محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم

چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم

Table of Contents

در این مقاله، می خواهیم در این خصوص که چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم ، با شما صحبت کنیم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

البته در مقاله دیگری، به صورت مفصل در مورد بهترین زمان مصرف کراتین و زمان مصرف مکمل های بدنسازی توضیح داده ایم.

هنگامی که کراتین را 30 تا 60 دقیقه قبل از ورزش مصرف می کنید، بدن شما زمان کافی برای رسیدن به اوج کراتین در طول تمرین را دارد. به همین دلیل کراتین یک عنصر محبوب در مکمل های قبل از تمرین است. و هنگامی که کراتین با کافئین ترکیب شود، می تواند عملکرد ورزشی بیشتری را به همراه داشته باشد.

از جمله مکمل های محبوبی که در میان ورزشکاران بسیار استفاده می شود، می توانیم به کراتین اشاره کنیم و اگر شما نیز جزو این دسته از افراد باشید، قطعا این نام را بارها شنیده اید؛ زیرا با به کارگیری این مکمل، به راحتی قادر خواهید بود تا حجم عضلات خود را بیشتر کنید.

طبق تحقیقات نیز ثابت شده است که این ماده تقریبا ضرری برای مصرف کنندگان ندارد. البته مصرف هر مکملی، به وقت و زمان معینی نیاز دارد تا بیشترین تاثیر ممکن را روی بدن شما بگذارد.

در این راستا، باید از معتبر بودن این مکمل، مطمئن باشید. بنابراین اگر می خواهید جواب سوال چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم را پیدا کنید، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چند ساعت قبل تمرین باید کراتین بخوریم؟

چند ساعت قبل تمرین باید کراتین بخوریم؟
چند ساعت قبل تمرین باید کراتین بخوریم؟

زمان های گوناگونی برای مصرف کراتین توصیه شده است، اما اگر می خواهید قبل از تمرین، این مکمل بی نظیر را استفاده کنید، باید حدود ۳۰ دقیقه قبل از شروع ورزش خود، آن را به مصرف برسانید.

اگر در بازه زمانی گفته شده، چنین اقدامی را به انجام برسانید، قطعا بعد از انجام تمرینات و در زمان ریکاوری، تاثیرات شگفت انگیز آن را مشاهده خواهید کرد.

اگر بتوانید مقدار کراتین در بدن یا عضلات خود را بالاتر ببرید، به نفع شما خواهد بود! چون همه سلول های بدن دارای انرژی یا ATP هستند و زمانی که قبل از تمرین از این مکمل استفاده می کنید، میزان انرژی در سلول های خود را نیز بالاتر می برید. به همین خاطر در عضلات خود قدرت بالاتری را احساس خواهید کرد.

در ضمن با انجام این اقدام، فیبرهای ماهیچه ای فعالیت خود را بهبود می بخشند و آن را افزایش می دهند؛ در نتیجه ورزشکاران قادر خواهند بود تا جابجایی ورزش های سنگین را بر عهده بگیرند که این موضوع نمایانگر حجیم تر شدن عضلات آن ها با حداکثر کیفیت می باشد. پس می توانید حدود نیم ساعت پیش از شروع تمرین، این مکمل فوق العاده را مصرف نمایید و از اثرات مطلوب آن نهایت استفاده را ببرید.

آیا می توانیم کراتین را در زمان دلخواه مصرف کنیم؟

آیا می توانیم کراتین را در زمان دلخواه مصرف کنیم؟
آیا می توانیم کراتین را در زمان دلخواه مصرف کنیم؟

جواب این سوال مثبت است! چون کارشناسان و متخصصان بدنسازی زیادی بر این موضوع باور دارند که در استفاده از این ماده عالی، هیچ گونه وسواسی به خرج ندهید و استرس نداشته باشید؛

زیرا کراتین جزو مکمل های ورزشی محبوب و مطلوب می باشد که مصرف کنندگان در هر بازه زمانی که میل به خوردن آن دارند، می توانند آن را به سادگی به مصرف برسانند. پس جای نگرانی نیست و خطری شما را تهدید نخواهد کرد. البته زیاده روی در خوردن هر چیزی صدمات خاص خود را ایجاد خواهد کرد، پس تعادل و میانه روی را در این باره نیز در پیش بگیرید.

در ضمن شما می توانید کراتین اصل را از کرتین منوهیدرات برند اینسپشن که تنها نماینده رسمی و معتبر آن شرکت ترندان اسپرت می باشد، تهیه کنید و جواب سوال چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم را نیز بیابید.

آیا بعد از تمرین نیز می توانیم مکمل کراتین را مصرف کنیم؟

آیا بعد از تمرین نیز می توانیم مکمل کراتین را مصرف کنیم؟
آیا بعد از تمرین نیز می توانیم مکمل کراتین را مصرف کنیم؟

به طور کلی زمان های گوناگونی برای مصرف این ماده توصیه کرده اند تا ورزشکاران بتوانند تاثیر بیشتری به دست بیاورند که عبارتند از:

 1. مصرف کراتین قبل از تمرین
 2. مصرف کراتین در زمان دلخواه
 3. مصرف کراتین بعد از تمرین

همان طور که مشاهده کردید، در مطالب بالا راجع به زمان های اول و دوم با شما صحبت کردیم و به طور مفصل توضیحات مربوطه را ارائه دادیم، اما زمان توصیه شده سوم را نیز به گفته های قبلی باید اضافه کنیم که طبق تحقیقات و نظر کارشناسان، بهترین زمان برای مصرف کراتین گزارش شده است.

اغلب اوقات، ورزشکاران مصرف این ماده را به بازه زمانی پس از تمرینات خود موکول می کنند و آن را با پروتیئن های دیگر خود مخلوط می نمایند تا ترکیب ساخته شده، از هر نظر غنی باشد و به طور ناگهانی به بدن آن ها وارد شود تا اثر گذاری آن نیز بالاتر برود.

البته برخی از ورزشکاران دوز مصرفی روزانه خود را به دو قسمت طبقه بندی می کنند تا بتوانند از کراتین در زمان قبل و بعد از تمرین استفاده بهتری ببرند؛ زیرا قرار دادن ورزش در میان دو زمان مصرف کراتین می تواند تاثیرات مطلوب تری را ایجاد کند. همچنین می توانید از کرتین منوهیدرات برند اینسپشن، مکمل های محبوب خود را تهیه کنید که تنها نماینده رسمی و معتبر آن در ایران، شرکت ترندان اسپرت می باشد.

مکمل کراتین چیست؟

مکمل کراتین چیست؟
مکمل کراتین چیست؟

این ماده نیز به نوعی مولکول محسوب می شود که به طور طبیعی در سلول های بدن وجود دارد؛ به ویژه در ماهیچه های اسکلتی که در بالاترین حد خود است. این ماده دارای نقشی اساسی برای رهایی انرژی از منابع سلولی بدن می باشد و یکی از مهم ترین ذخایر انرژی بدن را بازسازی می نماید که آدنوزین تری فسفات نام دارد. تقریبا نصف کراتین موجود در بدن توسط منابع حیوانی در برنامه های غذایی یافت می شود.

باقیمانده کراتینی که بدن به آن نیاز دارد، در کبد و کلیه ها ساخته شده و در بدن مصرف می شود. همان طور که مشاهده می کنید، بدن انسان به صورت خودکار می تواند کراتین بسازد و از آن برای مصارف گوناگون خود استفاده نماید! اما توجه داشته باشید که از سطح کراتین بدن کاسته نشود، چون اثرات منفی را در فعالیت های ورزشی در پی خواهد داشت.

دقیقا به همین خاطر است که ورزشکاران از مکمل کراتین از برندهایی مانند کرتین منوهیدرات برند اینسپشن استفاده می کنند که تنها نمایندگی معتبر آن در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت می باشد. اکنون مکمل کراتین از طریق کمپانی آلمانی به نام ALZCHEM ساخته و فرآوری می شود.

با به کارگیری کراتین تولیدی این کمپانی، می توانید تجربه مطلوبی از مصرف کراتین را به دست بیاورید. این مکمل از طعم های متفاوتی برخوردار می باشد که هم قدرت و توان ورزشکاران را بالاتر می برد و هم سبب لذت بردن آن ها از طعم این ماده می شود، مثل: مانگو، آناناس و لیمو.

توصیه می کنیم تشخیص کراتین اصل را مطالعه کنید.

در ضمن کراتین از مواد تشکیل دهنده گوناگونی ساخته می شود که عبارتند از:

 • ال آرژنین
 • گلیسین
 • ال متیونین

همان طور که می دانید، به طور خودکار این ماده در بدن شما موجود می باشد و همواره در حال تولید شدن است؛ اما نیاز افراد با یکدیگر متفاوت می باشد. مثلا ورزشکاران به کراتین بیشتری برای رسیدن به اهداف خود احتیاج دارند، به همین خاطر این ماده به شکل مکمل غذایی یا مکمل ورزشی ساخته شده و در دسترس متقاضیان قرار می گیرد تا به خوبی جوابگوی نیاز آنان باشد.

از دلایل اساسی که سبب می شود ورزشکاران برای خرید و مصرف کراتین هزینه کنند، بالا رفتن قدرت و میزان انرژی آن ها می باشد. احتمالا تا کنون بارها شنیده اید که این ماده باعث حجیم تر کردن عضله ها می شود؛ زیرا مقدار انرژی بدن را بالا می برد و قدرت بدنی شما را افزایش می دهد و سبب ساخت ماهیچه های با کیفیت می شود. به همین دلیل، به صورت کلی گفته می شود که این ماده به نوعی یک عضله ساز می باشد.

مقدار مصرف روزانه کراتین چقدر است؟

مقدار مصرف روزانه کراتین چقدر است؟
مقدار مصرف روزانه کراتین چقدر است؟

زمانی که افراد می خواهند استفاده از این مکمل را شروع کنند، در اغلب اوقات به آن ها بهره مندی از دوره بارگیری را پیشنهاد می دهند. این دوره به گونه ای طراحی شده است که در طول روز باید کراتین تقریبا بالایی به بدن خود برسانید.

به عنوان مثال در حدود ۵ روز باید به صورت روزانه ۲۰ گرم کراتین را به مصرف برسانید. با انجام چنین اقدامی، با شتاب بالا کراتین عضله های خود را به بالاترین حد خود می رسانید. زمانی که این مرحله را سپری کردید، باید از دوز نگهدارنده استفاده نمایید که در این دوره، دوز کراتین پایین می آید و به روزی ۳ تا ۵ گرم کاهش پیدا می کند.

در ضمن اگر به مرحله دوز نگهدارنده رسیده اید، پس مصرف خود را در زمانی که فعالیت ورزشی ندارید نیز ادامه بدهید تا از کمبود کراتین در عضلات خود پیشگیری نمایید. همچنین اگر تا کنون جواب سوال چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم را پیدا نکرده اید، می توانید به کرتین منوهیدرات برند اینسپشن که تنها نماینده معتبر آن در ایران شرکت ترندان اسپرت می باشد، مراجعه کنید.

کراتین را با چه بخوریم؟

تا این بخش از مقاله، سوال چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم را برای شما به شکل مفصل توضیح دادیم؛ اما بهتر است بدانید طبق مطالعات، استفاده از کربوهیدرات ها به همراه کراتین می تواند جذب این ماده عالی را درون ماهیچه های بدن بیشتر کند. البته مطالعات دیگری نیز وجود دارند که نمایانگر این موضوع می باشند که اضافه نمودن کربوهیدرات ها به این مکمل پر فایده، مزایای خاصی را به همراه نخواهد داشت.

بنابراین امکان دارد که مصرف همزمان این دو ماده منفعت هایی را ایجاد کند، ولی خطر چاقی را نیز به دنبال دارد و شما را به تدریج دچار اضافه وزن خواهد کرد؛ زیرا با انجام این اقدام، احتمال دارد که کالری فراوانی نسبت به نیاز بدن در اختیار شما قرار داده شود.

همچنین برای این که بتوانید جذب کراتین در بدن را بالا ببرید، می توانید از آن در کنار وعده های غذایی گوناگون خود استفاده کنید که درون آن ها کربوهیدرات وجود داشته باشد.

البته اضافه کردن پروتئین به چنین وعده های غذایی می تواند بسیار کمک کننده باشد. چون یکی از اثرات مثبت پروتئین و اسیدهای آمینه می تواند حفظ نمودن کراتین در عضلات مختلف بدن باشد.

در این میان، عوامل بسیاری هستند که باعث ذخیره بیشتر کراتین در بدن می شوند، مانند: تغذیه صحیح، شدت تمرین، سطح هورمون ها و میزان توده عضلانی. در حالت کلی حدود ۹۵ درصد از کل  کراتینی که در بدن ساخته می شود یا از طریق مکمل ها به بدن وارد می شود، به شکل فسفوکراتین در ماهیچه ها حفظ می شود، اما ۵ درصد باقیمانده در اندام های دیگر ذخیره خواهد شد، مثل مغز، کلیه و کبد.

صفحه کراتین را با چقدر آب بخوریم را برای اطلاعات کامل تر مشاهده کنید.

نکات مهم:

زمانی که از مکمل کراتین استفاده می نمایید، ذخیره کردن فسفوکراتین ها بیشتر می شود و این فرآیند به نوعی حفظ و ذخیره انرژی در سلول های شما به حساب می آید که این موضوع بدن شما را یاری می کند تا قادر باشد همواره سلول های انرژی تولید نماید که نام آن ATP می باشد. یعنی به طور کلی منتشر نمودن انرژی کلی بدن را به همین نام عنوان می کنند.

اگر تا کنون به پاسخ سوال چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم نرسیده اید، می توانید به کرتین منوهیدرات برند اینسپشن مراجعه کنید که تنها نماینده معتبر آن در ایران، شرکت ترندان اسپرت می باشد.

اگر ATP در بدن شما زیاد شود، بدن قادر خواهد بود تا در حین تمرینات ورزشی، کراتین فراوانی را جایگزین نماید. همچنین ساخت کراتین، توده عضلانی را بیشتر می کند، قدرت و ریکاوری بدن را نیز بالاتر می برد.

افراد سالخورده ای که کراتین مصرف می کنند، طبق تحقیقات، عملکرد ذهنی خود را بیشتر می کنند. در ضمن مشاهده شده است که کراتین قادر است تا نتیجه حاصل از فعالیت های ورزشی شما را تقریبا ۵ الی ۱۰ درصد بیشتر کند که بسیار خوشایند ورزشکاران می باشد.

چنین مزایایی قطعا به همان ویژگی برجسته این ماده بر می گردد که ساخت انرژی سلولی می باشد. اگر شما نیز می خواهید قدرت مولکولی و سلامت عمومی خود را بیشتر نمایید و بدن خود را به خوبی تقویت کنید، می توانید از مکمل های کراتین منوهیدرات برند اینسپشن استفاده کنید و روی آن ها سرمایه گذاری کنید.

چون ارزش سلامتی و اندام ایده آل بالاتر از این حرف ها است. همچنین تنها نماینده رسمی این برند، شرکت ترندان اسپرت نام دارد. در ضمن می توانید برای یافتن جواب سوال چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم، از این شرکت کمک بگیرید.

بهترین نحوه مصرف کراتین چگونه است؟

بهترین نحوه مصرف کراتین چگونه است؟
بهترین نحوه مصرف کراتین چگونه است؟

در مصرف این مکمل نسبت به انواع مکمل های دیگر، پیچیدگی های خاصی مشاهده می شود؛ چون مصرف آن دارای دو فاز مختلف می باشد. در فاز اولیه، دوره بارگیری وجود دارد و در فاز دوم، دوره نگهداری به چشم می خورد.

هر کدام از دوره های گفته شده تاثیرات عمیق و اساسی برای اثر گذاری این مکمل دارا می باشند، بنابراین رعایت هر دو فاز به طور دقیق به شدت توصیه می شود که در ادامه، هر کدام از آن ها را برای شما توضیح می دهیم:

 • دوره بارگیری کراتین:

یکی از بهترین شیوه های مصرف این ماده، در کنار دوره بارگیری می باشد. این مرحله به این خاطر طراحی و اجرا می شود تا اشباع سازی عضلات توسط کراتین صورت بگیرد.

در مطالب قبلی نیز عنوان کردیم که با سپری کردن فاز اول، وارد فاز نگهداری کراتین می شوید. در این مرحله نیز دوز مورد نیاز بدن شما تغییر پیدا می کند و بسیار کمتر از فاز اول خواهد بود.

همچنین دوره بارگیری کراتین به این شکل است که باید یک دوره ۵ روزه را با مصرف کراتین بالا بگذرانید تا ذخیره کراتین در بدن شما تکمیل شود و یا به اصطلاح از این نظر هیچ کمبودی در بدن نداشته باشید.

معمولا کراتین در دوز ۲۰ گرم در طول روز در فاز اول به مصرف می رسد که به صورت روزانه همین مقدار کراتین به وعده های گوناگون تقسیم می شود تا به تدریج دوز مورد نیاز بدن را به آن برسانید.

اما مشکلی که برای برخی از افراد در این دوره ایجاد می شود، احساس درد در معده و یا نفخ می باشد. چون این مکمل، سیستم گوارشی را تحت تاثیر اثرات منفی خود قرار می دهد و برای چنین افرادی، انجام دوره بارگیری هرگز پیشنهاد نمی شود.

اگر می خواهید دوره بارگیری خود را همواره در بازه زمانی طولانی تر ادامه بدهید، می توانید دوز مصرفی خود را پایین تر بیاورید

گذشته از موارد بالا، اگر می خواهید دوره بارگیری خود را همواره در بازه زمانی طولانی تر ادامه بدهید، می توانید دوز مصرفی خود را پایین تر بیاورید و در طول روز حدود ۱۰ گرم کراتین را استفاده کنید.

می توانید چنین دوره ای را تقریبا ۱۰روز الی ۲ هفته ادامه بدهید. با این شیوه، فشار بر دستگاه گوارش و معده کمتر مشاهده می شود، اما مجبور هستید مدت طولانی تری را در مرحله بارگیری کراتین سپری نمایید.

اما اگر میلی به رعایت این دوره ندارید، می توانید از همان شیوه معمولی که روزانه ۵ گرم کراتین می باشد، استفاده کنید. اما گفتن این نکته الزامی است که با نادیده گرفتن مرحله بارگیری کراتین، تاثیراتی که منتظر آن بودید را احتمالا مشاهده نخواهید کرد.

نکته دیگری که لازم است برای شما عنوان کنیم، این می باشد که در فاز اول یا همان مرحله بارگیری باید مصرف آب خود را بسیار بیشتر کنید؛ زیرا احتمال دارد که کراتین در کلیه ها رسوب نماید که با نوشیدن آب فراوان، چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

اما علت دیگر آن این است که کراتین، آب موجود در بدن را به همراه خود به درون سلول ها سرازیر می کند و با این کار، حجم سلول های ماهیچه ای شما بیشترو بیشتر می شود.

نکته: آیا مرحله بارگیری کراتین حتما باید به انجام برسد؟

نکته: آیا مرحله بارگیری کراتین حتما باید به انجام برسد؟
نکته: آیا مرحله بارگیری کراتین حتما باید به انجام برسد؟

پاسخ این سوال منفی می باشد؛ چون انجام این دوره واجب و اجباری نیست. درست است که با پشت سر گذاشتن این مرحله، کراتین زیادی را به بدن خود وارد می کنید، اما لازم نیست حتما آن را به انجام برسانید.

به جای آن می توانید از دوزهای پایین به صورت یک وعده ای بهره ببرید که فقط یک بار در طول روز به انجام می رسد. با انجام این کار نیز قادر خواهید بود تا منابع کراتین عضلانی خود را افزایش بدهید و به اندازه دوره بارگیری، تاثیرات مثبت دریافت کنید.

اما موضوعی که وجود دارد، زمان می باشد. چون در این صورت زمان زیادی برای تحقق این امر احتیاج خواهید داشت تا همان نتیجه اولیه را دریافت کنید. طبق مطالعات صورت گرفته، این موضوع ثابت شده است که با استفاده از ۳ گرم کراتین در روز و در بازه زمانی ۲۸ روزه، عضلات افراد به درجه اشباع سازی رسیده است.

یعنی اگر حدود سه هفته دیگر از همین برنامه پیروی کنید، احتمال دارد که همانند مرحله بارگیری یا بیشتر از آن ذخیره سازی عضلات خود را بالا ببرید. در ضمن برای پرسش چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم، می توانید از کرتین منوهیدرات برند اینسپشن استفاده کنید که تنها نماینده معتبر آن در ایران، شرکت ترندان اسپرت می باشد.

 • مرحله نگهداری کراتین:

زمانی که فاز بارگیری را به اتمام رساندید، می توانید وارد دوره نگهداری کراتین شوید؛ به این صورت که دوز مصرفی خود را در طول روز پایین می آورید که معمولا ۵ گرم کراتین می باشد.

البته برای ورزشکاران آماتور، کراتین به مقدار ۲ تا ۳ گرم کفایت می کند. برای اینک ه بتوانید به طور طبیعی نیز کراتین دریافتی بدن خود را بیشتر کنید، می توانید از گوشت قرمز کمک بگیرید، چون یکی از ذخایر عالی برای این ماده به حساب می آید.

بنابراین در برنامه غذایی خود حتما این محصول را بگنجانید. اگر علاقه ای به مصرف گوشت قرمز ندارید، پس باید کراتین دریافتی خود را تا حدود ۵ گرم بالا ببرید.

اما اگر در مصرف گوشت قرمز زیاده روی می کنید، احتمال دارد که منابع زیادی از کراتین را در بدن خود اشباع کرده باشید؛ پس اگر همزمان با آن از مکمل کراتین نیز استفاده کنید، اضافی آن از بدنتان خارج می شود که نشاندهنده بی نیازی شما نسبت به این ماده مهم می باشد. همچنین شما در حال مطالعه مقاله چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم هستید.

چه غذاهایی دارای کراتین هستند؟

چه غذاهایی دارای کراتین هستند؟
چه غذاهایی دارای کراتین هستند؟

اگر علاقه ای به مصرف مکمل های غذایی و ورزشی ندارید، پس باید از محصولات غذایی حاوی این ماده استفاده کنید؛ از جمله مواد غذایی دارای کراتین عبارتند از:

 • انواع و اقسام ماهی ها:

شاید برایتان جالب باشد اما به عنوان یکی از اساسی ترین ذخایر غذایی کراتین، می توانیم به ماهی های گوناگون اشاره کنیم مانند: ماهی کاد، شاه ماهی، سالمون، تن و ماهی شیر. موارد نام برده شده دارای کراتین فراوانی می باشند.

 • گوشت قرمز:

در گوشت قرمز نیز کراتین به میزان فراوانی یافت می شود و در واقع این محصول غذایی سرشار از کراتین می باشد که می توانید به خوبی از آن ها بهره ببرید. گوشت قرمز به خصوص گوشت گاو، از منابع عالی برای تامین کراتین به شمار می آید. در ادامه، مقدار کراتین در محصولات غذایی گوناگون را برای شما عنوان می کنیم که عبارتند از:

 • ۵۰۰ گرم شاه ماهی حاوی ۳ تا ۴ گرم کراتین می باشد.
 • ۵۰۰ گرم گوشت گاو حاوی ۲ گرم کرات است.
 • ۵۰۰ گرم ماهی سالمون حاوی ۲ گرم کراتین است.
 • ۵۰۰ گرم ماهی تن حاوی ۱.۸ گرم کراتین می باشد.
 • ۵۰۰ گرم ماهی کاد حاوی ۱.۳۵ گرم کراتین است.

در شیر نیز مقداری کراتین به چشم می خورد که مقدار آن در هر یک کیلو به ۰.۱ گرم می رسد.

مزایای کراتین چیست؟

مزایای کراتین چیست؟
مزایای کراتین چیست؟

در دنیای امروزی، اثرات مثبت کراتین برای رسیدن به اندام رویایی و زیبا و فعالیت های ورزشی بر هیچ کس پوشیده نیست. به همین خاطر، مزایای این ماده از عوارضی که به همراه دارد، بالاتر خواهد بود. اما در هر صورت اگر هر نوع مکمل ورزشی را بیشتر از میزان توصیه شده و به شکل افراطی به مصرف برسانید، احتمال دارد آسیب های جبران ناپذیری را بر بدن خود وارد آورید.

در ضمن در صورتی که قصد دارید از مزایای این ماده استفاده کنید، پس باید از مربی خود، متخصصان تغذیه و یک برنامه غذایی اصولی کمک بگیرید. همان طور که بارها در این مقاله بیان کردیم، مهم ترین مزیت این ماده، بالا بردن قدرت و حجم عضلات مصرف کنندگان می باشد.

در ادامه مزایای جزئی تری را از کراتین برای شما بیان می کنیم که عبارتند از:

 • بالا بردن قدرت ماهیچه ها با ساخت ATP
 • بهبود بخشیدن مقدار سنتز پروتئین در عضلات و بالا بردن آن
 • ترشح هورمون های در ارتباط با تولید عضلات را نیز افزایش می دهد.
 • در فواصل میان فعالیت های ورزشی سنگین بدنسازی، منابع انرژی را به خوبی و با شتاب بیشتر بازسازی و ریکاوری می کند.
 • توده عضلانی بدون چربی را بیشتر می کند.
 • توان بی هوازی در ورزشکاران را ارتقا می بخشد.
 • کاستن مراحل کاتابولیک عضلانی، خراب کردن ساختار پروتئین و بیشتر کردن حجم عضلات
 • کم کردن مقدار ساخت اسید لاکتیک در فعالیت های ورزشی سرعتی با شدت بالا و کم کردن مقدار خستگی

فواید احتمالی مکمل کراتین کدامند؟

فواید احتمالی مکمل کراتین کدامند؟
فواید احتمالی مکمل کراتین کدامند؟
 • این ماده دارای ویژگی ضد عفونی کننده می باشد، پس احتمال دارد برای بهبود بخشیدن سلامت مغز در مصرف کنندگان کمک کننده باشد.
 • طبق مطالعات صورت گرفته روی حیوانات، احتمال می رود که علائم افسردگی را پایین بیاورد.
 • در تحقیقات دیگری نیز مشاهده شده است که این ماده مهم می تواند برای سلامتی قلب و عروق نیز مفید واقع شود.
 • تراکم استخوانی را نیز به احتمال زیاد بهبود خواهد بخشید.

شما نیز می توانید مکمل کراتین اصل را از کرتین منوهیدرات برند اینسپشن تهیه کنید که تنها نماینده معتبر آن در ایران ،شرکت ترندان اسپرت می باشد؛ این مکمل نیز دارای فواید خاص خود می باشد که عبارتند از:

 • افزایش قدرت و توان
 • افزایش حجم عضله
 • بهبود استقامت
 • تحریک سنتز عضله
 • بهبود عملکرد مغز
 • جذب فوق العاده بالا
 • تولید انرژی سریع در بدن
 • دارای سه طعم مختلف

کاهش سطح میوستاتین با کمک کراتین

کاهش سطح میوستاتین با کمک کراتین
کاهش سطح میوستاتین با کمک کراتین

میوستاتین در حقیقت یک نوع پروتئین به حساب می آید که وظیفه آن تنظیم رشد عضلانی می باشد. این ماده، رشد ماهیچه ها را محدود می نماید و از رشد بیش از اندازه یک عضو پیشگیری می کند که به آن هایپرتروفی می گویند.

زمانی که این پروتئین را در بدن مهار نمایید، پس عضلات شما به سرعت رشد می کنند و حجیم تر خواهند شد. کراتین در واقع نقش مهار کنندگی این پروتئین را ایفا می نماید و سطح آن را در بدن کاهش می دهد.

میوستاتین در شکلات تلخ نیز مشاهده می شود و به همین خاطر است که روی عضله سازی، اثر بخشی مثبتی را به ارمغان می آورد. اگر هنوز هم جواب سوال چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم را نمی دانید، پس تا انتهای مقاله در کنار ما باشید.

مصرف کراتین در بانوان

خانم های ورزشکار نیز مانند آقایان می توانند از این محصول جذاب استفاده کنند؛ چون یک مکمل مناسب و اصل برای آن ها به حساب می آید. در اغلب موارد مشاهده می کنیم که مصرف گوشت قرمز به ویژه گوشت گاو، در بانوان کمتر از آقایان است که جزو ذخایر مهم کراتین برای بدن بر شمرده می شود.

خانم ها به هر دلیلی، این محصول را از برنامه غذایی خود حذف می کنند و منابع زیادی از کراتین بدن خود را از دست می دهند. حتی در مطالعات نیز ثبت شده است که در بدن بانوان نسبت به آقایان، ذخایر کراتین در سلول ها کمتر حفظ می شود.

به همین خاطر کراتین بر توده های عضلانی بدون چربی بانوان اثر گذاری بیشتری را در مقایسه با آقایان ایجاد خواهد کرد. اما موارد گفته شده دلیل مناسبی نیستند که فکر کنید این مکمل برای بانوان فواید دیگری ندارد.

پس اگر جزو خانم هایی هستید که در رشته های گوناگون ورزشی فعالیت دارید، باید استفاده از کراتین را در دستور کار خود قرار بدهید و برای این امر از مربی خود، متخصصان و پزشکان می توانید کمک بگیرید تا بتوانید عملکرد ورزشی خود را بالاتر ببرید.

ورزش هایی مانند بدنسازی، فیتنس و کراس برای بانوان جزو مواردی هستند که با خوردن کراتین می توانید نتایج مطلوب تری از رشته ورزشی خود دریافت کنید. اما در هر صورت در مصرف این ماده، همواره تعادل را رعایت کنید.

لطفا صفحه مصرف کراتین بدون ورزش را مشاهده کنید.

انواع کراتین کدامند؟

انواع کراتین کدامند؟
انواع کراتین کدامند؟

در بازار، مصرف انواع و اقسام کراتین ها وجود دارند که هر کدام نحوه مصرف و مشخصات خاص خود را دارا می باشند، با دانستن چنین مواری می توانید در انتخاب محصول مورد نظر خود به راحتی تصمیم گیری کنید و بهترین مکمل را برای بدن خود انتخاب کنید. چون زمانی که تنوع محصول بالا می رود، انتخاب را برای متقاضیان دشوار می کند و در واقع یک حالت گیجی به فرد دست می دهد.

بنابراین ما به شما کرتین منوهیدرات برند اینسپشن را پیشنهاد می دهیم که تنها نماینده معتبر آن در ایران شرکت ترندان اسپرت می باشد. در ادامه، به معرفی انواع کراتین می پردازیم که عبارتند از:

 • کراتین مونوهیدرات
 • کراتین آن هیدروز یا کراتین بدون آب
 • کراتین سیترات
 • کراتین فسفات
 • کراتین مالات
 • کراتین تارترات
 • کراتین استر

در ضمن شما در حال خواندن مقاله چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم، هستید.

آیا باید قبل از ورزش کراتین مصرف کرد؟

در روزهای تمرین، تحقیقات نشان می دهد که ممکن است بهتر باشد کراتین را کمی قبل یا بعد از ورزش مصرف کنید، نه مدت ها قبل یا بعد. در روزهای استراحت، مصرف آن با غذا ممکن است مفید باشد، اما احتمالاً زمان آن به اندازه روزهای ورزش مهم نیست.

آیا می توانم روزانه 10 گرم کراتین مصرف کنم؟

در Levels، ما به اکثر افراد توصیه می کنیم روزانه 5 گرم کراتین برای افزایش عملکرد ورزشی مصرف کنند. اما اگر شما یک فرد بزرگتر از حد متوسط ​​هستید یا متوجه فواید مصرف 5 گرم در روز نمی شوید، ادامه دهید و سعی کنید روزانه 10 گرم کراتین مصرف کنید.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

این مکمل نیز مانند انواع دیگر، از مزایا و عوارض مخصوص به خود برخوردار می باشد. پس باید قبل از خرید و تهیه آن با افراد متخصص در این زمینه مثل پزشکان، مربیان و متخصصان تبادل نظر داشته باشید و انتخابی آگاهانه انجام بدهید.

در ضمن زمانی که شروع به مصرف این مکمل نمودید، حتما مصرف فراوان آب را فراموش نکنید تا بتوانید از صدمات و عوارض ناشی از آن در امان بمانید. همچنین برای یافتن پاسخ سوال چند ساعت قبل از تمرین کراتین بخوریم، می توانید به تنها نماینده معتبر کرتین منوهیدرات برند اینسپشن در ایران که شرکت ترندان اسپرت می باشد، مراجعه کنید.

در پایان مقاله جذاب برای شروع بدنسازی چه مکمل هایی بخوریم را مشاهده کنید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.