محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

آرژنین چیست

آرژنین چیست

Table of Contents

در این مقاله، به این موضوع می پردازیم که آرژنین چیست ؟ با ما همراه باشید.

آرژنین اسید آمینه ای با فرمول CN(CH2)3CHCO2H است. این مولکول دارای یک گروه گوانیدینو است که به چارچوب استاندارد اسید آمینه اضافه شده است. در PH فیزیولوژیکی، کربوکسیلیک اسید پروتونه می شود و هر دو گروه آمینو و گوانیدینو پروتونه می شوند و در نتیجه یک کاتیون ایجاد می شود.

شاید تاکنون در خصوص مکمل های ورزشی و غذایی، مطالبی خوانده باشید و یا اقدام به مصرف آن کرده اید. امروزه با توجه به اهمیت سلامتی و حفظ و نگهداری آن، همه ما نیازمند به مصرف مواد غذایی مختلف داریم و از طرفی، ورزش و فعالیت های بدنی نیز باید در برنامه روزمره ما قرار گیرد.

حال افرادی که اقدام به ورزش های مختلفی می کنند، برای تامین مواد معدنی بدن خود و جلوگیری از مشکلات مختلف، نیازمند این مسئله هستند که در کنار رژیم غذایی، از مکمل های ورزشی و غذایی نیز استفاده کنند.

اینفوگرافیک آرژنین چیست

اینفوگرافیک آرژنین چیست
اینفوگرافیک آرژنین چیست

امروزه مکمل های مختلفی وجود دارد که می تواند با توجه به هدف تمرین ورزشی و دیگر عوامل مورد استفاده قرار گیرند. از جمله مکمل های مفید و پراستفاده، می توان به آرژنین اشاره کرد. آرژنین یکی از مهمترین مکمل های ورزشی است که می تواند مورد استفاده ورزشکاران و حتی مورد استفاده عموم مردم قرار گیرد.

ویدئو آرژنین چیست

با توجه به اهمیت مسئله خوراک و ورزش، شناخت مکمل ها و کارایی آنها، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. آرژنین هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود و نیاز است که در خصوص آن اطلاعات کافی به دست آوریم.

ما در این مقاله، قصد داریم به صورت کامل و مفصل به بررسی مکمل آرژنین بپردازیم و در ابتدا بگوییم که آرژنین چیست و چه کارایی هایی برای بدن ما دارد.

همچنین در این مقاله در خصوص مزیت های مصرف آرژنین و موارد مصرف آن نیز، توضیحاتی را اشاره می کنیم. بنابراین اگر به دنبال مصرف مکمل ورزشی از جمله آرژنین هستید و اطلاعاتی در این خصوص در دسترس ندارید، توصیه می شود که تا انتهای مقاله همراه ما باشید. یکی از مکمل هایی که پیش ساز تولید آرژنین در بدن است، سیترولین می باشد.

یکی از معتبرترین برندهای تولید انواع مکمل ها، شرکت استرالیایی ATP  می باشد. شرکت ترندان اسپرت به عنوان تنها نمایندگی رسمی محصولات این برند در ایران فعالیت دارد و شما می توانید برای تهیه این مکمل ورزشی، به وبسایت شرکت ترندان اسپرت مراجعه نمایید و اقدام به خریداری مکمل سیترولین برند ATP نمایید.

آرژنین چیست؟

آرژنین چیست؟
آرژنین چیست؟

در ابتدا توضیحی در خصوص آرژنین عنوان کنیم که از اهمیت زیادی برخوردار است. آرژنین در واقع یک اسیدآمینه محسوب می شود که می تواند به بدن ما کمک کند که پروتئین بسازد.

بدن انسان ها، عموما می تواند همه آرژنین را بسازد و از طرفی می توان از مواد غذایی مختلفی نیز به خصوص مواد غذایی پروتئینی، این ماده مهم را دریافت کرد. فرقی نخواهد داشت که یک فرد گیاهخوار باشد و یا علاقه به غذاهای گوشتی دارد.

در هر صورت در تمامی مواد غذایی پروتئینی می توان مقداری آرژنین دریافت کرد. طبیعتا افرادی که نیازمند مصرف بیشتر این ماده هستند و به خصوص ورزشکار هستند، بایستی در کنار چنین مواد غذایی، از مکمل های ورزشی نیز استفاده کنند.

مکمل آرژنین می تواند باعث افزایش حداکثری این ماده در بدن شود. اکثر مکمل های آرژنین نیز به صورت قرص تولید می شود که مصرف آن می تواند باعث گشاد شدن رگ های خونی شود و سریع تر وارد قسمت های مختلف بدن از جمله عضلات شود.

بنابراین می توان به این نتیجه دست یافت که مکمل آرژنین جزو اسیدآمینه های ضروری بدن محسوب می شود و بدن ما در برخی از شرایط خاص به خصوص بیماری های مختلف، نیازمند این اسیدآمینه است تا بتواند به درمان بیماری کمک زیادی کند.

صفحه بهترین زمان مصرف آرژنین را مطالعه کنید.

سیترولین در واقع پیش ساز تولید آرژنین محسوب می شود

سیترولین در واقع پیش ساز تولید آرژنین محسوب می شود و همچنین خود آرژنین می تواند اکسید نیتریک را در بدن تولید کند. اکسید نیتریک در واقع یک مولکول سیگنالی ضروری است که می تواند در عملکرد بدن از جمله تنظیم جریان خون و ارتباطات سلولی نیز به کار آید.

علاوه بر این مسائل مهم، آرژنین نیز می تواند به عنوان یک ماده سازنده در ساخت دیگر اسیدآمینه ها کمک کند. از آن جمله می توان به پرولین، کراتین و گلوتامات اشاره کرد. تمامی این موارد می تواند باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن شود و در افزایش سلامتی موثر است. بنابراین نباید از نقش آرژنین در بدن گذشت و سوای مسئله ورزشی آن، فواید زیادی برای بدن دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

نقش آرژنین در بدن چیست؟

نقش آرژنین در بدن چیست؟
نقش آرژنین در بدن چیست؟

همان طور که در مورد قبلی گفته شد، آرژنین باعث تولید ماده ای به نام اکسید نیتریک می شود. این ماده باعث باز شدن رگ ها می شود و در رساندن مواد ضروری بدن بسیار موثر است. در واقع با بهبود در وضعیت گردش خون، افرادی که فعالیت های ورزشی و فعالیت های سنگین انجام می دهند، می توانند بیشتر و سریع تر مواد مغذی را دریافت کنند تا بدن دچار تحلیل و آسیب نشود.

از طرفی دیگر، آرژنین در بدن نقش مهمی در ترشح هورمون رشد دارد که جزو مهمترین هورمون های بدن است. از آنجایی که بدن ما نیاز به تعادل در ترشح هورمون های مختلف بدن دارد، مصرف مکمل آرژنین و یا مکمل های تولید کننده آرژنین در بدن می تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد. ما در ادامه مقاله آرژنین چیست، به بررسی یکی از مکمل های مناسب در زمینه پیش ساز تولید آرژنین در بدن می پردازیم.

مکمل ال سیترولین برند ATP

مکمل ال سیترولین برند ATP
مکمل ال سیترولین برند ATP

یکی از مکمل های بسیار مناسب و با خلوص بالا که می تواند تاثیر زیادی در روند پیش ساز تولید آرژنین در بدن داشته باشد، سیترولین است. این ماده که به صورت مکمل ورزشی و غذایی توسط برند ATP تولید می شود، با خلوص بالا و با فراوری های خاصی تولید شده است.

سیترولین می تواند باعث افزایش آرژنین در خون شود و در نتیجه در تولید اکسید نیتریک نقش بسیار مهمی دارد. خونرسانی به عضلات در حین تمرین، از اهمیت زیادی برخوردار است.

مکمل آرژنین و مکمل ال سیترولین مالات ATP می تواند باعث افزایش جریان خون در بدن شود و باعث گشاد شدن رگ ها برای رساندن مواد مغذی خواهد شد.

خاصیت مهم سیترولین نیز این است که جذب پذیری بالایی در بدن دارد و می تواند تاثیرات سریع تری روی بدن بگذارد.

از جمله مزیت ها و فواید مصرف مکمل سیترولین عبارتند از:

 • پمپ بیشتر خون
 • افزایش جریان خون و گشادی عروق
 • پیش ساز تولید آرژنین
 • اکسیژن رسانی بیشتر به عضلات
 • دفع سریع اسید لاکتیک
 • افزایش قدرت عضلانی
 • کمک به کاهش درد عضلانی
 • کاهش آمونیاک بدن
 • افزایش دهنده انرژی هوازی
 • عدم اختلال در خواب شبانه
 • جلوگیری از تجزیه‌ی پروتئین عضلات
 • افزایش مقاومت و استقامت عضلات
 • کاهش اسیدیته‌ی عضلات
 • افزایش جریان خون در عضلات

برای مصرف این محصول می توانید با توجه به نوع برنامه تمرینی خود، برنامه ریزی نمایید. عموما می توان در هر وعده بین 2 الی 8 گرم مصرف کرد و بهترین زمان مصرف آن بین 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از شروع تمرین ورزشی است.

شرکت ترندان اسپرت تنها نماینده رسمی محصولات ATP در ایران است و شما می توانید برای تهیه این مکمل ورزشی، به وبسایت شرکت ترندان اسپرت مراجعه نمایید و اقدام به خریداری مکمل سیترولین ATP نمایید.

چه کسانی‌ نیازمند مصرف آرژنین هستند و نشانه‌های کمبود آرژنین چیست؟

چه کسانی‌ نیازمند مصرف آرژنین هستند و نشانه‌های کمبود آرژنین چیست؟
چه کسانی‌ نیازمند مصرف آرژنین هستند و نشانه‌های کمبود آرژنین چیست؟

یکی از موارد مهم در خصوص این که آرژنین چیست و چه عملکردی دارد، این است که بدانیم چه افرادی نیازمند مصرف این مکمل هستند. به صورت کلی، همه ورزشکاران نیازمند این هستند که مکمل آرژنین مصرف کنند. در طی سالیان اخیر، شاهد افزایش مصرف مکمل های مختلف از جمله آرژنین بوده ایم و این نشانه نیاز جامعه به مصرف چنین مواد مغذی است. این میزان تقاضا به حدی رسیده است که حتی کودکان، نوزادان و افراد مسن نیز به مصرف آرژنین روی آورده اند.

آرژنین در واقع یک اسیدآمینه ضروری برای افراد بزرگسال محسوب می شود. اما برای کودکان نیز وجود آرژنین در بدن بسیار مهم است. زیرا مصرف این مکمل می تواند باعث افزایش سیستم ایمنی بدن کودکان شود و از بروز بیماری های مختلفی جلوگیری می کند.

در واقع کودکان با مصرف ،رژنین، این زمینه را فراهم می کنند که در زمان حال خود و یا بزرگسالی خود، کمتر دچار مشکل ضعف ایمنی شوند. از طرفی افرادی که دچار آسیب دیدگی های شدید هستند، می توانند از آرژنین استفاده کنند. زیرا خاصیت ترمیم کنندگی آرژنین می تواند به کمک آنها هم بیاید.

از طرفی دیگر، آرژنین در عملکرد جنسی افراد نیز موثر خواهد بود. اکسید نیتریک نقش مهمی در باز شدن رگ های خونی دارد. این ماده توسط آرژنین تولید می شود.

افرادی که دچار مشکلاتی مانند اختلال نعوظ هستند، می توانند با افزایش جریان خون خود، کمک زیادی به حل این مشکل نمایند

افرادی که دچار مشکلاتی مانند اختلال نعوظ هستند، می توانند با افزایش جریان خون خود، کمک زیادی به حل این مشکل نمایند و طبیعتا در عملکرد جنسی آنان، تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت. همچنین سیترولین هم می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد و از آنجایی که پیش ساز تولید آرژنین در بدن است، می تواند در حل این معضل یعنی اختلال نعوظ هم کمک زیادی کند.

شاید مهمترین استفاده آرژنین، برای افراد ورزشکار باشد، به خصوص ورزشکارانی که ورزش های سنگین و شدیدی انجام می دهند. بدن چنین افرادی دائما در معرض تخریب عضلات و بافت ها قرار دارد. آرژنین می تواند کمک زیادی در زمینه جلوگیری از تخریب بافت ها و عضلات نماید. همچنین از بروز آسیب دیدگی های شدید جلوگیری خواهد نمود.

از دیگر افرادی که می توانند از آرژنین استفاده کنند و از خاصیت آن بهره مند شوند، افرادی هستند که ناچار به استفاده از داروهای استروئیدی هستند. این داروها می توانند باعث افزایش فشار خون شوند و همچنین در برخی موارد، کلسترول ید خون را بالا خواهند برد. آرژنین می تواند به عنوان کاهنده فشار خون و کلسترول خون عمل کند. در نتیجه در افزایش متابولیسم بدن هم کارساز خواهد بود.

یکی از بهترین مکمل های ورزشی تولید کننده آرژنین، مکمل سیترولین ATP است که شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این محصولات در ایران فعالیت دارد و شما می توانید با مراجعه به وبسایت ترندان اسپرت، اقدام به خریداری محصولات ATP نمایید.

مزایای مکمل آرژنین چیست؟

مزایای مکمل آرژنین چیست؟
مزایای مکمل آرژنین چیست؟

در قسمت های قبلی مقاله گفته شد که قرص آرژنین می تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد و می تواند در موارد مختلفی توسط پزشک متخصص تغذیه تجویز شود.

آرژنین به دلیل نقش بسیار مهمی که در تولید پروتئین ها دارد و از طرفی باعث تولید اکسید نیتریک می شود، می تواند به عنوان یک مکمل خوراکی و حتی درمانی مورد استفاده قرار گیرد. البته نباید از این موضوع غافل شویم که برای مصرف آن حتما باید با متخصص تغذیه مشورت کرد. از جمله مزیت های مهم مکمل آرژنین عبارتند از:

 • موثر در ورزش بدنسازی

یکی از پراستفاده ترین موارد آرژنین، در ورزش بدنسازی است. بررسی های زیادی نشان می دهد که مکمل آرژنین می تواند ظرفیت های هوازی و بدون هوازی را افزایش دهد. دلیل آن هم گشاد شدن رگ های خونی برای اکسیژن رسانی و مواد ضروری به نقاط مختلف بدن است.

افزایش شدت جریان خون در بدن و رساندن مواد پروتئینی به عضلات می تواند کمک زیادی بر افزایش کاکرد فرد در ورزش هایی مانند بدنسازی نماید. شدت بالاتر تمرین، سخت تر کردن تمرین و وزنه های بالا زدن، از جمله مزیت های آن محسوب می شود.

 • موثر در تغذیه درمانی

افرادی که به دلایل مختلفی از رژیم های درمانی استفاده می کنند، با مشورت پزشک خود می توانند از مکمل آرژنین هم استفاده کنند. زیرا این مکمل در ترکیب با اسیدهای چرب امگا 3 و دیگر مواد مغذی، می تواند باعث کاهش زمان بهبودی فرد در بیماری و همچنین باعث جلوگیری از عفونت های مختلف شود.

افرادی که اقدام به جراحی کرده اند و سیستم ایمنی بدن آنها کاهش پیدا کرده است، می توانند با تجویز پزشک خود از آرژنین و یا سیترولین استفاده کنند که پیش ساز تولید آرژنین دارد.

 • سلامت قلب و عروق

بارها در این مقاله گفته شد که آرژنین باعث افزایش شدت جریان خون در بدن می شود و این مسئله به دلیل گشاد شدن رگ های خونی است. همین مسئله می تواند باعث بهبود افرادی شود که از بیماری های قلبی و عروقی رنج می برند. همچنین افرادی که دارای این بیماری ها نیستند هم می توانند با مصرف این مکمل، از بروز عارضه های قلبی و عروقی جلوگیری نمایند.

شما در حال مطالعه مقاله آرژنین چیست، می باشید.

 • مدیریت انواع بیماری های عفونتی

برخی از افراد ممکن است دچار مشکلات و بیماری هایی شوند که از نوع عفونی هستند. بیماری های عفونی و یا ناشی از ضربه، می تواند آسیب های زیادی را به سیستم عمومی بدن وارد نماید. یکی از موارد پیشگیری و حتی درمان چنین عارضه هایی، استفاده از آرژنین است.

در واقع بدن در چنین حالتی بیشتر نیاز به آرژنین پیدا می کند تا بتواند روند بازسازی خود را انجام دهد. زیرا آرژنین باعث تولید پروتئین در بدن می شود و بافت ها و قسمت های آسیب دیده بدن را ترمیم خواهد کرد. همچنین آرژنین باعث افزایش سیستم دفاعی بدن می شود که از بروز بیماری های شدیدتر جلوگیری می کند و حتی عفونت را از بین خواهد برد.

مشکلاتی نظیر سوختگی، زخم های شدید، زخم جراحی، عفونت های پوستی و داخلی و … از جمله موارد بسیار مهمی است که ،رژنین می تواند اقدام به حل این مشکلات نماید. بنابراین با توصیه پزشک می توانید از این مکمل استفاده کنید.

 • تنظیم فشار خون

افرادی که دارای فشار خون بسیار بالایی هستند، می توانند از آرژنین استفاده کنند. زیرا این مکمل به دلیل داشتن ترکیباتی خاص می تواند باعث کاهش فشار خون شود. همچنین اکسید نیتریک که توسط آرژنین تولید می شود، می تواند باعث شل شدن رگ های خونی شود و در تنظیم فشار خون، بسیار موثر خواهد بود.

تحقیقات متعددی در این زمینه انجام شده است که افراد بزرگسال مبتلا به فشار خون بالا و همچنین کلسترول بالا، با مصرف آرژنین توانسته اند به مقدار قابل توجهی از فشار خون کم بکاهند و این امر نشاندهنده تاثیرگذاری این مکمل غذایی و ورزشی است.

 • کمک به کاهش قند خون

اگر بخواهیم بگوییم که مزیت مکمل آرژنین چیست، به یکی از مهمترین مزیت های آن یعنی کاهش قند خون اشاره کنیم. بررسی های مختلفی نشان می دهد که آرژنین می تواند باعث افزایش سوخت و ساز گلوکز در بدن شود.

همچنین افرادی که دارای دیابت هستند، می توانند با مصرف این مکمل، حساسیت خود را نسبت به انسولین افزایش دهند. از خواص اکسید نیتریک، به صورت مکرر گرفته شد.

این ماده نقش بسیار اساسی در عملکرد سلول های بدن و حساسیت به انسولین دارد. در واقع انسولین نقش اصلی در کاهش قند خون دارد که آرژنین و سیترولین می تواند در این زمینه بسیار کمک کند.

لازم به گفتن است که افراد دارای بیماری دیابت، بایستی حتما با پزشک متخصص و قدم به قدم با تجویزهای پزشک، اقدامات درمانی و دارویی را انجام دهند. بنابراین توصیه می شود به هیچ وجه نباید به صورت خودسرانه از آرژنین و دیگر مواد دارویی استفاده کرد.

لازم به گفتن است که یکی از بهترین مکمل های ورزشی که پیش ساز تولید آرژنین در بدن بوده و موثر در کاهش قند خون است، مکمل سیترولین برند ATP است که شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این محصولات در ایران فعالیت دارد.

 • موثر در درمان مشکلات کلیوی

موثر در درمان مشکلات کلیوی
موثر در درمان مشکلات کلیوی

یکی از موارد بسیار مهم در خصوص مزیت مصرف آرژنین، این است که این مکمل می تواند تاثیر زیادی در عملکرد کلیه ها داشته باشد. رعایت رژیم غذایی و در کنار آن مصرف مکمل هایی مانند آرژنین می تواند از بروز التهاب در کلیه جلوگیری کند و از جمله خواص مهم آن هم می توان به جلوگیری از سنگ کلیه اشاره کرد.

 • درمان اختلال نعوظ

آرژنین، نقش اصلی و اساسی در گشاد شدن رگ های خونی دارد. این مسئله می تواند حتی عملکرد قوای جنسی را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از افراد به دلیل مشکلات عروقی و …، دچار مشکل اختلال نعوظ هستند و در عملکرد جنسی آنها، مشکلاتی را ایجاد می کند.

دلیل آن هم عدم انبساط رگ های خونی در ناحیه آلت تناسلی است. آرژنین با تولید اکسید نیتریک می تواند باعث گشاد شدن رگ ها شود و در افزایش خونرسانی بسیار موثر است. به همین دلیل افرادی که دچار مشکلات نعوظ هستند، می توانند با مشورت پزشک از آرژنین استفاده کنند و به درمان این مشکل بپردازند.

 • تولید آنتی اکسیدان

اگر به یکی دیگر از مسائل در خصوص فواید آرژنین چیست بپردازیم، می توانیم به مسئله تولید آنتی اکسیدان در بدن اشاره کنیم. یکی از عوامل اصلی محافظ بدن در مقابل انواع بیماری ها و عارضه ها، آنتی اکسیدان است. در واقع آنتی اکسیدان ها می تواند بدن را در مقابل رادیکال های آزاد محافظت کند.

همچنین در جلوگیری از پیری زودرس هم موثر است. مصرف آرژنین می تواند باعث تحریک ماده ای به نام گلوتاتیون در بدن شود. این ماده، جزو مهمترین آنتی اکسیدان های موجود در بدن است. همچنین مصرف آرژنین و یا سیترولین می تواند باعث افزایش سیستم ایمنی بدن شود و در مقابل بیماری ها به مبارزه بپردازد.

 • سلامت سیستم عصبی

آرژنین باعث تولید پروتئین های مختلف در بدن می شود. از جمله این پروتئین ها، وازوپرسین است. این پروتئین شامل آرژنین است که می تواند به سلول های مغزی کمک زیادی کند و در انتقال دهنده های عصبی بسیار موثر است. بنابراین می توانید برای سلامت مغز خود از آرژنین هم استفاده کنید.

موارد بالا از جمله مهمترین و اصلی مزیت های مصرف مکمل آرژنین است. در واقع متوجه شدیم که فواید اصلی آرژنین چیست. یکی از بهترین مکمل های تولید کننده آرژنین در بدن، مکمل سیترولین برند ATP است که شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این برند در ایران فعالیت دارد. شما می توانید برای تهیه این محصولات، به وبسایت شرکت ترندان اسپرت مراجعه نمایید و اقدام به خریداری این محصولات کنید.

آیا آرژنین، در چربی سوزی و کاهش وزن موثر است؟

آیا آرژنین، در چربی سوزی و کاهش وزن موثر است؟
آیا آرژنین، در چربی سوزی و کاهش وزن موثر است؟

برخی از افراد در این فکر هستند که آیا مکمل آرژنین می تواند تاثیری در چربی سوزی داشته باشد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید گفت که مصرف آرژنین برای افراد دارای اضافه وزن مفید است و می تواند موثر در فرایند چربی سوزی برای افراد چاق باشد.

در واقع آرژنین می تواند کمک کند بافت های چربی تشکیل شده در بدن خود را از بین ببرید. این امر طوری اتفاق خواهد افتاد که هیچ آسیبی به بافت عضلات نخواهد زد. مهمترین دلیل این فرایند، خاصیت افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن مکمل آرژنین ست.

در واقع مصرف این مکمل می تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن شود و در نتیجه در از بین بردن چربی های اشباع شده در بدن، بسیار کمک می کند. بنابراین افرادی که از چاقی رنج می برند، می توانند به همراه ورزش خود، از مکمل آرژنین برای کاهش وزن و چربی خود استفاده کنند و در عین حال، از خاصیت پروتئینی آن برای افزایش حجم عضلات خود استفاده نمایند.

راه‌های طبیعی دریافت آرژنین چیست؟

راه‌های طبیعی دریافت آرژنین چیست؟
راه‌های طبیعی دریافت آرژنین چیست؟

بدن انسان به صورت عادی و شرایط مساعد، می تواند آرژنین تولید کند. از طرفی بدن فرد قادر خواهد بود که مقداری از آرژنین را از رژیم های غذایی و مواد غذایی مختلف دریافت نماید.

مواد غذایی زیادی هستند که می تواند آرژنین مورد نیاز بدن را برای فرد تامین کند که از آن جمله می توان به مواد غذایی پروتئینی مانند گوشت قرمز، ماهی، انواع لبنیات، تخم مرغ و … اشاره کرد. همچنین در برخی از حبوبات که پروتئین های گیاهی وجود دارد، آرژنین یافت می شود که می توان به انواع لوبیا اشاره کرد.

برخی از افراد بنا به دلایلی مانند ورزش و یا بیماری های مختلف، نیازمند این هستند که علاوه بر مصرف مواد غذایی تولید کننده آرژنین، از مکمل های آرژنین استفاده کنند. به خصوص افرادی که در سنین بالایی قرار دارند و شرایط پزشکی مختلفی را پشت سر می گذارند، می توانند از انواع داروها و مکمل های حاوی آرژنین مانند سیترولین استفاده کنند.

در چنین مواردی، لازم است حتی در صورت مصرف مواد غذایی حاوی آرژنین، با متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید و به صورت خودسرانه، هیچ گونه مواد غذایی یا مکمل را مصرف نکنید. زیرا هر فردی دارای شرایط خاص خود بوده و بایستی متناسب با نیاز خود، از مواد دارویی و مکمل استفاده کند.

میزان مصرف مکمل آرژنین چیست؟

میزان مصرف مکمل آرژنین چیست؟
میزان مصرف مکمل آرژنین چیست؟

در خصوص میزان مصرف آرژنین، باید عوامل مختلفی را مد نظر قرار داد. به عنوان مثال، افرادی که دارای بیماری های قلبی و عروقی هستند، بایستی قبل از اقدام به مصرف آرژنین، حتما با پزشک متخصص خود مشورت های لازم را انجام دهند.

از طرفی این مکمل در سلول های مغزی و عملکرد آن تاثیرگذار است و افرادی که دچار مشکلات روحی مانند افسردگی و روانپزشکی هستند هم باید با مشورت پزشک خود اقدام به مصرف آرژنین کنند.

بهترین نوع میزان مصرف آن می تواند از دوز کم در هفته اول باشد و سپس با بررسی های پزشک، میزان مصرف آن افزایش پیدا کند. همچنین در صورت نبود مشکل، می توان یک وعده صبح زود و یک وعده قبل از تمرین ورزشی و یک وعده بعد از تمرین ورزشی، اقدام به مصرف آرژنین نمود.

دوز مصرفی آرژنین می تواند متفاوت باشد. به صورت کلی می توان بین 2 الی 8 گرم در روز اقدام به مصرف آرژنین نمود. همچنین به منظور بهبود وضعیت گردش خون در بدن و افزایش انرژی، حتما قبل از تمرین اقدام به مصرف آن نمایید.

یکی از بهترین مکمل هایی که می تواند پیش ساز تولید آرژنین در بدن شود، مکمل سیترولین برند ATP است که شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این محصولات در کشور ما فعالیت دارد. شما می توانید برای تهیه این محصولات به وبسایت شرکت ترندان اسپرت مراجعه نمایید و اقدام به خریداری این محصولات کنید.

موارد مصرف آرژنین چیست؟

موارد مصرف آرژنین چیست؟
موارد مصرف آرژنین چیست؟

همان طور که گفته شد، در برخی مواقع ممکن است یک فرد نیاز به مصرف آرژنین داشته باشد. زیرا بدن فرد نمی تواند به اندازه نیاز فرد اقدام به تولید آرژنین کند. از جمله این افراد، می توان به بزرگسالان و افراد مسن اشاره کرد که شرایط خاص پزشکی خود را دارند. اغلب مصرف آرژنین به صورت قرص بوده و در برخی مواقع هم می تواند به صورت تزریقی یا موضعی مانند کرم از آن استفاده کرد.

با این حال، این که چه اندازه و چه نوع مصرفی از آرژنین می تواند مفید واقع شود، بستگی به شرایط فرد خواهد داشت. همچنین افرادی که اقدام به جراحی کرده اند و دارای جراحت هستند، می توانند با مشورت پزشک خود، اقدام به مصرف آرژنین کنند تا بتوانند روند دوران نقاهت خود را سریع تر پشت سر بگذارند.

اثرات جانبی مصرف آرژنین چیست؟

اثرات جانبی مصرف آرژنین چیست؟
اثرات جانبی مصرف آرژنین چیست؟

مصرف آرژنین در اندازه اصولی و درست، هیچ گونه عارضه و مشکلی را به وجود نخواهد آورد. اما طبیعتا در صورت مصرف بیش از حد و غیر اصولی آن می توان انتظار داشت که عوارض و مشکلاتی را در پی دارد.

در واقع این مکمل و یا هر مکملی، باید در اندازه مشخص و با توجه به نظر متخصص تغذیه مصرف شود و در صورت مصرف غیر اصولی می تواند مشکلات زیادی را به وجود بیاورد.

در ادامه، به برخی از عوارض مصرف بیش از حد آرژنین اشاره خواهیم کرد که از اهمیت زیادی برخوردار است. این موارد عبارتند از:
 • داشتن سردردهای خفیف و شدید و وقت و بی وقت که می تواند باعث بروز مشکلات در طول روز شود.
 • احساس گر گرفتگی و یا عرق شدید در صورت مصرف بیش از حد آرژنین
 • حالت تهوع و استفراغ هم می تواند جزو عوارض مصرف آرژنین باشد.
 • احساس بی حسی و بی حالی شدید که می تواند باعث افت انرژی در بدن شود.
 • ایجاد التهاب در رگ های خونی که می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند سکته قلبی شود.
 • ایجاد ورم شدید در دست ها و پاها که بیشتر در ورزشکاران مشاهده می شود و ناشی از مصرف بیش از حد آرژنین است.
 • مشاهده خون در ادرار که ناشی از التهاب در کلیه است.
 • ایجاد سوختگی در پوست و یا حساسیت های پوستی مانند جوش و …

تمامی این موارد می تواند بر اثر مصرف بیش از حد آرژنین باشد. بنابراین لازم است در صورت استفاده از این مکمل، حتی با متخصص تغذیه مشورت های لازم را دریافت کنید و اقدام به مصرف اصولی و درست آرژنین و دیگر مکمل های مرتبط نمایید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله، به بررسی یکی از مهمترین مکمل های ورزشی و غذایی یعنی مکمل آرژنین پرداختیم. در این مقاله توضیح دادیم که آرژنین چیست و چه کاربردی در بدن دارد. مصرف آرژنین می تواند مزیت های زیادی را به بدن ما برساند و استفاده اصولی و به اندازه آن تاثیر زیادی در روند فعالیت های ورزشی و بدنی دارد و همچنین تضمین کننده سلامتی افراد است.

ما در این مقاله در خصوص یکی از مکمل های تولید کننده آرژنین در بدن یعنی مکمل سیترولین پرداختیم که از فواید زیادی هم برخوردار است. لازم به گفتن است که مصرف هر مکمل غذایی و ورزشی، نیازمند مشورت با متخصص تغذیه است. بنابراین توصیه اکید ما این است که حتما در خصوص استفاده از انواع مکمل های ورزشی از جمله آرژنین، حتما با متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید تا از فواید آن بهره مند شوید.

در پایان توصیه می کنیم، مکمل بدنسازی سیترولین را مطالعه کنید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.