محصول ارگانیک سفت می شه، ولی خراب نمی شه

حقیقت‌هایی درباره پروتئین وی که شرکت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید!

بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز

بھترین مکمل برای بھبود عملکرد مغز کدام مکمل ها می باشند؟

Table of Contents

در این مقاله می خواهیم راجع به بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز با شما صحبت کنیم تا با این مکمل ها به خوبی آشنا شوید. لطفا ما را تا انتهای مقاله همراهی نمایید.

اگر خواهان بهترین مکمل برای افزایش قدرت و استقامت هستید، این صفحه را ببنید.

بسیاری از مکمل ها وجود دارند که روی سلامتی مغز تاثیر مثبت می گذارند. تقویت حافظه، انگیزه، خلاقیت، هوشیاری و عملکرد شناختی کلی مغز توسط این مکمل ها امکانپذیر می باشد. از جمله تاثیراتی که این مکمل ها روی مغز می گذارند، پیشگیری کردن از افت های مغز در اثر بالا رفتن سن می باشد.

 

اینفوگرافیک بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز

اینفوگرافیک بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز
اینفوگرافیک بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز

 

شما برای تهیه بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز و سایر مکمل ها، می توانید به شرکت بازرگانی ترندان اسپرت، تنها نماینده انحصاری و رسمی برند ATP SCIENCE مراجعه نمایید. شرکت استرالیایی ATP SCIENCE از معتبرترین تولیدکنندگان مکمل در سراسر جهان معرفی می شود.

لینک مشخصات مکمل ACETYL L-CARNITINE.

موضوعات قابل بحث در این مقاله عبارتند از:

بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز کدام مکمل ها می باشند؟

تاثیر تغذیه روی سلامتی مغز و سیستم عصبی را بیان نمایید.

تاثیر گلوگز روی مغز چیست؟

اگر گلوکز مورد نیاز مغز تامین نشود، چه اتفاقی رخ می دهد؟

غذاهای مفید برای بهبود عملکرد مغز، کدامند؟

تغذیه و تقویت مغز از نگاه طب سنتی

انواع غذاهای گرم برای مغز کدام غذاها هستند؟

رژیم غذایی صحیح برای بهبود عملکرد مغز چگونه است؟

تاثیر مصرف نمک بر مغز، جریان خون و سیستم عصبی را توضیح دهید.

تاثیر رژیم غذایی ‌کتوژنیک بر مغز و سیستم عصبی چگونه است؟

 

بھترین مکمل برای بھبود عملکرد مغز کدام مکمل ها می باشند؟

بھترین مکمل برای بھبود عملکرد مغز کدام مکمل ها می باشند؟
بھترین مکمل برای بھبود عملکرد مغز کدام مکمل ها می باشند؟

مکمل های فراوانی وجود دارند که به تنهایی یا در صورت ترکیب نمودن با مکمل های دیگر می توانید از آن ها به منظور بهبود عملکرد مغز استفاده کنید.

ویدئو بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز

این مکمل ها دارای انواع مختلف هستند و برای استفاده ورزشکاران، بسیار مناسب می باشند. در ادامه مقاله، به معرفی برخی از این مکمل ها به عنوان بهترین مکمل های بدنسازی برای بهبود عملکرد مغز می پردازیم. با ما باشید.

Yippee ki yay

یکی از بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، این مکمل بی نظیر می باشد که مخصوص نیازهای گوناگون ورزشکاران است. Yippee Ki Yay محصولی خاص از شرکت ATP Science است که هدف آن افزایش تمرکز و انرژی است.

این مکمل می‌تواند انرژی شما را برای یک تمرین خوب افزایش دهد. از طرفی مصرف این محصول قبل از مطالعه و فعالیت‌های ذهنی، تمرکز را افزایش می‌دهد و توانایی های ذهنی و عصبی را به شکل چشمگیری ارتقا می‌بخشد.

این مکمل برای ورزشکارانی که به صورت حرفه ای و یا غیر حرفه ای فعالیت می کنند و به انرژی بالایی احتیاج دارند، مناسب استفاده است. این مکمل را بهتر است قبل از تمرین مصرف کنید تا در حین فعالیت بدنی، از انرژی کافی برای ادامه ورزش برخوردار باشید. همچنین قبل از مطالعه نیز می توانید این مکمل فوق العاده را به مصرف برسانید.

به طور خلاصه، مزایای مکمل Yippee Ki Yay به عنوان بهترین مکمل برای عملکرد مغز، به شرح زیر می باشد:

بهبود تمرکز

افزایش انرژی

کمک به چربی سوزی

افزایش ظرفیت هوازی

حاوی زعفران

مناسب قبل از تمرین و مطالعه

نحوه مصرف:

قبل از تمرین یا فعالیت‌هایی که نیاز به تمرکز زیاد دارند، 10 گرم از این محصول را مصرف کنید.

روغن ماهی

روغن ماهی
روغن ماهی

این مکمل، خواص فراوانی دارد و سرشار از دوکوزاهگزانوئیک (DHA) و ایکوزاپنتانوئیک (EPA) می باشد. موارد گفته شده جزو اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. اسید های چرب نیز به نوبه خود تاثیر فراوانی بر بهبود عملکرد مغز دارند و سلامتی مغز را کنترل می کنند.

همان طور که گفتیم، در روغن ماهی DHA وجود دارد ‌که این ماده ساختار مغز را بهبود می بخشد و عملکرد آن را ‌کنترل می ‌کند. همچنین در سلول های مغزی، امگا ۳ فراوانی وجود دارد که ۹۰ درصد از کل آن را DHA تشکیل می دهد. در ضمن این ماده  ۲۵ درصد از چربی کل بدن را در بر می گیرد.

EPA نیز اسید چرب امگا ۳ دیگری می باشد که خواص خاص خود را روی سلامتی مغز دارد، به عنوان مثال ضد التهاب است‌ ‌که از پیری و آسیب های احتمالی مغزی پیشگیری می نماید.

با مصرف نمودن مکمل های DHA می توانید مهارت تفکر، حافظه و زمان واکنش مغز را بهبود ببخشید

با مصرف نمودن مکمل های DHA می توانید مهارت تفکر، حافظه و زمان واکنش مغز را بهبود ببخشید. اگر جزو افرادی می باشید که دچار افت مغز خفیف شده اید، بهتر است هرچه سریع تر، خوردن این مکمل را آغاز نمایید.

البته اسید چرب EPA همیشه روی سلامتی و کارکرد مغز تاثیر گذار نیست. اما برای درمان افسردگی و بهتر کردن خلق و خوی افراد، تاثیر زیادی دارد. همان طور که در مطالب بالا گفتیم، روغن ماهی حاوی هر دو مورد گفته شده می باشد و تاثیر آن برای سلامتی مغز به طور کامل ثابت شده است.

به همین خاطر زمانی که سن بالا می رود، این روغن با کیفیت اجازه افت عملکرد مغز را نمی دهد. بنابراین جزو بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز می باشد.

معتبرترین مکمل ها به ویژه مکمل هایی که برای افزایش سلامت مغز بسیار مناسب هستند، ساخت شرکت معتبر ATP SCIENCE می باشد

قابل ذکر است که معتبرترین مکمل ها به ویژه مکمل هایی که برای افزایش سلامت مغز بسیار مناسب هستند، ساخت شرکت معتبر ATP SCIENCE می باشد که تنها نماینده رسمی این شرکت استرالیایی در ایران، شرکت بازرگانی ترندان اسپرت می باشد.

اما برای این که از مزیت های روغن ماهی بی بهره نمانید، بهتر است در طول هفته دو وعده ماهی چرب میل کنید تا اسیدهای چرب به میزان کافی در بدن شما موجود باشد.

البته برای این که به صورت دقیق میزان نیاز مغز به اسیدهای چرب را محاسبه کنیم، باید تحقیقات گسترده تری صورت بگیرد. به همین دلیل، یک گرم از اسیدهای چرب DHA وEPA اگر به صورت روزانه مصرف شود، بهتر است.

رسوراترول

رسوراترول
رسوراترول

یکی از بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، مکمل رسوراترول می باشد که در میوه های قرمز و بنفش به فراوانی یافت می شود مانند: انگور، تمشک و بلوبری. این ماده به نوعی اکسیدان محسوب می شود که در پوست میوه های گفته شده به صورت خودکار وجود دارد.

شکلات و بادام زمینی

در شکلات و بادام زمینی نیز می توانید این ماده پر فایده را بیابید. در مغز، بخش بسیار مهمی وجود دارد که با حافظه در ارتباط است و هیپوکامپوس نام دارد. با استفاده از مکمل های رسوراترول می توان از زوال این بخش از مغز جلوگیری نمود.

با به کار بردن این مکمل می توانید افت هایی که در اثر بالا رفتن سن ممکن است اتفاق بیفتد را بهبود ببخشید و کیفیت سلامتی مغز خود را افزایش بدهید.

البته در استفاده از مطالعات حیوانی، صحت این موضوع کاملا ثابت شده است. همچنین طبق آزمایشاتی که توسط متخصصین امر، روی افراد سن بالا صورت گرفته است، متوجه می شویم که اگر در طول روز مصرف ۲۰۰ گرم رستوراتول را ادامه بدهید، می توانید به مرور زمان کارکرد مغز خود را تقویت کنید.

با استفاده از مکمل های برند معتبرATP SCIENCE، به راحتی می توانید همه نیازهای مغز خود را تامین کنید. تنها نماینده رسمی و انحصاری برند معتبر ATP SCIENCE، شرکت ترندان اسپرت می باشد.

کافئین

کافئین
کافئین

این ماده را می توانید در چای، قهوه و شکلات تیره پیدا کنید. چون محرکی است که به صورت خودکار در موارد گفته شده وجود دارد. اگر زیاد اهل چای و قهوه یا شکلات نیستید، می توانید از طریق مکمل ها این ماده حیاتی و مهم را دریافت کنید.

هر چند که کافئین در نوشیدنی های گفته شده به میزان کافی وجود دارد و همه می توانند از این طریق نیازهای خود را تامین کنند. این ماده مهم، سیستم عصبی و مغز را تحریک می نماید و از این طریق افراد هوشیارتر شده و خستگی را کمتر احساس خواهید کرد.

همچنین حافظه، واکنش و عملکرد کلی مغز توسط این ماده تقویت می شود. در ضمن کافئین، انرژی شما را افزایش می دهد؛ بنابراین خستگی را دیرتر از حد معمول احساس خواهید کرد.

مقدار کافئینی که در هر فنجان از انواع قهوه وجود دارد یکسان نیست

مقدار کافئینی که در هر فنجان از انواع قهوه وجود دارد یکسان نیست اما اگر بخواهیم مقدار آن را به صورت کلی بیان کنیم، میان ۵۰ تا ۴۰۰ میلی گرم است. اما هر فرد به صورت جداگانه می تواند ۲۰۰ تا ۴۰۰ گرم کافئین در طول روز به خودش برساند؛

زیرا همین مقدار برای بدن کافی می باشد و نیازهای بدن را برآورده می کند. بهتر است که کافئین را بیشتر از حد مجاز مصرف نکنید، چون مضرات فراوانی را برای شما به همراه دارد.

با مصرف مکمل های برند معتبرATP SCIENCE که تنها نماینده رسمی و انحصاری این شرکت استرالیایی در ایران موسسه بازرگانی ترندان
اسپرت می باشد، کافئین مورد نیاز بدنتان تامین خواهد شد.

فسفاتیدیل سرین

این ماده به نوعی ترکیب چربی موجود در مغز می باشد که فسفولیپید نام دارد. با خوردن مکمل های این ماده پر فایده می توان به سلامتی مغز کمک کرد. با افزایش سن، مغز رو به زوال می رود، به همین خاطر اگر به صورت روزانه ۳ مرتبه این ماده را به مصرف برسانید، می توانید بروز این اتفاق را به تاخیر بیندازید.

همچنین طبق آزمایشات انجام شده روی افراد گوناگون، این موضوع به ثبت رسیده است که با مصرف ۴۰۰ میلی گرم در روز از این مکمل می توانید مهارت های حافظه و تفکر خود را ارتقا بدهید.

استیل ال کارنتین:

استیل ال کارنتین:
استیل ال کارنتین:

این ماده نیز به طور طبیعی در داخل بدن ساخته می شود و یک نوع آمینواسید به حساب می آید. این مکمل نقشی اساسی در رابطه با متابولیسم بدن دارد و در ساخت انرژی مورد نیاز بدن نیز اثر گذار می باشد.

این ماده برای مواردی همچون افزایش هوشیاری، تقویت حافظه و پیشگیری از افت مغز در زمان بالا رفتن سن بسیار مثمر ثمر می باشد. البته از طریق مطالعات حیوانی، این موضوع به خوبی ثابت شده است که مصرف مکمل های استیل ال کارنتین سبب می شود تا از زوال عقل جلوگیری کنند و ظرفیت یادگیری را زیاد کنند.

اما با مشاهده مطالعات انسانی، به این ماجرا پی می بریم که این ماده سرعت ز‌وال عقل را تا حد زیادی به تاخیر می اندازد. البته احتمال دارد که مناسب بیماران آلزایمری نیز باشد.

همچنین شما می توانید بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز را از برند معتبرATP SCIENCE به سادگی تهیه کنید. شرکت بازرگانی ترندان اسپرت، تنها نماینده رسمی این شرکت در ایران می باشد.

جینکوبیلوبا

این مکمل یک ماده طبیعی و گیاهی می باشد که از طریق درخت جینکوبیلوبا تولید می شود. این ماده چون کاملا گیاهی است، طرفداران زیادی دارد و افراد از آن برای تقویت مغز خود بهره مند می شوند.

این مکمل می تواند جریان خون مغز را زیاد کند و تمرکز و حافظه افراد را تقویت نماید. از این ماده به فراوانی استفاده می شود، به همین علت آزمایشات و مطالعاتی که روی آن صورت گرفته است، بسیار گوناگون و گسترده است.

در تعدادی از تحقیقات می توانید مشاهده کنید که افراد سن بالا، بسیار دیرتر زوال عقل را تجربه می کنند و حتی افراد میانسال نیز با تهیه کردن و مصرف این مکمل بی نظیر می توانند به تقویت ذهن و حافظه و مهارت های تفکر بپردازند.

البته با کمک برند معتبر ATP SCIENCE می توانید بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز را به راحتی تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری شرکت استرالیایی ATP SCIENCE معرفی می شود.

کراتین

کراتین
کراتین

این ماده برای متابولیسم انرژی فوق العاده است، چون یک ماده طبیعی می باشد. کراتین را می توانید در بخش های مختلف بدن پیدا کنید مانند عضلات و مغز. کراتین ماده ای پر طرفدار می باشد اما در مواد خوراکی گوناگونی موجود است مانند: تخم مرغ، ماهی، گوشت.

اگر جزو افرادی هستید که گوشت نمی خورید، بهتر است که کراتین را به صورت مکمل به مصرف برسانید، چون مهارت های تفکر و حافظه شما را بهبود می بخشد. همچنین از عده ای از گیاهخواران که این ماده را به شکل مکمل مصرف می کردند، تست حافظه و هوش گرفته شد و مشخص شد که این ماده ۲۰ تا ۲۵ درصد از عملکرد حافظه را تقویت می نماید.

از طرفی اشخاصی که گوشتخوار هستند، با استفاده از مکمل های کراتین تغییری را مشاهده نمی کنند؛ زیرا این ماده به فراوانی در بدن آن ها وجود دارد و از طریق گوشت و برنامه های غذایی دیگر تامین می شود.

البته با کمک برند معتبر ATP SCIENCE می توانید بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز را به راحتی تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری شرکت استرالیایی ATP SCIENCE معرفی می شود.

حتما صفحات زمان مصرف مکمل های بدنسازی و چند ساعت قبل تمرین کراتین بخوریم را مشاهده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله فواید مکمل کراتین ؛ هر آنچه باید بدانید را مطالعه کنید.

باکوپا مونیری

این ماده گیاهی دارویی است که از نوعی درخت به تولید می رسد که نام آن باکوپا مونیری می باشد. در شیوه های سنتی، از این دارو برای ارتقای عملکرد مغز استفاده می کردند. مزیت این ماده بر افراد سالم و بیماران سن بالایی که دچار کهولت سن شده اند، یکسان می باشد.

چون در هر صورت به بهبود عملکرد مغز کمک می نماید و مهارت های تفکر را افزایش می دهد. البته به شرطی که به صورت پیوسته باکوپا منیری را استفاده کنید تا بتوانید از مزیت های بی نظیر آن بهره مند شوید.

میزان دوزی که برای این ماده در نظر گرفته شده است، حداقل ۳۰۰ میلی گرم می باشد که باید بین ۴ تا ۶هفته منتظر بمانید تا نتایج شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

همچنین مصرف این ماده می تواند به اسهال و ناراحتی معده منجر شود ‌که این موضوع در مطالعات مختلف ثابت شده است. بنابراین پیشنهاد می شود که این مکمل را در کنار وعده های غذایی به مصرف برسانید.

در ضمن شما با کمک برند معتبر ATP SCIENCE می توانید بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز را به راحتی تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری شرکت استرالیایی ATP SCIENCE معرفی می شود.

رودیولا رُزا

این مکمل از گیاه رودیولا رزا به دست می آید. در طب چینی از این ماده برای سلامتی مغز، حفظ آن و تقویت تندرستی بهره می برند. گفته می شود که این ماده پردازش ذهنی را نیز تقویت می کند؛ زیرا خستگی را به میزان شایان توجهی کم می نماید.

طبق برخی تحقیقات، بر این مهم دست یافته اند که مصرف این مکمل خستگی را کمتر از حد معمول می نماید و برای عملکرد مغز بسیار مفید می باشد. اما نتایج به همین موضوع منتهی نمی شوند و تفاوت های بسیاری دارند.

اما سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا اعلام کرده است که برای دستیابی به مزایای گوناگون این گیاه در رابطه با مغز، تحقیقات بیشتری لازم می باشد.

البته با کمک برند معتبر ATP SCIENCE می توانید بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز را به راحتی تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری این شرکت به شمار می رود.

لطفا از پست افزایش وزن سریع در یک ماه دیدن کنید.

 

اس آدنوزیل میتونین

این مکمل نوعی ماده است که مانند بسیاری از مکمل های دیگر به طور خودکار در بدن شما وجود دارد. این ماده در بدن برای انجام واکنش های شیمیایی به کار گرفته می شود مانند تولید و تجزیه ترکیبات گوناگون مثل هورمون ها، چربی ها و پروتئین ها.

همچنین این ماده می تواند به منظور اثر گذاری بیشتر تعدادی از داروهای ضد افسردگی و کاهش افت عملکرد مغز، بسیار مثمر ثمر واقع شود که برای بیمارانی که دچار افسردگی هستند، تجویز و استفاده می شود.

این مکمل طبق آزمایشات انجام شده ثابت کرد که تاثیر فراوانی برای درمان بیماران افسرده دارد

این مکمل طبق آزمایشات انجام شده ثابت کرد که تاثیر فراوانی برای درمان بیماران افسرده دارد؛ زیرا زمانی که این ماده را به نسخه های ضد افسردگی اضافه نمودند، همان اشخاصی که در تراپی جواب مناسبی نگرفته بودند، حدود ۱۴ درصد امکان خوب شدن آن ها را افزایش داده بود.

از طرفی؛ تحقیقات دیگری نشان داده است که این ماده می تواند همانند برخی از داروها در درمان افسردگی مفید واقع شود و مانند قرص های ضد افسردگی عمل کند. برای تهیه این مکمل ‌و دیگر انواع آن می توانید از برند بسیار معتبر ATP SCIENCE بهره بگیرید.

شما با محصولات برند معتبر ATP SCIENCE می توانید بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز را به راحتی تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری شرکت استرالیایی ATP SCIENCE معرفی می شود. تهیه بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز به کمک برند ATP SCIENCE بسیار آسان و سریع می باشد.

ویتامین B12

ملین نوعی پوشش دفاعی است که سیستم عصبی افراد را تحت سلطه خود قرار داده است و این ویتامین از انواع ویتامین های مهم و ضروری در این بخش از بدن می باشد. چنانچه سطح این ماده در بدن پایین بیاید، می تواند سبب از دست رفتن حافظه افراد شود. از طرفی التهاب را پایین می آورد؛

زیرا در منتقل کردن اکسیژن به سلول های مغزی نقش اساسی دارد. طبق پژوهش های انجام شده در نشریه پزشکی Neurology مشخص شد اشخاصی که ویتامین B12 آن ها پایین بود، در تست های شناختی مختلف امتیاز بالایی کسب نکرده بودند و از سویی دیگر اندازه مغز آن ها نسبت به افراد دیگر کوچک تر بود.

اگر دارای مغز مه آلود هستید و هنگام یادآوری مسائل مختلف اذیت می شوید

اگر دارای مغز مه آلود هستید و هنگام یادآوری مسائل مختلف اذیت می شوید، احتمال دارد که از سطح کمتری نسبت به این ویتامین برخوردار باشید.

البته پژوهش های مربوط به نشریه پزشکی Neurology نشان داد که استعمال مواد غذایی که غنی از این ویتامین ضروری هستند، سبب می شود تا اشخاص کمتر در معرض خطر ابتلا به آلزایمر قرار بگیرند.

همان طور که گفتیم، برخورداری از مشکلات حافظه و مغز مه آلود می تواند  از عوارض کمبود این ماده در بدن باشند.

شما می توانید علاوه بر بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، سایر مکمل های لازم خود را از برند معتبر ATP SCIENCE به راحتی تهیه و تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری این شرکت استرالیایی معرفی می شود.

کولین

این ماده بی نظیر برای این که مغز شما کارکرد با کیفیت تری داشته باشد، کمک کننده است. همچنین سوخت و ساز چربی های بدن را زیاد می کند. استیل ‌کولین یک منتقل کننده مهم عصبی می باشد که با هوش، عملکرد حافظه و حفظ یکپارچگی سیناپس ها در ارتباط می باشد.

بنابراین مغز، استیل‌ کولین را با به کارگیری این ماده حیاتی تولید می نماید. البته زمانی که سن اشخاص بالاتر می رود، ساخته شدن استیل کولین در بدن نیز به طرز قابل توجهی پایین می آید، اما این ماده قادر خواهد بود تا با تحریک بخش های گوناگون مغز، این روند را به تاخیر بیندازد.

دی‌ متیل آمین اتانول نیز از نظر شیمیایی کارکردی مشابه با کولین در بدن دارد و دارای کاربردهای فراوانی در بدن می باشد مانند: تولید و حفظ عملکرد منتقل کننده عصبی، بهبود حافظه و خلق و خو.

لیسیتین

یکی دیگر از بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، همین مورد می باشد؛ زیرا سوخت و ساز چربی را زیاد می کند و چیزی حدود ۳۰ درصد از وزن خشک بدن را شامل می شود. بنابراین بهتر است هنگام تهیه این مکمل قدرتمند، انواعی را انتخاب کنید که دارای ۳۰ درصد فسفاتیدیل کولین می باشند.

ترکیب لیسیتین و کولین ثابت کرده است که در درمان بعضی از امراض گوناگون مانند پارکینسون نقش اساسی دارند. البته ازنوزیتول نیز از دیگر موادی می باشد که در ترکیب با کولین مزایایی مانند تقویت حافظه و افزایش سوخت و ساز چربی ها را ایجاد می کند.

فسفاتیدیل سرین

این ماده در واقع جزو فسفولیپدها می باشد که قادر است توانایی حافظه و قابلیت های شناختی را ترمیم نماید. این ماده برای منتقل کردن نورون ها بسیار مناسب می باشد؛

زیرا در حفاظت از یکپارچگی بافت مغز نقش اساسی دارد و سبب روان بودن غشاهای سلولی می شود. این ماده نیز در مغز همه ما به طور خودکار ساخته می شود، اما زمانی که با افزایش سن مواجه می شویم، مقدار تولید آن پایین می آید.

شما می توانید علاوه بر بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، سایر مکمل های لازم خود را از برند معتبر ATP SCIENCE به راحتی تهیه و تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری این شرکت استرالیایی معرفی می شود.

ویتامین E

رادیکال های آزادی که در مغز وجود دارند، به دلیل وجود این ویتامین از بین می روند و یا از بخش مغز حفاظت می کنند. این ویتامین پر اهمیت می تواند از بروز زوال عقل پیشگیری نماید و سلامتی مغز را افزایش بدهد.

همچنین وجود این ویتامین بی نظیر در مواد خوراکی فراوانی تایید شده است مانند: مغزها و دانه های خوراکی، زیتون و روغن زیتون، آووکادو، جوانه گندم، غلات کامل و سبزیجات برگدار.

البته اگر نمی توانید برنامه غذایی غنی از ویتامین E را رعایت کنید، بهتر است پس از مشورت با پزشکان متخصص، خوردن مکمل های آن را شروع کنید. همان طور که می دانید، تهیه انواع مکمل ها از برند ATP که تنها نماینده رسمی آن در کشور ترندان اسپرت می باشد، یکی از آسان ترین راه های دستیابی به مکمل های اصل و باکیفیت بالا است.

ویتامین C

اگر حساسیت بیش از حد دارید یا همواره خستگی و افسردگی را تجربه می کنید، احتمالا سطح این ویتامین در بدن شما پایین می باشد. این ویتامین بسیار مهم نیز از حمله رادیکال های آزاد در مقابل سلول های عصبی دفاع می کند. چون کارکرد آن در بدن مشابه با آنتی اکسیدان ها می باشد.

این ماده ضروری در بدن منابع مناسب و فراوانی در میان انواع خوراکی ها دارد مانند: مرکبات، فلفل دلمه ای، گوجه فرنگی، سبزیجات برگدار مثل کولارد و اسفناج. همچنین بیان این نکته ضروری می باشد که با ترکیب ویتامین E و ویتامین C می توان سد محکم تری در مقابل آسیب ها و امراض گوناگون مانند زوال عقل ایجاد کرد.

مواد معدنی (کلسیم، منیزیم، بور، آهن، پتاسیم، روی)

بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، کلسیم و منیزیم می باشند که وجود آن ها در این بخش از بدن ضروری است. همچنین برای تقویت حافظه ذهنی، بدن به بور نیاز دارد و آهن سبب ساخته شدن منتقل کننده های عصبی و DNA می باشد.

در ضمن کمبود مواردی مانند منیزیم می تواند به سردرگمی، بی حالی و افسردگی کمک کند. از پتاسیم نیز برای حفظ کردن سطح عادی انتقال دهنده های عصبی در مغز بهره گرفته می شود. همچنین از روی نیز در زمان بارداری بسیار استفاده می شود؛

زیرا برای رشد مغز جنین تاثیر شایانی دارد. شما می توانید همه این مواد معدنی را از شرکت بازرگانی ترندان اسپرت تهیه کنید که تنها نماینده رسمی برند ATP SCIENCE در کشور می باشد و انواع بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز را به شما ارائه می دهد.

ویتامین های A و D

ویتامین A فواید بی شماری برای بدن دارد مثلا اکسیژن را بالاتر از حد معمول در مغز انتشار می دهد و از بروز خستگی جلوگیری می کند. البته طی پژوهش های مختلف از نشریه های معتبر در جهان، ثابت شد که افت ویتامین D در بدن می تواند تاثیر منفی در کارکرد مغز بگذارد.

البته دریافت کردن این ماده مهم آسان است، مثلا با قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید می توانید میزان ضروری بدن خود را تامین کنید یا اگر وقت و انرژی انجام این کار را ندارید با مصرف مکمل های این ماده از برند ATP SCIENCE دیگر لازم نیست نگران کمبود این موارد باشید.

اسیدهای آمینه

اگر می خواهید از پیرامون و جهان اطراف خود لذت ببرید و ظرفیت ذهنی خود را بهبود ببخشید، باید به تنظیم این مواد در بدن خود دقت کافی داشته باشید.

ال_گلوتامین زمانی که از سد خونی مغز به سلامت گذر کرد، به ماده ای به نام اسید گلوتامیک مبدل می شود که یک نوع سوخت و محافظ قدرتمند برای مغز به حساب آورده می شود. اما ماده ای که تغذیه سلول های مغزی را بر عهده دارد، ال_میتونین می باشد که به تقویت تفکر نیز یاری می رساند.

از جمله انتقال دهنده های عصبی دیگر در مغز، ال_فنیل آلانین است که با تبدیل شدن به نورواپی نفرین و دوپامین، هوشیاری ذهنی را افزایش می دهد. همچنین ال_تائورین نیز مزیت های فراوانی در مغز ایجاد می کند، چون علاوه بر این که یک آنتی اکسیدان قوی است، سلول های عصبی را تنظیم می نماید و انتقال دهنده شیمیایی برای مغز می باشد.

ال_تیروزین سبب هوشیاری و آگاهی بیشتر می شود

ال_تیروزین سبب هوشیاری و آگاهی بیشتر می شود؛ زیرا تحریک به ساخت دوپامین، نورواپی نفرین و اپی نفرین را بر عهده دارد. البته همین ماده مهم مزایای دیگری مانند بهبود خلق و خو و افزایش انگیزه را نیز دارا می باشد.

ان_استیل سیستئین نزز یک آنتی اکسیدان فوق العاده می باشد که با تولید گلوتاتیون، هم عملکرد شناختی و هم زوال عصبی را بهبود می بخشد. کو آنزیم کیوتن نیز جزو آنتی اکسیدان های مهم در بدن می باشد که البته با افزایش سن، میزان ساخت آن به طرز چشمگیری پیدا می کند.

در ضمن شما می توانید علاوه بر بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، سایر مکمل های لازم خود را از برند معتبر ATP SCIENCE به راحتی تهیه و تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری این شرکت استرالیایی معرفی می شود.

اسیدهای چرب امگا ۳

حدود ۶۰ درصد از کل مغز شما از چربی متشکل شده است. به همین خاطر وجود اسیدهای چرب امگا ۳ در بدن شما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین نورون ها نیز حاوی بافت چربی و عصبی هستند.

در ضمن اسید چرب DHA به صورت فراوان در بدن شما یافت می شود و اسید چرب EPA نیز وظایف مهمی بر عهده دارد مانند: حفاظت از سلامتی سلول های عصبی سیستم مرکزی و ارائه پشتیبانی ساختاری.

شیر مادر نیز غنی از این ماده می باشد، به همین دلیل در استفاده از آن برای نوزادان، تاکید فراوان می شود. البته اگر سطح این ماده با ارزش در بدن شما پایین بیاید، احتمال ابتلا به آلزایمر و از دست دادن حافظه بالا می رود و با کهولت سن، این احتمال بیشتر می شود. پس باید به منابع این ماده در بدن خود به اندازه کافی توجه داشته باشید.

زنجبیل

زنجبیل
زنجبیل

در برخی از پژوهش ها مشخص شد که کالانگال و عصاره زنجبیل، مزایای فراوانی در بهبود و پیشگیری از امراض گوناگون دارند که با سلامت مغز در ارتباط هستند؛ مثلا تولید مواد شیمیایی التهابی در مغز را کاهش می دهند و سرعت اختلالات انحطاط عصبی را پایین می آورند مانند بیماری آلزایمر.

همان طور که گفته شد، تمامی مکمل های گفته شده را می توانید از شرکت بازرگانی ترندان اسپرت تهیه نمایید و از بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز به خوبی استفاده کنید.

شما می توانید علاوه بر بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، سایر مکمل های لازم خود را از برند معتبر ATP SCIENCE به راحتی تهیه و تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری این شرکت استرالیایی معرفی می شود.

تاثیر تغذیه روی سلامتی مغز و سیستم عصبی چیست؟

تاثیر تغذیه روی سلامتی مغز و سیستم عصبی چیست؟
تاثیر تغذیه روی سلامتی مغز و سیستم عصبی چیست؟

مدارهای عصبی فراوانی در مغز موجود هستند که تحت تاثیر تغذیه می باشند. آن ها با مراکز گوناگون داخل مغز به صورت دقیق هماهنگ هستند و بر مقدار انرژی و کارکرد شناختی مغز، تاثیر مستقیم می گذارند. بهتر است به صورت واضح تر این موضوع را بیان کنیم تا بهتر متوجه شوید.

به طور قطع اثر گذاری غذا از بازه زمانی شروع می شود که هنوز آن را تناول نکرده اید اما روی احساسات شما نیز قادر است تاثیر بگذارد؛ زیرا بدن شما دارای ورودی هایی می باشد که غذای مورد نظر را به شما یادآوری می کند مانند حس بویایی و بصری که سبب ایجاد تغییر در وضعیت عاطفی مغز می شوند.

شما همین که مواد خوراکی مورد نظر خود را مصرف نمودید، بلافاصله در گردش خون شما هورمون هایی ترشح می شوند که خود را به بخش های مرکزی مغز می رسانند که یک نمونه از آن ها هیپوتالاموس نام دارد؛ زمانی که هورمون ها به جایگاه مورد نظر خود رسیدند، مسیرهای انتقالی را فعال تر از حد معمول می کنند که سبب تقویت حافظه و بهبود یادگیری می شود.

پس شایسته است بدانید که با پایین آمدن سطح مواد غذایی در بدن، کارکرد مغز دچار اختلال می شود و بهتر است معده مدت زمان زیادی خالی نباشد.

وظیفه کنترل اشتها بر دوش بخشی از مغز به نام هیپوتالاموس است

وظیفه کنترل اشتها بر دوش بخشی از مغز به نام هیپوتالاموس است که کنترل بخشی از فعالیت های روده را نیز در اختیار دارد و تا جای ممکن روی سیستم ایمنی تاثیر مثبت می گذارد. پس اگر به اندازه غذا نخورید و یا به تغذیه سالم توجه نکنید، اختلالات فراوانی را در مغز خود ایجاد خواهید کرد.

البته ماجرا فقط به فعالیت مغز شما ختم نمی شود و احساسات خود را نیز درگیر اختلالات گوناگون می کنید، همان طور که متوجه شدید، تغذیه به شکل بسیار گسترده ای روی اندام های مختلف شما به خصوص مغز اثر می گذارد و رعایت برنامه غذایی مناسب به همراه مکمل های ATP لازم می باشد.

چون در برخی مواقع خوردن وعده های غذایی به تنهایی کافی نیست و باید پس از مشورت با پزشک، مصرف آن ها را نیز شروع کرد. شما می توانید علاوه بر بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، سایر مکمل های لازم خود را از برند معتبر ATP SCIENCE به راحتی تهیه و تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری این شرکت استرالیایی معرفی می شود.

تاثیر گلوگز روی مغز چیست؟

تاثیر گلوگز روی مغز چیست؟
تاثیر گلوگز روی مغز چیست؟

این ماده همان قند است و به نوعی غذای مغز به حساب می آید. برای پویایی و ادامه فعالیت مغز، به این ماده به شدت نیاز می باشد. بنابراین پایین آمدن گلوکز در بدن اثر منفی روی کارکرد مغز شما خواهد گذاشت و توجه، تمرکز، یادگیری و حافظه شما را مختل خواهد کرد.

اگر جزو افرادی هستید که چالش های شغلی و فردی زیادی را از سر می گذرانید، پس مغز شما احتیاج بیشتری به این ماده پیدا می کند. همچنین اگر میزان گلوکز خون خود را به طور همیشگی به طور کنترل شده نگهدارید، می توانید به عملکرد شناختی مغز خود کمک شایان توجهی کنید.

یکی از اساسی ترین موارد در تغذیه مغز، تهیه و رساندن قند یا گلوکز به آن می باشد. البته برای این که با چنین مشکلاتی مواجه نشوید، بهتر است برنامه غذایی منظم و روزانه برای خود تنظیم نمایید و طبق آن پیش بروید. فعال ترین و پرکارترین اعضای بدن، مغز می باشد؛ اما در برابر این عملکرد فوق العاده، نیاز به میزان مشخصی گلوکز دارد که تامین آن غیر قابل اجتناب است.

اگر گلوکز مورد نیاز مغز تامین نشود، چه اتفاقی رخ می دهد؟

اگر گلوکز مورد نیاز مغز تامین نشود، چه اتفاقی رخ می دهد؟
اگر گلوکز مورد نیاز مغز تامین نشود، چه اتفاقی رخ می دهد؟

زمانی که سطح گلوکز خون افت پیدا کند، زنگ خطر در مغز ایجاد می شود، چون با اعضای دیگر بدن درگیری ایجاد می کند تا بتواند برای زنده ماندن و ادامه فعالیت خود، گلوکز لازم را به دست بیاورد.

برای مثال در موقعیت گرسنگی این اتفاق می افتد و مغز به قدری کنترل های شدید در بدن به انجام می رساند تا در انتها پیروز شده و سطح فعالیت خود را همواره بالا نگه دارد.

عملکرد مغز در زمان کمبود گلوکز به دو بخش تقسیم می شود که عبارتند از:

  1. هنگامی که سلول ها انرژی مطلوبی ندارند، گلوکز لازم را به صورت مستقیم از خون تامین می نمایند.
  2. وجود گلوکز را در اعضای دیگر بدن محدود می نماید تا حدی که بیشترین میزان گلوکز به بخش مغز انتقال پیدا کند.

البته با توجه به موارد گفته شده، باز هم نمی توان منکر وجود اختلال در کارکرد مغز شد و باید هر چه سریع تر برای بهبود این وضعیت، اقدامات لازم را انجام داد. همان طور که متوجه شدید، حساسیت مغز در برابر کنترل و تنظیم قند خون بسیار شدید می باشد.

چون عملکرد شناختی مغز را نیز تقویت می نماید. پس تاثیری که تغذیه و بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز می گذارد، بسیار مفید می باشد و باید در برنامه غذایی روزانه، این موضوع در نظر گرفته شود.

رژیم غذایی نامناسب موجب بروز اختلال در سیستم عصبی می شود؛ زیرا ارتباط بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند. پس بهتر است برنامه غذایی خود را به کمک پزشکان متخصص تنظیم نمایید و با آن ها در این باره مشورت کنید.

غذاهای مفید برای بهبود عملکرد مغز

غذاهای مفید برای بهبود عملکرد مغز
غذاهای مفید برای بهبود عملکرد مغز

در مطالب قبل راجع به اهمیت تغذیه و مواد غذایی و مکمل ها با شما صحبت کردیم تا به درک درستی از آن برسید، اکنون بهتر است چند نمونه مواد خوراکی را به شما معرفی کنیم تا اهمیت تنوع در برنامه های غذایی را نیز درک نمایید. این مواد غذایی عبارتند از:

سبزیجات مفید برای مغز

سبزیجات مفید برای مغز
سبزیجات مفید برای مغز

طبق اطلاعاتی که از مطالعات به دست می آید، با اضافه کردن سبزیجات گوناگون به سبد غذایی خود می توانید از زوال شناختی مغز خود پیشگیری نمایید. سبزیجاتی که  دارای برگ سبز هستند، از بهترین انواع گیاهان برای بهبود عملکرد مغز می باشند مانند کلم، کاهو و اسفناج. در سبزی های گفته شده؛

ویتامین K، فولات، بتا‌کاروتن و لوتئین به میزان فراوانی وجود دارد که با تقویت نورون های مغزی و سلول های عصبی به بهبود عملکرد مغز، کمک شایان توجهی می کنند.

فواید تخم مرغ برای مغز

فواید تخم مرغ برای مغز
فواید تخم مرغ برای مغز

در تخم مرغ ماده کولین به اندازه کافی یافت می شود. این ماده، التهابات مغز را کاهش می دهد و سبب بهبود عملکرد مغز می شود مانند: حفظ حافظه و ارتباطات بین سلول های مغز. تخم مرغ برای عملکرد شناختی مغز بسیار موثر است، به همین خاطر توصیه می شود آن را به هنگام صبحانه به مصرف برسانید و مغز خود را آماده فعالیت کنید.

فواید ماهی و غذاهای دریایی برای مغز

فواید ماهی و غذاهای دریایی برای مغز
فواید ماهی و غذاهای دریایی برای مغز

غذاهای دریایی دارای امگا ۳ فراوانی هستند که این ترکیب در بافت مغز نیز به صورت طبیعی وجود دارد که برای فعالیت های بی شمار مغز و ساخت سلول های عصبی تاثیر زیادی می گذارد. برای کارکرد بهتر حافظه و فرآیند یادگیری نیز بسیار مفید می باشد. بنابراین در رژیم غذایی خود آن را به صورت فراوان استفاده کنید.

تغذیه و تقویت مغز از نگاه طب سنتی

تغذیه و تقویت مغز از نگاه طب سنتی
تغذیه و تقویت مغز از نگاه طب سنتی

تاثیرگذاری بی شمار تغذیه بر مغز حتی در طب سنتی نیز مهم قلمداد شده است و لازم نیست به جمع آوری اطلاعات در این زمینه بپردازید.

چون در علم طب سنتی، رابطه مستقیم تغذیه و مغز به ثبت رسیده است و اعتقاد کامل به این ماجرا وجود دارد. یکی از موارد مهمی که در این طب به آن توجه ویژه ای می شود، سردی مغز می باشد که عاملی برای ایجاد امراض مختلف به حساب آورده می شود.

این سردی، مشکلات گوناگونی در مغز ایجاد می نماید مثلا ضعیف کردن سلول های مغزی و کاهش فعالیت آن ها جزو مهم ترین مسائل می باشد. بنابراین اگر فردی دچار این مسئله شود، در فرآیندهای شناختی، فرآیندهای تحلیلی، یادگیری، کنترل ارگان های بدن و احساسات و … به مشکل می خورد.

انواع غذاهای گرم برای مغز کدامند؟

انواع غذاهای گرم برای مغز کدامند؟
انواع غذاهای گرم برای مغز کدامند؟

حال که دلیل اغلب بیماری های مغزی را متوجه شدید، بهتر است با غذاهای گرم و گوناگون آشنا شوید تا در صورت بیماری، به سادگی خود را درمان نمایید. اما برای این که بیماری سردی مغز را از بین ببرید باید از نگاه طب سنتی، از غذاهای گرم استفاده کنید که برخی از این خوراکی ها عبارتند از:

  • انواع آجیل مانند گردو و بادام
  • انجیر
  • کشمش و مویز
  • گیاهان دارویی مانند: آویشن، جعفری، اسطوخودوس، مریم گلی
  • کندر
  • زنجبیل
  • سیر
  • اسفناج و انواع کلم ها

البته نگاه طب سنتی به این ماجرا تک بعدی نیست و همه فعالیت های مفید را در کنار تغذیه پیشنهاد می دهند. مثلا بر ورزش کردن و پیروی از برنامه غذایی مناسب تاکید زیادی دارند.

رژیم غذایی صحیح برای بهبود عملکرد مغز چگونه است؟

رژیم غذایی صحیح برای بهبود عملکرد مغز چگونه است؟
رژیم غذایی صحیح برای بهبود عملکرد مغز چگونه است؟

در مطالب قبلی، همه موارد لازم برای رژیم غذایی صحیح را به طور مفصل برای شما توضیح دادیم و اکنون با تمامی موارد به خوبی آشنا شده اید. اما موضوعی که اهمیت بیشتری دارد، میزان استفاده هر یک از آن ها در رژیم غذایی می باشد.

حتی اگر مکمل هر کدام از آن ها را به مصرف می رسانید، بهتر است رژیم غذایی اصولی برای خود ترتیب بدهید و هر کدام از موارد گفته شده را فقط به اندازه نیاز مصرف کنید تا هم به بیماری چاقی مبتلا نشوید و هم سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید.

البته همان طور که مقدار استفاده مواد غذایی اهمیت دارد، بازه زمانی مصرف آن ها نیز بسیار پر اهمیت است. مثلا ویتامین ها، اسیدهای چرب، گلوکز و موارد دیگر اگر در بدن شما کم یا زیاد شوند، در سیستم عصبی اختلالات گوناگونی رخ می دهد.

فقط با رعایت یک برنامه غذایی سالم است که می توانید از تمامی مشکلات گفته شده رهایی یابید و به بهبود عملکرد مغز خود یاری برسانید. همچنین تنظیم چنین رژیم هایی، کار هر کسی نیست و شایسته است تا به پزشکان متخصص برای تعیین منابع و میزان آن ها مراجعه کنید.

تاثیر مصرف نمک بر مغز، جریان خون و سیستم عصبی چیست؟

تاثیر مصرف نمک بر مغز، جریان خون و سیستم عصبی چیست؟
تاثیر مصرف نمک بر مغز، جریان خون و سیستم عصبی چیست؟

با شدت گرفتن فعالیت نورون های مغزی، میزان جریان خون در مغز و دستگاه عصبی دچار افزایش می شود. هنگامی که نمک را به داخل بدن انتقال می دهید، مغز شما به خوبی متوجه ماجرا می شود و با فعالیت های گوناگون سعی می کند تا سدیم خون شما را تنظیم شده نگهداری کند.

به این ترتیب که به واسطه نورون های وازوپرسین، مکانیسم هایی را ایجاد می کند تا مقدار سدیم بدن شما تحت کنترل قرار بگیرد.

بدیهی است که این فعالیت ها همگی انرژی زیادی احتیاج دارند و درگیری مغز را افزایش می دهند. بهتر است رژیم غذایی کم نمک را در پیش بگیرید تا به نورون های وازوپرسین فشار کمتری وارد بیاید و آسیبی به مغز شما وارد نشود؛ زیرا با افزایش فعالیت این بخش از مغز، احتمال دارد به امراض گوناگون مغزی مبتلا شوید که بسیار خطر آفرین هستند و اغلب قابل جبران نمی باشند.

شما می توانید علاوه بر بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، سایر مکمل های لازم خود را از برند معتبر ATP SCIENCE به راحتی تهیه و تامین نمایید. شرکت ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری این شرکت استرالیایی معرفی می شود.

تاثیر رژیم غذایی ‌کتوژنیک بر مغز و سیستم عصبی چگونه است؟

تاثیر رژیم غذایی ‌کتوژنیک بر مغز و سیستم عصبی چگونه است؟
تاثیر رژیم غذایی ‌کتوژنیک بر مغز و سیستم عصبی چگونه است؟

یکی از رژیم های غذایی مناسب برای بهبود عملکرد مغز، همین مورد می باشد. چون در آن میزان استفاده از کربوهیدرات ها پایین است و مقدار کتون های موجود در خون زیاد می باشد و هدف رژیم نیز دقیقا همین موارد است. می توانید در کنار رژیم، از بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز نیز بهره ببرید، چون مکمل ها و انواع رژیم ها در کنار هم کامل می شوند و موجب پر شدن شکاف های تغذیه ای می باشند.

در ضمن کتون ها نوعی از مولکول ها هستند که توسط رژیم کتوژنیک در جریان خون افرایش پیدا می کنند و یک جایگزین مناسب برای کربوهیدرات می باشند. چون می توانند به عنوان منبع سوخت، انرژی مورد احتیاج مغز را فراهم نمایند.

همچنین شما می توانید علاوه بر تهیه بهترین مکمل برای بهبود عملکرد مغز، سایر مکمل های لازم خود را از برند معتبر ATP SCIENCE به راحتی تامین نمایید. شرکت بازرگانی ترندان اسپرت، به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری این شرکت استرالیایی معرفی می شود.

در پایان توصیه می کنیم،با بهترین پروتئین برای افزایش وزن، بهترین قرص کلاژن و زنجبیل برای پرکاری تیروئید را مطالعه کنید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.