محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

کراتین را با چقدر آب بخوریم

کراتین را با چقدر آب بخوریم

Table of Contents

در این مقاله، به این موضوع می پردازیم که کراتین را با چقدر آب بخوریم ؟ با ما همراه باشید.

امروزه، مصرف مکمل های ورزشی و غذایی از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری افراد به خصوص افرادی که اقدام به انجام ورزش های مختلفی می کنند، نیازمند این هستند که مکمل های مختلفی را مصرف کنند.

با این که رژیم غذایی و رعایت اصول غذایی از اهمیت زیادی برخوردار است، اما در بسیاری از مواقع، لازم است که مکمل های ورزشی مختلفی مصرف شود.

اینفوگرافیک کراتین را با چقدر آب بخوریم

اینفوگرافیک کراتین را با چقدر آب بخوریم
اینفوگرافیک کراتین را با چقدر آب بخوریم

ورزشکاران مختلف از جمله ورزشکارانی که در رشته بدنسازی فعالیت دارند، نیاز بیشتری به مصرف مکمل های ورزشی دارند. از جمله مکمل های بسیار محبوب و پرمصرف در بین عموم ورزشکاران و حتی افراد عادی، مکمل کراتین است.

پیشنهاد می کنیم از پست چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم دیدن کنید.

کراتین یکی از بهترین و اصلی ترین مکمل های ورزشی است که مصرف آن ضروری است

کراتین یکی از بهترین و اصلی ترین مکمل های ورزشی است که مصرف آن ضروری است. زیرا کراتین می تواند فواید زیادی چه از نظر رشد عضلات و تقویت قوای بدن و همچنین سلامتی بدن داشته باشد. به همین دلیل مصرف آن و نحوه استفاده از آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.

شناخت مسائلی مانند نوع مصرف، میزان مصرف و … باید در درجه اول ورزشکاران قرار گیرد و به همین دلیل توصیه اکید ما این است که هر فردی با توجه به نوع برنامه تمرینی خود و هدف از مصرف مکمل ها، از متخصصین تغذیه مشورت های لازم را دریافت کنند.

ویدئو کراتین را با چقدر آب بخوریم

از جمله موارد مهم در خصوص مصرف مکمل کراتین، مقدار مصرف آن و میزان مصرف آب است. به همین دلیل، ما در این مقاله قصد داریم تا در ابتدا به بررسی مکمل کراتین و کارکرد آن بپردازیم و در خصوص این که کراتین را با چقدر آب بخوریم، توضیحات کاملی را ارائه دهیم.

همچنین ما در این مقاله در خصوص یکی از بهترین برندهای تولید کننده مکمل کراتین یعنی برند اینسپشن توضیح خواهیم داد که شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این برند در ایران فعالیت دارد. بنابراین اگر در فکر مصرف مکمل کراتین هستید و از میزان مصرف آن اطلاعاتی ندارید، توصیه می شود تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کراتین چیست؟

کراتین چیست؟
کراتین چیست؟

همان طور که در مقدمه مقاله گفته شد، مکمل کراتین یکی از اصلی ترین و مهمترین مکمل های ورزشی محسوب می شود. این مکمل در واقع از اجزای اصلی مکمل های عضله ساز است که می تواند در افزایش حجم عضلات، کیفیت تمرینات و افزایش قدرت و استقامت بدن موثر واقع شود.

کراتین را به عنوان پادشاه مکمل ها می شناسند. این مکمل دارای سه اسیدآمینه ضروری یعنی ال آرژنین، گلیسین و ال متیونین است که در خون انسان جریان پیدا می کند. بدن انسان به صورت خودکار، مقداری کراتین تولید می کند و برخی دیگر را می توان از مواد غذایی دریافت کرد.

لازم است بدانید که حدود 95 درصد کراتین تولید شده در بدن در عضله ها و مابقی آن در مغز و کبد و کلیه ها قرار دارد. با تمامی این تفاسیر، باید گفت که میزان کراتین تولید شده در بدن برای ورزشکاران به اندازه کافی نبوده و نمی تواند نیاز عضلانی و قدرتی آنان را تامین کند. به همین دلیل لازم است در کنار مصرف مواد غذایی، از مکمل کراتین هم استفاده شود.

بدن انسان بعد از دریافت پروتئین ها، توسط کلیه و کبد نیز کراتین تولید می کند

بدن انسان بعد از دریافت پروتئین ها، توسط کلیه و کبد نیز کراتین تولید می کند و سپس وارد جریان خون می شود. سپس کراتین به عضلات خواهد رفت و به کراتین فسفات تبدیل می شود که ماده مهمی در افزایش حجم عضلات و افزایش انرژی است. حال اگر فردی اقدام به مصرف کراتین به مقدار مشخصی کند، می تواند میزان انرژی خود را در عضلات افزایش دهد و از طرفی فرایند عضله سازی خود را تسریع می بخشد.

لازم به گفتن است که باید در خصوص مصرف کراتین و مقدار آن حتما با متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام داد و همچنین از برندی معتبر و اصل استفاده کرد. همچنین اطلاع از بهترین زمان مصرف کراتین و این که کراتین را با چقدر آب بخوریم، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که در این مقاله، به این موضوع هم پرداخته خواهد شد.

لازم به گفتن است که یکی از بهترین برندهای تولید کننده مکمل کراتین، برند اینسپشن است که شرکت ترندان اسپرت نمایندگی رسمی این محصولات را دارد و شما با مراجعه به وبسایت شرکت ترندان اسپرت می توانید اقدام به خریداری محصولات برند اینسپشن کنید.

بهترین زمان مصرف کراتین

بهترین زمان مصرف کراتین
بهترین زمان مصرف کراتین

در خصوص مصرف کراتین، باید از بهترین زمان مصرف آن نیز اطلاع داشته باشیم. زیرا در ورزش هایی مانند بدنسازی که با عضله سازی همراه است، شناخت زمان طلایی مصرف کراتین از اهمیت زیادی برخوردار است.

این مکمل را می توان در زمان های قبل از تمرین و بعد از تمرین مصرف کرد و با توجه به شرایط مختلف مانند بارگیری و … میزان مشخص شده ای را وارد بدن خود نمود تا بتوان عضلاتی حجیم تر و انرژی بیشتری را در حین تمرین دریافت کرد تا در بازدهی تمرینات، تاثیر زیادی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر، بهترین زمان مصرف کراتین را مشاهده کنید.

حتما صفحه دوره مصرف کراتین چند روز است را نیز مشاهده کنید.

کراتین را با چقدر آب بخوریم؟

کراتین را با چقدر آب بخوریم؟
کراتین را با چقدر آب بخوریم؟

کراتین از جمله مکمل هایی است که نیاز است با آب مصرف شود. زیرا کراتین که به شکل پودری است، باید در آب حل شود و همچنین بعد از مصرف کراتین هم باید در مصرف آب دقت نمود.

برای این کار باید در ابتدا وزن خود را در عدد 6 ضرب نمایید. به عنوان مثال فردی که 50 کیلو وزن دارد، در حالت عادی باید روزانه سه لیتر آب مصرف کند. حال اگر فردی اقدام به مصرف کراتین کند، باید به ازای هر 5 گرم مصرف کراتین، حداقل 250 سی سی آب مصرف کند تا بدن دچار مشکلات کم آبی و … نشود.

همچنین مصرف آب فراوان می تواند میزان جذب کراتین در بدن و عضلات را افزایش دهد و سریع تر در جریان خون قرار می گیرد.

بسیاری از افراد، بنا به شرایط خود اقدام به مصرف 5 الی 10 گرم کراتین در روز می کنند. برای اطمینان از این که بدن شما دچار کم آبی نشود، می توانید یک لیتر به میزان استاندارد مصرف آبی که باید در روز مصرف کنید، اضافه کنید. شاید با انجام این کار، دچار مواردی مانند افزایش ادرار شوید که جای نگرانی نخواهد بود و این امر نشاندهنده عملکرد درست کلیه ها است.

برای زمان بندی مصرف آب، می توانید هر یک ساعت اقدام به مصرف آب نمایید. مصرف منظم آب می تواند علاوه بر افزایش فایده کراتین برای بدن، می توانید از بروز عوارض مختلفی نیز جلوگیری نمایید. برای درک بهتر موضوع، ما در ادامه مقاله به مهمترین عارضه های کم آبی بدن خواهیم پرداخت که می تواند از اهمیت زیادی برخوردار است.

کم شدن آب بدن چه تاثیراتی دارد؟

کم شدن آب بدن چه تاثیراتی دارد؟
کم شدن آب بدن چه تاثیراتی دارد؟

در خصوص مصرف کراتین و اهمیت آن در ورزش و همچنین سلامتی، نکاتی گفته شد. مصرف درست و به اندازه کراتین به همراه آب فراوان می تواند مزیت های بسیار زیادی برای بدن داشته باشد.

همچنین باعث رشد عضلانی بیشتر و افزایش قدرت خواهد شد. یکی از اثرات استفاده از کراتین، این است که می تواند آب را از پلاسما در جریان خون جدا کند و آب اضافی را در عضلات ذخیره سازی کند.

این امر باعث حجیم شدن عضله و سفت شدن آن خواهد شد. اما کراتین می تواند علاوه بر پلاسما، آب بدن را از دیگر قسمت های بدن بیرون بکشد و در عضلات ذخیره کند. این امر می تواند باعث کم آبی بدن شود و به همین دلیل است که مصرف آب فراوان و این موضوع که کراتین را با چقدر آب بخوریم، از اهمیت زیادی برخوردار است.

کم آبی در بدن می تواند عوارض زیادی را به همراه داشته باشد که ناشی از مصرف کراتین با مقدار آب اندک است. مهمترین مشکل ایجاد شده، در ناحیه کلیه است که می تواند فشار زیادی به کلیه و سیستم دفع مواد زائد بدن وارد کند.

از طرفی می تواند باعث کاهش ترشح هورمون دوپامین که هورمون شادی آور است و همچنین باعث ترشح هورمون سروتونین در بدن شود که می تواند بر خلق و خو و اعصاب افراد تاثیر بگذارد.

از دیگر عوارض کم آبی بدن هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احساس سرگیجه و یا سبکی در سر
 • سردردهای مزمن و شدید
 • خستگی بیش از حد
 • خشکی در دهان و لب و حتی چشم

طبیعتا چنین عارضه هایی می تواند ناخوشایند باشد و در صورت ادامه دار بودن، باعث به خطر افتادن سلامتی می شود و باعث می شود که بیماری های مختلفی به سراغ ما بیاید. به همین دلیل لازم است که برای جلوگیری از کم آبی بدن و همچنین جلوگیری از عوارض ذکر شده، حتما مصرف آب را در اولویت قرار دهید. بنابراین مسئله کراتین را با چقدر آب بخوریم، از اهمیت زیادی برخوردار است.

مکمل کراتین مونوهیدرات برند اینسپشن (Inception)

مکمل کراتین مونوهیدرات برند اینسپشن (Inception)
مکمل کراتین مونوهیدرات برند اینسپشن (Inception)

یکی از بهترین مکمل های کراتین موجود در بازار مکمل ها که می تواند به عنوان یک گزینه عالی برای ورزشکاران به حساب آید، مکمل کراتین مونوهیدرات اینسپشن است. این مکمل توسط کمپانی آلمانی ALZCHEM تولید می شود.

این محصول با تکنولوژی های روز دنیا و با فراوری های منحصر به فردی تولید شده است که می توان آن را جزو خالص نوع کراتین نامید.

از مزیت های این مکمل می توان به طعم های مختلف آن اشاره کرد که از جمله آن می توان به طعم آناناس، مانگو و لیمو اشاره کرد که می تواند ضمن اثربخشی فراوان بر بدن ورزشکاران، باعث لذت بیشتر مصرف آن شود.

خواص مهم و اصلی مکمل کراتین مونوهیدرات اینسپشن عبارتند از:

 • افزایش قدرت و توان عضلانی
 • افزایش حداکثری حجم عضلات
 • کمک به وضعیت پایداری و استقامت ورزشکار در طول تمرین
 • تحریک سنتز عضله
 • بهبود در عملکرد فعالیت های مغز
 • جذب فوق العاده بالا
 • تولید انرژی سریع در بدن
 • موجود در سه طعم مختلف

این مکمل توسط شرکت ترندان اسپرت وارد کشور ما شده است. ترندان اسپرت تنها نمایندگی رسمی محصولات اینسپشن در ایران است که شما می توانید برای تهیه مکمل کراتین اینسپشن، به وبسایت شرکت ترندان اسپرت مراجعه کنید و اقدام به خریداری این محصول باارزش نمایید.

شما در حال مطالعه مقاله کراتین را با چقدر آب بخوریم، می باشید.

تقسیم بندی زمان مصرف کراتین چگونه است؟

تقسیم بندی زمان مصرف کراتین چگونه است؟
تقسیم بندی زمان مصرف کراتین چگونه است؟

یکی از موارد بسیار مهم در خصوص مصرف کراتین، اطلاع از زمان بندی و تقسیم بندی مصرف آن در زمان های قبل و بعد از تمرین و روزهای استراحت است. ما در ادامه، به بررسی هر کدام از این موضوعات خواهیم پرداخت:

 • مصرف کراتین قبل از تمرین

حال که با مبحث اهمیت مصرف آب به همراه کراتین آشنا شدیم، لازم است توضیحاتی در خصوص میزان مصرف مکمل کراتین در قبل از تمرین، مواردی را اشاره کنیم. بدن انسان به صورت طبیعی کراتین تولید می کند که البته میزان آن اندک است.

بنابراین بایستی از مکمل کراتین باکیفیتی مانند مکمل کراتین اینسپشن استفاده کرد. برای این که بتوانید از خواص کراتین برخوردار شوید و رشد عضلانی و قدرت بدنی خود را افزایش دهید، می توانید مصرف کراتین را در روز تا 4 بار برسانید که به اصطلاح به آن بارگیری گفته می شود. در خصوص بارگیری کراتین نیز توضیحات کاملی در مباحث بعدی ارائه می شود.

بعد از طی کردن دوران بارگیری، بدنسازان می توانند به صورت روزانه بین 5 الی 10 گرم کراتین مصرف کنند که یکی از زمان های بسیار مهم مصرف آن، قبل از تمرین است.

با توجه به نوع تمرین و شدت تمرین و با توجه به نظر متخصص تغذیه می توان به مقدار 5 گرم را در 250 سی سی آب مخلوط کرد و قبل از تمرین مصرف کرد تا بدن بتواند کراتین را در عضلات جذب و ذخیره کند و باعث قدرت بیشتر در حین تمرین شود و موثر در افزایش حجم عضلات باشد.

 • مصرف کراتین پس از تمرین

از دیگر موارد بسیار مهم در خصوص نتیجه بخش بودن مصرف کراتین، مصرف آن بعد از تمرین ورزشی است. در خصوص مصرف این مکمل در قبل از تمرین، توضیحاتی ارائه شد که می تواند باعث افزایش قدرت و استقامت در حین تمرین شود و موثر در رشد عضلات است.

رعایت مسئله کراتین را با چقدر آب بخوریم، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در فرایند قبل از تمرین و بعد از تمرین نیز باید لحاظ گردد.

بعد از تمرین ورزشی، لازم است مکمل کراتین نیز مصرف شود تا تاثیر نهایی خود را در طول یک روز ورزشی، بر بدن بگذارد. کراتین را می توان با توجه به نوع تمرین و شرایط دیگر، به مقدار 5 گرم در 250 سی سی آب مخلوط کرد و بلافاصله بعد از تمرین مصرف کرد.

زیرا کراتین می تواند باعث افزایش ذخیره گلیکوژن در عضلات شود و این مسئله در بعد از تمرین رخ خواهد داد که می تواند کمک زیادی در این زمینه کند.

اگر به همراه کراتین، مکمل های کربوهیدرات دار مصرف شود، میزان ذخیره سازی گلیکوژن در عضلات افزایش چشمگیری پیدا می کند و می تواند باعث جلوگیری از خستگی و تحلیل رفتن بدن بعد از فرایند تمرین ورزشی شود.

از طرفی کراتین می تواند باعث کاهش التهاب در بدن شود و افرادی که نگران تخریب بافت های عضلانی خود هستند و یا نگران آسیب دیدگی هستند، می توانند بعد از تمرین، از کراتین استفاده کنند و در نهایت باعث جلوگیری از این موارد شود.

مصرف کراتین، چه به تنهایی و چه به همراه مکمل های پروتئینی و کربوهیدرات، می تواند باعث رشد حداکثری عضلات شود و این مورد به عنوان یک هدف جذاب در بدنسازی شناخته می شود.

 • مصرف مکمل کراتین در روزهای غیر تمرین و استراحت

مصرف کراتین در روزهای استراحت و غیر تمرینی هم می تواند مفید باشد. با این که تاثیر روزهای تمرین را ندارد، اما مصرف آن در روزهای استراحت می تواند باعث بالا نگه داشتن کراتین در عضلات شود و از کاهش توده های عضلانی و افت انرژی جلوگیری کند.

از طرفی، فرایند ریکاوری بهتری نیز در عضلات رخ می دهد. برای مصرف کراتین در روزهای غیر تمرینی هم می توانید به مقدار 5 گرم از آن را در 250 سی سی آب مخلوط نموده و سپس همراه با غذا مصرف کنید.

حال در ادامه مقاله کراتین را با چقدر آب بخوریم، به مبحث بارگیری کراتین خواهیم پرداخت.

صفحه مصرف کراتین بدون ورزش را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

بارگیری کراتین چیست؟

بارگیری کراتین چیست؟
بارگیری کراتین چیست؟

یکی از موارد مهم در مصرف مکمل کراتین، بارگیری کراتین است. به عبارت دیگر، برای نتیجه بخشی بهتر در خصوص مصرف کراتین، بهتر است در هنگام شروع مصرف این مکمل، اقدام به گذراندن دوره بارگیری کراتین نمایید.

این دوره در واقع در طی 5 الی 7 روز اول، مصرف مکمل کراتین انجام می شود. میزان مصرف آن در طول دوران بارگیری به مراتب بیشتر از مرحله عادی مصرف آن است و لازم است حدود 20 گرم کراتین در روز مصرف شود.

از نکات بسیار مهم مصرف کراتین در دوران بارگیری، به حداکثر رساندن مصرف آب است تا بدن دچار کم آبی نشود و از طرفی باعث اثربخشی بیشتر کراتین در بدن شود.

اکثر وعده های کراتین به صورت 5 گرمی در 250 سی سی آب است. بنابراین لازم است در طول روز، در وعده مختلف 5 گرمی مصرف شود تا بتوانید دوران بارگیری را انجام دهید. لازم به گفتن است که مصرف کراتین بی خطر است.

اما با این حال توصیه می شود که قبل از شروع مصرف، با متخصص تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید. همچنین بعد از گذشت 5 الی 7 روز از دوران بارگیری، بایستی میزان مصرف آن را کم کنید و به 5 الی 10  گرم در روز برسانید.

در دوره بارگیری، کراتین را با چقدر آب بخوریم؟

در دوره بارگیری، کراتین را با چقدر آب بخوریم؟
در دوره بارگیری، کراتین را با چقدر آب بخوریم؟

هماطور که گفته شد، دوره بارگیری با مصرف بالای کراتین در طی 5 الی 7 روز همراه است. بنابراین لازم است مصرف آب را تا حد بسیار زیادی افزایش داد تا فرایند جذب و اشباع کراتین در بدن به درستی صورت گیرد و همچنین از کم آبی بدن جلوگیری شود.

بهتر است در دوران بارگیری کراتین، روزانه یک الی دو لیتر بیشتر از حد معمول آب مصرف کنید تا بدن دچار مشکلات کم آبی و عارضه های آن نشود. افزایش مصرف آب با افزایش ادرار همراه است که امری طبیعی بوده و جای نگرانی نخواهد داشت.

آیا بارگیری کراتین ضروری است؟

آیا بارگیری کراتین ضروری است؟
آیا بارگیری کراتین ضروری است؟

پاسخ به این سوال، بستگی به هدف ورزشکار خواهد داشت. اگر فردی به دنبال این است که پروسه افزایش سطح کراتین در عضلات خود را سریع تر انجام دهد، بایستی مرحله بارگیری کراتین را انجام دهد تا بتواند سطح کراتین عضلات خود را افزایش داده و از مزیت های آن بهره مند شود.

اما اگر فردی صرفا هدف از مصرف کراتین را افزایش استقامت می داند و فرایند افزایش حجم عضلات را طولانی تر می خواهد، می تواند دوره بارگیری را انجام ندهد و به صورت عادی بین 5 الی 10 گرم در روز مصرف کند.

در واقع، بارگیری کراتین یک راه کوتاه و میانبر محسوب می شود که می تواند ما را به اهداف خود نزدیک تر کند. با این حال توصیه اکید ما این است که قبل از هر گونه مصرف کراتین چه ه بصورت بارگیری و چه به صورت معمول، حتما از متخصص تغذیه مشورت های لازم را دریافت نمایید و با توجه به شرایط بدنی خود، اقدام به مصرف آن کنید.

راه حل هایی برای جلوگیری از کم آبی بدن در صورت مصرف کراتین

راه حل هایی برای جلوگیری از کم آبی بدن در صورت مصرف کراتین
راه حل هایی برای جلوگیری از کم آبی بدن در صورت مصرف کراتین

در خصوص اهمیت مصرف آب و این که کراتین را با چقدر آب بخوریم، توضیحات کاملی ارائه دادیم. حال به چند راهکار اشاره می کنیم که می تواند باعث جلوگیری از کم آبی بدن در طول مصرف کراتین چه به صورت بارگیری و چه به صورت معمول می شود. این موارد عبارتند از:

 • لازم است که کیفیت تمرین را افزایش داد و سطح سلامتی خود و سبک زندگی را بهبود بخشید.
 • لازم است در طول روز و در طی فعالیت های عادی، هر نیم ساعت یک بار، اقدام به مصرف آب نمایید.
 • از مصرف مواد غذایی که باعث تشنگی بیش از حد می شود، خودداری نموده و یا مصرف آن را کاهش دهید. از جمله این مواد غذایی می توان به مواد غذایی پرچرب و پرنمک اشاره کرد.
 • مصرف کراتین باعث افزایش تشنگی می شود. علاوه بر رعایت نکات ذکر شده، هر زمان که احساس تشنگی دارید، حتما آب مصرف کنید. این کار باعث جلوگیری از تشنگی و کم آبی شده و همچنین احتباس آب در عضلات را افزایش خواهد داد.
 • لازم است از مکمل های معتبر و اصل استفاده کنید که یکی از همین موارد، مکمل کراتین اینسپشن است که شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی این محصول در ایران فعالیت دارد.

موارد بالا، از جمله مهمترین توصیه هایی است که می توان از بروز کم آبی بدن جلوگیری کرد. اما در ادامه مقاله کراتین را با چقدر آب بخوریم، قصد داریم در خصوص فواید کراتین در بدن توضیحاتی ارائه دهیم که سوای مسئله عضله سازی برای ورزشکاران است.

کارکرد کلی کراتین در بدن

کراتین صرفا به فعالیت های ورزشی و عضله ای نمی پردازد، بلکه فواید دیگری نیز برای بدن دارد و کارکردهای دیگری را می توان اشاره کرد. کراتین موجود در بدن در واقع نوعی پروتئین است که از اسیدآمینه های ضروری تشکیل شده است.

یکی از اسیدآمینه های موجود در آن، سیستئین است که می تواند باعث تقویت مو و پیوند قوی در مو شود. در واقع سالم ماندن موی سر و ریشه قوی مو مربوط به اسیدآمینه سیستئین است که مربوط به کراتین خواهد بود. عوامل زیادی باعث کاهش ضخامت مو و ریشه مو می شود که می تواند مشکلاتی نظیر ریزش مو را ایجاد کند.

امروزه شامپوها و مواد دارویی زیادی تولید شده است که در ترکیبات آن کراتین هم وجود دارد که باعث تقویت مو می شود. همچنین مصرف مکمل کراتین، علاوه بر تاثیرات عضلانی و قدرتی، می تواند در سلامت مو هم تاثیرگذار باشد.

از طرفی کراتین بر فعالیت های مغز تاثیرگذار است و از مهمترین آن می توان به تاثیر کراتین بر ترشح هورمون دوپامین و سروتنین اشاره کرد که بر عملکرد مغز تاثیرگذار است.

در واقع انرژی بخشیدن از طریق کراتین، بر اثر افزایش ترشح دوپامین است که در کنار افزایش قدرت عضلانی می تواند باعث افزایش کیفیت ورزش و دیگر فعالیت های روزانه شود. با رعایت مصرف کراتین و همچنین این مسئله که کراتین را با چقدر آب بخوریم، می توانیم به چنین فوایدی نیز دست پیدا کنیم.

موارد مهم در خصوص مکمل کراتین

موارد مهم در خصوص مکمل کراتین
موارد مهم در خصوص مکمل کراتین

مکمل کراتین جزو اصلی ترین مکمل های ورزشی محسوب می شود. مصرف این مکمل به تنهایی و یا با دیگر مکمل های ورزشی می تواند خواص بسیار زیادی را برای ورزشکاران داشته باشد.

کراتین در مواد غذایی مانند گوشت قرمز و ماهی وجود دارد. اما مکمل های ورزشی می تواند تامین کننده اصلی کراتین در بدن باشد. افرادی که اقدام به مصرف کراتین می کنند، باید در خصوص مسائل زیر آگاهی داشته باشند:

 • کراتین باعث افزایش قدرت فرد خواهد شد

تحقیقات متعددی در خصوص خواص کراتین انجام شده است که از آن جمله می توان به افزایش قدرت فرد اشاره کرد. در واقع کراتین باعث عملکرد بهتر عضلات بدن می شود. با جذب آب و کراتین در عضلات و رگ ها، باعث می شود که ورزشکار بتواند وزنه های سنگین تری را تمرین کند و همچنین در ورزش های استقامتی باعث کاهش تحلیل رفتن بدن خواهد شد.

با مصرف درست و اصولی کراتین و همچنین مسئله کراتین را با چقدر آب بخوریم، می توانیم به چنین مزیت مهمی دست پیدا کنیم که عملکرد خود را در ورزش افزایش دهیم.

 • کراتین باعث افزایش وزن آب در بدن خواهد شد

کراتین باعث احتباس آب در عضلات خواهد شد. در واقع کراتین باعث جدا کردن آب از پلاسمای خون و دیگر نقاط بدن می شود و تمامی آب ها را به عضلات انتقال می دهد.

از طرفی لازم است که کراتین با مقدار بسیار زیادی آب مصرف شود تا باعث جلوگیری از کم آبی بدن شود. تمام این عوامل دست به دست هم خواهد داد که افزایش وزنی را داشته باشیم که ناشی از احتباس آب در عضلات است.

عضلات خوش فرم و حجیم و در کنار آن احتباس آب در عضلات، می تواند باعث افزایش میزان وزن در بدن شود. این افزایش وزن بدون چربی بوده و خطری در این مورد وجود ندارد.

 • کراتین باعث افزایش تمرکز می شود

داشتن تمرکز در حین فعالیت های ورزشی، از اهمیت زیادی برخوردار است. کراتین می تواند باعث بهبود در عملکرد مغز شود و همین مسئله می تواند باعث افزایش تمرکز، افزایش حافظه و حتی جلوگیری از بیماری های روحی مانند افسردگی می شود. تمام این عوامل باعث می شود که ما در حین تمرین، از تمرکز بالایی برخوردار باشیم و در نتیجه عملکرد ما بسیار بهتر خواهد بود.

شما در حال مطالعه مقاله کراتین را با چقدر آب بخوریم، می باشید.

 • کراتین باید به صورت پودری مصرف شود

کراتین ها به صورت پودری، قرص و مایع تولید می شود. بهترین گزینه برای مصرف کراتین، مصرف آن به صورت پودری است. زیرا حالت پودری آن باعث حل شدن راحت آن در آب و همچین جذب سریع در بدن می شود.

از طرفی افرادی که دچار مشکلات گوارشی هستند، می توانند بدون مشکل و البته با نظر پزشک متخصص خود، از کراتین استفاده کنند. مکمل کراتین اینسپشن، از نوع مکمل های پودری محسوب می شود که شما می توانید برای تهیه آن به وبسایت شرکت ترندان اسپرت مراجعه نمایید.

 • کراتین را می توانید با مکمل های پروتئینی مصرف کنید

برای نتیجه گیری بهتر از کراتین و افزایش حداکثری رشد عضلات خود، می توانید کراتین را با مکمل هایی نظیر پروتئین وی و … مصرف کنید. زیرا این کار باعث می شود که پروتئین ها به راحتی همراه با کراتین، جذب عضلات شود و در نتیجه باعث حل شدن راحت تر کراتین در بدن و همچنین افزایش حجم عضلات خواهد شد.

در پایان صفحه زمان مصرف مکمل های بدنسازی را مشاهده کنید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله، به بررسی یکی از بهترین و اصلی ترین مکمل های ورزشی یعنی مکمل کراتین پرداختیم. کراتین جزو اصلی ترین مکمل ها برای افراد محسوب می شود. افرادی که ورزش های مختلفی مانند بدنسازی انجام می دهند، نیاز شدیدی به مکمل کراتین دارند و لازم است برای رشد عضلات خود و افزایش توانمندی خود، از این مکمل با ارزش استفاده کنند.

یکی از موارد مهم در خصوص مصرف کراتین، مصرف آن با آب فراوان است که در این مقاله، در خصوص کراتین را با چقدر آب بخوریم، توضیحات کاملی ارائه دادیم و از خصوص عوارض کم آبی بدن هم توضیحات کاملی ارائه دادیم.

یکی از نکات بسیار مهم و کلیدی در خصوص تهیه هر نوع مکمل ورزشی از جمله کراتین، تهیه این محصولات از مراکز معتبر و برندی معتبر است. ما در این مقاله، به یکی از بهترین برندهای مکمل کراتین یعنی کراتین اینسپشن اشاره کردیم.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مکمل کراتین و همچنین تهیه مکمل کراتین اینسپشن، به وبسایت شرکت ترندان اسپرت مراجعه کنید. شرکت ترندان اسپرت به عنوان نمایندگی رسمی برند اینسپشن در ایران فعالیت دارد.

اگر بدنسازی را تازه شروع کرده اید، یا قصد شروع دارید، صفحه برای شروع بدنسازی چه مکمل هایی بخوریم را مطالعه کنید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.