محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

بهترین قرص کلاژن

بهترین قرص کلاژن

Table of Contents

با موضوع بهترین قرص کلاژن در خدمت شما هستیم.

مبحث سلامتی از اهمیت زیادی برخوردار است. همه ما انسان ها دوست داریم که بدنی سالم داشته باشیم و از این نعمت بزرگ خدادادی، به خوبی استفاده کنیم. عوامل زیادی در بدن هر انسانی باید وجود داشته باشد که بتواند منجر به سلامتی کلی بدن و پایداری آن شود و طبیعتا نقش اعضای مختلف بدن را در این امر مهم نباید نادیده گرفت.

مسائل زیادی از جمله مبحث زیبایی، خوش اندامی و … هم می تواند همراه با سلامتی منجر به رضایت درونی هر فردی شود و طبیعتا همه ما دوست داریم چنین ویژگی هایی را همراه خود داشته باشیم.

مواد مختلف موجود در بدن شامل پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی مختلف باعث سلامت و پایداری بدن ما خواهد شد و کمبود هر یک از مواد مغذی و معدنی در بدن می تواند باعث بروز مشکلاتی هر چند جزئی برای بدن شود.

بنابراین مهمترین کار، حفظ چنین مواد ضروری بدن برای حفظ سلامتی می باشد. یکی از مواد موردنیاز بدن که نقش مهمی در سلامتی بدن اعم از سلامتی ظاهری و زیبایی بدن و … دارد، کلاژن است.

ویدئو بهترین قرص کلاژن

کلاژن یک نوع ماده ضروری در بدن محسوب می شود که نقش مهمی در اعضای مختلف بدن بخصوص پوست انسان دارد که مانع از بروز مشکلاتی مانند چین و چروک و دیگر بیماری ها خواهد شد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی کلاژن و فواید ان برای بدن بپردازیم.

کمبود کلاژن باعث بروز مشکلاتی برای بدن انسان می شود و طبیعتا برای جبران این کمبود روش های مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله به بررسی روش های جبران کمبود کلاژن و افزایش آن می پردازیم که شاید مهمترین و بهترین روش، مصرف انواع مکمل ها اعم از قرص کلاژن و پودر کلاژن می باشد که در این مقاله به این موضوع یعنی بهترین قرص کلاژن هم خواهیم پرداخت.

اینفوگرافیک بهترین قرص کلاژن

یکی از بهترین مکمل های پیشنهادی ما برای حل مشکلات مربوط به کلاژن و کمبود آن مکمل ها مربوط به شرکت ترندان اسپرت می باشد که ما در این مقاله به معرفی این محصول از این شرکت معتبر خواهیم پرداخت و موضوعاتی در مورد آن اشاره خواهیم کرد. بنابراین تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

توصیه می کنیم مقالات بهترین زمان مصرف قرص سلنیوم و پروتئین وی ایرانی یا خارجی را مطالعه کنید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

کلاژن چیست؟

ساز و کار و عملکرد کلاژن در بدن چیست؟

بهترین فرم کلاژن چیست؟

بهترین قرص کلاژن کدام است؟

بهترین زمان مصرف پودر کلاژن ترندان اسپرت چه زمانی می باشد؟

قرص کلاژن بهتر است یا پودر کلاژن؟

عوامل موثر در اثربخشی پودر کلاژن و بهترین قرص کلاژن کدامند؟

انواع کلاژن چیست؟

عوامل کاهش دهنده کلاژن در بدن چیست؟

عوامل افزایش کلاژن در بدن چیست؟

بهترین قرص کلاژن یا پودر کلاژن چه خصوصیاتی دارد؟

فواید مکمل های کلاژن چیست ؟

شرایط لازم برای مصرف مکمل های کلاژن از جمله بهترین قرص کلاژن چیست؟

مواد غذایی برای افزایش تولید کلاژن کدامند؟

مراقبتهای تخصصی از پوست برای افزایش کلاژن چیست؟

عوارض مکمل های کلاژن چیست؟

 

 

کلاژن چیست؟

کلاژن چیست؟
کلاژن چیست؟

در ابتدا تعریفی از کلاژن خواهیم گفت که می تواند برای افراد علاقه مند به مطالعه این مقاله مفید واقع شود. کلاژن در واقع نوعی پروتئین است که در بدن انسان وجود دارد و به عبارت دیگر، کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن است.

ساختار کلاژن ها به گونه ای است که بصورت پیوسته و همبند است و به مانند فیبر می باشد. در واقع نام کلاژن از همان وضعیت شکل گیری و متصل بودن و همبند بودن آن شکل گرفته است.

کلاژن یکی از موارد اصلی موجود در بدن است که در استخوان ها، پوست، ماهیچه ها و غضروف های بدن وجود دارد و کمک زیادی به استحکام هرچه بیشتر بافت های بدن خواهد کرد.

کلاژن به صورت طبیعی در بدن وجود دارد و گاهی بر اثر عواملی می تواند کاهش یا افزایش یابد. تامین کلاژن ها توسط مواد غذایی و یا بصورت مصنوعی از طریق مکمل هایی صورت می گیرد که می تواند باعث جبران کبمودهای ایجاد شده این مواد در بدن شود. مسائل زیادی می تواند باعث بروز اخلال در وضعیت کلاژن پوست شود که ما در این مقاله به این موضوع می پردازیم.

حال در ادامه مقاله بهترین قرص کلاژن به بررسی عملکرد کلاژن در بدن خواهیم پرداخت.

پیشنهاد می کنیم از پست افزایش کلاژن تاندون دیدن کنید.

ساز و کار و عملکرد کلاژن در بدن چیست؟

ساز و کار و عملکرد کلاژن در بدن چیست؟
ساز و کار و عملکرد کلاژن در بدن چیست؟

همانطور که گفته شد، کلاژن نوعی پروتئین در بدن است که فراوان ترین محسوب می شود. کلاژن ها در واقع مولکول هایی هستند که جذب بدن می شوند و خاصیت همبند بودن ان به گونه ای است که در هنگام جذب می توانند شکسته شوند و در بخش هایی که لازم است جذب شوند و مزیت این ماده مهم در بدن دقیقا در همین مورد است که قابلیت شکل گیری دارد و می تواند در هر بخشی در بدن جذب شود.

کلاژن عملکردهای مختلفی در بدن دارد که شاید مهمترین آن مربوط به مسائل زیبایی صورت و پوست باشد که در مباحث پزشکی و زیبایی، از کلاژن زیاد صحبت می شود.

در واقع خاصیت ارتجاعی پوست و کشسانی آن مربوط به وجود کلاژن در زیر صورت است که مهمترین اصل در خصوص جوانی و شادابی پوست دارد.

کلاژن ها می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را در بهترین حالت خود نگه دارد و علاوه بر آن باعث حفظ آب در لایه های پوستی می شود و منجر به پر نگه داشتن صورت و جوان نگه داشتن آن می شود.

کلاژن های انواع مختلفی دارد

کلاژن های انواع مختلفی دارد که هر کدام از انها خاصیت مهمی در بدن ایفا می کند. همه ما انسان ها باید مسئله کلاژن را جدی بگیریم و همیشه سعی کنیم که وضعیت آن را به گونه ای نگه داریم که بتواند کمک زیادی به زیبایی صورت ما و عملکرد بهتر دیگر اعضای بدن شود.

کلاژن ها علاوه بر پوست در نقاط مختلف بدن مانند غضروف ها وجود دارد که خاصیت کسشانی و ارتجاعی بودن کلاژن باعث عملکرد بهتر غضروف ها می شود و بازه عملکردی بهتری از خود نشان می دهد و مانع بروز مشکلاتی مانند التهاب و … در ناحیه غضروف می شود.

کلاژن ها می تواند باعث ترمیم بافت های آسیب دیده در نواحی مختلف از جمله پوست شود و امروزه با گسترش علم پزشکی، روش های مختلفی برای بهبود وضعیت کلاژن بدن به وجود آمده است که از جمله آن وجود مکمل ها و قرص های کلاژن است که در این مقاله به بهترین قرص کلاژن هم خواهیم پرداخت.

از جمله بهترین مواد کمک کننده و تقویت کننده کلاژن بدن، محصولات شرکت ترندان اسپرت است که با ارائه پودرهای مخصوص کلاژن می تواند باعث تشکیل کلاژن های جدید شود و مزیت استفاده از آن، این است که خاصیت جذب بیشتری دارد.

بهترین فرم کلاژن چیست؟

بهترین فرم کلاژن چیست؟
بهترین فرم کلاژن چیست؟

بهترین فرم کلاژن در واقع مبحثی است که شاید در ذهن بسیاری از افراد بوجود امده باشد.

بخصوص افرادی که دچار مشکلات پوستی مانند چین و چروک و … هستند، طبیعتا با این موضوع روبرو شده اند که چگونه می توان مشکل کمبود کلاژن را رفع کرد و در واقع بهترین فرم کلاژن چیست؟ خوشبختانه امروزه با گسترش علم پزشکی و و درمانی، مواد مختلفی برای تامین کلاژن بدن به وجود امده است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

پودر کلاژن:

در واقع بهترین نوع فرم کلاژن و مکمل قابل مصرف در خصوص تامین کلاژن بدن، پودرهای کلاژن است که مهمترین خاصیت آن جذب سریع آن توسط بدن و نتیجه بخش بودن در زمان کوتاه می باشد که از جمله بهترین آنها، پودر کلاژن محصول شرکت ترندان اسپرت می باشد.

قرص کلاژن:

قرص کلاژن از دیگر انواع کلاژن است که می توان از آن نهایت استفاده را برد. اما به اندازه پودر کلاژن کارساز نخواهد بود. زیرا جذب کمتری نیز صورت می گیرد و طبیعتا نتیجه بخشی کمتری دارد. این قرص ها و کپسول ها معمولا حاوی مواد حیوانی هستند که منجر به تولید کلاژن می کند.

از آنجایی که برخی از مواد غذایی حاوی کلاژن هستند که در ادامه به آن اشاره می کنیم، قرص های کلاژن هم به نوعی از همان عصاره و مواد غذایی تشکیل شده است که می تواند به عنوان یکی از بهترین قرص کلاژن مورد استفاده قرار گیرد.

کرم کلاژن:

بسیاری از کرم های موجود در داروخانه ها، حاوی کلاژن می باشند که در واقع نوعی کلاژن مصنوعی است که با مالیدن آن بر روی صورت می تواند باعث جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک شود. طبیعتا این نوع از فرم کلاژن ها بیشتر مصرف دارد، اما در کنار مواردی مانند پودر کلاژن می تواند نتیجه بخشی بیشتری داشته باشد.

کلاژن مایع:

این نوع از فرم کلاژن ها، بیشتر ماهیت درمانی در دیگر نقاط بدن مانند غضروف ها و استخوان ها و جنبه زیبایی پوست ندارد که می تواند منجر به افزایش کلاژن در قسمت های استخوانی و غضروفی بدن شود و عملکرد آنها را بهبود بخشد.

موارد بالا در واقع بهترین فرم کلاژن به حساب می آید که می تواند مورد استفاده قرار گیرد. بهترین قرص کلاژن یا به عبارت دیگر بهترین محصول تولید کلاژن مربوط به محصول شرکت ترندان اسپرت می باشد که به صورت مکمل های پودری، اقدام به ارائه محصول تولید کلاژن می کند که می تواند منجر به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و همچنین افزایش کلاژن در دیگر نقاط بدن شود.

بهترین قرص کلاژن

بهترین قرص کلاژن
بهترین قرص کلاژن

در بخش های قبلی مقاله در خصوص اهمیت کلاژن در بدن نکاتی را گفتیم طبیعتا دلایل مختلفی نیز می تواند باعث کاهش کلاژن در بدن شود که همین موضوع باعث شده است که چنین افرادی اقدام به استفاده از مکمل ها و قرص های کلاژن نمایند. مکمل ها و قرص های مربوط به کلاژن می تواند نقش مهمی در بهبود وضعیت پوست، مو و دیگر اعضای بدن مانند غضروف ها شود.

بهترین قرص کلاژن یا به عبارت دیگر بهترین فرم کلاژن را می توان نوعی گفت که عوارض جانبی همراه خود نداشته باشد و از طرفی اثربخشی مناسبی را داشته باشد. در ابتدا، محصولات کلاژن ساز به صورت کرم و سرم نیز موجود بود که افراد اقدام به مصرف آن می کردند.

اما در طی سالیان اخیر با پیشرفت علوم پزشکی و زیبایی، داروها و مکمل هایی روانه بازار شده است که می تواند کمک زیادی در روند افزایش کلاژن پوست داشته باشد.

یکی از بهترین انواع مکمل و در واقع بهترین قرص کلاژن، محصول شرکت ترندان اسپرت می باشد

یکی از بهترین انواع مکمل و در واقع بهترین قرص کلاژن، محصول شرکت ترندان اسپرت می باشد که توانسته است رضایتمندی اکثریت افراد را به خود جلب کند. این نوع مکمل ساخت این شرکت، در واقع به شکل قرص نبود و به حال پودری است که مزیت آن هم جذب سریع تر آن توسط بدن و در نتیجه، اثربخشی زودتر و واقعی تر را دارد.

در واقع بهترین فرم کلاژن را می توان این محصول دانست که می تواند در کنار مصرف موادی دیگر مانند کرم و …، باعث افزایش کلاژن در بدن بخصوص در لایه های پوستی باشد و باعث افزایش شادابی پوست، جوانسازی پوست و از بین رفتن چین و چروک پوست شود.

پودر کلاژن  ترندان اسپرت، حاوی آمینواسیدها می باشد که نقش مهمی در تولید پروتئین در بدن را دارند و علاوه بر آن وجود ویتامین C و دیگر موارد اصلی تشکیل دهنده کلاژن، باعث افزایش کلاژن پوستی برای فرد خواهد شد. بنابراین توصیه می شود حتما از محصولات ترندان اسپرت از جمله پودر کلاژن استفاده نمایید.

بهترین زمان مصرف پودر کلاژن ترندان اسپرت چه زمانی می باشد؟

بهترین زمان مصرف پودر کلاژن ترندان اسپرت چه زمانی می باشد؟
بهترین زمان مصرف پودر کلاژن ترندان اسپرت چه زمانی می باشد؟

در بخش قبلی در خصوص فواید مصرف پودر کلاژن ترندان اسپرت گفته شد. حال سوالی پیش خواهد آمد که حتما دغدغه مصرف کنندگان این نوع محصول می باشد که آن هم زمان مصرف این مکمل پرفایده است که در چه زمانی مصرف شود تا بیشترین اثربخشی را داشته باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این نوع از پودرها را می توان در هر زمانی مصرف کرد که البته بهتر است قبل از هرگونه اقدامی در ابتدا با پزشک متخصص مشورت های لازم را انجام دهید و یا دستورالعمل مصرف آن را بر روی بسته بندی مطالعه کنید تا بتوانید در زمان مناسب مصرف نمایید.

بصورت کلی اگر بخواهیم در خصوص مصرف این محصول بگوییم، باید گفت که در ابتدا اگر با معده خالی مصرف شود بهتر خواهد بود بیشترین اثر را خواهد داشت و همچنین می توان روزی 1 الی 3 بار بسته به نوع نیاز، اقدام به مصرف آن نمود.

قرص کلاژن بهتر است یا پودر کلاژن؟

قرص کلاژن بهتر است یا پودر کلاژن؟
قرص کلاژن بهتر است یا پودر کلاژن؟

طبیعتا تاکنون متوجه شدید که مصرف پودر کلاژن بهتر از قرص کلاژن می باشد. در خصوص بهترین قرص کلاژن باید گفت که خواص هر دوی این مکمل ها شبیه به هم می باشد و کاربردی مشابه دارند. اما پودر کلاژن بخصوص پودر کلاژن ترندارن اسپرت، از خاصیت جذب پذیری بالایی برخوردار است.

زیرا پودر می تواند به راحتی در معده جذب شود و طبیعتا مواد تشکیل دهنده این مکمل می تواند به راحتی وارد بخش های مورد نیاز بدن از جمله پوست شود و به بهبود وضعیت کلاژن کمک زیادی کند.

از آنجایی که قرص ها حالت جامد دارند، هضم و جذب آن کمی زمان بر خواهد بود و ممکن است اثربخشی پودر را نداشته باشد. بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که پودر کلاژن از قرص کلاژن بهتر است، زیرا خاصیت جذب بیشتری خواهد داشت.

عوامل موثر در اثربخشی پودر کلاژن و بهترین قرص کلاژن

عوامل موثر در اثربخشی پودر کلاژن و بهترین قرص کلاژن
عوامل موثر در اثربخشی پودر کلاژن و بهترین قرص کلاژن

یکی از نکات مهمی که باید در خصوص مصرف مکمل های کلاژن از جمله پودر کلاژن در نظر گرفت، این است که مصرف به تنهایی آن طبیعتا نمی تواند اثربخشی خاصی داشته باشد.

بلکه یکی از عوامل اصلی حل این معضل، تغییر سبک زندگی می باشد که می تواند در کنار مصرف چنین مکمل هایی، باعث بهبود وضعیت کلاژن بدن شود. سبک زندگی درست اعم از مصرف مواد غذایی موثر، عدم مصرف سیگار و مشروبات الکلی، ورزش کردن و …، می تواند کمک زیادی در اثر بخشی پودر کلاژن و یا قرص کلاژن کند.

همچنین انتخاب نوع برند مکمل هم از اهمیت زیادی برخوردار است و از مصرف برندهای نامعتبر و متفرقه باید خودداری کرد. پودر کلاژن محصول شرکت ترندان اسپرت می تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای تولید کلاژن محسوب شود که حالت پودری بودن آن باعث جذب سریع تر و اثربخشی بهتر در کنار سایر عوامل ذکر شده خواهد بود و توصیه اکید ما این است که اقدام به مصرف این محصول پرکاربرد نمایید.

انواع کلاژن

انواع کلاژن
انواع کلاژن

حال که با مبحث بهترین قرص کلاژن آشنا شدیم، باید بدانیم که کلاژن ها انواع مختلفی دارند که در بدن انسان، 16 نوع وجود دارد که به 4 دسته اصلی تقسیم بندی می شوند که این دسته بندی ها عبارتند از:

  1. نوعی از کلاژن در بدن وجود دارد که از فیبر فشرده تشکیل شده است و باعث ایجاد حالت ارتجاعی پوست و همچنین وضعیت پایدار ساختار پوست می شود و علاوه بر آن در استخوان ها، غضروف ها، تاندون ها هم می توان این نوع از کلاژن را یافت.
  2. نوع دیگری از کلاژن وجود دارد که از یک فیبر آزادتری تشکیل شده است و در اغلب غضروف هایی که دارای انعطاف پذیری زیادی هستند، وجود دارد و هدف وجود آن، بازه حرکتی بیشتر مفاصل خواهد بود.
  3. نوع دیگری از کلاژن ها در بدن وجود دارد که در ماهیچه ها و رگ های بدن قرار دارد و کمک زیادی به پایداری بدن می کند.
  4. نوع اخری که از کلاژن می توان یافت، به حالتی است که در لایه پوست وجود دارد و نقش محافظ را بر روی پوست ایفا می کند و از بروز آسیب های پوستی جلوگیری خواهد کرد.

عوامل کاهش دهنده کلاژن در بدن

عوامل کاهش دهنده کلاژن در بدن
عوامل کاهش دهنده کلاژن در بدن

قبل از آنکه اقدام به مصرف بهترین قرص کلاژن نماییم، باید بدانیم که چه عواملی باعث کاهش سطح کلاژن در بدن انسان خواهد شد.

یکی از مهمترین عوامل که غیر قابل کنترل هم محسوب می شود، سن فرد است که با افزایش سن، میزان کلاژن در بدن کاهش خواهد یافت که مهمترین عارضه آن پیر شدن صورت و چین و چروک در نواحی مختلف پوست است.

همچنین عواملی مانند استرس، مصرف غذای نادرست، مصرف سیگار و مشروبات الکلی می تواند در زمینه کاهش کلاژن تاثیر زیادی داشته باشد و ما را مجبور به استفاده از مکمل های کلاژن کند. همچنین قرار گرفتن زیاد در مقابل نور خورشید هم در این عامل تاثیرگذار است.

عوامل افزایش کلاژن در بدن

عوامل افزایش کلاژن در بدن
عوامل افزایش کلاژن در بدن

کلاژن ها در بدن به خودی خود وجود دارد و حتی تولید کلاژن در بدن بصورت خودکار انجام می شود. امات برخی از عوامل می تواند باعث افزایش کلاژن در بدن شود که طبیعتا از طریق مواد غذایی و مواد معدنی موجود در این غذاها می تواند باعث افزایش کلاژن شود.

همچنین ویتامین C در بدن نقش مهمی در افزایش کلاژن بدن خواهد داشت و وجود چنین ماده ای می تواند باعث خاصیت آنتی اکسیدانی در بدن شود و نقش مهمی در افزایش کلاژن بدن خواهد داشت.

نوع دیگری از پروتئین در بدن وجود دارد که الاستین نام دارد

نوع دیگری از پروتئین در بدن وجود دارد که الاستین نام دارد و در رگ ها و شریان های حیاتی بدن یافت می شود. الاستین و کلاژن جز مواد اصلی پروتئینی موجود در پوست می باشد که منجر به تشکیل بافت های زیرین پوست و ارتجاعی شدن پوست خواهد شد.

تمام این عوامل دست به دست هم می دهد که بدن تولید کلاژن کند. افرادی که دچار مشکل کمبود کلاژن هستند و یا بدن آنها اقدام به تولید به اندازه کلاژن نمی کند می توانند از مکمل های تولید کلاژن استفاده کنند که بهترین فرم کلاژن، پودر کلاژن محصول شرکت ترندان اسپرت می باشد که خاصیت پودری بودن آن باعث جذب سریع مواد ضروری و مغذی موجود در پودر در بدن می شود و می تواند باعث افزایش تولید کلاژن در بدن شود.

شما در حال مطالعه مقاله بهترین قرص کلاژن می باشید.

بهترین قرص کلاژن یا پودر کلاژن چه خصوصیاتی دارد؟

بهترین قرص کلاژن یا پودر کلاژن چه خصوصیاتی دارد؟
بهترین قرص کلاژن یا پودر کلاژن چه خصوصیاتی دارد؟

قبل از آنکه اقدام به خرید مکمل کلاژن نماییم باید تمامی جوانب آن مورد بررسی دقیق واقع شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد. با انجام تحقیقات درست و کافی و همچنین مشورت با یک پزشک متخصص می تواند راهگشای این موضوع باشد. از جمله خصوصیاتی که می توان در خصوص خرید مکمل کلاژن به آن توجه کرد، عبارتند از:

  • نوع مکمل که از نوع پودری یا قرصی است که طبیعتا پودر کلاژن بهتر است.
  • مواد معدنی تشکیل دهنده مکمل کلاژن
  • گواهی های مبنی بر تاییدیه وزارت بهداشت و …
  • قیمت محصول موردنظر
  • استفاده از تجربه مصرف کنندگان و میزان رضایتمندی آنان
  • میزان قابل مصرف

یکی از بهترین گزینه های موجود برای خرید و مصرف مکمل کلاژن، مربوط به پودر کلاژن ترندان اسپرت می باشد که جز بهترین برندها محسوب شده و می تواند در روند تولید کلاژن در بدن تاثیرات زیادی را به همراه خود داشته باشد.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله مکمل پروتئین Noway Bodybalance HCP Protein را مطالعه کنید.

فواید مکمل های کلاژن چیست ؟

فواید مکمل های کلاژن چیست ؟
فواید مکمل های کلاژن چیست ؟

در صورت کمبود کلاژن در بدن می توان از انواع مکمل های کلاژن از جمله بهترین قرص کلاژن یا پودر کلاژن ستفاده کرد. تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام شده است که مکمل های کلاژن می تواند در بهبود وضعیت پوست، افزایش عملکرد غضروف ها و عضلات شود و طبیعتا نتیجه بخشی بهتری خواهد داد.

به همین دلیل ما در ادامه به برخی از مزیت های استفاده از مکمل های کلاژن می پردازیم که می تواند کمک ساز افزایش کلاژن در بدن شود. این موارد  عبارتند از:

افزایش سلامت پوست و بهبود وضعیت آن

در بخش های مختلف مقاله در خصوص اهمیت کلاژن در پوست گفته شد و متوجه شدیم که کلاژن ها جز اصلی بافت های پوست محسوب می شود که می تواند باعث ارتجاعی بودن پوست و همچنین شادابی پوست شود و نقش مهمی در آبرسانی به سلول های پوستی دارد.

طبیعتا عوامل زیادی باعث کاهش کلاژن در بدن خواهد شد که در این مقاله به آن اشاره شد و کاهش کلاژن باعث کاهش سلامتی پوست و ارتجاعی بودن آن می شود و چین چروک بر روی صورت رخ می دهد.

با استفاده از مکمل ها کلاژن می توان از کاهش این ماده مهم جلوگیری کرد و به دلیل وجود پروتئین و آمینواسیدها در مکمل های کلاژن باعث حفظ ساختار پوست و بهبود وضعیت آن خواهد شد و نقش مهمی در جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک بر روی صورت خواهد شد.

کمک به دردهای مفصلی و عضلانی

شاید کمتر کسی فکر کند که کلاژن ها می تواند باعث کاهش دردهای مفصلی شود. اما در این مقاله متوجه شدیم که کلاژن ها در مفاصل و استخوان ها و تاندون ها وجود دارد و نقش مهمی در عملکرد آنها دارد.

بنابراین می توان گفت که با مصرف مکمل های کلاژن از جمله بهترین قرص کلاژن یا همان پودر کلاژن ترندان اسپرت می توان به کاهش دردهای مفصلی و عضلانی کمک زیادی کرد.

باعث جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان ها می شود

بر اساس تحقیقات انجام شده، مصرف مکمل های کلاژن می تواند باعث کاهش بروز بیماری های استخوانی مانند پوکی استخوان شود. زیرا کلاژن ها حاوی پروتئین بوده و با مصرف این مکمل ها در واقع پروتئین را وارد بدن خود کرده ایم که می تواند باعث افزایش پروتئین ها در خون شود و از بروز بیماری های استخوانی مانند پوکی استخوان جلوگیری خواهد کرد.

افزایش توده های عضلانی

در بخش قبلی هم گفته شد که کلاژن ها، فراوان ترین نوع پروتئین در بدن محسوب می شود. پروتئین ها به خودی خود باعث افزایش حجم عضلات و توده های عضلانی می شود.

پس می توان گفت که مصرف مکمل های کلاژن بخصوص بهترین قرص کلاژن یا پودر کلاژن محصول شرکت ترندان اسپرت می تواند باعث افزایش توده های عضلانی شود.

افزایش سلامت قلب و بهبود وضعیت آن

یکی از فواید مهم مصرف مکمل های کلاژن باعث افزایش جریان خون در بدن می شود و همین موضوع می تواند به کاهش بیماری های قلبی و عروقی کمک زیادی نماید.

علاوه بر فواید ذکر شده، تحقیقات متعددی بر روی مکمل های کلاژن انجام شده است که حتی می تواند فوایدی مانند تقویت مغز و بهبود کارکرد آن شود و همچنین باعث افزایش کارکرد و بهبود وضعیت حرکت روده ها شود. از آنجایی که کلاژن جز مواد اصلی بدن محسوب می شود، مصرف مکمل کلاژن می تواند باعث ایجاد فواید ذکر شده شود.

یکی از بهترین محصولات در خصوص مکمل های کلاژن، پودر کلاژن محصول شرکت ترندان اسپرت می باشد که به شکل پودری تهیه شده و می توان با مصرف آن و جذب سریع آن باعث افزایش کلاژن در بدن شد. بنابراین توصیه اکید می شود که از این محصول معتبر استفاده نمایید.

شرایط لازم برای مصرف مکمل های کلاژن از جمله بهترین قرص کلاژن

شرایط لازم برای مصرف مکمل های کلاژن از جمله بهترین قرص کلاژن
شرایط لازم برای مصرف مکمل های کلاژن از جمله بهترین قرص کلاژن

طبیعتا برای مصرف هر ماده دارویی لازم است در ابتدا شرایطی سنجیده شود. حال این دارو خاصیت درمانی داشته باشد که لازم است پزشک متخصص تشخیص های لازم را دهد، یا داروی مورد نظر به حالت مکمل باشد که نیاز به تشخیص های لازم و بررسی جوانب کار خواهد داشت. مکمل های کلاژن هم از این قاعده مستثنی نیست و لازمه مصرف آن بررسی شرایط جسمی خود می باشد.

یکی از نکات ضروری در خصوص مصرف مکمل های کلاژن از جمله بهترین قرص کلاژن، این است که در ابتدا هدف از مصرف خود را مشخص کنیم و اینکه کدام ناحیه نیازمند دریافت کلاژن هست را مشخص کنیم تا در اندازه مشخص شده اقدام به مصرف مکمل نماییم.

همانطور که می دانید، کلاژن ها، حاوی پروتئین و اسیدآمینه های سرشاری می باشد که طبیعتا وجود آنها برای بدن ضروری است. اما مصرف بیش از اندازه آن می تواند باعث انباشتگی پروتئین ها در بدن شود.

بنابراین قبل از مصرف مکمل کلاژن، از وضعیت پروتئین های موجود در بدن خود اطمینان حاصل کنید که از طریق آزمایش خون قابل تشخیص است.

مهمترین اصل در نتیجه بخش بودن یک دارو و یا مکمل، استفاده از نظرات و تشخیص های پزشک متخصص است

مهمترین اصل در نتیجه بخش بودن یک دارو و یا مکمل، استفاده از نظرات و تشخیص های پزشک متخصص است. طبیعتا اگر فردی با مشکل کمبود کلاژن پوستی همراه است می تواند با یک پزشک متخصص پوست و مو مشورت های لازم را انجام دهد و طبیعتا پزشک تشخیص بهتری خواهد داد که کدام ماده و دارو برای فرد مفیدتر است.

تا به اینجای کار متوجه شدیم که مکمل های کلاژن می تواند تاثیر زیادی در سلامت پوست و مو و دیگر اعضای بدن داشته باشد و لازمه برخورداری از این مزیت ها، استفاده درست و اصولی و رعایت شرایط لازم است.

از جمله بهترین قرص کلاژن، پودر کلاژن محصول شرکت ترندان اسپرت است که به حالت پودری می باشد و مزیت آن این است که قابلیت جذب سریع دارد و نتیجه بخشی بیشتری خواهد داشت. با مصرف این نوع مکمل از شرکت ترندان اسپرت می توانید نتیجه های لازم را کسب کنید و به بهبود وضعیت کلاژن بدن خود کمک زیادی نمایید.

مواد غذایی برای افزایش تولید کلاژن

مواد غذایی برای افزایش تولید کلاژن
مواد غذایی برای افزایش تولید کلاژن

در این مقاله در خصوص مکمل های کلاژن توضیحاتی ارائه شد. اما در ادامه مقاله به بررسی موضوعی می پردازیم که از اهمیت زیادی برخوردار است و در کنار مصرف مکمل های کلاژن ساز می تواند افزایش کلاژن بدن شود که مربوط به مواد غذایی کلاژن ساز محسوب می شود.

وجود اسیدآمینه، پروتئین ها و گلیسین و پرولین و هیدروکسی پرولین، می تواند باعث تولید کلاژن در بدن شود و در مکمل های کلاژن چنین موادی یافت می شود. اما در برخی از مواد غذایی نیز می توان چنین مواد پروتئینی را یافت کرد که با مصرف آن می تواند کمک زیادی به ساخت کلاژن در بدن شود.

تولید کلاژن در بدن به مواد مغذی دیگری نیز نیاز دارد

تولید کلاژن در بدن به مواد مغذی دیگری نیز نیاز دارد که از جمله آن می توان به روی اشاره کرد. روی جز مواد ضروری بدن بوده و نقش مهمی در کنترل و حیات بدن دارد و در انواع حبوبات، گوشت ها، مرغ، مغزها و … وجود دارد.

همچنین از دیگر موارد ضروری برای تولید کلاژن باید به ویتامین C هم اشاره کرد که در انواع میوه ها می توان یافت که در ادامه مقاله به بررسی این موضوع پرداخته می شود.

بصورت کلی برای افرادی که دچار مشکلات کمبود کلاژن هستند، توصیه می شود که علاوه بر مصرف مواد غذایی مختلف کلاژن ساز، سبک زندگی خود را تغییر دهند به عبارتی سالم تر زندگی کنند.

ترک عادات نادرست مانند سیگار کشیدن، مصرف الکل و … می تواند باعث بهبود وضعیت کلاژن بدن شود و در کنار مصرف مواد غذایی و همچنین مکمل های کلاژن ساز از جمله بهترین قرص کلاژن، می تواند به بهبود وضعیت ما کمک کند.

ما در ادامه بصورت موردی به بررسی برخی از مواد غذایی کلاژن ساز اعم از میوه ها و … می پردازیم که می تواند مفید واقع شود:

میوه های کلاژن ساز

میوه های کلاژن ساز
میوه های کلاژن ساز

یکی از مهمترین منابع تولید کلاژن برای بدن که می تواند بسیار مفید و حائز اهمیت باشد، میوه ها می باشد. میوه هایی که حاوی ویتامین C هستند جز منبع غنی از تولید کلاژن برای بدن می باشد.

میوه هایی مانند پرتقال، نارنگی، لیموترش، توت فرهنگی، انگور، کیوی و … جز منابع سرشار از ویتامین C می باشد که به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی می تواند از تخریب کلاژن ها در بدن جلوگیری کند و مهمترین خاصیت آن نیز برای افزایش کلاژن های موجود در بافت های پوستی می باشد.

شادابی و جوانی پوست می تواند از جمله فواید مصرف میوه های کلاژن ساز می باشد که می تواند از پیری زودرس، چین و چروک و … جلوگیری نماید. مصرف میوه ها در کنار مکمل های کلاژن از جمله بهترین قرص کلاژن یا همان پودر کلاژن ترندان اسپرت می تواند نتیجه چند برابری را به فرد منتقل کند.

همانطور که گفته شد، با افزایش سن، کلاژن موجود در بدن کاهش خواهد یافت و باعث بروز مشکلاتی در پوست و دیگر نواحی مانند غضروف و تاندون ها و … خواهد شد. به همین دلیل مصرف میوه ها باید در اولویت قرار گیرد و جز رژیم های غذایی همیشگی در سبد غذایی افراد باشد.

سبزیجات مفید و لازم

یکی دیگر از منابع سرشار از تولید کلاژن در بدن، مصرف انواع سبزیجات می باشد. سبزیجات می تواند باعث افزایش ویتامین C در بدن شود و همچنین وجود فیبر در سبزیجات می تواند کمک زیادی بر تولید بافت های همبند کلاژن در لایه های پوستی شود.

سبزیجاتی مانند کلم بروکلی، اسفناج، بادمجان، گل کلم و … می تواند باعث تولید کلاژن در بدن شود و لازم است در کنار سایر مواد غذایی مقوی و همچنین مکمل های کلاژن از آن استفاده کافی شود.

بصورت کلی سبزیجات جز غذاهای بسیار سالم و مفید برای بدن محسوب می شود و از بروز بیماری های مختلف هم جلوگیری خواهد کرد. بنابراین نباید از مصرف سبزیجات غافل شد.

اسیدهای چرب امگا 3

اسیدهای چرب امگا 3
اسیدهای چرب امگا 3

مصرف مواد غذایی حاوی امگا 3 می تواند تا حد بسیار قابل توجهی در تولید کلاژن در بدن کمک کند. مواد غذایی مانند ماهی، تن ماهی، روغن های گیاهی، کره بادان زمینی، بادام هندی می تواند جز منابع سرشار از امگا 3 باشد که نقش مهمی در تولید و افزایش کلاژن در بدن دارد.

امگا 3 در واقع تحریک کننده پروتئین های موجود در کلاژن می باشد که می تواند باعث افزایش کلاژن در تمام نقاط بدن شود.

به همین دلیل است که افراد دارای مشکلات استخوانی و مفصلی از امگا 3 استفاده می کنند. زیرا با افزایش کلاژن در مفاصل و تاندون ها و غضروف ها همراه است و می تواند باعث بهبود عملکرد مفاصل و استخوان ها شود.

سویا و مشتقاتش

از دیگر مواد غذایی ای که می تواند کمک زیادی به تولید کلاژن کند، سویا و مشتقات آن می باشد.

مشتقاتی مانند پنیر سویا، شیر سویا از جمله این موارد است که حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که می تواند میزان کلاژن بدن را افزایش دهد و همچنین می تواند به مبارزه با آنزیم هایی بپردازد که می تواند حالت ارتجاعی پوست را از بین ببرد.

در بسیاری از مکمل های کلاژن از جمله بهترین قرص کلاژن که همان پودر محصول شرکت ترندان اسپرت می باشد، چنین ترکیباتی یافت می شود که باعث افزایش میزان کلاژن در بدن خواهد شد.

گوگرد

یکی از مواد معدنی بسیار مهم برای ساخت کلاژن در بدن انسان، گوگرد است. گوگرد در واقع می تواند برای افزایش کلاژن و کراتین بدن کمک زیادی نماید.

کمبود این ماده معدنی می تواند باعث بروز مشکلاتی در ناحیه پوست و مو شود. به همین دلیل مواد غذایی حاوی گوگرد مانند موز، مرغ، گوشت و … می تواند کمک زیادی در این مورد یعنی تولید کلاژن نماید. بنابراین توصیه می شود چنین ماده معدنی را در سبد غذایی خود قرار دهید.

سوپ استخوان

سوپ استخوان می تواند یک منبع غذایی سرشار از پروتئین باشد و همچنین کلسیم موجود در سوپ استخوان می تواند باعث افزایش کلاژن در بدن شود. بنابراین چنین مواد غذایی ای در صورت تمایل می توانید در سبد غذایی خود قرار دهید و از خواص آن بهره مند شوید.

ژلاتین

شاید بارها کلمه ژلاتین را شنیده باشید. ژلاتین ماهیت ارتجاعی دارد. حال جالب است بدانید که ژلاتین فرم پخته شده کلاژن می باشد که می توان در استخوان های گاو، گوسفند، ماهی و … مشاهده کرد.

ژلاتین منبع غنی از پروتئین است که ماده اصلی کلاژن در بدن است و به همین دلیل مصرف آن می تواند باعث افزایش پروتئین در بدن شود و به همین ترتیب، فرایند کلاژن سازی در بدن راحت تر صورت میگیرد.

با مصرف بهترین قرص کلاژن که همان پودر کلاژن شرکت ترندان اسپرت می باشد، می توانید اقدام به افزایش تولید کلاژن در بدن کنید و در کنار آن حتما از مواد غذایی مختلفی استفاده نمایید تا بتوانید به هدف خود دست پیدا کنید.

مراقبتهای تخصصی از پوست برای افزایش کلاژن

مراقبتهای تخصصی از پوست برای افزایش کلاژن
مراقبتهای تخصصی از پوست برای افزایش کلاژن

در این مقاله در خصوص موارد خوراکی برای تولید کلاژن در بدن صحبت شد که می تواند مفید واقع شود. یکی از کاربردهای مهم کلاژن در بدن، مربوط به سلامت پوست می باشد که از نظر زیبایی و چهره متناسب، اهمیت بسیار زیادی دارد.

در کنار مصرف مکمل های کلاژن می توان از انواع روش های مراقبت پوستی استفاده کرد که بسیاری از پزشکان این حوزه از آن برای افزایش کلاژن پوست بهره می برند. ما در ادامه به برخی از روش های مراقبت پوستی در خصوص افزایش کلاژن اشاره خواهیم کرد:

لیزر درمانی

یکی از روش های مراقبت پوستی برای افزایش کلاژن موجود در پوست، لیزر درمانی است. لیزر درمانی می تواند به عنوان یک روش مکمل در کنار بهترین قرص کلاژن مورد استفاده قرار گیرد و نتیجه خوبی حاصل گردد. لیزر درمانی می تواند به کاهش چین و چروک صورت کمک زیادی کند و انعطاف پذیری پوست را به حالت درست خود بازگرداند.

میکرونیدلینگ

یکی از روش های درمانی بیماری های پوستی از جمله رفع چین و چروک یا رفع جوش و آکنه صورت، میکرونیدلینگ می باشد که می تواند باعث افزایش کلاژن در صورت شود. بسیاری از افراد از ترک های پوستی و چروکی صورت رنج می برند که یکی از عوامل ایجاد آن کاهش کلاژن پوست است.

این روش درمانی می تواند کمک زیادی در جهت درمان این معضل باشد و در کنار مصرف مکمل های کلاژن از جمله پودر کلاژن ترندان اسپرت مورد استفاده قرار گیرد.

این روش درمانی بدین صورت است که با استفاده سوزن های کوچک و مخصوص موادی به صورت تزریق می شود که باعث تحریک بافت ها و سلول های پوستی می شود و می تواند در تولید کلاژن و رفع مشکلات ذکر شده مورد استفاده قرار گیرد.

روش پی آر پی صورت

روش درمانی پی آر پی صورت در واقع همان تزریق پلاسمای خون با پلاکت به پوست می باشد که می تواند باعث افزایش کلاژن پوست شود.

این روش درمانی مزیت هایی دارد که از جمله آن استفاده از پلاسما و پلاکت خون بیمار است و هیچ گونه ماده شیمیای خارجی به پوست تزریق نمی شود و همین مورد باعث شده است که هیچ عوارضی در پی نداشته باشد. بسیاری از پزشکان در کنار روش پی آر پی صورت، اقدام به تجویز مکمل های کلاژن می کنند تا بتوانند نتیجه بخش بودن کار را سریع تر ببینند.

پیلینگ شیمیایی

یکی از روش های مناسب برای کاهش چین و چروک صورت، پیلینگ شیمیایی است که از اسید استفاده می شود و باعث افزایش لایه زیرین پوست می شود و تاثیر زیادی در روند تولید کلاژن در بدن خواهد داشت.

با بررسی های لازم در خصوص بهترین فرم کلاژن متوجه شدیم که مکمل های پودری جز بهترین مکمل های کلاژن ساز به حساب می آید که از جمله آن پودر کلاژن ترندان اسپرت است که می تواند در کنار روش های مراقبتی مانند پیلینگ و … مورد استفاده قرار گیرد و نتیجه خوبی را به فرد منتقل کند.

حال در ادامه مقاله بهترین قرص کلاژن، به بررسی برخی از عوارض مکمل های کلاژن خواهیم پرداخت.

عوارض مکمل های کلاژن چیست؟

عوارض مکمل های کلاژن چیست؟
عوارض مکمل های کلاژن چیست؟

مکمل های کلاژن را می توان به عنوان یک روش بسیار مناسب در خصوص افزایش کلاژن در بدن دانست. در طی چند سال اخیر استفاده از این مکمل ها بسیار افزایش یافته و اکثریت افراد از ان راضی بوده اند.

به طور کلی می توان گفت که پودر کلاژن یا بهترین قرص کلاژن، نمی تواند عوارض خاصی را در پی داشته باشد و ماهیت خوراکی بودن آن باعث شده است که عملا مزیت های زیادی داشته باشد تا اینکه عوارضی در پی داشته باشد.

اما بصورت کلی مصرف هر نوع ماده غذایی که اگر بیش از اندازه باشد، می تواند مشکلاتی را برای افراد ایجاد کند که این مشکلات عبارتند از:

طعم بدی در دهان ایجاد می کند

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای برخی از افراد رخ دهد، این است که مصرف مکمل های کلاژن ساز می تواند باعث ایجاد بوی بد در دهان شود و همین موضوع باعث آزار بسیاری از افراد شده است.

این مسئله در واقع عوارض محسوب نمی شود، اما حس ناخوشایندی را به فرد منتقل خواهد کرد که البته برای همه افراد این موضوع پیش نمی آید. تلخ مزاجی یا حساسیت به برخی از طعم ها در فرد می تواند باعث بروز این مشکل شود.

راه حلی برای آن وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد و آن هم مصرف شیر یا آبمیوه بعد از مصرف مکمل است که می تواند تا حد بسیار زیادی از طعم بد ایجاد شده در دهان بکاهد.

در برخی از مواقع باعث ایجاد حساسیت در ناحیه پوست می شود

برخی از افراد با مصرف مکمل های کلاژن ممکن است دچار حساسیت در ناحیه پوست شوند که البته این موضوع برای افرادی صادق که از قبل دچار مشکلات پوستی و یا حساسیت های پوستی هستند که در واقع همان مسئله آلرژی است.

برای پیشگیری از این موضوع می توان در ابتدا با یک پزشک متخصص پوست مشورت های لازم را انجام داد و در صورت نبود حساسیت های مختلف اقدام به مصرف مکمل های کلاژن از جمله بهترین قرص کلاژن یا همان پودر کلاژن شرکت ترندان اسپرت نمود.

باعث افزایش کلسیم می شود

مصرف بیش از حد هر ماده غذایی ای می تواند باعث بروز مشکلاتی شود که مکمل های کلاژن هم شامل این قضیه می شود. مصرف بیش از حد مکمل های کلاژن می تواند باعث افزایش کلسیم در بدن شود.

زیرا یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده مکمل های کلاژن ساز، کلسیم است که نقش مهمی در بهبود وضعیت مفاصل و استخوان ها خواهد داشت و مصرف بی رویه آن می تواند باعث انباشتگی کلسیم در بدن شود و مشکلاتی نظیر تهوع و … شود.

باعث کاهش وزن می شود

مکمل های کلاژن ساز، باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن می شود و همین موضوع می تواند در کاهش وزن افراد تاثیرگذار باشد. مصرف بیش از حد مکمل های کلاژن ساز در واقع باعث بروز این مشکل می شود و مصرف به اندازه آن نمی تواند چنین مشکلی را به وجود بیاورد.

همانطور که مشاهده کردید، مکمل های کلاژن ساز، عوارض چندانی ندارند و بیشتر عوارضی که رخ می دهد، ناشی از مصرف بی رویه آن می باشد. با مصرف به اندازه بهترین قرص کلاژن از جمله پودر کلاژن ترندان اسپرت می توان از مزیت های آن یعنی افزایش کلاژن در بدن بهره مند شد و طبیعتا مشکلی را برای ما ایجاد نخواهد کرد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از معضلات موجود در بدن یعنی کاهش کلاژن پرداختیم و متوجه شدیم که وجود کلاژن در بدن تا چه اندازه ای می تواند برای بدن مفید واقع شود.

استفاده از مکمل های کلاژن می تواند تاثیر بسیار زیادی در زمینه تولید کلاژن در بدن شود و ما در این مقاله به بررسی دقیق بهترین قرص کلاژن و بهترین فرم کلاژن پرداختیم.

مصرف چنین مکمل هایی در کنار مواد غذایی کلاژن ساز می تواند نتیجه بسیار مطلوبی را برای ما به وجود بیاورد و توصیه اکید ما این است که قبل از هر گونه اقدامی به پزشک متخصص مشورت های لازم را انجام دهید.

پودر کلاژن محصول شرکت ترندان اسپرت به عنوان یکی از بهترین مکمل های کلاژن ساز محسوب می شود که ماهیت پودری بودن آن باعث جذب سریع تر و نتیجه بخش بودن آن در طی زمانی کوتاه خواهد شد که شما می توانید با تهیه این محصول، به هدف خود یعنی جبران کاهش کلاژن در بدن خود، کمک زیادی نمایید.

در پایان شما را به مطالعه مقاله جنجالی آیا پودر کلاژن باعث چاقی صورت می شود، دعوت می نماییم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.