محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست

ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست

Table of Contents

در این مقاله می خواهیم به موضوع ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست بپردازیم، پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

این نوع ویتامین، در دسته ویتامین های محلول در چربی قرار می گیرد و مزایای بسیاری را برای بدن به همراه می آورد. اما باید در مصرف این ماده مهم، تعادل را رعایت کنید؛

زیرا همان طور که کمبود این ویتامین باعث بروز اختلال در بدن می شود، زیاده روی در مصرف آن نیز احتمال بروز مسمومیت و عوارض گوناگون را در پی خواهد داشت.

بنابراین شایسته است جواب سوال ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست را پیدا کنید و با مزایای این ماده مهم در بدن به خوبی آشنا شوید.

ویدئو ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست

درست است که بدن ما به میزان زیادی ویتامین و مواد مغذی دیگر احتیاج دارد تا بتواند کارکرد خود را به درستی انجام دهد، اما با این وجود، بهتر است مصرف هر گونه مکمل و قرصی را خودسرانه انجام ندهید و با پزشکان مربوطه به خوبی مشورت نمایید تا بتوانید کمبودهای تغذیه ای بدن خود را جبران نمایید.

پیشنهاد می کنیم از پست Vital Food دیدن کنید.

ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست؟

ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست؟
ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست؟

در این بخش از مقاله می خواهیم درباره ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست، با شما صحبت کنیم پس در ادامه مقاله همراه ما باشید:

 • ویتامین ای ۴۰۰ برای تعادل کلسترول

توسط اندام هایی مثل کبد کلسترول به صورت خودکار در بدن ساخته می شود و برای کارکرد بسیاری از اعضای بدن مانند کارکرد مطلوب سلول ها، اعصاب و هورمون ها بسیار مفید است.

اکسید شدن کلسترول، می تواند برای افراد بسیار خطر آفرین باشد اما اگر سطح آن را در حد طبیعی و نرمال نگه دارید، می توانید از کلسترول طبیعی و سالم برخوردار شوید.

طبق برخی از مطالعات این موضوع مشخص شده است که یک سری از ایزومرهای ویژه در ویتامین ای می توانند در عوض یک آنتی اکسیدان محافظتی عمل کنند و با اکسیداسیون کلسترول، مقابله و مبارزه نمایند.

رادیکال های آزاد در بدن، می توانند صدمات فراوانی را ایجاد نمایند مثلا موجب بروز اکسیداسیون کلسترول شوند. به همین خاطر، ویتامین ای به راحتی از این موضوع پیشگیری می نماید.

در ایزومرهای تووترینول، ویتامین ای می توانید ۳ اتصال دو قسمتی را مشاهده کنید

در ایزومرهای تووترینول، ویتامین ای می توانید ۳ اتصال دو قسمتی را مشاهده کنید که می توانند فعالیت آنزیمی را پایین بیاورند، چون در ساخت یا سنتز کلسترول نقش کنترلی دارند، برای همین می توانند برای سلامت دستگاه قلب و عروق بسیار پرفایده باشند.

این ایزومرهای توکوترینول، می توانند مانعی برای چسبندگی سلول ها باشند. به همین خاطر، اجازه پیشرفت آترواسکلروز شریان ها را نمی دهند که به معنای سخت شدن یا ضخیم شدن شریان ها است.

در ضمن، گفتن این نکته الزامی است که با مصرف ویتامین ای غیر طبیعی یا مصنوعی نمی توانید فواید ویتامین ای اصلی یا طبیعی را به دست بیاورید و در این مورد تفاوت های فراوانی میان آن دو وجود دارد.

همچنین تداخلی که در کارکرد کلسترول دلتا و گاما یا tocotreinols ایجاد می شود به دلیل وجود سطح بالای آلفا توکوفرول می باشد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در باره سوال ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست، به دست بیاورید، پس تا پایان مقاله همچنان همراه ما باشید.

 • ویتامین ای ۴۰۰ و مبارزه با رادیکال های آزاد و پیشگیری از پیشرفت بیماری

رادیکال های آزاد در بدن شما، در حقیقت مبارزه های زیادی ترتیب می دهند تا سلول های سالم شما را منهدم نمایند و با تجزبه نمودن آن ها، بیماری های فراوان و خطرناکی را ایجاد می کنند مثل:

بیماری قلبی و سرطان. مولکول های بیماری به تدریج و به صورت طبیعی، شروع به رشد در بدن شما می کنند و زمانی بسیار خطر آفرین می شوند که به حالت اکسید شدگی برسند.

در میان برخی از ایزومرهای ویتامین ای، قادر خواهید بود آنتی اکسیدان های قدرتمندی را مشاهده کنید که می تونند صدمات رادیکال های آزاد را پایین بیاورند، یا پیشگیری از التهاب را به انجام برسانند، یا از شتاب بالای پیر شدن بدن بکاهند و در نهایت، از بروز بیماری های قلبی نیز پیشگیری کنند.

طبق مطالعات مشخص شده است که این ویتامین مهم، می تواند ایمنی بدن را تا حد زیادی بالا ببرد و از ایجاد بیماری های جدی پیشگیری نماید.

همچنین طبق تحقیقات این نتایج به دست آمده است که برای بالا بردن ایمنی و آثار آنتی اکسیدانی در بدن باید از ایزومرهای ویژه ای استفاده شود تا آثار شگفت انگیزی در بدن ایجاد کنند که عبارت اند از:

ایزومرهای gamma-tocotrienol

alpha-tocotrienol

delta-tocotrienol

 • ویتامین ای ۴۰۰ و ترمیم پوست آسیب دیده

ویتامین ای ۴۰۰ و ترمیم پوست آسیب دیده
ویتامین ای ۴۰۰ و ترمیم پوست آسیب دیده

این ویتامین قادر است به عنوان اکسیر پیری در بدن عمل کند؛ زیرا دیواره های مویرگی را ارتقا می بخشد و رطوبت و کشش پوست را افزایش می دهد. به همین علت، می تواند در جایگاه یک ماده مغذی ضد پیری قرار بگیرد و به نوعی یاری رسان پوست شما باشد.

ویتامین ای می تواند در ایجاد پوست سالم و جوان نقش موثری ایفا نماید، چون التهاب پوست و بدن را به شدت پایین می آورد.

اگر با سیگار یا اشعه ماوراء بنفش نور خورشید مواجه شوید، می توانید از خاصیت های آنتی اکسیدانی این ویتامین استفاده کنید و از پوست خود در مقابل برخی بیماری ها مراقبت نمایید مثل: سرطان پوست.

دو نوع از ویتامین ها در کنار هم می توانند با اشعه ماوراء بنفش و التهاب پوست مقابله نمایند و نشانه های بعضی از بیماری های پوستی را از بین ببرند مثل آکنه و اگزما.

همچنین این ویتامین، قادر خواهد بود پوست شما را بهبود ببخشد و در لایه اپیدرمی پوست به سرعت جذب شود که در این صورت برای درمان آفتاب سوختگی نیز می توانید از آن بهره بگیرید. چون آفتاب سوختگی خطرات زیادی را در پی خواهد داشت.

به طور کلی، این ویتامین سبب سالم تر و جوان تر شدن پوست  شما می شود و می تواند به بازسازی سلول ها شتاب بیشتری ببخشد. به همین علت منفعت های گسترده تری را در رابطه با پوست در بدن مصرف کنندگان ایجاد می نماید مانند: درمان زخم، آکنه، چین و چروک.

شما در حال مطالعه مقاله ویتامین ای 400 برای چیست، هستید.

صفحات برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای، مکمل برای سفت شدن عضلات و بهترین پروتئین برای افزایش وزن را مطالعه کنید.

 • ویتامین ای ۴۰۰ و ضخیم شدن مو

ویتامین ای ۴۰۰ و ضخیم شدن مو
ویتامین ای ۴۰۰ و ضخیم شدن مو

این ویتامین، یک نوع آنتی اکسیدان قدرتمند شناخته می شود، پس می تواند صدمات محیطی وارد شده بر مو را تا حد زیادی کم نماید. در ضمن، گردش خون در پوست سر را نیز تا میزان قابل توجهی بالا می آورد.

یکی از محصولات مرتبط با این ویتامین، روغن ویتامین E نام دارد که با به کار گیری آن می توانید از رطوبت نرمال پوست خود محافظت نمایید و از خشکی آن ها پیشگیری کنید.

همچنین به کمک این روغن، می توانید صاحب موهایی سالم تر و تازه تر باشید. هر زمان که احساس خشکی در موهای خود داشتید می توانید از این روغن ویتامینی پرفایده بهره ببرید و بر روی موهای خود چند قطره از آن را استفاده کنید.

در ضمن، اگر تاکنون پاسخ سوال ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست را پیدا نکرده اید می توانید به متخصصان مربوطه در این حوزه مراجعه کنید تا این ویتامین را در صورت لزوم به رژیم غذایی شما اضافه نمایند.

 • ویتامین ای ۴۰۰ و تعادل هورمونی

برای تنظیم تعادل دستگاه غدد درون ریز و عصبی، می توانید از این ویتامین بی نظیر استفاده کنید. چون عدم تعادل هورمونی احتمالا با علائم زیر خود را نشان میدهد که عبارت اند از:

 • افزایش وزن
 • PMS
 • آلرژی
 • عفونت های دستگاه ادراری
 • تغییرات در پوست
 • اضطراب
 • خستگی

اگر هورمون های بدن شما به تعادل برسند، دوران قاعدگی شما به طور خودکار تنظیم می شود، انرژی شما بسیار بالا می رود و وزن ثابتی خواهید داشت.

 • ویتامین ای ۴۰۰ و کمک به علائم PMS

ویتامین ای ۴۰۰ و کمک به علائم PMS
ویتامین ای ۴۰۰ و کمک به علائم PMS

اگر دو تا سه روز قبل از اینکه وارد دوران قاعدگی شوید و یا دو تا سه روز بعد از اینکه این دوران را پشت سر گذاشتید، از مکمل های ویتامین ای بهره ببرید قطعا می توانید نشانه های PMS را به خوبی پایین بیاورید مثل: گرفتگی عضلات، اضطراب و سایر نشانه های دیگر.

افزون بر موارد گفته شده، با کمک این ویتامین قادر خواهید بود از میزان درد و شدت آن بکاهید و یا مقدار خونریزی قاعدگی را پایین بیاورید.

البته اگر هورمون های بدن خود را در حالت تعادل نگه دارید چرخه قاعدگی شما به صورت خودکار تنظیم خواهد شد. در ضمن در ادامه مقاله کنار ما باشید تا جواب سوال ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست را پیدا کنید.

 • ویتامین ای ۴۰۰ و بهبود بینایی

دژنراسیون ماکولا، با سن افراد ارتباط تنگاتنگ دارد، اما ویتامین ای می تواند خطرات ناشی از این بیماری را پایین بیاورد، چون این بیماری یکی از دلایل اساسی نابینایی است.

همچنین، گفتن این موضوع الزامی است که برای تاثیر گذاری هر چه بیشتری ویتامین E باید از مواد مغذی دیگری نیز به همراه آن استفاده کنید مانند: ویتامین C، بتا کاروتن و روی.

در ضمن این موضوع به اثبات رسیده است که اگر در کنار ویتامین E از ویتامین A نیز بهره ببرید، قادر خواهید بود بینایی چشم خود را بهبود ببخشید، به ویژه در کسانی که تحت جراحی لیزری چشم قرار گرفته اند. همچنین شما در حال مطالعه مقاله ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست، هستید!

 • ویتامین ای ۴۰۰ و کمک به افراد مبتلا به مرض آلزایمر

تحقیقات نمایانگر این موضوع هستند که کارکرد ضد التهابی در توکوترینول ها سبب می شود تا از بروز مرض آلزایمر پیشگیری شود. بنابراین این ویتامین می تواند ضعف حافظه را کنترل نماید و از شتاب آن بکاهد و از کم شدن سرعت عملکرد افراد آلزایمری جلوگیری کند.

همان طور که می دانید کسانی که درگیر بیماری آلزایمر هستند به تدریج استقلال خود را از دست داده و کمک یا مراقبت اطرافیان احتیاج پیدا می کنند، اما مصرف به اندازه این ویتامین می تواند این روند را به تاخیر بیندازد و از بروز زود هنگام آن پیشگیری کند.

در ضمن خواص ویتامین E و ویتامین C در کنار یک دیگر بر هیچ کس پوشیده نیست و در رابطه با این بیماری می توانند جلوی ایجاد زوال عقل را بگیرند.

 • ویتامین ای ۴۰۰ و کم شدن خطر سرطان و بهبود آثار درمان های پزشکی

از این ماده مغذی می توانید برای بهبود سرطان یا درمان های پزشکی استفاده کنید مثل: تابش و دیالیز. همان طور که در پاراگراف های قبلی نیز بیان کردیم این ماده یک آنتی اکسیدان قدرتمند به شمار می آید و یکی از وظایف آن مبارزه و مقابله با رادیکال های آزاد در بدن شما می باشد.

در ضمن داروهایی وجود دارند که برای درمان بیماری سرطان مصرف می شوند اما عوارض ناخوشایند را بر جای می گذارند از جمله ریزش مو یا وارد کردن صدمه به ریه. برای کم کردن شدت چنین عوارضی نیز می توان از ویتامین ای بهره گرفت.

در این میان ایزومرهای متعددی در این نوع ویتامین وجود دارند که پیشگیری از سرطان را به همراه می آورند. این موضوع در مطالعات حیوانی نیز ثابت شده است که مصرف دوزهای خوراکی تکت کرینوول می تواند به طور خودکار به سرکوب کردن رشد تومور ها منجر شود.

در ضمن مکانیسم های عملی زیادی از طریق توکوترنول ها به چشم می خورد، چون فواید بی شماری را در بدن افراد ایجاد می نمایند مثلا: سبب مرگ سلول های سرطانی هستند، ژن های وابسته به سرطان را غیر فعال یا خاموش می کنند، رشد غیر نرمال عروق خونی درون تومور یا آنژیوژنز را متوقف می نمایند.

همچنین بر اساس مطالعات صورت گرفته بر روی حیوانات این مهم به دست آمده است که ویتامین E دارای مهارت های محافظتی گسترده تری نیز می باشد مانند: سرطان سینه، پروستات، کبد و پوست. در ضمن برای یافتن پاسخ سوال ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست می توانید از پزشکان متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 • ویتامین ای ۴۰۰ و بهبود استقامت فیزیکی و قدرت عضلانی

ویتامین ای ۴۰۰ و بهبود استقامت فیزیکی و قدرت عضلانی
ویتامین ای ۴۰۰ و بهبود استقامت فیزیکی و قدرت عضلانی

برای بهبود استقامت فیزیکی خود قادر خواهید بود از این ماده مغذی بهره بگیرید؛ زیرا زمانی که فعالیت ورزشی خود را به پایان می رسانید با مصرف این ویتامین می توانید انرژی از دست رفته خود را بازیابی نمایید و اجازه ندهید میزان استرس اکسیداتیو بر روی عضلات تاثیر منفی بگذارد.

به همین خاطر با مصرف این ماده ضروری می توانید قدرت عضلانی خود را بالاتر ببرید، گردش خون را بهبود ببخشید و خستگی خود را کاهش بدهید، یا به تقویت دیواره های مویرگی خود بپردازید تا بتوانید سلول های خود را به میزان کافی تغذیه نمایید.

 • ویتامین ای ۴۰۰ و کمک به رشد در بارداری

ویتامین ای ۴۰۰ و کمک به رشد در بارداری
ویتامین ای ۴۰۰ و کمک به رشد در بارداری

همان طور که می دانید ویتامین ای ۴۰۰ یا انواع دیگر آن که طبق صلاحدید پزشکان برای هر فرد تجویز می شوند، اهمیت بسزایی در دوران بارداری و برای رشد نوزادان و کودکان دارند؛

چرا که سبب مراقبت از اسید های چرب ضروری در بدن می شوند و به تنظیم التهاب بدن می پردازند. کارشناسان نیز بر این جمله باور دارند که در هنگام فرآیند اولیه رشد مغز و اعصاب وجود ویتامین E بسیار ضروری و اثر گذار خواهد بود.

برای همین پزشکان به افراد گوناگون پیشنهاد می دهند تا از انواع مکمل های طبیعی این ماده مغذی استفاده کنند که با برنامه غذایی آن ها نیز هماهنگی داشته باشد مثل: زنان باردار، مادران شیرده، کودکان تا سن ۲ سالگی. همچنین، شما در حال خواندن مقاله ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست می باشید.

 • ویتامین ای ۴۰۰ و رسیدن به لاغری و تناسب اندام

افزون بر مواردی که در بالا عنوان کردیم، این ویتامین برای کم کردن وزن و تناسب اندام نیز می تواند کاربرد فراوانی داشته باشد.

البته مصرف این ماده به تنهایی کافی نیست، پس باید در کنار برنامه غذایی اصولی و تمرینات ورزشی ویژه به یک متخصص خبره نیز مراجعه کنید تا طبق شرایط بدنی خودتان، انواع مکمل یا قرص های این نوع ویتامین را برای تان تجویز نماید تا با مصرف آن بتوانید شتاب بیشتری در کاهش وزن خود داشته باشید.

کمبود این ماده در بدن، می تواند اختلالات فراوانی را ایجاد نماید، برای همین، در دسته مواد مغذی حیاتی در بدن قرار می گیرد و در بسیاری از فرآیندهای بدن شرکت داده می شود. از جمله در کم کردن وزن که آثار مطلوبی را در بدن افراد بر جای می گذارد.

در ضمن، اگر از این ویتامین به طور مرتب استفاده کنید، می توانید بافت های ماهیچه ای فاقد چربی خود را بسازید که در این صورت، وزن زیادی را از دست خواهید داد. بنابراین، به اندام ایده آل خود خواهید رسید.

درست است که این ویتامین می تواند آثار مثبت زیادی را برای کاهش وزن در پی داشته باشد، اما ارتباط تنگاتنگ این ماده مغذی یا چاقی و بالا رفتن وزن ثابت شده است و اگر دچار کمبود این ویتامین ضروری بدن خود شوید، قطعا با چاقی و اضافه وزن درگیر خواهید شد.

برای همین توصیه می کنیم تا از مکمل های این نوع ویتامین زیر نظر پزشک خود استفاده کنید تا به افزایش سوخت و ساز بدن خود بپردازید. چون یکی از خواص بسیار مهم این ویتامین چربی سوزی بالای آن می باشد.

 • ویتامین ای ۴۰۰ و کنترل بیماری قند خون و دیابت

ویتامین ای ۴۰۰ و کنترل بیماری قند خون و دیابت
ویتامین ای ۴۰۰ و کنترل بیماری قند خون و دیابت

اغلب کسانی که به انواع بیماری دیابت دچار هستند، سطح آنتی اکسیدانی بسیار پایینی دارند. اما بروز چنین مشکلی خطرناک است و می تواند زمینه ساز ایجاد بیماری های مرگ بار مانند بیماری های قلبی و عروقی شود.

اما اگر این دسته از بیماران نیز این نوع ویتامین را به اندازه کافی به مصرف برسانند، می توانند خطرات بیماری های گوناگون را در بدن خود پایین بیاورند.

به طور کلی آنتی اکسیدان ها باید در بدن افراد دیابتی به طور منظم وجود داشته باشند، چون می توانند سطح قند خون را به خوبی تنظیم کنند و سطح کلسترول را کاهش بدهند.

همچنین این مواد ضروری، قادر خواهند بود از اختلالات کلیوی و بینایی جلوگیری نمایند که بر اثر دیابت نوع یک به وجود می آیند. اما با وجود فواید گسترده ای که ویتامین ای دارا می باشد، نمی توانید به شکل خودسرانه از آن استفاده کنید، به ویژه اشخاص دیابتی که باید بر روی تغذیه خود حساسیت بیشتری نشان بدهند.

پس باید زیر نظر پزشکان متخصص در این حوزه از این ویتامین حیاتی در بدن استفاده کنند. اما در حالت کلی توصیه می شود که بیماران دیابتی در طول روز ویتامین ای ۴۰۰ را به مصرف برسانند تا از شر بسیاری از بیماری های ناشی از دیابت در امان بمانند مانند:

کم شدن خطر مرگ  به علت حمله یا سکته قلبی، یا درگیری با بیماری های قلبی و عروقی. در ضمن برای دانستن اینکه ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست می توانید با پزشکان مربوطه تبادل نظر داشته باشید.

 • ویتامین ای ۴۰۰ برای بدنسازی و رشد عضلات

ویتامین ای ۴۰۰ برای بدنسازی و رشد عضلات
ویتامین ای ۴۰۰ برای بدنسازی و رشد عضلات

یکی از دیگر پاسخ های مربوط به پرسش ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست همین موضوع است! چون این ماده حیاتی در بدن، خواص بی نظیر آنتی اکسیدانی دارد که سبب کاهش صدمات سلولی می شود.

ناگفته نماند که پس از پایان فعالیت های ورزشی در بدن شما رادیکال های آزاد ایجاد می شود که می توانند سلول های شما را تجزیه نمایند، اما با وجود ویتامین ای، این فرآیند همیشگی کاهش پیدا خواهد کرد.

چنین اختلالی برای اغلب ورزشکاران در رشته بدنسازی رخ می دهد. به رادیکال های آزاد اتم های ناپایدار نیز گفته می شود که سلول های بدن را منهدم می کنند و امراض مختلفی مانند پیری زودرس را ایجاد می کنند.

اما فقط یک راه برای مقابله با آن ها، پیش روی شما قرار دارد  و آن بهره گرفتن از ویتامین ای یا دیگر آنتی اکسیدان های قدرتمند است.

ضمنا اگر این رادیکال ها در بدن  شما بر روی هم انباشته شوند، یک حالت سمی را در کنار یکدیگر ایجاد می نمایند که چنین حالتی سبب بروز اختلالات گوناگونی خواهد شد، مانند: ضعف عملکرد، مشکل در ریکاوری و رشد عضلات، ضعف دستگاه ایمنی بدن.

بنابراین به ورزشکاران و بدنسازانی که فعالیت های ورزشی سنگینی را به طور همیشگی انجام می دهند توصیه می شود تا در کنار انواع مکمل های غذایی خود از قرص یا مکمل های ویتامین E نیز طبق تجویز پزشکان استفاده نمایند تا از انباشتگی رادیکال های آزاد در بدن خود پیشگیری نمایند.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

در این مقاله درباره ویتامین ای ۴۰۰ برای چیست، با شما صحبت کردیم و کاربردهای آن را در بدن به شکل گسترده، برای شما شرح دادیم که عبارت اند از:

تعادل کلسترول، مبارزه با رادیکال های آزاد و پیشگیری از پیشرفت بیماری، ترمیم پوست آسیب دیده، ضخیم شدن مو، تعادل هورمونی، کمک به علائم PMS، بهبود بینایی، کمک به افراد مبتلا به بیماری آلزایمر، شدن خطر سرطان و بهبود آثار درمان های پزشکی، بهبود استقامت فیزیکی و قدرت عضلانی، کمک به رشد در بارداری، لاغری و تناسب اندام، کنترل بیماری قند خون و دیابت، بدنسازی و رشد عضلات.

البته کاربرد و فواید این ویتامین بسیار بیشتر از مواردی است که در این مقاله عنوان نمودیم، اما همین میزان نیز کافی است تا شما را با اهمیت این ماده مغذی در بدن آشنا کنیم.

بنابراین برای شروع مصرف ویتامین ای ۴۰۰ می توانید به پزشک مربوطه مراجعه کرده و این ماده مهم را به رژیم غذایی خود اضافه نمایید.

در پایان توصیه می کنیم، با مولتی ویتامین ول وومن آشنا شوید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.