محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

تشخیص کراتین اصل

تشخیص کراتین اصل

Table of Contents

با موضوع تشخیص کراتین اصل در خدمت شما هستیم.

امروزه مبحث ورزش و انجام فعالیت های بدنی از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از افراد تمایل دارند که اقدام به ورزش کنند. ورزش های مختلفی نیز وجود دارد که می تواند برای سلامتی بدن، استقامت و پایداری بدن و … مفید باشد.

هر کدام از این ورزش ها برای هر فردی می تواند گزینه مناسبی باشد. از جمله ورزش های بسیار پرطرفدار و محبوب در دنیای امروز، ورزش بدنسازی است. بدنسازی یکی از ورزش های بسیار رایج و در دسترس عموم مردم محسوب می شود.

بسیاری از افراد بنا بر علاقه خود و تناسب اندام، اقدام به انجام این ورزش می کنند. همچنین برخی از افراد بصورت حرفه ای اقدام به بدنسازی می کنند و در مسابقات مختلف شرکت می کنند.

یکی از موارد بسیار مهم در خصوص فعالیت های ورزشی مخصوصا ورزش بدنسازی، رعایت اصول غذایی و رژیم غذایی است. زیرا این ورزش نیازمند این است که برای رشد عضلات و تقویت بدن، از ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی استفاده کرد.

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی مکمل های بدنسازی زیادی وارد بازار شده است که باعث شده است، مصرف آن جز الزامات چنین ورزش هایی شود. از جمله این مکمل ها، مکمل کراتین است.

ویدئو تشخیص کراتین اصل

کراتین را به عنوان اصلی ترین مکمل های بدنسازی و ورزشی می شناسند و مصرف آن می تواند فواید بسیار زیادی چه از نظر ورزشی و چه از نظر سلامتی، به ارمغان بیاورد.

یکی از مسائل بسیار مهم در خصوص مکمل های ورزشی از جمله مکمل کراتین، نحوه تهیه و خریداری آن و مصرف آن است و اینکه آیا از یک مکمل با کیفیتی استفاده می کنیم یا خیر، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

تشخیص اینکه آیا مکمل موردنظر ما اصل است و یا تقلبی، باید در درجه اول اولویت ما قرار گیرد. ما در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به بررسی این موضوع یعنی تشخیص کراتین اصل بپردازیم و از نشانه های یک کراتین با کیفیت، مواردی را اشاره کنیم.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین مکمل برای حجم خشک دیدن کنید.

اینفوگرافیک تشخیص کراتین اصل

اینفوگرافیک تشخیص کراتین اصل
اینفوگرافیک تشخیص کراتین اصل

لازم به گفتن است که یکی از بهترین برندهای تولید کننده مکمل های ورزشی از جمله مکمل کراتین، برند ATP است که با خلوص زیاد اقدام به تولید این مکمل می کند و شرکت ترندان اسپورت به عنوان نمایندگی رسمی در کشور ما فعالیت دارد که شما می توانید با مراجعه به وبسایت شرکت ترندان اسپورت، اقدام به خریداری مکمل کراتین اصل برند ATP نمایید.

حتما صفحه عوارض کراتین تقلبی را مشاهده کنید!

مکمل کراتین چیست؟

مکمل کراتین چیست؟
مکمل کراتین چیست؟

در ابتدای مقاله لازم است توضیحی در خصوص مکمل کراتین ارائه دهیم. مکمل کراتین یکی از بهترین و اصلی ترین مکمل های غذایی و ورزشی محسوب می شود. از مکمل کراتین به عنوان پادشاه مکمل ها یاد می شود.

زیرا اصلی ترین و مهمترین نوع مکمل ورزشی در انواع ورزش ها بخصوص ورزش بدنسازی است. کراتین نوعی مکمل پروتئینی بوده که از اسیدهای آمینه متنوعی ساخته شده است. در واقع با مصرف کراتین می توانید مقادیر زیادی از اسید آمینه های ضروری را وارد بدن خود کنید که هر کدام از آنها برای بدن بسیار مفید است.

کراتین می تواند شامل اسیدآمینه هایی مانند متیونین، آرژینین و گلیسین باشد. هر کدام از این موارد نقش مهمی در فرایند سوخت و ساز بدن ایفا می کند و موثر در فعالیت های ورزشی است.

ماده کراتین نیز در بدن ما بصورت طبیعی یافت می شود و در سلول های عضلانی ما قرار دارد. در واقع کراتین نوعی ماده قوی محسوب می شود که می تواند در انجام فعالیت های ورزشی سنگین به کمک ما آید و تاثیر زیادی در افزایش راندمان ورزشی ما و قدرت ما خواهد داشت.

ماده کراتین را می توان از مواد غذایی مختلفی مانند گوشت و … دریافت کرد. اما میزان دریافتی آن از مواد غذایی بسیار اندک است و به همین دلیل توصیه می شود که حتما اقدام به مصرف مکمل کراتین با کیفیت و اصل نمود که مکمل کراتین ATP جز بهترین ها محسوب می شود.

کراتین می تواند علاوه بر افزایش حجم عضلات، باعث افزایش میزان تستسترون در بدن شود که نقش مهمی در رشد بدن و عضلات دارد. حدود 95 درصد کراتین دریافتی از مکمل ها، در ماهیچه های بدن بصورت فسفوکراتین ذخیره می شود و 5 درصد باقی مانده نیز در مغز و کلیه و کبد ذخیره خواهد شد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهیه مکمل کراتین برند ATP به وبسایت شرکت ترندان اسپورت مراجعه کنید و اقدام به خریداری این مکمل نمایید.

توصیه می کنیم، بهترین زمان مصرف کراتین را مطالعه کنید.

کارکرد کراتین در بدن

کارکرد کراتین در بدن
کارکرد کراتین در بدن

حال قبل از آنکه به مسئله تشخیص کراتین اصل بپردازیم، لازم است در خصوص کارکرد کراتین در بدن نیز توضیحاتی ارائه دهیم. همانطور که در مبحث قبلی گفته شد، زمانی که بدن اقدام به دریافت کراتین می کند، میزان ذخایر فسفوکراتین در بدن افزایش پیدا می کند.

این ماده در واقع یک فرم انرژی ذخیره شده در سلول ها است که به بدن کمک خواهد کرد که انرژی بیشتری تولید شود و در نتیجه باعث افزایش عملکرد ورزشی و قدرت عضلانی فرد خواهد شد.

از طرفی دیگر، مکمل کراتین می تواند باعث ایجاد فعل و انفعالاتی در بدن شود که باعث افزایش توده عضلانی شود. همچنین کراتین قادر است بافت های آسیب دیده و عضلات تخریب شده را به حالت اولیه بازگرداند و باعث بهبود در عملکرد عضلانی فرد شود. تمامی این فعل و انفعالات منجر به این قضیه می شود که عضلات به رشد کوتاه مدت و بلند مدت برسد که می توانید به وضوح مشاهده کنید.

کراتین می تواند حتی به عنوان یک دارو مصرف شود

کراتین می تواند حتی به عنوان یک دارو مصرف شود و بخصوص برای افرادی که بی تحرک هستند و یا مشکلات تحرکی و عضلانی دارند، می تواند تجویز شود و در اندازه مشخص توسط پزشک به فرد توصیه شود که مصرف کند. در نهایت منجر به این قضیه می شود که فرد بتواند توانایی حرکت خود را بدست آورد.

حال که با کارکرد اصلی کراتین در بدن آشنا شدیم، نوبت به مسئله اصلی مقاله است که متوجه شویم چگونه می توان اقدام به تشخیص کراتین اصل از تقلبی نمود.

از آنجایی که رقابت در بازار مکمل های ورزشی بسیار بالا است، تشخیص مکمل خوب و مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از بهترین برندهای تولید کننده مکمل های ورزشی از جمله مکمل کراتین، شرکت ATP است.

شرکت ترندان اسپورت به عنوان نمایندگی رسمی برند ATP در ایران فعالیت دارد که شما می توانید با مراجعه به وبسایت ترندان اسپورت اقدام به خریداری مکمل کراتین ATP نمایید و از مزیت های آن بهره مند شوید.

نحوه تشخیص کراتین اصل

نحوه تشخیص کراتین اصل
نحوه تشخیص کراتین اصل

 

امروزه انواع و اقسام برندهای مختلف در زمینه تولید مکمل های ورزشی وجود دارد. رقابت بر سر فروش این محصولات در کشورهای مختلف از جمله کشور ما بسیار بالاست.

اما مسئله مهمی که پیش خواهد آمد این است که بتوانیم تشخیص دهیم مکمل کراتین اصلی را مصرف می کنیم و یا تقلبی است. متاسفانه در همه نقاط دنیا، افراد سودجوی زیادی وجود دارد که اقدام به فروش مکمل های تقلبی می کنند.

اینکار در واقع بازی با جان انسان ها محسوب می شود. زیرا مکمل های بدنسازی، حکم غذا را برای بدن ایفا می کند و مصرف مکمل های تقلبی و نادرست از جمله مکمل کراتین تقلبی می تواند باعث بروز مشکلات و بیماری های مختلف شود.

به همین دلیل شناخت و تشخیص کراتین اصل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ما در ادامه به برخی از روش های تشخیص کراتین اصل می پردازیم که می تواند مفید واقع شود.

برچسب مکمل

یکی از روش های بسیار مناسب و اصلی در زمینه تشخیص مکمل اصل و یا تقلبی، بررسی اطلاعات محصول به همراه کد 16 رقمی درج شده بر روی برچسب مکمل است. روش های مختلفی برای شناسایی برچسب محصول اصل وجود دارد که عموما می توان در زمان تهیه محصول از آن اطلاعاتی بدست آورد.

بصورت کلی، برندهای معروف و مشهور در تولید مکمل های بدنسازی، هزینه زیادی در خصوص تولید برچسب محصول می کنند و از چسباندن برچسب های بی کیفیت خودداری می کنند.

از جمله این شرکت های معتبر، برند ATP است که اقدام به تولید مکمل های اصل از جمله مکمل کراتین می کند که شما می توانید با مراجعه به وبسایت شرکت ترندان اسپورت به عنوان نمایندگی رسمی برند ATP در ایران، اقدام به خریداری محصولی اصل نمایید.

درپوش محصول

از دیگر روش های تشخیص کراتین اصل، دقت به درپوس محصول است. زمانی که اقدام به خرید مکمل کراتین می کنید می توانید به درپوش آن دقت کنید. زمانی که با یک درپوش نامرتب و لبه های ناموزون مواجه شدید و یا دارای پد مخصوص در زیر درپوش نبود، مطمئن باشید که مکمل موردنظر شما تقلبی است.

زیرا در مکمل کراتین اصلی، درپوش به شکل بسیار یکپارچه و موزون است و هیچ روزنه و زدگی ای در اطراف آن دیده نمی شود. زمانی که دیدید بخشی از درپوش باز شده است و یا زدگی دارد، به اصالت محصول شک کنید.

از طرفی دیگر، بررسی پد مخصوص هم از اهمیت زیادی برخوردار است و زمانی که پد را مشاهده کردید به شکل ظاهری آن دقت شود. در مدل های تقلبی مکمل ها، پد داخلی درپوش به شکل مقوایی معمولی است. اما در مکمل های اصل، پد داخلی آن حالت نرم و پنبه ای دارد.

هولوگرام و لوگوی شرکت

این مسئله در واقع مربوط به برچسب محصول هم خواهد شد. کنترل کردن لوگو و یا همان آرم برند مربوطه از اهمیت زیادی برخوردار است. برندهای معروف تولید کننده مکمل های بدنسازی، لوگو و آرام خود را به گونه طراحی می کنند که به سختی قابل کپی کردن باشد و همچنین دارای هولوگرام اصلی شرکت است. شما با مراجعه به وبسایت شرکت ترندان اسپورت در خصوص برند ATP می توانید متوجه شوید که اصالت محصول و برند به چه شکلی است.

بارکد

از دیگر روش های تشخیص کراتین اصل، توجه به بارکدها، شماره سریال و هولوگرام آ است. بر روی تمامی مکمل های اصل یک بارکدی قرار دارد که این بارکد می تواند به شکل خطی و معمولی و یا به شکل QR باشد.

شما می توانید با اسکن کردن بارکد، از صحت محصول خود اطمینان حاصل کنید. مکمل های تقلبی که حتی دارای بارکد هستند، در هنگام اسکن کردن، اطلاعاتی را نمایش نمی دهند و یا اطلاعات کامل اشتباه و غلطی را ارائه می دهند که به راحتی قابل تشخیص است.

کد شناسایی محصول یا LOT

از دیگر روش های تشخیص کراتین اصل، توجه به عدد شناسایی یا همان LOT است. این کد شناسایی درج شده بر روی محصول، برای هر محصولی منحصر بفرد است و فاقد کپی کردن می باشد.

افراد می توانند در زمان خرید مکمل، اقدام به چک کردن کد شناسایی مربوط کنند و در این بررسی تمامی اطلاعات مانند شرکت وارد کننده، مجوز وزارت بهداشت و ATP قابل بررسی است.

شرکت های رسمی وارد کننده مکمل ها، دارای سرویسی انلاین هستند که می توانید اصالت محصول را بررسی کنید. به عنوان مثال، شرکت ترندان اسپورت به عنوان نمایندگی رسمی برند ATP سرویسی را فراهم کرده افراد بتوانند اقدام به بررسی مکمل کراتین و دیگر مکمل های این برند کنند و از اصالت محصول مطمئن شوند.

طعم بو و رنگ محصول

شاید در ظاهر قضیه نتوانید تشخیص دهید که مکمل کراتین اصل است یا تقلبی. در برخی موارد می توان از روی طعم و رنگ و بوی مکمل متوجه شد که این مکمل تقلبی است یا خیر.

به عبارت دیگر از بهترین روش های تشخیص کراتین اصل، چشیدن محصول به مقدار بسیار اندک است. کراتین اصل فاقد هرگونه رنگ و طعم خاصی است. در صورت مشاهده رنگی خاص و یا مشاهده هرگونه طعم نامناسب در مکمل، حتما از مصرف آن خودداری کنید.

البته فاسد شدن مکمل هم می تواند در این موضوع تاثیرگذار باشد که لازم است در هنگام خرید محصول علاوه بر اصالت کالا، تاریخ تولید و انقضای آن را دقت نمایید.

تفاوت قیمت محصول

اغلب مکمل های بدنسازی در کشور ما، گران قیمت هستند. به همین دلیل بسیاری از افراد ممکن است به سراغ مکمل هایی بروند که ارزان هستند. زمانی که اقدام به خرید مکمل می کنید و اگر مکمل ارزانی را مشاهده کردید که تفاوت قیمت بسیار زیادی بین مدل گران تر و ارزان قیمت آن وجود دارد، باید به این مسئله شک کنید که مکمل موردنظر تقلبی است و یا اصل. از آنجایی که سودجویان زیادی در بازار ایران وجود دارد، توجه به این مسئله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

شکل پودر کراتین

شکل پودر کراتین
شکل پودر کراتین

از دیگر روش های تشخیص کراتین اصل، شکل کراتین است. شکل کراتین اصلی، بسیار ریز و کمی کدر است و حالت درخشانی ندارد. در صورتی که مکمل های تقلبی کراتین، حالتی کریستالی و درخشان دارد. همچنین مکمل اصل کراتین، کمی حالت چسبندگی دارد و از این طریق هم می توانید تشخیص دهید که کراتین مورد نظر اصل است یا تقلبی است.

حلالیت در آب

مکمل کراتین اصل، به گونه ای فراوری شده است که در آب بتواند حلالیت بهتری داشته باشد. برای اینکه تشخیص دهید کراتین اصل است یا خیر، می توانید به مقدار یک اسکوپ از کراتین را در آب معدنی کوچک حل کنید.

اگر کاملا حل شده باشد و مایع شفاف و یکدستی به شما نشان دهد، یعنی کراتین موردنظر اصل است. اما اگر خلاف این موضع بود و ذرات کراتین در آب قابل مشاهده بود و رنگ آب تغییری کرده باشد، یعنی کراتین موردنظر تقلبی است.

موارد بالا از جمله مهمترین روش های تشخیص کراتین اصل است. یکی از بهترین برندهای تولید کننده مکمل های ورزشی از جمله مکمل کراتین، برند ATP است که شرکت ترندان اسپورت نمایندگی رسمی واردات این برند را در ایران دارد. ما در ادامه مقاله به بررسی مکمل کراتین ATP خواهیم پرداخت.

مکمل کراتین ATP

مکمل کراتین ATP
مکمل کراتین ATP

یکی از بهترین مکمل های کراتین موجود، مکمل کراتین مونوهیدرات برند ATP است. این کراتین از فرایندهای شیمیایی بسیار پیچیده ای تشکیل شده است و جز خالص ترین مکمل های موجود در بازار است.

برند یک برند استرالیایی محسوب می شود و شرکت ترندان اسپورت، به عنوان نمایندگی رسمی این برند در ایران فعالیت دارد و واردات رسمی برند ATP بر عهده شرکت ترندان اسپورت است. خوشبختانه تاکنون، مکمل کراتین ATP بدون هیچ گونه عارضه ای بوده و همه افراد می توانند به راحتی از آن استفاده کنند و از مزیت های آن برخوردار شوند.

کراتین مونوهیدرات در واقع نوعی از کراتین است که جز پراستفاده ترین ها محسوب می شود. این مکمل کاملا شبیه به کراتین موجود در بدن است که ما از آن استفاده می کنیم. قابلیت جذب بالا و مزیت های دیگر نیز از جمله موارد هم مکمل کراتین ATP است.

در ادامه به برخی از مهمترین ویژگی های این محصول اشاره می کنیم:

  • قابلیت جذب سریع در خون
  • افزایش قدرت عضلانی
  • بهبود عملکرد مغز
  • افزایش حجم عضلانی
  • حفظ و افزایش انرژی در طول تمرینات ورزشی
  • افزایش جذب آمینواسیدها
  • رشد سلول های عضله ساز
  • تامین سوخت در فعالیت ورزشی
  • ترمیم بافت های آسیب دیده برای ریکاوری بهتر

این محصول نیز در بسته بندی های 250 و 500 گرمی تهیه شده است. در خصوص نحوه مصرف کراتین و میزان مصرف آن، باید به عوامل مختلفی توجه کرد. کراتین عموما دارای دوره بارگیری در چند روز اول است که بایستی بین 4 الی 6 دفعه در طول روز اقدام به مصرف کراتین کنید و میزان مصرف در هر دفعه حدود 5 گرم است.

بعد از گذشت یک هفته از دوره بارگیری می توان روزانه به مقدار 5 گرم مصرف کرد و در روزهای تمرین، حدود نیمساعت قبل از تمرین و حدود نیمساعت بعد از تمرین به مقدار 5 گرم در هر بار مصرف کرد. شما می توانید برای تهیه این محصول به وبسایت شرکت ترندان اسپورت مراجعه کنید و با تشخیص کراتین اصل، اقدام به تهیه مکمل کراتین ATP نمایید.

چه کسانی می‌توانند از مکمل کراتین استفاده کنند؟

چه کسانی می‌توانند از مکمل کراتین استفاده کنند؟
چه کسانی می‌توانند از مکمل کراتین استفاده کنند؟

اینکه چه افرادی می توانند از مکمل کراتین استفاده کنند، از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از افراد تصور دارند که صرفا ورزشکاران و افراد علاقه مند به افزایش حجم عضلات، می توانند از کراتین استفاده کنند. این باور اشتباه است.

زیرا علاوه بر ورزشکاران، افراد عادی هم می توانند از مکمل کراتین در مقداری مشخص استفاده کنند. به عنوان مثال افرادی که دارای سنین بالایی هستند و از کم تحرکی برخوردارند، می توانند برای بازتوانی حرکتی خود از کراتین استفاده کنند که البته باید تحت نظر متخصص تغذیه، این امر صورت گیرد.

همچنین در بسیاری از رژیم های لاغری هم می توان از کراتین استفاده کرد و بسیاری از متخصصین تغذیه برای افزایش کالری سوزی و چربی سوزی و در عین حال تناسب اندام و افزایش حجم عضلات، اقدام به تجویز کراتین می کنند.

با تشخیص کراتین اصل، می توان از مزیت های آن بهره مند شد و اقدام به مصرف اصولی نمود. یکی از بهترین برندهای تولید کننده مکمل های ورزشی از جمله مکمل کراتین، برند ATP است که شرکت ترندان اسپورت نمایندگی رسمی این محصولات را در کشور ما دارد.

اثرات کوتاه مدت کراتین چیست؟

اثرات کوتاه مدت کراتین چیست؟
اثرات کوتاه مدت کراتین چیست؟

در خصوص اثرات کوتاه مدت مکمل کراتین باید گفت که این مکمل کمک خواهد کرد که وزن فرد افزایش پیدا کند. این افزایش به معنای افزایش چربی ها نیست، بلکه باعث افزایش توده های عضلانی می شود و اتفاقا در فرایند چربی سوزی نیز موثر است.

کراتین با جذب آب در عضلات می تواند کمک کننده در این امر مهم باشد. اغلب افراد در هفته اول بین 1 الی 2 کیلوگرم، آب را جذب بدن خود می کنند. این افزایش حجم آب برای بدن مفید است و از هیدراته شدن بدن در حین فعالیت شدید جلوگیری می کند و از طرفی باعث فرم دهی عضلات خواهد شد.

اثرات بلندمدت کراتین چیست؟

اثرات بلندمدت کراتین چیست؟
اثرات بلندمدت کراتین چیست؟

در خصوص اثرات بلند مدت مکمل کراتین باید گفت که بعد از گذراندن دوره احتباس آب در بدن و افزایش وزن بصورت متوالی، بدن فرد دچار افزایش متابولیسم خواهد شد. برخی از افراد تصور دارند که در صورت مصرف کراتین و عدم ورزش، دچار چاقی می شوند و چربی در آنها تجمع پیدا می کند.

اما کراتین از هرگونه کالری به دور است و باعث افزایش چربی نمی شود. بلکه باعث افزایش سوخت و ساز بدن و افزایش انرژی خواهد شد.

کارکرد نهایی مکمل کراتین

کارکرد نهایی مکمل کراتین
کارکرد نهایی مکمل کراتین

بعد از بررسی های لازم در خصوص تشخیص کراتین اصل و مصرف یک مکمل کراتین مناسب می توان از کارکرد آن مطمئن شد. از جمله مهمترین کارکردهای مکمل کراتین عبارتند از:

افزایش حجم عضلات و شدت تمرین:

کراتین با جذب آب باعث افزایش حجم عضلات و قدرت عضلات می شود و در نهایت منجر به تمرین بهتر و سنگین تر می شود و در نهایت باعث رشد بهتر عضلات هم خواهد شد.

بهبود در وضعیت سلول های بدن:

این مسئله در واقع کمک کننده در ترمیم سلول های آسیب دیده و ترمیم عضلات موثر است و همچنین به رشد عضلات کمک خواهد کرد.

افزایش هورمون های آنابولیک:

با مصرف کراتین می توان به افزایش برخی از هورمون های بدن رسید که در نتیجه می تواند کمک کننده در وضعیت هورمون های بدن بخصوص هورمون های رشد شود.

افزایش آب بدن:

کراتین باعث افزایش حجم آب در بدن و عضلات می شود و همین مسئله باعث می شود که سلول های عضلانی دارای حجم بیشتری شود و در نتیجه در رشد ماهیچه ها و عضلات بسیار موثر است.

کاهش تجزیه پروتئین ها:

کراتین می تواند کمک کند که از تخریب عضلات و بافت های پروتئینی جلوگیری کند و در نتیجه می تواند باعث نگهداری پروتئین در بدن شود.

سلامت مغز:

مصرف کراتین باعث افزایش فسفوکراتین در بدن خواهد شد. این ماده نقش بسیار مهمی در سلامت مغز خواهد داشت و کمک به افزایش تمرکز و قدرت حافظه خواهد کرد.

یکی از بهترین برندهای تولید کننده مکمل های ورزشی از جمله مکمل کراتین، برند ATP است که شرکت ترندان اسپورت نمایندگی رسمی این محصولات را در کشور ما دارد که می توانید با تهیه این محصول از مزیت های آن نهایت استفاده را ببرید.

 

نحوه تشخیص کراتین اصل چگونه است؟

کراتین اصل را می توانید با مشخصه های برچسب مکمل، کد شناسایی محصول، هلوگرام و لوگوی شرکت، شکل پودر کراتین، حلالیت در آب، تفاوت قیمت محصول، طعم بو و رنگ محصول، بارکد و درپوش محصول شناسایی کنید.

آزمایش شیمیایی کراتین چیست؟

تست گوگرد یک آزمایش تاییدی برای کراتین است. اتم های گوگرد موجود در سیستئین و بقایای سیستئین در این آزمایش شناسایی می شوند. کراتین سرشار از بقایای سیستئین ناشی از پیوندهای دی سولفید رشته‌ای است که آن را در آب نامحلول می‌کند.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از بهترین و پراستفاده ترین انواع مکمل های ورزشی و غذایی یعنی مکمل کراتین پرداختیم. مکمل کراتین جز محبوب ترین و بهترین مکمل ها محسوب می شود که ورزشکاران و افراد عادی می توانند از آن استفاده کنند و از مزیت های آن بهره مند شوند. یکی از موارد مهم در خصوص تهیه مکمل کراتین، تشخیص این مسئله است که آیا کراتین موردنظر اصل است یا تقلبی.

ما در این مقاله بصورت کامل به بررسی روش های تشخیص کراتین اصل پرداختیم که می تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد. از مزیت های کراتین و اثرات کوتاه مدت و بلند مدت آن هم توضیحاتی ارائه شد. همچنین در این مقاله در خصوص یکی از بهترین برندهای تولید کننده مکمل های ورزشی از جمله مکمل کراتین توضیحاتی گفته شد که مربوط به مکمل کراتین ATP است.

شما می توانید برای تهیه این محصول به وبسایت شرکت ترندان اسپورت که نمایندگی رسمی برند ATP در ایران است مراجعه کنید و اقدام به خریداری این محصول با اصالت و با کیفیت نمایید.

این شرکت همچنین ارائه دهنده ی بهترین مکمل های بدنسازی در ایران می باشد.

در پایان صفحات چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم، مصرف کراتین بدون ورزش و زمان مصرف مکمل های بدنسازی را مطالعه کنید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.