محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

مکمل بدنسازی برای افراد لاغر

مکمل بدنسازی برای افراد لاغر

Table of Contents

در این مقاله، قصد داریم تا بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر را معرفی و بررسی نماییم.

بهترین مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر چیست؟ این سوال به طور معمول برای آن دسته از افرادی پیش می آید که قصد دارند با ورزش بدنسازی، وزن خود را افزایش دهند. اگر لاغر هستید و می خواهید قوی تر شوید، می توانید با پیروی از یک برنامه تمرینی بدنسازی که برای بدن شما مناسب است، موفق شوید.

خوشبختانه، ترکیبی از تغییرات سبک زندگی، برنامه های غذایی و برنامه های ورزشی می تواند به کاهش وزن و سرعت بخشیدن به عضله سازی کمک کند. بهترین مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر، مکمل هایی هستند که باعث افزایش کالری دریافتی برای اکتومورف ها و افزایش وزن و حجم عضلانی فرد می شوند.

ویدئو مکمل بدنسازی برای افراد لاغر

اکتومورف ها افراد لاغری هستند که چربی بدن و توده عضلانی کمی دارند. این افراد به سختی وزن اضافه می کنند. بنابراین اگر قصد دارید همراه با ورزش وزن اضافه کنید، می توانید از بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر استفاده کنید.

اینفوگرافیک مکمل بدنسازی برای افراد لاغر

اینفوگرافیک مکمل بدنسازی برای افراد لاغر
اینفوگرافیک مکمل بدنسازی برای افراد لاغر

مکمل های Noway و Creatine به عنوان پرفروش ترین مکمل های برند ATP به شمار می آیند که مصرف آن ها به افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت است.

مکمل بدنسازی چیست و چطور انتخاب درستی داشته باشیم؟ در این مقاله به بررسی این موضوع میپردازیم.

فهرست مطالب:

کدام مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر موثر هستند؟

بهترین مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر کدامند؟

آسان ترین روش ها برای افزایش وزن را بیان نمایید.

مهمترین نکات بدنسازی برای افراد لاغر را ذکر کنید.

آیا بعد از قطع مصرف مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر، امکان بازگشت وزن وجود دارد؟

بدن ما روزانه به چه میزان پروتئین نیاز دارد؟

مزایای استفاده از بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر چیست؟

سخن پایانی

 

کدام مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر موثر هستند؟

کدام مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر موثر هستند؟
کدام مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر موثر هستند؟

اگر خیلی لاغر هستید بهتر است به جای این که با تجمع چربی اضافی بدن، وزن خود را افزایش دهید، با عضله سازی وزن اضافه کنید. برای عضله سازی، به مکمل های پروتئینی از قبیل پروتئین وی یا آب پنیر و کازئین نیاز دارید.

مکمل‌های پروتئینی اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری را برای افزایش رشد و ریکاوری ماهیچه‌ها فراهم کرده و به شما کمک می‌کنند تا به اهداف افزایش وزن خود به روشی سالم‌ تر برسید.

افراد لاغر می توانند با ساختن فیبرهای عضلانی بیشتر همراه با تمرینات بدنسازی با استفاده از انواع مکمل های پروتئینی موجود در بازار، وزن اضافه کنند. به نظر شما به عنوان یک فرد لاغر، برای چند کیلو وزن اضافه کردن، مصرف چه چیزی لازم است؟

آیا به دلیل بی اشتهایی، به کالری بیشتری نیاز دارید یا باید اشتهای خود را برای مصرف کالری بیشتر افزایش دهید؟ مکمل های زیر که به عنوان بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر به شمار می آیند، می توانند تمام نیازهای شما را برآورده کند.

مکمل های Noway و Creatine به عنوان محبوب ترین مکمل های برند استرالیایی ATP به شمار می آیند که مصرف آن ها به افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله برای افراد، کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت است.

بهترین مکمل برای حجم خشک چیست؟

پروتئین وی

پروتئین وی
پروتئین وی

پروتئین وی از جمله بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر می باشد که سرشار از اسیدهای آمینه و کالری است. این مکمل برای عضله سازی و افزایش وزن بسیار استفاده می شود. وجود اسیدهای آمینه در این مکمل باعث افزایش تولید پروتئین در بدن می شود و در نهایت وزن شما همراه با عضله سازی افزایش می یابد.

وی کنسانتره، بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر محسوب می شود. زیرا یکی از دلایل اصلی که باعث شده تا این مکمل را یکی از بهترین مکمل های بدنسازی بدانند، وجود کربوهیدرات در آن است که به افزایش وزن کمک می کند.

کراتین

کراتین
کراتین

کراتین نیز محبوب ترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر است که می تواند به افراد در افزایش وزن در مدت زمان کوتاهی کمک کند. کراتین در ماهیچه ها به فسفوکراتین تبدیل می شود و این سنتز باعث افزایش توانایی فرد برای ورزش می شود.

در افراد لاغر، کراتین حساسیت به انسولین را در سلول‌های عضلانی افزایش می‌دهد، بنابراین کالری‌های شما به جای تبدیل شدن به چربی، برای ساخت عضله استفاده می‌شود و به ساخت بدنی سالم کمک می‌کند.

از طرفی، کراتین می تواند با افزایش محتوای آب سلول های عضلانی باعث افزایش وزن افراد شود و این افزایش وزن تنها به دلیل احتباس آب در بدن است که به معنای عدم افزایش عضله یا افزایش ذخیره چربی بدن می باشد.

گینر

گینر
گینر

مکمل های گینر به خصوص برای آن گروه از افرادی طراحی شده اند که در افزایش وزن مشکل دارند. در واقع گینرها بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر هستند.

این مکمل ها حاوی پروتئین ها و کربوهیدرات ها هستند که هر دو با تأثیر بر متابولیسم و ​​افزایش کالری دریافتی، به افزایش وزن کمک می کنند. بسیاری از این مکمل ها حاوی پودر شیر و مالتودکسترین هستند که هر دو از طریق جذب سریع متابولیسم بدن را افزایش می دهند.

مالتودکسترین در بدن به گلوکز تبدیل می شود که سوخت اصلی تمام سلول های بدن است و توانایی ذخیره شدن به عنوان چربی در بدن را دارد. یکی از دلایلی که بادی گینرها بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر هستند، این است که اکثر افراد لاغر دوست ندارند غذای زیادی بخورند.

افرادی که درآمد خوبی دارند، به راحتی می توانند این مشکل را برطرف نمایند و با خوردن چند قاشق در طول روز، چندین بار انرژی و کالری غذای مرغوب را به بدن می دهند.

بسیاری از این مکمل ها حاوی پودر شیر و مالتودکسترین هستند که هر دو از طریق جذب سریع، متابولیسم بدن را افزایش می دهند. مالتودکسترین در بدن به گلوکز تبدیل می شود که سوخت اصلی تمام سلول های بدن است و توانایی ذخیره شدن به عنوان چربی در بدن را دارد.

گلوتامین

گلوتامین
گلوتامین

یکی دیگر از محصولاتی که به عنوان بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر شناخته شده، گلوتامین می باشد. خوب است بدانید که هر قدمی که در باشگاه برمی دارید و حتی بالا رفتن از پله ها برای رسیدن به باشگاه، استرس را به بدن شما وارد می کند.

با گذشت زمان، این استرس‌ها به حدی می‌رسند که بدن دیگر نمی‌تواند آن‌ها را تحمل کند و در عین حال پیشرفت شما را در عضله‌سازی متوقف می‌کند. گلوتامین یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود و شما نیز آن را از طریق رژیم غذایی دریافت می کنید.

این اسید آمینه به مقابله با استرس روزانه کمک می کند. از آنجایی که چندین بار در هفته تمرینات سنگین را در باشگاه انجام می دهید، سطح این اسید آمینه در بدن شما کمتر از افراد عادی است و برای جبران آن باید از مکمل های گلوتامین استفاده کنید.

استفاده از این مکمل، ریکاوری را بهبود می بخشد و بدن شما را برای ادامه تمرین آماده می کند.

Noway و Creatine به عنوان پرفروش ترین مکمل های برند ATP به شمار می آیند. برای تهیه این مکمل ها که سبب افزایش قدرت عضلانی و افزایش حجم عضله می شوند، باید به شرکت ترندان اسپرت مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران، شرکت ترندان اسپرت است.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله بهترین مکمل برای حجم را مطالعه کنید.

ویتامین دی

ویتامین دی
ویتامین دی

ویتامین D به‌ عنوان هورمونی که سیستم ایمنی را تنظیم می‌کند، به جای ویتامین عمل می‌کند. خوشبختانه این ویتامین با قرار گرفتن در معرض نور خورشید در بدن ما تولید می شود، اما اکثر افراد دچار کمبود این ویتامین هستند.

لازم به ذکر است که برخلاف سایر مکمل های ذکر شده در بالا، هدف از استفاده از این محصول که بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر بوده، حفظ سلامتی است.

سلامت کل بدن به بهبود عملکرد فیزیکی شما برای ساخت عضله کمک می کند. از طرفی ویتامین D عملکرد ماهیچه ها را تنظیم می کند و سنتز پروتئین را تحت تاثیر قرار می دهد.

یکی از مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می دهد افرادی که سطح ویتامین D بدن آن ها زیر 30 نانومول در لیتر است، کاهش قدرت بدنی، ضعف و تحلیل عضلانی را تجربه می کنند که البته هیچ ورزشکاری تمایلی به از دست دادن حجم عضلانی خود ندارد.

لطفا از محصول GutRight دیدن کنید.

مکمل بتا آلانین

مکمل بتا آلانین
مکمل بتا آلانین

بتا آلانین هم در دسته بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر قرار می گیرد که نه تنها خستگی را کاهش می دهد، بلکه توانایی بدن را برای انجام ورزش نیز بهبود می بخشد. همچنین برای افرادی که ورزش می کنند، بتا آلانین برای افزایش حجم عضلات مفید است.

یک مطالعه نشان داد که مصرف چهار گرم بتا آلانین در روز به مدت هشت هفته وزن بدن را بیشتر از گروه کنترل، افزایش می دهد. مطالعه دیگری نشان داد که افزودن یک مکمل بتا آلانین به برنامه تمرین تناوبی با شدت بالا به مدت شش هفته، وزن بدن را در مقایسه با گروه کنترل، 500 گرم افزایش داد.

مکمل های Noway و Creatine به عنوان محبوب ترین مکمل های برند ATP به شمار می آیند که مصرف آن ها به افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت است.

در مقاله افزایش وزن سریع در یک ماه، به بررسی افزایش وزن در کوتاه مدت پرداختیم.

BCAA

BCAA
BCAA

مکمل های BCAA حاوی سه نوع آمینو اسید معروف به آمینو اسیدهای شاخه دار هستند که شامل لوسین، ایزولوسین و والین می شود. این سه آمینو اسید به طور عمده در منابع پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، لبنیات و ماهی یافت می شوند و به رشد عضلات کمک می کنند.

تقریباً همه افراد، این اسیدهای آمینه را هر روز از غذا دریافت می کنند. با این حال، مصرف مکمل های BCAA  می تواند به افراد لاغر کمک کند تا توده عضلانی به دست آورند.

مکمل های کربوهیدرات

یکی از بهترین مکمل ها برای افراد لاغر که می توانید از آن برای افزایش وزن در کنار ورزش استفاده کنید، مکمل های کربوهیدراتی است. این مکمل کالری بالایی دارد و مصرف آن در مدت زمان کوتاه باعث افزایش وزن می شود. مکمل های کربوهیدرات به تامین گلیکوژن مورد نیاز عضلات پس از تمرینات ورزشی سنگین کمک می کند و از افت قند خون جلوگیری می کند.

برای تامین انرژی مورد نیاز بدن، جلوگیری از ریزش عضلات و کاهش احساس خستگی بعد از تمرین، می توانید از مکمل های کربوهیدرات استفاده کنید.

همچنین می توانید از مکمل های Noway و Creatine که از مکمل های برند ATP به شمار می آیند، استفاده نمایید زیرا مصرف آن ها به افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند استرالیایی در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت است.

Noway و Creatine به عنوان پرفروش ترین مکمل های برند معتبر ATP نیز به شمار می آیند که این مکمل ها را فقط می توانید از شرکت ترندان اسپرت به عنوان تنها نماینده انحصاری این برند معتبر در ایران تهیه نمایید.

سیترولین

سیترولین یک آمینو اسید است که توسط بدن تولید می شود و در انواع غذاها یافت می شود. از مزایای آن می توان به افزایش جریان خون به سلول های بدن اشاره کرد. استفاده از مکمل های حاوی این ماده ارزشمند به شما این امکان را می دهد که انرژی بیشتری را صرف تمرین کنید و در نتیجه عضلات به مرور زمان رشد می کنند.

کافئین

اگر هدف افزایش وزن شما افزایش توده عضلانی است، بدون شک مکمل های کافئین گزینه بسیار خوبی برای شما خواهند بود. این مکمل با بهبود عملکرد ورزشی باعث رشد عضلات و حجم بیشتر می شود. مصرف این مکمل ها همراه با کالری و پروتئین تاثیر زیادی در بدن دارد که البته در افراد مختلف متفاوت است.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین مکمل برای افزایش وزن دیدن کنید.

بهترین مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر کدامند؟

از میان مکمل هایی که در بخش قبلی مقاله به عنوان موثرترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر به آن ها اشاره کردیم، مکمل های Creatine  و noway  جزو بهترین محصولات محسوب می شوند. در ادامه برای آشنایی با این مکمل ها، مزایا و نحوه مصرف هر یک از این دو مکمل را توضیح خواهیم داد.

قابل ذکر است که Noway و Creatine به عنوان پرفروش ترین مکمل های برند ATP شناخته می شوند که طبق تجربیات کارشناسان، مصرف آن ها به افزایش قدرت عضلانی و افزایش حجم عضله کمک شایانی می کند. تنها نماینده رسمی این برند معتبر در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت است.

معرفی مکمل Creatine

معرفی مکمل Creatine
معرفی مکمل Creatine

کراتین مکملی است که به آن لقب پادشاه مکمل‌ها را داده‌اند. این محصول باعث افزایش قدرت عضله و افزایش تولید ATP (سوخت اصلی بدن) می‌شود و در نتیجه انرژی برای انجام حرکات مختلف در دسترس عضله خواهد بود.

کراتین می‌تواند باعث شود که عضله سازی بیشتر تحریک شود و در نتیجه برای افزایش حجم نیز یکی از مکمل‌های پر استفاده است. کراتین Creapure، خالص ترین و مرغوب ترین نوع کراتین است که در دنیا تولید می‌شود و این محصول از این تکنولوژی بهره‌ مند است.

مزایای مکمل Creatine

افزایش قدرت عضلانی

افزایش حجم عضله

افزایش توان و استقامت

عضله سازی بیشتر

بهبود عملکرد مغز

نحوه مصرف مکمل Creatine

نحوه مصرف مکمل Creatine
نحوه مصرف مکمل Creatine

بین 5 تا 10 گرم از این مکمل بایستی قبل یا بعد از تمرین مصرف شود. برای انتخاب بهترین نحوه مصرف، با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

معرفی مکمل Noway

معرفی مکمل Noway
معرفی مکمل Noway

کلاژن زیر ساخت اصلی عضلات بدن به حساب می‌آید و دریافت پایین آن باعث کاهش کیفیت عضله می‌شود. به دلیل کمبود کلاژن در غذاهای روتین مصرفی، مصرف این مکمل برای تمام افراد توصیه می‌شود. با توجه به این که این محصول غیر لبنی است و علائم گوارشی ندارد و توانایی بیشتری برای رشد عضلات دارد، می‌تواند جایگزین مناسبی برای پروتئین وی باشد.

مزایای مکمل Noway

افزایش قدرت عضله

افزایش توان و استقامت عضله

رشد عضلانی بیشتر

جلوگیری از تخریب عضله

سلامت پوست، مو و ناخن

ریکاوری سریع تر

افزایش انعطاف

تولید و عرضه در 11 طعم مختلف

نحوه مصرف

روزانه 15 گرم Noway را قبل از تمرین یا صبح ناشتا مصرف کنید.

آسان ترین روش ها برای افزایش وزن کدامند؟

آسان ترین روش ها برای افزایش وزن کدامند؟
آسان ترین روش ها برای افزایش وزن کدامند؟

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که سعی در افزایش وزن دارند، انتخاب استراتژی مناسب برای بالا بردن وزن است. از جمله این راهکارها استفاده از بهترین و باکیفیت ترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر می باشد.

فرمولاسیون مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر تنها پس از مشاوره صحیح با متخصصین در زمینه ورزش توصیه می شود. با این حال، روش ها و نکته هایی وجود دارد که می تواند به شما در افزایش وزن کمک زیادی کند. در ادامه به بررسی این نکات کلیدی خواهیم پرداخت.

بر اساس تحقیقات کارشناسان، مکمل های Noway و Creatine از پر استفاده ترین مکمل های برند ATP به شمار می آیند که مصرف آن ها در افزایش قدرت و حجم عضله بسیار تاثیرگذار است. باید بدانید که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر استرالیایی و خوشنام در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت می باشد.

با انواع بدن و علل شایع لاغری آشنا شوید

با انواع بدن و علل شایع لاغری آشنا شوید
با انواع بدن و علل شایع لاغری آشنا شوید

دلایل زیادی هستند که باعث کاهش وزن می شوند. بسیاری از افراد به دلیل خانواده و مسائل ژنتیکی لاغر می باشند. اغلب افزایش وزن برای این افراد بسیار دشوار است. همچنین ممکن است علت کاهش وزن نیز همین مورد باشد.

یعنی با بیماری یا تغذیه نامناسب همراه می باشد. در چنین شرایطی، افزایش وزن بسیار آسان خواهد بود. اولین قدم برای افزایش وزن، شناخت نوع بدن شماست. هنگام انتخاب مکمل بدنسازی برای افراد لاغر، باید با این تیپ های بدنی آشنا شوید.

اولین نوع بدن، اکتومورف است که به افراد لاغر اشاره دارد. این دسته از افراد با مصرف زیاد غذا چاق نمی شوند و به طور معمول قد بلند و لاغر هستند. عضله سازی در این تیپ بدنی مشکل است و متابولیسم بسیار سریعی دارند. اگردارای تیپ بدنی اکتومورف هستید، باید تمرینات ورزشی سنگین تری را با سرعت کمتری انجام دهید.

نوع دوم بدن، مربوط به اندومورف ها است. این افراد برخلاف اکتومورف ها به راحتی وزن اضافه می کنند و کوتاه قد هستند. تمرینات قدرتی با سرعت بالای بیشتر برای این تیپ بدنی مناسب است.

سومین نوع بدن، مزومورف نامیده می شود. این دسته از افراد دارای ویژگی های مشترک اندومورف ها و اکتومورف ها هستند. این افراد قد متوسطی دارند و مشکلی با افزایش حجم عضلانی ندارند.

تغذیه و غذای مناسب را انتخاب کنید

افراد لاغر یا اکتومورف ها کالری کمتری دریافت می کنند و در مقابل، کالری بیشتری می سوزانند. به همین دلیل رعایت کردن رژیم غذایی برای افزایش وزن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

به همین دلیل باید غذاهای پرکالری را در برنامه خود بگنجانید. در واقع مصرف غذاهای طبیعی نسبت به مکمل های ورزشی، ضرر کمتری دارد. برای افزایش وزن، مطمئن شوید که رژیم غذایی روزانه شما سرشار از پروتئین است.

با خوردن پروتئین، عضله به دست می آورید نه چربی. به منظور رعایت کردن رژیم غذایی در مرحله اول، می بایست غذای موجود و در دسترس را بخورید. به یاد داشته باشید که بهترین گزینه، استفاده از یک رژیم غذایی سالم است. اگر این اتفاق نیفتاد و نتوانستید به وزن ایده آل برسید، می بایست به منظور انتخاب مکمل بدنسازی برای افراد لاغر  اقدام نمایید.

تمرینات بدنسازی را برای افزایش حجم عضلانی انجام دهید

یک راه آسان برای تمرکز بر افزایش وزن، انجام تمرینات بدنسازی منظم و ابتدایی است. افرادی که دارای تیپ بدنی اکتومورفیک هستند، بهتر روی ساختن بافت عضلانی برای افزایش وزن تمرکز می کنند.

به همین دلیل انجام تمرینات سنگین با سرعت کم بسیار توصیه می شود. برای این دسته از افراد، باید تمرینات تکرار کمتر و زمان استراحت طولانی تری بین ست ها وجود داشته باشد. همچنین فعالیت هوازی را تا حد امکان کاهش دهید.

صفحه زمان مصرف مکمل های بدنسازی را مشاهده کنید.

یکی از دلایل اصلی افزایش وزن در حین ورزش، ایجاد احساس گرسنگی در ورزشکاران است. هنگامی که ورزش می کنید، بدن شما به کالری بیشتری نیاز دارد. البته، برای بهترین نتیجه، نوع تمرینی را که انجام می دهید، در طول زمان تغییر دهید.

زیرا بدن خیلی سریع به شرایط عادت می کند. مصرف مکمل های Noway  و Creatine که از محبوب ترین مکمل های برند ATP به شمار می آیند، به افزایش قدرت عضلانی و افزایش حجم عضله کمک زیادی می کند. در حال حاضر تنها نمایندگی رسمی و انحصاری این برند معتبر در ایران، شرکت ترندان اسپرت است.

مکمل های بدنسازی را به صورت اصولی مصرف کنید

یکی از نکات مهمی که باید در مورد انواع مکمل بدنسازی برای افراد لاغر به یاد داشته باشید، این است که دوز و زمان مصرف باید به طور کاملا اصولی مورد توجه قرار گرفته و رعایت شود. اگر مکمل غذایی به موقع به بدن نرسد، اثر مطلوب را نخواهد داشت.

از سوی دیگر، مصرف بیش از حد این مکمل ها می تواند عوارض جبران ناپذیری ایجاد کند. اگر به اندازه کافی از آنه ا مصرف نکنید، عضله های شما به درستی رشد نخواهند کرد.

مهمترین نکات بدنسازی برای افراد لاغر چیست؟

مهمترین نکات بدنسازی برای افراد لاغر چیست؟
مهمترین نکات بدنسازی برای افراد لاغر چیست؟

آیا لاغر بودن شما را خسته کرده است؟ آیا با انجام تمرینات ورزشی و پیروی از رژیم غذایی هنوز هم افزایش وزن نداشته اید؟ روش اصلی ورزش برای افراد لاغر را نمی دانید؟ اگر پاسخ شما به این سوال ها مثبت است، این مقاله در روند افزایش حجم به شما کمک زیادی می کند.

پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در این بخش از مطلب مکمل بدنسازی برای افراد لاغر در مورد نکات بدنسازی برای لاغرها مهمترین نکات را ذکر کنیم. برنامه های بدنسازی برای افراد لاغر باید به گونه ای تنظیم شود که عضلات آن ها آسیب نبیند.

زیرا ممکن است عضلات این افراد ضعیف تر از سایرین باشد. البته ناگفته نماند که عضلات این افراد به طور معمول پس از مدتی با افزایش حجم قابل توجهی رشد می کنند. اگر لاغر هستید و می خواهید هر چه زودتر ماهیچه های بزرگی برای خود داشته باشید، توصیه ما این است که به مواردی که در ادامه به آن می پردازیم، توجه کنید.

این واقعیت که ژنتیک در شکل گیری بدن بسیار مهم می باشد، تا حدودی درست است، اما نه به طور کامل. البته افرادی که عضلات بزرگی دارند، برای سازگاری باید قدم های کوتاهی بردارند، اما این بدان معنا نیست که افراد لاغر به چنین اندامی دست پیدا نمی کنند. آن ها فقط به تلاش بیشتری نیاز دارند.

تمرینات منظم را به صورت متوالی یک ساعته انجام دهید

یکی دیگر از نکات بدنسازی که باید در مطلب مکمل بدنسازی برای افراد لاغر به آن‌ اشاره کنیم، انجام دادن تمرین های منظم یک ساعته به طور مداوم می باشد. اکثر باشگاه های ورزشی برنامه های متناسب با تیپ و اندامتان را به شما پیشنهاد می کنند و بهتر است برنامه ای را که گرفته اید، با توجه به تیپ بدنی خود دنبال کنید تا سریعتر به نتایج دلخواه برسید.

البته توجه داشته باشید که برنامه شما هر چه که باشد، نباید بیش از یک ساعت وقت خود را صرف تمرین کنید. به جای مدت زمان، بر شدت تمرین تمرکز کنید.

از سوی دیگر، هیچ تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد افزایش جلسات تمرینی باعث رشد عضلات می شود. زمان استراحت بین ست ها را کمتر از یک دقیقه نگه دارید و از صحبت کردن در باشگاه اجتناب کنید.

مکمل هایNoway و Creatine از محبوب ترین مکمل های برند ATP به شمار می آیند که مصرف آن ها به افزایش حجم و قدرت عضلانی کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که شرکت بازرگانی ترندان اسپرت، تنها نماینده رسمی این برند معتبر در ایران معرفی می شود.

از سخت گرفتن به خود و انجام تمرینات سنگین اجتناب کنید

در مبحث مکمل بدنسازی برای افراد لاغر، باید ذکر شود که هرگز فکر نکنید انجام ست‌ها و برداشتن وزنه های سنگین‌تر به شما کمک می‌کند تا فرم بهتری داشته باشید و نتایج سریع‌تری به دست آورید.

چنین کاری فقط باعث خستگی و آسیب ‌دیدگی بیش از حد می‌شود و اگر آسیب دیدید، باید تمرین خود را متوقف کنید و این فرم را برای تمرین متوقف کنید. به عنوان یک فرد لاغر، بهتر است سرعت خود را کم کنید و کمی به خود استراحت دهید و همچنین باید فعالیت بدنی خود را محدود کنید.

استراحت دادن به عضلات خود بین هر ست را فراموش نکنید

نکته دیگر که باید در مطلب مکمل بدنسازی برای افراد لاغر به آن‌ اشاره کنیم، این است که وقتی صحبت از نحوه تبدیل از لاغر به عضلانی می شود، یک استراحت 20 تا 30 ثانیه ای بین ست ها ایده آل است.

ماهیچه های شما برای استراحت بین ست ها به زمان نیاز دارند، بنابراین به آن ها زمان بدهید. به خاطر داشته باشید که برای تمرین نباید  عجله نکنید زیرا فقط خودتان را خسته می کنید و به نتیجه رضایتبخشی دست پیدا نخواهید کرد.

با خوردن غذای زیاد، آن را به یک عادت تبدیل نمایید

نکته مهم دیگر در مطلب مکمل بدنسازی برای افراد لاغر این است که اگر احساس می کنید خوردن 3 وعده غذایی بزرگ و مفصل در روز برای شما زیاد می باشد، می توانید وعده های غذایی خود را به وعده های کوچکتر تقسیم کنید.

مثلاً 5 تا 6 بار در روز و در صورت امکان، پروتئین دریافت کنید تا مجبور به خوردن نشوید و به طور ناگهانی این مقدار را در یک وعده مصرف کنید. افراد لاغر متابولیسم بالایی دارند و چاره ای جز خوردن بیشتر ندارند.

متابولیسم بالاتر به معنای سوزاندن کالری بیشتر است. رژیم های کم کربوهیدرات برای کاهش چربی بسیار محبوب هستند، اما برای رشد عضلات خوب نیستند.

برای عضله سازی لازم نیست از کمی چربی بترسید. برای شروع، کربوهیدرات ها را به وعده های غذایی قبل و بعد از تمرین اضافه کنید. پس از آن، می توانید کربوهیدرات ها را به وعده های غذایی خود اضافه کنید.

هر روز به باشگاه نروید

در مبحث مکمل بدنسازی برای افراد لاغر به این‌ نکته توجه داشته باشید که هر روز ورزش کردن برای مواردی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم، مضر می باشد. از ریکاوری بدن شما جلوگیری می کند، اجازه رشد کردن به ماهیچه های بدن شما نمی دهد.

هنگامی که بدن قادر به بهبودی نباشد، به راحتی آسیب می بیند. بدن شما به سرعت به تمرین عادت می کند و شما را مجبور می کند که بسیاری از برنامه های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که داشتن خواب کافی نیز مهم است و شما باید به طور متوسط روزانه ​​8 ساعت خواب خوب داشته باشید.

کالری زیادی بخورید و فقط به مکمل ها اکتفا نکنید

در مورد مکمل بدنسازی برای افراد لاغر باید گفته شود که هدف از مصرف مکمل ها، تکمیل رژیم غذایی شما می باشد و کار زیادی انجام نمی دهند. البته مورد استفاده قرار دادن پودرهای پروتئینی نیز برای اکثر افراد لاغر توصیه می شود.

برخی افراد می گویند با وجود این که زیاد غذا می خورند، نمی توانند وزن اضافه کنند. احتمالا اشتباه می کردند. بیشتر مردم بر این باور هستند که به اندازه کافی غذا می خورند، اما مهم نیست چقدر غذا می خورید.

اگر وزن اضافه نکنید، نشاندهنده این است که به اندازه کافی غذا نمی خورید. به همین دلیل توصیه مي شود که در کنار مصرف مکمل بدنسازی برای افراد لاغر سعی کنید غذاهای پر کالری بیشتری مصرف کنید.

مکمل های Noway و Creatine به عنوان پرفروش ترین مکمل های برند ATP به شمار می آیند که مصرف آن ها به افزایش قدرت و حجم عضلات کمک زیادی می کند. تنها نمایندگی رسمی و انحصاری این برند معتبر در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت است.

تغییر دادن برنامه خود هر 4-6 هفته یک بار لازم است

هر ۴ الی ۶ هفته یکب ار می بايست برای تغییر دادن برنامه های تکراری اقدام نمایید تا رشد عضله های شما متوقف نشود. برنامه تغذیه و ورزش باید با توجه به شرایط بدنی جدید شما اصلاح شود و بهتر است در این زمينه با یک مربی بدنساز یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

هر ماهیچه در هفته به ۲ الی ۳ بار تمرین نیاز دارد

نکته دیگری که در مبحث مکمل بدنسازی برای افراد لاغر باید بیان کنیم، این است که برنامه های تناسب اندام به طور عمومی هفته ای یک بار عضلات را تمرین می دهند.

اگر 3 بار در هفته تمرین می کنید، یک روز را به تمرینات ترکیبی برای تمام عضلات بدن اختصاص دهید. به این ترتیب هفته ای 3 بار به عضلات فشار وارد می کنید.

اگر 4 روز در هفته تمرین می کنید، تمرینات را بین بالاتنه و پایین تنه تقسیم کنید. مکمل های Noway  و Creatine از انواع مکمل های برند ATP می باشند که مصرف آن ها سبب افزایش قدرت و حجم عضلات می شوند. تنها نمایندگی رسمی این برند استرالیایی در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت می باشد.

آیا بعد از قطع مصرف مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر، امکان بازگشت وزن وجود دارد؟

آیا بعد از قطع مصرف مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر، امکان بازگشت وزن وجود دارد؟
آیا بعد از قطع مصرف مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر، امکان بازگشت وزن وجود دارد؟

یکی از مشکلاتی که در خیلی از موارد افراد لاغر با آن مواجه می شوند، این می باشد که با قطع کردن مصرف مکمل بدنسازی برای افراد لاغر به منظور بالا بردن وزن، وزن آن ها مجددا کاهش پیدا خواهد کرد.

در صورتی که فرد لاغر کمتر از مقداری که به آن نیاز دارد انرژی به دست آورد یا میزان انرژی که او مصرف می کند در مقایسه با مقدار انرژی که دریافت نموده است بیشتر باشد، فرد با کاهش وزن روبرو شده و لاغر خواهد شد. به همین دلیل برای این که بتوانید این مشکل را به حداقل برسانید، لازم است که در این زمینه با کارشناس تغذیه مشورت نمایید.

متخصص تغذیه قادر است عادات غذایی اشتباه بیمار یا فرد لاغر را اصلاح کند و در نتیجه فرد لاغر میزان کالری مورد نیاز خود را به دست خواهد آورد. به این معنا که سبک زندگی افراد لاغر به اصلاح شدن نیاز دارد و می بایست از یک برنامه غذایی مناسب و سالم پیروی کنند.

به علاوه توصیه می شود افراد لاغر پس از این که توانستند به وزن ایده آل خود برسند، نباید مصرف مکمل های افزایش وزن و مکمل بدنسازی برای افراد لاغر را کنار گذاشته و آن ها را به شکل خیلی ناگهانی قطع نمایند. در مقابل بهتر است که مقدار مصرف مکمل را به مرور  زمان کاهش دهند تا احتمال برگشت وزن و لاغری به حداقل رسانیده شود.

بدن ما روزانه به چه میزان پروتئین نیاز دارد؟

بدن ما روزانه به چه میزان پروتئین نیاز دارد؟
بدن ما روزانه به چه میزان پروتئین نیاز دارد؟

میزان پروتئین مورد نیاز هر فرد بر اساس وزن بدن و فعالیت بدنی تعیین می شود، حداقل میزان پروتئینی که باید در طول روز مصرف کنید، 0.8 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است.

به عنوان مثال، اگر وزن شما 70 کیلوگرم است، باید حداقل 56 گرم پروتئین در رژیم غذایی روزانه خود مصرف کنید و در رژیم افزایش وزن خود نیز باید این میزان پروتئین را در نظر بگیرید.

شما می توانید این مقدار پروتئین را از طریق رژیم غذایی یا مکمل ها تامین کنید. هورمون ها نیز بر افزایش وزن و رشد عضلات تاثیر می گذارند، به خصوص دو هورمون انسولین و تستوسترون، سطح بالای انسولین بعد از ورزش می تواند از تجزیه فیبرهای عضلانی جلوگیری کند. می توانید با مصرف کربوهیدرات بعد از ورزش، سطح انسولین را افزایش دهید و از تجزیه فیبرهای عضلانی جلوگیری کنید.

مصرف مکمل های Noway  و Creatine که از پرفروش ترین مکمل های برند ATP می باشند، سبب افزایش قدرت عضلانی و افزایش حجم عضله می شود. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت است.

مزایای استفاده از بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر چیست؟

مزایای استفاده از بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر چیست؟
مزایای استفاده از بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر چیست؟

مورد استفاده قرار دادن بهترین و باکیفیت ترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر از جمله مکمل Creatine و Noway مزایای زیادی را به دنبال دارد که مهمترین آن ها شامل موارد زیر می شود.

Noway و Creatine به عنوان پرفروش ترین مکمل های برند ATP به شمار می آیند که مصرف آن ها به افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران شرکت ترندان اسپرت است.

1- افزایش وزن مناسب با افزایش توده عضلانی و جلوگیری از تجمع چربی
2- از آسیب عضلانی در هنگام کمبود تغذیه یا تمرین شدید جلوگیری می کند.
3- دوره نقاهت به دلیل وجود ضروری گلیکوژن کوتاه می شود.
4- سرشار از کالری ضروری و سالم مانند پروتئین، کربوهیدرات و چربی
5- انواع زیادی با ترکیبات گوناگون دارند و برای کسانی که دارای شرایط خاص یا آلرژی هستند، می توانند مکمل مناسب با شرایط خود را انتخاب کنند.
6- در این میان مقداری ویتامین و مواد مغذی لازم برای بدن وجود دارد.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

یافتن بهترین و مناسب ترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر یکی از بزرگترین نگرانی های افزایش وزن است. قبل از انتخاب مکمل، ابتدا باید نوع بدن خود را مشخص کنید. به طور کلی، 3 نوع بدن وجود دارد که شامل اکتومورف، مزومورف و اندومورف می شود. افراد لاغر در دسته اکتومورف ها هستند که ظاهری استخوانی و قد کشیده دارند.

به طور عمومی این افراد به سختی وزن اضافه می کنند و به راحتی آن را کاهش می دهند. اگر بدن شما اکتومورف است، باید علاوه بر رژیم غذایی مناسب از مکمل های مخصوص برای افزایش وزن استفاده کنید.

یکی از این مکمل ها پروتئین وی یا آب پنیر است. این مکمل شناخته شده برای بدنسازان، علاوه بر اثر افزایش وزن، به رشد و توده عضلانی نیز کمک می کند. یکی دیگر از مکمل های بسیار موثر برای افزایش وزن، گینر است.

گینرها دارای مقادیر بالایی کربوهیدرات و چربی های سالم هستند

گینرها دارای مقادیر بالایی کربوهیدرات و چربی های سالم هستند. آن ها همچنین از وجود پروتئین به میزان مشخصی سود می برند. به این ترتیب مصرف گینر افزایش کالری دریافتی روزانه و افزایش وزن را به همراه خواهد داشت.

از میان تمام محصولات مختلف مکمل بدنسازی برای افراد لاغر، باید اشاره کنیم که Noway و Creatine به عنوان پرفروش ترین مکمل های برند ATP به شمار می آیند که مصرف آن ها به افزایش قدرت عضلانی و همچنین افزایش حجم عضله کمک زیادی می کند. لازم به ذکر است که تنها نمایندگی رسمی این برند معتبر در ایران، شرکت ترندان اسپرت است.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.