محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات

بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات

Table of Contents

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات کدام است؟ با ما هراه باشید.

توصیه می کنیم، قبل از مطالعه این مقاله، مقاله ی بهترین مکمل برای حجم خشک را مطالعه کنید.

تعداد بی شماری از افراد با دلایل گوناگون و با استفاده از روش های مختلف، سعی می کنند وزن اضافه خود را کاهش دهند. بعضی مواقع این کار را به صورت علمی و درست انجام می دهند و بعضی مواقع از روش های غیر اصولی و پر ریسک استفاده می نمایند.

دسته دیگر، افراد بدنسازی هستند که ماه های متمادی در دوره های تمرینی بسیار شرکت کرده  و در مدت نسبتا طولانی، تغییرات زیادی را در اندام خود ایجاد کرده اند و رشد عضلات در آن ها افزایش داشته است، اما بعد از سپری شدن زمانی بسیار اندک، تمام حجم عضلانی به دست آمده دچار ریزش شده و از بین می روند.

این رخداد به دلیل است که فرد بعد از یک پروسه طولانی مصرف انواع مکمل ها و مواد غذایی کامل و همچنین انجام تمرین های تخصصی، به صورت ناگهانی استفاده از مکمل ها را کنار می گذارد.

اینفوگرافیک بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات

علاوه بر این، از حجم مواد غذایی مصرفی و سختی تمرینات خود می کاهد. این اتفاقات در شرایطی صورت می گیرد که وقتی عضلات فرد افزایش می یابند، در همین راستا بدن نیز به مواد غذایی کامل تر و بیشتر و تمرینات تخصصی فراوانی برای جلوگیری از ریزش سریع عضلات نیاز دارد.

توصیه ما این است که فرد بعد از به پایان رسیدن یک بازه زمانی رشد و افزایش ماهیچه ها، یک دوره معین به کبد و سایر اندام های داخلی خود استراحت دهد و مصرف مکمل ها را قطع نماید و در مقابل حجم مواد غذایی مصرفی خود را افزایش دهد و از طریق تعویض حرکات تمرینی، از به وجود آمدن وضعیت تمرین زدگی ممانعت نماید.

بعد از این دوره ی کوتاه، مجدداً از مکمل های مخصوص برای عضله سازی و بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات استفاده نماید.

در این مقاله علمی کاربردی، به معرفی بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، بررسی و ارزیابی مناسب ترین مکمل ها در زمان رشد و حجیم شدن عضلات می پردازیم و مکمل هایی را خدمت شما خوانندگان محترم معرفی می نماییم که بدون نیاز به رژیم های غذایی خاص و دشوار، شما را به اهداف مورد نظرتان می رسانند.

ویدئو بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات

ترکیباتی وجود دارند که شما را در رسیدن به آنچه که سال ها در تلاش برای دستیابی به آن ها می باشید، به آسان ترین و ساده ترین روش کمک می نمایند. در این مطلب، با بیان نکاتی به تأیید این موضوع می پردازیم که مصرف مکمل ها یکی از ایمن ترین راه ها برای رسیدن به اندام مورد پسند شما است.

البته در ابتدا باید بدانید که مصرف مواد مکمل، روش های سریعی برای کم شدن چربی های انباشته شده نمی باشند، چرا که مهم ترین نکته برای دستیابی به استایل بدنی ایده آل، تصمیم و همت شخصی افراد می باشد.

در این مقاله، از برند معتبر ATP SCIENCE ، چند مورد از مطمئن ترین و پر طرفدارترین مکمل ها را برای سوزاندن چربی ها معرفی می کنیم.

شرکت بازرگانی ترندان اسپرت، تنها نماینده رسمی و انحصاری این برند معتبر استرالیایی می باشد

شرکت بازرگانی ترندان اسپرت، تنها نماینده رسمی و انحصاری این برند معتبر استرالیایی می باشد. برند معتبر ATP SCIENCE تولید کننده انواع مکمل بدنسازی و بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات می باشند.

در ادامه مبحث، به بیان ویژگی های بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات می پردازیم. بهتر است برای احتیاط بیشتر، این موضوع را فراموش نکنید که همواره قبل از استفاده از هر نوع مکمل تغذیه ای، با پزشک یا مشاور تغذیه ورزشی مشورت نمایید.

مطالبی را که در مقاله بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات به توضیح آن ها می پردازیم، عبارتند از:

مکمل Noway برند ATP برای جلوگیری از ریزش عضلات

سلامت پوست، مو و ناخن

رشد عضلانی بیشتر

ریکاوری سریع تر

مکمل پروتئین Noway در ۱۱ طعم مختلف

چطور مکمل Noway اصل و با کیفیت را تهیه کنیم؟

دوز استاندارد برای مصرف مکمل پروتئین وی چقدر است؟

مکمل Glotamine برندATP  برای جلوگیری از ریزش عضلات

نقش مکمل گلوتامین در تقویت سیستم ایمنی

نقش مکمل گلوتامین در فرآیند آنتی کاتابولیک

نقش مکمل گلوتامین در ریکاوری عضلات

نقش مکمل گلوتامین در بهبود سلامت سیستم گوارش

نقش مکمل گلوتامین در افزایش رشد عضلات

نحوه و میزان مصرف مکمل گلوتامین چگونه است؟

آیا مصرف مکمل گلوتامین باعث ایجاد عوارض در بدن افراد می شود؟

مکمل BCAA برند ATP برای جلوگیری از ریزش عضلات

معرفی مکمل BCAA

کدام مواد غذایی حاوی آمینواسید BCAA هستند؟

خاصیت های مصرف مکمل BCAA چیست؟

افزایش حجم خشک

کمک به چربی سوزی

کاهش درد و افزایش کیفیت عضلات

ممانعت از سوختن عضلات

سوخت رسانی مناسب به عضلات

چطور از مکمل BCAA استفاده کنیم؟

مصرف چه میزان از مکمل BCAA برای ورزشکاران مجاز می باشد؟

مکمل BCAA برای کدام افراد مناسب تر می باشد؟

افرادی که بهتر است پیش از مصرف مکمل BCAA با پزشک مشورت نمایند.

آشنایی با تعدادی از مکمل های مناسب برای جلوگیری از ریزش عضلات

پروتئین کازئین

مکمل کراتین

مکمل بتا آلانین

آیا می توان از ریزش عضلات یا عضله سوزی جلوگیری کرد؟

جمع بندی

 

مکمل Noway برند ATP برای جلوگیری از ریزش عضلات

مکمل Noway برند ATP برای جلوگیری از ریزش عضلات
مکمل Noway برند ATP برای جلوگیری از ریزش عضلات

عمده ترین مکملی که همه ی افراد برای پرورش عضلات می بایست به مصرف آن اهمیت زیادی بدهند، مکمل پروتئین وی است.

در این قسمت از مقاله بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، به ارائه اطلاعاتی پیرامون مکمل Noway  می پردازیم.

پروتئین وی، از دسته ی پروتئین هایی است که با سرعت زیادی جذب می شود و در بازه زمانی پس از انجام تمرین ها بسیار ضروری می باشد. عملکرد مواد پروتئینی در بدن از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشند.

به این علت مصرف مکمل پروتئین وی برای جلوگیری از ریزش عضلات بسیار مهم است.

پروتئین وی در میان افرادی که به صورت حرفه ای یا مبتدی به ورزش های بدنسازی مشغول هستند، بسیار پر کاربرد و معروف می باشد.

این نوع پروتئین از آبی که در هنگام تبدیل کردن شیر به پنیر به دست می آورند، ساخته می شود.

به این علت پروتئین وی، در میان برخی از ورزشکاران به نام پودر آب پنیر هم شناخته می شود.

از محصولات اصلی شرکت ترندان اسپورت جهت پروتئین سازی، L- Glutamine و BCAA 2:1:1 است.

این عصاره استخراج شده، یک ماده مغذی و پروتئینی کامل به شمار می رود

این عصاره استخراج شده، یک ماده مغذی و پروتئینی کامل به شمار می رود. چرا که همه ی آمینو اسیدهای ضروری بدن را در خود جای داده است. مورد دیگری که از نکات مثبت این نوع مکمل محسوب می شود، این است که پروتئین وی بعد از خوردن، بسیار سریع و آسان جذب سلول های بدن می شوند.

اکثر افرادی که به تمرینات بدنسازی مشغول هستند، بعد از اتمام زمان مربوط به انجام تمرین ها، یک لیوان نوشیدنی شامل مکمل Noway مصرف می کنند تا بی درنگ از فواید این ماده انرژی زا برخوردار گردند.

بهتر است بدانید که در علم تغذیه؛ مواد ریز مغذی و درشت مغذی، همگی در برنامه ی غذایی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. تمام افراد برای داشتن بدنی سلامت باید از این مواد مغذی استفاده نمایند. سه دسته از مواد درشت مغذی که شامل پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدارت ها می باشند را می بایست در حجم های زیاد استفاده کنید.

این گروه از مواد غذایی، انرژی و عملکرد بدن را تأمین می نمایند. در میان این سه گروه، بالاترین زمان، برای هضم شدن مواد پروتئینی مصرف می شود. در نتیجه طی این زمان نسبتاً طولانی برای حرکت پروتئین ها در طول لوله گوارش، سبب می شود مقدار انرژی زیادی در بدن مورد استفاده قرار گیرد.

تنها این سوختن کالری ها در روند هضم شدن مواد پروتئینی می تواند سبب سوختن مقدار زیادی از چربی های بدن شود.

به طور خلاصه در خصوص این مکمل به عنوان بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، می توان چنین بیان کرد:

افزایش قدرت عضله

افزایش توان و استقامت عضله

رشد عضلانی بیشتر

جلوگیری از تخریب عضله

سلامت پوست، مو و ناخن

ریکاوری سریع تر

افزایش انعطاف

تولید و ارائه در 11 طعم مختلف

کلاژن زیر ساخت اصلی عضلات بدن به حساب می‌آید و دریافت پایین آن باعث کاهش کیفیت عضله می‌شود. به دلیل کمبود کلاژن در غذاهای روتین مصرفی، مصرف مکمل آن برای تمام افراد توصیه می‌شود.

با توجه به این که این محصول غیر لبنی است و علائم گوارشی ندارد و توانایی بیشتری برای رشد عضلات دارد، می‌تواند جایگزین مناسبی برای پروتئین وی باشد.

نحوه مصرف:

روزانه 15 گرم Noway را قبل از تمرین یا صبح ناشتا مصرف کنید.

سلامت پوست، مو و ناخن

سلامت پوست، مو و ناخن
سلامت پوست، مو و ناخن

یکی از دلایل برای ارزش بالای استفاده از مکمل های پروتئینی در رژیم غذایی، عملی با نام سنتز پروتئین است.

سنتز پروتئین یکی از پیچیده ترین و با اهمیت ترین ساز و کارهای اصلی زیست شناختی در درون سلول ها می باشد که در این فرآیند، پروتئین های تازه تشکیل می شوند. به عنوان نمونه؛ چشم ها، پوست بدن، ناخن ها، موها و مهم تر از تمام این موارد، عضلات بدن هستند که ساختار پروتئینی دارند.

برای شکل گیری تمام این موارد، ایجاد عملکرد سنتز مواد پروتئینی قطعا ضروری است. در نهایت زمانی که به میزان پروتئین مصرفی خود اضافه می کنید، سلول های بدن شما بسیار سریع تر به رشد و پرورش عضلات می پردازند. بی شک درشت مغذی های پروتئین، عمده ترین مکمل هایی می باشند که باید مورد استفاده قرار گیرند.

رشد عضلانی بیشتر

رشد عضلانی بیشتر
رشد عضلانی بیشتر

پروتئین وظیفه اصلی را در ساختن عضله ها و ماهیچه های بدن ایفا می کند. به صورتی که بدون مصرف پروتئین مناسب در بازه های زمانی مشخص، ممکن است بدن شما با انباشتن آب، مواد کربوهیدارت و املاح معدنی، تا حدودی حجم خود را بیشتر کند؛ ولی این وزن افزوده شده بدون مصرف و جذب مواد پروتئینی لازم در بدن، خیلی سریع نابود می شود.

عضله های بدن انسان ها در شرایطی که در مقابل فشارهای سنگین قرار بگیرند، رشد کرده و حجیم می شوند

عضله های بدن انسان ها در شرایطی که در مقابل فشارهای سنگین قرار بگیرند، رشد کرده و حجیم می شوند. ولی ماهیچه هایی که طی ساعت های طولانی تحت فشار تمرینات سنگین بوده و با کمک وزنه ها پرورش یافته اند، به میزان زیادی خسته می شوند و یا امکان صدمه به این عضلات وجود دارد.

پس بی شک به مواد مغذی فراوان و انرژی نیاز دارند. غذای عمده و اساسی عضله ها، پروتئین ها می باشند.

به این دلیل استفاده از مکمل های پروتئینی برای رشد عضلات بدن افراد ورزشکار و افرادی که در رشته های بدنسازی فعالیت می کنند، یک اقدام مهم و لازم می باشد.

تحقیقات علمی بیانگر این موضوع می باشد که مصرف مکمل های حاوی پروتئین به صورت چشمگیری اندازه و استقامت عضله ها را در افراد ورزشکاری که حرکات ورزشی سنگین مانند وزنه برداری را انجام می دهند، بیشتر می کند. همین طور تارهای بافت ماهیچه ای صدمه دیده را بهبود می بخشند. همچنین توان از بین رفته آن ها را مجدداً برمی گرداند.

ریکاوری سریع تر

فرآیند ریکاوری یا بهبودی در میان افراد ورزشکار و بدنسازی که می خواهند عضله سازی کنند، موضوع حائز اهمیت و اساسی محسوب می شود.

روند ریکاوری کردن عضلات نیز شامل قواعد مخصوص به خود می باشد که انجام دادن آن ها سبب از بین رفتن حالت کوفتگی شدید اندام های بدن ورزشکاران می شود و انرژی و توان آن ها را برای انجام تمرینات سنگین و مقاومتی در روزهای دیگر باز می گرداند.

استفاده از مکمل پروتئین، اثر بسیار ارزشمند و مهمی در ریکاوری عضلات افراد ورزشکار به همراه دارد. نتایج یافته ها در مورد مکمل های پروتئین حاکی از آن می باشد که میل کردن این نوع مکمل ها بعد از تمرینات، ضربه های عضلانی را بهبود می بخشند و باعث پیشرفت راندمان ماهیچه ها و سنتز پروتئین در تمام بدن می گردد.

در نتیجه بدن افراد ورزشکار و بدنسازان در زمان هایی می بایست استراحت نمایند تا بتوانند خود را ترمیم کنند. با مصرف مکمل Noway می توانید به سرعت عضلات خود را از حالت خستگی خارج کرده و سریع تر سرحال شوید و با نیروی بیشتر حرکات ورزشی را انجام دهید.

مکمل پروتئین Noway در ۱۱ طعم مختلف

شما می توانید تمام طعم های مختلف مکمل پروتئینی وی را، که ترندان اسپرت این یازده طعم را در اختیارتان قرار داده است، مطابق با ذائقه خود انتخاب کرده و مصرف کنید.

به صورت کلی می توان گفت که مصرف مکمل noway از برند ATP که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران ترندان اسپرت می باشد، دارای فواید زیر می باشد.

 • افزایش قدرت عضله
 • افزایش توان و استقامت عضله
 • جلوگیری از تخریب عضله
 • افزایش انعطاف

چطور مکمل Noway اصل و با کیفیت را تهیه کنیم؟

چطور مکمل Noway اصل و با کیفیت را تهیه کنیم؟
چطور مکمل Noway اصل و با کیفیت را تهیه کنیم؟

چنانچه به مکمل پروتئینی وی نیاز دارید و نمی دانید برای خرید این محصولات باید به کدام دسته از فروشندگان اطمینان نمایید، به ادامه مقاله توجه فرمایید.

در این سال ها؛ گوناگونی برندها، وجود محصولات متنوع، فراوان شدن مکمل های تقلبی و قیمت های گران و بسیار زیاد و البته غیر واقعی که بعضی از فروشندگان برای مکمل های پروتئینی تعیین می کنند، باعث می شود تا تهیه مکمل پروتئین اصلی و ایمن با قیمت مناسب کار بسیار سختی باشد.

در این شرایط، بهترین راه این است که خرید مکمل های مرغوب به خصوص  Noway را به کارشناسانی واگذار نمایید که مدت زمان زیادی را به فعالیت در این حیطه پرداخته اند.

شرکت بازرگانی ترندان اسپرت که تنها نمایندگی رسمی برند ATP می باشد، با کیفیت ترین مکمل های ورزشی و بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، که از این برند معتبر و مشهور وارد ایران می شود را به آسانی و با مناسب ترین قیمت، در اختیار شما قرار می دهند.

دوز استاندارد برای مصرف مکمل پروتئین وی چقدر است؟

دوز استاندارد برای مصرف مکمل پروتئین وی چقدر است؟
دوز استاندارد برای مصرف مکمل پروتئین وی چقدر است؟

به طور معمول، افراد ورزشکار مکمل Noway را پس از انجام تمرینات و دو نوبت در طول روز و در کل حدود ۲۵ تا ۵۰ گرم استفاده می نمایند. بهتر است توصیه های درج شده روی بسته بندی مکمل های پروتئین وی را مشاهده نمایید.

البته چنانچه در طی روز به میزان مناسب از مواد پروتئینی مصرف می کنید، شاید دیگر نیازی به استفاده از این مکمل نداشته باشید. از هر لحاظ می توان به این نکته پی برد که مکمل Noway از فواید بی شماری برای سلامتی اعضای بدن برخوردار است و اکثر افراد ورزشکار می توانند بی هیچ عارضه ای از آن استفاده کنند.

مکمل Glotamine برند ATP برای جلوگیری از ریزش عضلات

مکمل Glotamine برند ATP برای جلوگیری از ریزش عضلات
مکمل Glotamine برند ATP برای جلوگیری از ریزش عضلات

یکی از آمینواسیدهای مفیدی که در بدن انسان ها وجود دارد، گلوتامین است. این ماده از گروه اسید آمینه های ضروری محسوب نمی شود.

با این وجود در حوزه پرورش اندام، گلوتامین در حال حاضر به عنوان یکی از مهم ترین و مناسب ترین مکمل هایی است که در بازار وجود دارند و به نوعی بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات معرفی می شود. مصرف این مکمل از برند ATP  دارای خواص زیر می باشد:

نقش مکمل گلوتامین در تقویت سیستم ایمنی

به دلیل بیماری ها و کارهای سنگین فیزیکی، میزان احتیاج بدن به مکمل گلوتامین زیاد می شود. سلول های دستگاه ایمنی بدن این ماده را به جای سوخت عمده و اصلی خود به کار می گیرند. در واقع عملکرد درست و مناسب سیستم ایمنی، بستگی زیادی به میزان گلوتامین در بدن دارد.

نقش مکمل گلوتامین در فرآیند آنتی کاتابولیک

استفاده از مکمل گلوتامین سبب می شود تا حفظ نیتروژن داخل بدن افزایش یابد و این روند، سبب از بین رفتن پروتئین ذخیره شده در عضلات می گردد. در دقایق ابتدایی که شروع به انجام حرکات ورزشی می نمایید، عضلات بدن فرآیند رها سازی گلوتامین را آغاز می کنند.

زمانی که مقدار گلوتامین درون بدن کاهش پیدا کند، به احتمال زیادی بدن وارد وضعیت کاتابولیک می شود. در موقعیت های حادتر، ممکن است این روند منجر به از بین رفتن ماهیچه ها شوند.

اما در مجموع چنانچه هر کدام از نشانه های ذکر شده در این بخش از مقاله را در خود مشاهده کردید، مکمل گلوتامین برای شما مفید است:

 • بیشتر مواقع مضطرب هستید.
 • حجم عضله های شما بسیار کم است.
 • حالت تهوع و سرگیجه دارید.
 • جراحت های ایجاد شده در بدنتان به کندی بهبود می یابند.
 • سیستم ایمنی مقاومی ندارید.
 • سرعت بازسازی و ریکاوری شما پس از پایان تمرینات بسیار پایین است.
 • علاقه فراوانی به استفاده از مواد شیرین به خصوص شکر و نوشیدنی های الکلی دارید.

نقش مکمل گلوتامین در ریکاوری عضلات

حجم گلوتامین که در بدن وجود دارد، پس از انجام تمرین ها ممکن است به میزان پنجاه درصد هم کاهش یابد.

در واقع زمانی که پس از اجرای حرکات، ماهیچه های بدن تحلیل می روند، سلول های بدن برای منتقل شدن پروتئین به داخل این عضلات با هدف بازیابی و پرورش دوباره، به گلوتامین نیاز دارد.

چنانچه بخواهید بدون مصرف مکمل و به صورت نرمال، میزان طبیعی گلوتامین در بدن تنظیم شوند، این فرآیند حداقل چندین ساعت یا چندین روز به طول می انجامد.

نقش مکمل گلوتامین در بهبود سلامت سیستم گوارش

هر نوع درگیری و عارضه ای که در مورد سیستم گوارش با آن مواجه باشید؛ مانند بیماری سندروم روده تحریک پذیر یا بیماری کولیت یا التهاب روده، مکمل گلوتامین برای بهبود این مشکلات به شما کمک می کند.

در میان اندام های بدن، کلیه ها نقش بسیار فراوانی در سلامت و عملکرد صحیح دستگاه گوارش ایفا می کنند. از این رو کلیه ها یکی از پر کاربردترین اعضای بدن برای دریافت این مکمل می باشند. بنابراین با استفاده از این مکمل آمینواسیدی به صورت منظم، سلامتی روده و دستگاه کلیوی شما تأمین می گردد.

نقش مکمل گلوتامین در افزایش رشد عضلات

یکی از مهم ترین تأثیرات مکمل گلوتامین در ساخت عضلات و جلوگیری از ریزش ماهیچه ها می باشد. تحقیقات زیادی نشان می دهند که استفاده از مکمل گلوتامین افزون بر تسریع روند عضله سازی مناسب تر و بهتر، سبب پیشرفت کارکرد ورزشی، بالا رفتن سوخت و ساز بدن و بازسازی فوری بدن فرد پس از انجام تمرینات می شود.

در طی حرکات ورزشی سنگین و قدرتی، سلول های بدن به میزان بیشتری به این اسید آمینه نیاز دارند و قطعاً می بایست سطح مصرفی آن را در برنامه غذایی خود بیشتر نمایید.

چرا که پس از انجام این گونه تمرینات بدنسازی، تقریباً نیمی از سطح گلوتامین موجود در سلول ها کاهش می یابند. این به مفهوم سوختن و از بین رفتن ماهیچه ها می باشد. البته شما می توانید با استفاده از مکمل گلوتامین برند  ATP از ایجاد این مسئله پیشگیری کنید.

همچنین مصرف مکمل گلوتامین برند ATP  باعث اثرات زیر در ماهیچه ها و بدن می شود:

 • کاهش درد عضلانی
 • حفظ پروتئین عضلات

به طور کلی گلوتامین یکی از مناسب ترین گزینه ها برای افراد ورزشکاری می باشد که تصمیم دارند در طی یک بازه زمانی از ریزش عضلات جلوگیری نمایند و عضله هایی پایدار و حجیم داشته باشند. همچنین برای افرادی که می خواهند پس از یک دوره تمرینی، عضلات و وزن به دست آمده را به آسانی و سریع از دست ندهند، بسیار مناسب است.

نحوه و میزان مصرف مکمل گلوتامین چگونه است؟

نحوه و میزان مصرف مکمل گلوتامین چگونه است؟
نحوه و میزان مصرف مکمل گلوتامین چگونه است؟

مناسب ترین دوز مصرفی برای افرادی که به تازگی مشغول انجام حرکات ورزشی شده اند و کسانی که ورزش نمی کنند، حدود ۲ تا ۵ گرم و به صورت دو نوبت در طی روز می باشد.

مقدار مصرف برای افرادی که به طور حرفه ای و قدرتی به ورزش بدنسازی مشغول می باشند، حداکثر ۱۰ گرم در طول روز است.

همچنین برای این که مکمل گلوتامین بیشتر جذب شود، مناسب ترین روش مصرف این است که گلوتامین را به همراه ویتامین بی مصرف نمایید. ویتامین بی ۱۲ وظیفه هماهنگی میزان ساخت آمینو اسید گلوتامین را در بدن به عهده دارد. در شرایطی که مکمل گلوتامین با این ویتامین ترکیب شده و مصرف شود، اثری بسیار بهتر را در بدن به وجود می آورد.

این مکمل پس از اجرای حرکات و تمرین های تخصصی، بسیار ضروری است. در واقع مناسب ترین ساعت برای استفاده از گلوتامین نیز همین موقع می باشد.

همچنین می توانید آن را به عنوان وعده ای در بین روز مصرف کنید. هر چند استفاده از آن در ساعات پیش از خوابیدن هم خاصیت های مخصوص و مهمی را در بر دارد. یکی از این خواص، افزایش سطح هورمون رشد در افراد می باشد و باعث عضله سازی زیادتر و در برخی از نوجوانان در سن رشد،  شاهد افزایش قد نیز می باشید.

آیا مصرف مکمل گلوتامین باعث ایجاد عوارض در بدن افراد می شود؟

آیا مصرف مکمل گلوتامین باعث ایجاد عوارض در بدن افراد می شود؟
آیا مصرف مکمل گلوتامین باعث ایجاد عوارض در بدن افراد می شود؟

اغلب استفاده از مکمل گلوتامین، هیچ گونه پیامدی را به وجود نمی آورد و افراد می توانند با خاطری آسوده به مصرف آن بپردازند و در مدت زمان کمتر و به سرعت، به هدف های خود دست یابند.

در ضمن چنانچه فردی سابقه پزشکی خاصی داشته باشد، بهتر است که قبل از مصرف هر نوع مکمل ورزشی، قطعا با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کند.

چرا که مواردی پیرامون عوارض استفاده از مکمل گلوتامین مشاهده شده است که به استفاده بالاتر از سی گرم در روز و مصرف بیش از حد این مکمل مرتبط می باشد.

به طور خلاصه می توان مکمل گلوتامین را چنین توصیف نمود:

ریکاوری عضلات

کاهش درد عضلانی

تقویت سیستم ایمنی

آنتی کاتابولیک

حفظ پروتئین عضلات

بهبود سلامت سیستم گوارش

گلوتامین بیشترین آمینواسیدی است که در خون وجود دارد

گلوتامین بیشترین آمینواسیدی است که در خون وجود دارد. در حین تمرین، این آمینواسید از خون تخلیه می‌شود و به همین دلیل، نیاز ورزشکاران به این آمینواسید از افراد عادی بیشتر است. گلوتامین به ریکاوری بهتر عضلات کمک می‌کند و از تخلیه‌ی پروتئین عضلات جلوگیری می‌کند.

نحوه مصرف:

5 گرم از این محصول را قبل از تمرین یا قبل از خواب مصرف کنید.

با ادامه مبحث بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، همراه شما هستیم.

مکمل BCAA برندATP برای جلوگیری از ریزش عضلات

مکمل BCAA برندATP برای جلوگیری از ریزش عضلات
مکمل BCAA برندATP برای جلوگیری از ریزش عضلات

اسید آمینه های شاخه دار یا  BCAA در میان همه افراد به خصوص ورزشکاران، بسیار مشهور و رایج می باشد. در این سال ها، مصرف این مکمل معروف بسیار شایع شده است و اغلب افراد از مزایای فراوان آن مطلع می باشند.

در این قسمت از مقاله بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که مکمل بی سی ای ای از چه موادی تشکیل شده است و این که آیا واقعا از خواص بی شماری برخوردار است؟

چرا به اکثر افراد توصیه می شود از این مکمل استفاده کنند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات کاملی را در مورد مکمل BCAA  از برند ATP  خدمت شما خوانندگان محترم ارائه نماییم.

معرفی مکمل BCAA

معرفی مکمل BCAA
معرفی مکمل BCAA

نام این مکمل، کوتاه شده عبارت چهار کلمه ای با معنی اسید آمینه های شاخه دار می باشد. شاید کمی از شنیدن اسم این ماده متعجب شوید اما بهتر است بدانید که این نامگذاری به دلیل شکل مولکولی این مکمل می باشد که حالت شاخه شاخه دارد.

موضوع اساسی این است که در مجموع، بدن انسان ها برای ساخت عضلات به هشت نوع اسید آمینه مهم و عمده نیاز دارد که سه نوع از آن ها درون مکمل پر مصرف BCAA  وجود دارد.

این۳ اسید آمینه شامل موارد زیر می باشند:

 1. والین: این ماده در فرآیند افزایش ترکیب و تجزیه مواد پروتئینی و سرعت بخشیدن به بازیابی ماهیچه ها بعد از تمرینات بسیار اثر گذار است.
 2. لوسین: این ماده تأثیر چشمگیری در افزایش حجم ماهیچه ها دارد.
 3. ایزولوسین: این آمینواسید باعث ایجاد تارچه های ماهیچه ای جدید می شود و همچنین ترکیب و تجزیه پروتئین ها را افزایش می دهد.

این ۳ نوع اسیدآمینه درون مکمل BCAA وجود دارند و نتایجی مانند عضله سازی را برای مصرف کننده آن به همراه می آورند.

در واقع ارزش استفاده از مکمل BCAA زمانی مشخص می شود که بدانیم سلول های بدن ما توانایی ساخت این مکمل را ندارند و در نهایت مجبور هستند برای ساختن عضلات از روش های دیگری این اسیدهای آمینه را تهیه کنند. چرا که این مکمل ۲ خاصیت اصلی و مهم برای بدن به همراه دارد:

یکی از این خواص، بالا بردن سنتز ماهیچه ها یا آنابولیسم می باشد.

دومین خاصیت مصرف BCAA ممانعت از تحلیل یا همان ریزش عضلات یا کاتابولیسم است.

بنابراین به هر نحوی می بایست اسید آمینه BCAA را به بدن خود برسانید.

کدام مواد غذایی حاوی آمینواسید BCAA هستند؟

کدام مواد غذایی حاوی آمینواسید BCAA هستند؟
کدام مواد غذایی حاوی آمینواسید BCAA هستند؟

برخی از مواد غذایی هستند که با مصرف آن ها می توانید BCAA لازم را به بدن برسانید. در زیر تعدادی از آن ها نام برده شده اند.

عدس، نخود، برنج سبوس دار یا قهوه ای، غلات کامل، مغز کدو، لوبیا، بادام، کشمش سبز، پروتئین شیر، پروتئین سویا، شیر، تخم مرغ، گوشت گاو، ماهی و مرغ از جمله این مواد خوراکی می باشند.

خاصیت های مصرف مکمل BCAA چیست؟

خاصیت های مصرف مکمل BCAA چیست؟
خاصیت های مصرف مکمل BCAA چیست؟

در این قسمت از نوشتار بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، به صورت کامل در مورد مزایا و خواص مکمل BCAA در رشته های مختلف بدنسازی، مطالبی را بیان می کنیم.

افزایش حجم خشک

افزایش حجم خشک
افزایش حجم خشک

یکی از برترین فایده هایی که می بایست به مکمل بی سی ای ای تخصیص دهیم، افزایش رشد ماهیچه ها می باشد. چرا که ماده لوسین که در ترکیب مکمل BCAA وجود دارد، سنتز پروتئین در عضلات را تحریک می کند و در نهایت باعث کمک و تسریع در فرآیند ساخت عضلات می شود.

طی پژوهش ها و تحقیقاتی که روی تعدادی از افراد ورزشکار و بدنساز انجام شده است، کسانی که پس از تمرین های تخصصی و شدید، حدود شش گرم از مکمل BCAA را استفاده کرده اند، تقریباً ۲۲٪ روند سنتز پروتئین در ماهیچه های آن ها در برابر افراد ورزشکاری که هرگز از این مکمل استفاده نکرده اند، زیادتر بوده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله بهترین مکمل برای حجم را مطالعه کنید.

کمک به چربی سوزی

 مکمل BCAA می تواند به ممانعت از بالا رفتن وزن و سرعت بخشیدن به روند سوخت چربی ها منجر شود. در واقع مکمل BCAA کمک بسیار زیادی به کم شدن وزن افراد می نماید. به این مفهوم که افراد از برنامه غذایی کالری منفی پیروی نموده و حرکات ورزشی را با هدف سوزاندن چربی ها انجام می دهند.

در آزمایشی که روی دو دسته از کاندیداهای کاهش وزن صورت گرفته است، مشاهده شد افرادی که در طول روز به صورت میانگین حدود پانزده گرم از این مکمل را استفاده کردند، در مقایسه با افرادی که از مکمل BCAA مصرف نکرده بودند، سی درصد در رسیدن به هدف خود موفق تر بوده اند. این نتیجه در شرایطی محاسبه شده است که میزان کالری دریافتی هر دو دسته به طور یکسان تعیین شده بود.

مکمل BCAA می تواند باعث پیشگیری از افزایش وزن و کمک به سرعت بخشیدن به فرآیند کاهش وزن افراد شود. با همه ی این تفاسیر، بررسی های کامل تر و بیشتر برای مشخص شدن این موضوع که آیا BCAA می تواند با هدف لاغری مصرف شود یا خیر، در حال تحقیق و ارزیابی می باشد.

بهترین مکمل برای افزایش وزن چیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک آن کلیک نمایید.

کاهش درد و افزایش کیفیت عضلات

تعدادی از تحقیقات و بررسی های انجام شده حاکی از آن می باشد که استفاده از مکمل BCAA سبب کم شدن و بهبود سریعتر گرفتگی و دردهای عضلات پس از حرکات ورزشی می شود.

این اتفاق کاملا طبیعی است که تا حدود یک یا دو روز پس از انجام تمرینات، درد و انقباض در اندام های بدن، باعث آزار و ناراحتی شما شود. حاصل بررسی های بسیار پیرامون مصرف این مکمل، این است که استفاده از مکمل BCAA میزان صدمه دیدن ماهیچه ها در طول انجام حرکات کمتر شده و در مجموع بدن درد برای شما کمتر و تحمل پذیرتر می شود.

ممانعت از سوختن عضلات

استفاده از مکمل BCAA برند ATP از سوختن عضلات یا از بین رفتن آن ها جلوگیری می کند. مواد پروتئینی موجود در عضلات همواره تحلیل رفته و به صورت مجدد تشکیل می شوند. بالانس میان تحلیل و سنتز، سطح پروتئین موجود در ماهیچه ها را مشخص می کند.

در صورتی که میزان تحلیل مواد پروتئینی از سنتز این مواد بالاتر رود، بی شک عضله های شما از بین رفته و به اصطلاح دچار ریزش عضلات شده اید. زمانی که از BCAA استفاده می کنید، تعادل بین تحلیل پروتئین و سنتز آن ها با یکدیگر یکسان می شود و دیگر لازم نیست دغدغه هدر رفتن عضلات را داشته باشید.

سوخت رسانی مناسب به عضلات

سوخت رسانی مناسب به عضلات
سوخت رسانی مناسب به عضلات

تمام افرادی که در رشته ی بدنسازی فعالیت دارند، در مقطعی از زمان تمرینات، دچار خستگی عضلات به دلیل حرکات ورزشی می شوند.

این موضوع که در چه فاصله ای بعد از آغاز زمان تمرینات خسته می شوید، به فاکتورهای گوناگونی وابسته است. فاکتورهایی مانند سنگینی حرکات ورزشی، مدت زمان انجام حرکات، وضعیت محیط، نوع رژیم غذایی و میزان آماده بودن بدن شما، از این موارد می باشند.

عضله های افراد در هنگام انجام حرکات ورزشی از اسید آمینه های شاخه دار استفاده می نمایند و همین امر باعث می شود که میزان این اسیدهای آمینه در خون کمتر شود.

بعد از سوختن یا مصرف شدن اسیدهای آمینه و کاهش سطح نرمال آن ها در خون، بر میزان آمینواسید تریپتوفان که در مغز وجود دارد، افزوده می شود. بالا رفتن سطح اسید آمینه ی تریپتوفان سبب آزاد شدن هورمون خستگی در بدن می شود و فرد پس از ورزش، احساس خستگی در عضلات را تجربه می کند.

اگر مکمل BCAA را مصرف کنید، این اسید آمینه شاخه دار با تریپتوفان برخورد کرده و از میزان اثرگذاری آن می کاهد یا آن را به صفر می رساند

البته اگر مکمل BCAA را مصرف کنید، این اسید آمینه شاخه دار با تریپتوفان برخورد کرده و از میزان اثرگذاری آن می کاهد یا آن را به صفر می رساند. وجود سطح پایین  آمینواسید تریپتوفان در مغز، باعث ترشح کمتر هورمون ضعف و خستگی می شود.

بنابراین چنانچه  خستگی سریع در طول انجام تمرینات، شما را آزار داده و مانع از ادامه ورزش می شود، قطعا استفاده از این مکمل برای شما سودمند و مناسب می باشد.

در تحقیقاتی که با عنوان زیاد شدن کارکرد هوازی و غیر هوازی در مورد فایده استفاده از مکمل BCAA صورت گرفته بود، حاکی از آن بود که افراد دوچرخه سواری که در فاصله زمانی مشخص و به صورت روزانه در حدود شش گرم از مکمل BCAA را استفاده کرده اند، عملکردهای زیر در بدن آن ها روی داده است:

افزایش میزان اسید لاکتیک حدود ۱۳ درصد

افزایش جذب اکسیژن حدود ۴ درصد

افزایش توانایی در عضلات حدود ۶ درصد، بیشتر از بقیه افرادی بوده است که از این مکمل مصرف نکرده اند

افزایش توانایی در عضلات حدود ۶ درصد، بیشتر از بقیه افرادی بوده است که از این مکمل مصرف نکرده اند. اهمیت این اعداد بیشتر برای ورزشکارهای حرفه ای که کمترین اختلاف به تغییر مدال های قهرمانی منجر می شود، بسیار ارزشمند می باشد.

همین آزمایش در سال ۲۰۱۶ هم به وسیله پژوهشگران یکی دیگر از ژورنال های علمی معروف دنیا انجام شد. نکته ی جالب این که یافته های این پژوهش های جدید نیز،  نتایج آزمایش چندین سال قبل را تأیید نمود.

بنابراین مصرف مکمل BCAA می تواند راندمان هوازی و نیز راندمان غیر هوازی را در بدن افراد ورزشکار افزایش دهد.

همچنین مصرف مکمل BCAA باعث تنظیم متابولیسم گلوکز در بدن می شود.

چطور از مکمل BCAA استفاده کنیم؟

چطور از مکمل BCAA استفاده کنیم؟
چطور از مکمل BCAA استفاده کنیم؟

بهتر است این مکمل را با مکمل پروتئین وی مخلوط کنید و با در نظر قرار دادن نوع برنامه ورزشی و بدنسازی خود، قبل از انجام حرکات یا پس از آن استفاده نمایید.

چنانچه مکمل BCAA   را پیش از شروع تمرین ها استفاده می کنید، از ایجاد درد در عضلات و خستگی پس از انجام حرکات به میزان بسیار زیادی پیشگیری می کنید. همین طور پس از پایان تمرینات نیز میزان انرژی شما به صورت ناگهانی و سریع کم نمی شود.

چنانچه از مکمل BCAA پس از پایان حرکات ورزشی استفاده می کنید، روند ساخت عضلات جدید و بازسازی مجدد در مقایسه با قبل سریع تر انجام می شود و در واقع پس از تمرین، بدن دچار ریزش عضلات یا عضله سوزی نمی شود.

با این توضیحات و با توجه به تصمیمی که دارید، می توانید مصرف مکمل بی سی ای ای را در بازه زمانی مورد نظر در برنامه ورزشی خود قرار دهید.

مصرف چه میزان از مکمل BCAA برای ورزشکاران مجاز می باشد؟

مصرف چه میزان از مکمل BCAA برای ورزشکاران مجاز می باشد؟
مصرف چه میزان از مکمل BCAA برای ورزشکاران مجاز می باشد؟

مطابق تازه ترین تحقیقی که در سال ۲۰۱۷ میلادی انجام شده است، مناسب ترین میزان استفاده از مکمل BCAA  این است که ورزشکاران مرد و زن، اندازه این مکمل را در کمترین مقدار مد نظر قرار دهند:

این میزان در زنانی که می خواهند از این مکمل مصرف نمایند، دست کم ۹ گرم به صورت روزانه است و در مردان ورزشکار حداقل ۱۲ گرم مکمل BCAA در طی روز می باشد.

با این همه، چنانچه برنامه غذایی فرد مملو از موادی باشد که در بر گیرنده مکمل BCAA باشند، ممکن است احتیاجی به استفاده از این ماده مغذی به طور مجزا نداشته باشید.

مکمل BCAA در انواع کپسول و پودر خوراکی در دسترس افراد می باشند و تنها اختلاف شکل کپسول و پودر این مکمل پروتئینی این می باشد که نوع قرص آن به مدت زمان بیشتری برای هضم شدن نیاز دارد.

مکمل BCAA برای کدام افراد مناسب تر می باشد؟

مکمل BCAA برای کدام افراد مناسب تر می باشد؟
مکمل BCAA برای کدام افراد مناسب تر می باشد؟

این مکمل برای افراد ورزشکار، کسانی که فعالیت های ورزشی شدید و سنگین انجام می دهند، یا مدت زمان طولانی را به تمرینات تخصصی مشغول هستند، افرادی که از برنامه های غذایی محدود پیروی می کنند و اجازه ندارند از همه مواد مغذی در طی روز استفاده کنند و برای افرادی که ممکن است دچار ریزش عضلات شوند، مناسب و پر فایده می باشد.

پژوهش های علمی مختلف به این نتیجه دست یافته اند که استفاده از مکمل BCAA  در افراد بزرگسال بدون هیچ گونه سابقه پزشکی در اندازه های حدود ۲ تا ۴ گرم در طول روز، برای فواصل هفت روزه و به طور منظم، خطری را برای سلامتی این افراد ایجاد نمی کند.

پس از شروع حرکات ورزشی، در طول ساعاتی که مشغول انجام تمرینات هستید و بعد از پایان تمرین ها، حدود ۲ تا ۳ گرم از این مکمل پروتئینی را استفاده کنید تا روند سنتز پروتئین در عضلات به بیشترین حد ممکن برسد و همسو با این فرآیند دیرتر درگیر خستگی و ضعف پس از انجام تمرین شوید.

افرادی که بهتر است پیش از مصرف مکمل BCAA با پزشک مشورت نمایند:

افرادی که بهتر است پیش از مصرف مکمل BCAA با پزشک مشورت نمایند:
افرادی که بهتر است پیش از مصرف مکمل BCAA با پزشک مشورت نمایند:

در این قسمت از مقاله بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، توصیه ما به افرادی که در ادامه ذکر می کنیم این است که برای اطمینان از بی خطر بودن مصرف این مکمل، مناسب ترین راه، مراجعه و مشورت با پزشک است.

افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، زنان باردار، افراد درگیر با بیماری های کلیه، افرادی که در قسمت مرکزی سیستم عصبی و عضلات دچار بیماری خاصی هستند، افرادی که به لبنیات و به خصوص شیر آلرژی دارند.

ویژگی های مکمل BCCA به عنوان بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، به طور خلاصه عبارتند از:

افزایش حجم خشک

سوخت رسانی مناسب به عضلات

افزایش کیفیت عضلات

کمک به چربی سوزی

تنظیم متابولیسم گلوکز

ارائه شده در دو وزن 250 و 500 گرمی

آمینواسیدهای شاخه دار به ویژه لوسین، نقش مهمی در عضله سازی و افزایش حجم عضلات دارند. BCAA یکی از مکمل‌های محبوب بین ورزشکاران است که در اکثر برنامه‌های مکملی به چشم می‌خورد.

این محصول علاوه بر تاثیری که بر افزایش حجم عضله می‌گذارد، در کاهش چربی‌ها نیز موثر است. نسبت 2:1:1 که در این محصول استفاده شده، تاثیرگذارترین نسبتی است که برای این محصول در مقالات تایید شده است.

نحوه مصرف:

5 گرم قبل، حین یا بعد از تمرین با توجه به برنامه ورزشکار می‌توان استفاده کرد.

آشنایی با تعدادی از مکمل های مناسب برای جلوگیری از ریزش عضلات

آشنایی با تعدادی از مکمل های مناسب برای جلوگیری از ریزش عضلات
آشنایی با تعدادی از مکمل های مناسب برای جلوگیری از ریزش عضلات

مکمل های فراوانی برای رشد و پرورش عضله ها مورد استفاده قرار می گیرند که می توان به وسیله شناخت و بررسی آن ها از ریزش عضلات جلوگیری کنیم.

در ابتدای مقاله بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، به معرفی مهم ترین آن ها پرداختیم. در این قسمت، قصد داریم شما را با دیگر مکمل هایی که در ساخت عضلات تأثیر گذار هستند، آشنا نماییم.

پروتئین کازئین

این پروتئین در شیر گاو وجود دارد. در واقع حدود هشتاد درصد میزان پروتئین موجود در محصولات لبنی، از کازئین ایجاد شده است و بیست درصد دیگر پروتئین وی می باشد.

پروتئین کازئین، در مدت زمان طولانی هضم و جذب می شود و در معده، مجموعه های پروتئینی به شکل توده تشکیل می دهد که برای هضم این توده ها حدود ۷ ساعت زمان نیاز است. بنابراین به علت کندی در هضم این مکمل مغذی، زنجیره مقاومی از اسیدهای آمینه ضروری و لازم برای عضلات را به مدت زیادی در جریان قرار می دهد.

مکمل کازئین حاوی همه ی اسید آمینه های لازم به خصوص مملو از مواد تیروزین و پرولین می باشد

مکمل کازئین حاوی همه ی اسید آمینه های لازم به خصوص مملو از مواد تیروزین و پرولین می باشد. به علت اثرات آنابولیک بلند مدت این نوع مکمل چربی سوز و عضله ساز، استفاده از آن، در مواقعی که نمی توان به طور منظم به جذب مواد پروتئینی بپردازیم یا یکی از وعده های غذایی حذف می شوند، بسیار مفید می باشد.

همچنین رها سازی اسیدآمینه سبب می شود که خوردن پروتئین کازئین پیش از زمان خواب بسیار مناسب باشد.

همان گونه که بیان شد، خصوصیت بسیار ارزشمند مکمل کازئین، ضد کاتابولیک بودن آن می باشد. در واقع مانعی در برابر ریزش و تخریب ماهیچه ها محسوب می شود. با همه ی این توضیحات، به این نکته پی می بریم که کازئین یکی از مناسبترین مکمل های بدنسازی در ساعات پایانی تمرینات می باشد.

مکمل کراتین

مکمل کراتین
مکمل کراتین

این مکمل یکی از مؤثرترین مواد مغذی موجود در این سال ها برای دستیابی به اندامی ایده آل و بالا بردن راندمان تمرینی به شمار می رود.

کراتین با روش بهبود گنجایش ماده آدنوزین تری فسفات یا atp در بدن، طی اجرای حرکات ورزشی کوتاه و با شدت زیاد، وظیفه خود را انجام می دهد. استفاده از این مکمل عضله ساز، قادر است سبب پیشرفت وضعیت کلی تمرین ها و بالا رفتن توانایی و پیشرفت راندمان شما شود.

با فواید مکمل کراتین ؛ هر آنچه باید بدانید آشنا شوید.

 مکمل بتا آلانین

مکمل بتا آلانین
مکمل بتا آلانین

مصرف این مکمل برای زیاد شدن حجم عضلات، افزایش چربی سوزی و تسریع ریکاوری در زمان های کوتاه استراحت بین ست ها، می تواند بسیار کارساز باشد. چنانچه موفق شوید به صورت شدیدتر و سخت تر به تمرینات ادامه دهید، در مدت زمان نسبتاً کوتاه، سطح رشد عضلات و از بین رفتن چربی ها هم زیاد می شوند.

بهترین زمان مصرف این مکمل عضله ساز، حدود سی دقیقه قبل از شروع تمرینات می باشد.

اگر می خواهید از این مکمل چربی سوز استفاده کنید، بهتر است بدانید که مصرف بتا آلانین در اندازه ی زیاد در برخی از افراد سبب به وجود آمدن حس خارش در صورت می شود.

آیا می توان از ریزش عضلات یا عضله سوزی جلوگیری کرد؟

آیا می توان از ریزش عضلات یا عضله سوزی جلوگیری کرد؟
آیا می توان از ریزش عضلات یا عضله سوزی جلوگیری کرد؟

فرآیند ریزش عضلات به دلایل گوناگونی اتفاق می افتد. به همین دلیل، مصرف بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات، بسیار مهم و حیاتی می باشد.

اغلب در رژیم های کاهش وزن، کاهش بسیار زیاد کالری تعیین شده در برنامه غذایی، از دلایل عمده ریزش عضلات محسوب می شوند.

ریزش عضلات پیامدهای بسیار فراوانی برای بدن افراد به وجود می آورد

ریزش عضلات پیامدهای بسیار فراوانی برای بدن افراد به وجود می آورد. برای این که ماهیچه های بدن جایگاه مواد پرانرژی محسوب می شوند و وظیفه دارند این مواد را در طول روز در دسترس بدن بگذارند. عمده ترین موادی که منجر به تشکیل عضله می شوند و از سوختن و ریزش آن پیشگیری می نمایند، حاوی اسیدهای آمینه وپروتئین ها می باشند که افراد در برنامه غذایی خود، آن ها را مورد مصرف قرار می دهند.

برای دستیابی به این هدف، مکمل های ورزشی بسیاری نیز در اختیار افراد قرار دارند و در زمان های کات، از عضله ها حفاظت می کنند و از فرآیند سوختن عضلات ممانعت می نمایند.

نمونه ای از این موارد، مکمل های Noway، BCAA وGlutamine هستند که توسط برند معروفATP  تولید شده اند که مهم ترین تأثیر آن ها در جلوگیری از ریزش عضلات می باشد.

شرکت بازرگانی ترندان اسپرت، تنها نماینده رسمی این برند معتبر استرالیایی در ایران،  مکمل های ذکر شده را به آسانی در دسترس شما قرار می دهد.

جمع بندی

جمع بندی
جمع بندی

در این مقاله که با هدف ارائه اطلاعاتی پیرامون موضوع بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات گردآوری شده و در اختیار شما خوانندگان محترم و فهیم قرار گرفته است، تمام تلاش خود را به کار بردیم تا در مورد فرآیند عضله سوزی، به بیان نکات مفیدی بپردازیم.

ورزشکارانی که قصد دارند از مکمل های بدنسازی برای حفظ کیفیت عضلات خود استفاده کنند، با مطالعه کامل این مطلب، به طور دقیق متوجه شده اند که کدام مکمل ها دارای اثرات بیشتر و بهتر می باشند.

لازم به یادآوری است که در دوران کات عضلات، افراد می بایست مکمل پروتئین وی را مصرف کنند تا عضلاتی را که با تمرین و تلاش بسیار پرورش داده اند، دچار ریزش نشوند. توصیه ما به شما ورزشکاران عزیز این است که همراه با استفاده از مواد مکمل، از رژیم غذایی و برنامه ورزشی درست و علمی پیروی نمایید.

شما می توانید در صورت تمایل، همه ی مکمل های معرفی شده در این مقاله و بهترین مکمل برای جلوگیری از ریزش عضلات را از شرکت بازرگانی ترندان اسپرت که تنها نماینده رسمی برند مشهور ATP در ایران می باشد، تهیه نمایید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.