزشکان، مربیان و متخصصان انجام گیرد.

مکمل های گینر برند ATP در حال حاضر جزو پرمصرف و محبوب ترین مکمل های موجود معرفی می شوند که مصرف این مکمل ها، موجب افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله می شود. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت می باشد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.