محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی

تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی

Table of Contents

در این مقاله، به بررسی موضوع تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی خواهیم پرداخت.

مبحث چربی سوزی و لاغری، یکی از مباحث مهم است. زیرا بسیاری از افراد به خصوص افراد ورزشکار که به اضافه وزن مبتلا شده اند، در فکر و تلاش برای چربی سوزی هستند. چربی سوزی یک فرایندی است که تشکیل شده از فاکتورهای مختلف خواهد بود.

عواملی مانند رژیم غذایی، ورزش و فعالیت های بدنی و دیگر عوامل، می تواند در زمینه چربی سوزی و کاهش وزن، تاثیرگذار باشد. بسیاری از افرادی که ورزش می کنند، در فکر این موضوع هستند که بتوانند از طریق ورزش و تغذیه، به چربی سوزی درست و اصولی برسند.

چربی سوزی توسط عامل تغذیه، بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که ورزشکاران مبتدی و حرفه ای، نیازمند رعایت اصول رژیم غذایی هستند، برای چربی سوزی، بایستی دقت بیشتری بر مصرف مواد غذایی خود داشته باشند.

به همین دلیل، با توجه به موضوع اصلی مقاله که در خصوص چربی سوزی است، ما در این مقاله به بررسی تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی خواهیم پرداخت و نکات لازم را در این خصوص، مورد بررسی قرار می دهیم. بنابراین، توصیه می شود که تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای دیدن کنید.

تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی

تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی
تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی

همان طور که در مقدمه مقاله به آن اشاره شد، تغذیه درست و اصولی بعد از ورزش، می تواند برای کاهش وزن و چربی سوزی، بسیار ضروری باشد.

زیرا بازسازی ماهیچه ها بعد از ورزش و تقویت و رشد عضلات و همچنین چربی سوزی، به وسیله تغذیه ای رخ می دهد که بعد از فعالیت ورزشی، باید اقدام به استفاده از آن کنیم.

این که بعد از انجام ورزش، چه غذاها و مکمل هایی مصرف کنیم که بتوانیم به کاهش وزن برسیم، مسئله ای بسیار حیاتی است. تحقیقات متعدد و گوناگونی در این زمینه انجام شده است که نشان می دهد کاهش وزن و لاغری با ورزش و تغذیه، مسئله ای اثبات شده است.

از آنجایی که در ورزش های مختلف از جمله بدنسازی که بسیار محبوب است، فرایند ترمیم عضلات و ریکاوری بهتر عضلات، در گرو داشتن تغذیه سالم و در کنار آن مصرف مکمل های مختلف است؛ خوشبختانه، با رعایت اصول رژیم غذایی می توان به این امر مهم دست پیدا کرد و در کنار آن، سلامتی بدن خود را تضمین نمود.

به عنوان مثال، بعد از انجام فعالیت های ورزشی و فعالیت سنگین، می توان از وعده های متشکل از پروتئین استفاده کرد که بتواند به چربی سوزی کمک کند و از طرفی، باعث رشد عضلات و تقویت آنها شود.

همچنین استفاده از مکمل های مختلف ورزشی که می تواند چربی سوزی بعد از ورزش را به سرانجام برساند، می تواند گزینه مناسبی در کنار سایر عوامل باشد. ما در ادامه، به بررسی فاکتورهای مربوط به تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی، می پردازیم.

مصرف پروتئین، کربوهیدرات و چربی برای چربی سوزی بعد از ورزش

هر یک از مواد غذایی شامل پروتئین، کربوهیدرات و چربی، می تواند در روند تمرین ورزشی شما نقش زیادی داشته باشد و از طرفی، این ترکیبات به صورت کنترل شده، می تواند به چربی سوزی شما کمک زیادی کند. در ادامه به بررسی هر کدام از این سه عامل، می پردازیم:

 • مصرف پروتئین

پروتئین، جزء اصلی و جدایی ناپذیر بدن انسان است. به خصوص اگر فعالیت ورزشی سنگینی داشته باشیم، پروتئین ها می تواند باعث جلوگیری از سوخت عضلات و از دست رفتن آنها شود.

در واقع تجزیه شدن سلول های عضلانی بعد از ورزش طبیعی است و پروتئین می تواند علاوه بر جلوگیری از این موضوع، باعث رشد حداکثری عضلات شود.

مزیت دیگری که پروتئین ها دارند، خاصیت آن در چربی سوزی است. زیرا پروتئین ها، آمینواسیدهای ضروری بدن را تشکیل می دهند که می تواند در زمینه چربی سوزی بسیار موثر باشد.

زیرا پروتئین، با ساختار همبند خود، باعث بهبود وضعیت گوارش و کنترل اشتها بعد از تمرین می شود و می تواند از مصرف مواد غذایی به مقدار زیاد جلوگیری کند و همچنین موثر در فرایند ریکاوری بدن است.

از طرفی دیگر، پروتئین، نقش مهمی در تعادل هورمون های بدن دارد که می تواند در فرایند چربی سوزی هم موثر باشد. بنابراین، پروتئین ها جزو موارد مهم تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی خواهد بود

 • مصرف کربوهیدرات به مقدار کنترل شده

شاید بسیاری از افراد، در این فکر باشند که کربوهیدرات ها، باعث افزایش چربی های بدن و ذخیره آنها می شود. این سخن تا حدودی درست است. اما نباید از مصرف کربوهیدرات های سالم به صورت کنترل شده خودداری کرد.

زیرا کربوهیدرات ها، باعث جبران ذخایر گلیکوژن در بدن می شود که وظیفه اصلی سوخت و انرژی بدن را دارد. در صورت عدم استفاده از کربوهیدرات، بدن دچار تحلیل و افت انرژی می شود و می تواند نتایج بدی را به همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است که کربوهیدرات های سالم، در اندازه کافی و مناسب که توسط متخصص تغذیه برای شما تجویز می شود، می تواند بعد از تمرین برای افزایش انرژی، جلوگیری از خستگی و همچنین بهبود وضعیت وزنی کمک کند و بدن را برای مدت طولانی، از غذا دور نگه خواهد داشت.

 • مصرف چربی های سالم و ضروری

هر چربی، لزوما بد نیست. بسیاری از افراد، در این فکر هستند که چربی ها، باعث افزایش وزن می شود. این مورد، در خصوص چربی های ناسالم و مضر صادق است. اما بدن ما، نیاز شدیدی به چربی های سالم و مفید دارد و برای سلامتی ما، بسیار مهم و مفید است.

با مصرف چربی های سالم، می توانید بر رشد عضلات خود و حتی بهبود وضعیت سوخت و ساز خود، کمک زیادی کنید و فعالیت بیشتری را در ورزش تجربه و در نتیجه، کاهش وزن و چربی سوزی را مشاهده نمایید.

چربی هایی نظیر امگا 3 که نقش مهمی در سلامتی بدن دارد، جزو موارد ضروری مصرفی در تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی خواهد بود.

در این زمینه، توصیه می شود که حتما با پزشک متخصص تغذیه مشورت کنید و بر اساس شرایط بدنی خود، برنامه غذایی مناسب چربی سوزی بعد از ورزش را تهیه نمایید.

تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی با مصرف شیر

مصرف شیر برای سوزاندن کالری و چربی سوزی، می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. به خصوص اگر بعد از انجام ورزش، اقدام به مصرف شیر کنید، می توانید از مزیت های آن بهره مند شوید. با مصرف شیر، می توانید مقدار زیادی از کلسیم را وارد بدن خود کنید.

کلسیم قادر است چربی های شکم و پهلو را کاهش دهد و در کاهش وزن و لاغری بسیار موثر است. علاوه بر این، شیر به دلیل داشتن پروتئین، می تواند باعث افزایش حجم عضلات نیز گردد.

لازم به توضیح است که مصرف شیر کم چرب، مناسب تر بوده و نباید از شیر پرچرب در این خصوص استفاده نمود.

چای سبز، تغذیه مناسب بعد از ورزش برای چربی سوزی

چای سبز، تغذیه مناسب بعد از ورزش برای چربی سوزی
چای سبز، تغذیه مناسب بعد از ورزش برای چربی سوزی

از دیگر موارد مهم در خصوص تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی، مصرف کافئین است. کافئین می تواند باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن شود و از طرفی، باعث افزایش انرژی خواهد شد.

همین مسئله، می تواند باعث افزایش سوخت کالری و چربی سوزی گردد. یکی از منابع مناسب کافئین، چای سبز است. چای سبز به عنوان یک نوشیدنی بسیار مناسب بعد از تمرین، می تواند باعث افزایش چربی سوزی و کاهش وزن شود.

چای سبز، حاوی آنتی اکسیدان است که می تواند باعث افزایش سوخت کالری و دفع مواد زائد گردد.

افزایش سوخت و ساز و متابولیسم، عامل اصلی چربی سوزی بوده و افراد ورزشکار، می توانند بعد از یک روز تمرینی سخت و فشرده، از چای سبز برای چربی سوزی خود استفاده کنند.

صفحه زمان مصرف مکمل های بدنسازی را ببینید.

مصرف مایعات برای چربی سوزی بعد از ورزش

مصرف مایعات برای چربی سوزی بعد از ورزش
مصرف مایعات برای چربی سوزی بعد از ورزش

بعد از تمرین، لازم است که مایعات کافی به بدن برسد. زیرا در طول تمرین، تعریق کردن می تواند باعث کاهش انرژی شود و همچنین خستگی را به وجود خواهد آورد. مصرف مایعات در طول تمرینات ورزشی، تاثیر منفی بر متابولسیم بدن خواهد داشت.

بنابراین، بهتر است مایعات را بعد از ورزش مصرف کنید تا بتوانید به کاهش وزن و چربی سوزی خود کمک کنید. مایعات مناسب در این خصوص، آب است. آب می تواند باعث هیدراته نگه داشته شدن بدن، جلوگیری از تحلیل عضلانی و افزایش متابولیسم بدن شود.

بهتر است که بعد از تمرین، به مقدار زیادی آب بنوشید تا آب بدن شما تامین شود و در کنار آن، مصرف مواد غذایی گفته شده هم می تواند منجر به فرایند چربی سوزی بیشتر گردد.

حال در ادامه مقاله تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی به بررسی بهترین مکمل های چربی سوز می پردازیم که می تواند بعد از تمرین، منجر به چربی سوزی ورزشکاران شود.

مکمل BCAA برند ATP

مکمل BCAA برند ATP
مکمل BCAA برند ATP

یکی از بهترین مکمل های بدنسازی که می تواند خاصیت چربی سوزی و در عین حال خاصیت عضلانی سازی بدن را داشته باشد، مکمل BCAA برند ATP است.

این مکمل می تواند باعث تحریک ساخت پروتئین در عضلات شود و همان طور که در این مقاله گفته شد، پروتئین ها، نقش مهمی در رشد عضلات و چربی سوزی دارند. در واقع این مکمل می تواند باعث ساخت توده های عضلانی بدون چربی شود و از تجزیه شدن عضلات، جلوگیری نماید.

مکمل BCAA برند ATP با خلوص بسیار بالایی تهیه شده است و جزو بهترین ها محسوب می شود.

ماده ای به نام لوسین در این مکمل وجود دارد که می تواند باعث حمایت پروتئین های عضلات و ماهیچه ها گردد و در نتیجه، در رشد عضلات موثر است.

از طرفی دیگر، ایزولوسین موجود در این مکمل، باعث بهبود در عملکرد عضلات و ریکاوری هر چه بهتر بدن، بعد از تمرین می شود.

بنابراین، این مکمل می تواند به عنوان یک مکمل ایده آل برای چربی سوزی بعد از ورزش شناخته شود. در کنار رعایت اصول تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی می توانید از این مکمل هم استفاده نمایید و از مزیت های آن بهره مند شوید.

از جمله ویژگی ها و مزیت های مکمل BCAA برند ATP عبارتند از:

 • کمک به ریکاوری عضلات و بدن
 • موثر در زمینه چربی سوزی و دفع مواد زائد از بدن (صفحه چربی سوزی و عضله سازی همزمان را مشاهده کنید.)
 • تحریک کننده عضلات برای رشد حداکثری
 • تنظیم کننده کورتیزول
 • تنظیم کننده هورمون استروژن که موثر در کنترل چربی های بدن است.
 • فاقد گلوتن و فاقد قند

لازم به توضیح است که برای تهیه این محصول فوق العاده، می توانید به وبسایت شرکت ترندان اسپرت مراجعه نمایید. شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی برند ATP در ایران فعالیت دارد که می توانید با مراجعه به وبسایت این شرکت، اقدام به تهیه محصولات ATP نمایید.

مکمل Noway برند ATP

مکمل Noway برند ATP
مکمل Noway برند ATP

از دیگر بهترین مکمل های مناسب برای افزایش رشد عضلات و همچنین کمک به چربی سوزی بدن، مکمل Noway برند ATP است. این مکمل حاوی کلاژن است. کلاژن به عنوان یک ماده ضروری در بدن محسوب می شود.

زیرا بیش از 40 درصد پروتئین بدن را تشکیل می دهد و به عنوان فراوان ترین نوع پروتئین در بدن شناخته می شود. این مکمل، با خلوص بالا و با فرمولاسیون قوی، می تواند منجر به افزایش حداکثری رشد عضلات شود.

کارایی این مکمل به نسبت مکمل های پروتئینی مانند پروتئین وی، بیشتر است و می تواند باعث رشد عضلات، تنظیم هورمون های بدن، افزایش متابولسیم و چربی سوزی بدن شود.

بهترین زمان مصرف این مکمل، بعد از تمرین است که می تواند نتایج بسیار خیره کننده ای را ارائه دهد.

از جمله ویژگی ها و مزیت های مصرف مکمل Noway برند ATP می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • افزایش تراکم استخوانی
 • افزایش حجم عضلات
 • موثر در فرایند چربی سوزی و افزایش متابولسیم بدن
 • کمک به ترمیم عضلات و بافت های آسیب دیده و تخریب شده
 • حاوی پروتئین کلاژن که هیدرولیز شده است.
 • دارای کربوهیدرات سالم و مناسب

شما می توانید برای تهیه این محصول، به وبسایت شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی برند ATP در ایران، مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله، به بررسی مسئله مهم تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی پرداختیم. تغذیه در کنار ورزش، می تواند نتایج بسیار عالی را در زمینه چربی سوزی فراهم آورد.

با توجه به نوع تمرین، شرایط جسمی ورزشکار و هدف از چربی سوزی، افراد می توانند با رعایت نکات گفته شده در این مقاله و مصرف مواد غذایی ذکر شده، به چربی سوزی خود کمک زیادی کنند.

همچنین، استفاده از برخی مکمل های ورزشی از جمله مکمل BCAA و مکمل Noway برند ATP، می تواند کمک زیادی در زمینه چربی سوزی و افزایش حجم عضلات داشته باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مصرف مکمل های چربی سوز و خرید محصولات ATP به وبسایت شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این برند در کشور مراجعه نمایید.

در پایان توصیه می کنیم، مصرف کراتین بدون ورزش و بهترین زمان مصرف قرص سلنیوم را مطالعه کنید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.